PDA

View Full Version : Какво мислите за протестите в София?



vichevv
09-27-2011, 18:50
Смятате ли, че протестите са малко крайни?

GregoryHouse
09-27-2011, 19:45
По-cкоро неправилно изпълнени.

amk933
09-27-2011, 19:51
Жалки са. 90% от тия хора НЕ знаят защо протестират.

Да не говорим, че казуси като Катунци са супер сложни и наистина не трябва да се политизират, камо ли да се антагонизират отделни етноси, но както и да е. Тези протести трябваше да са срещу системата (съдебната) и факта, че няма справедливост. А лозунги "България на българите", "Циганите на сапун" и т.н. носят съвсем друго значение и показват, че протестиращите са идиоти.

ПС: Лично мнение.

GregoryHouse
09-27-2011, 19:59
Жалки са. 90% от тия хора НЕ знаят защо протестират.

Да не говорим, че казуси като Катунци са супер сложни и наистина не трябва да се политизират, камо ли да се антагонизират отделни етноси, но както и да е. Тези протести трябваше да са срещу системата (съдебната) и факта, че няма справедливост. А лозунги "България на българите", "Циганите на сапун" и т.н. носят съвсем друго значение и показват, че протестиращите са идиоти.

ПС: Лично мнение.

Правилно мнение.
Но върви го обяcнявай това на хора c под 80 IQ. Няма как да зацепят за какво иде реч. Повтарят cи промитите мозъци "Око за око, зъб за зъб" и тваЙ.

Lucho
09-27-2011, 20:17
Протестите в София не са и няма да са нищо особено. По простата причина, че българинът е свикнал да го тъпчат постоянно и за всичко, а той от своя страна е свикнал да мрънка. Ако ще се правят протести, то нека се правят като в Гърция - 24/48/72/n... на брой часове/дни, в които държавата е НАПЪЛНО парализирана и протестът се подкрепя от всички.

Проблемът не е в етносите, а в самите нас, жителите на тази държава (или поне тези, които са българи, но не са от даден етнос). Защото не е луд тоя, който яде баницата, а тоя, който му я дава - дадоха се много права и привилегии на ромите, оставяха се безнаказани да вилнеят и да правят каквото си искат, а сега в един момент след толкова много време се сетиха някой, че е време за действие. Това трябваше да се случи много отдавна, а не сега. Но все пак - по-добре късно, отколкото никога.

Аз съм по-съгласен този протест да е срещу интеграцията на ромите, срещу тяхното насилствено образование и вкарване в училищата, срещу социалните привилегии за ромите и срещу тяхната недосегаемост - защото не може обикновенният българин да ходи на работа, да плаща данъци, с много труд едва да успее да отгледа ЕДНО дете, докато някой друг прекарва 70% от живота си в правене на деца, а другите 30% в кражби, престъпления, закононарушения, почивка и безнаказаност. Ето това нещо го няма НИКЪДЕ ! Ето това е повод за протестиране. Никой не ги гони ромите от държавата, никой не е против тях - нека се направят закони, според които или сами ще се вкарат в правият път като всеки един нормален българин, или отиват в затвора по бързата процедура за много години. Ако пък не им изнася - границите са отворени. Всеки има правото за пътува накъдето си поиска.

Най-лошото нещо в България е тоталното сбъркване на понятията "Свобода" и "Свободия". А разликата е огромна.

dimitar_ak
09-27-2011, 20:43
Протестите са социални и отражение на всичко, което е натрупвано с години. Подобни протести имаше по цял свят. Етническата страна е само една от многото.

Patriot
09-27-2011, 20:50
Има един определен етнос, който безчинства от години, прави ужасяващи неща и стои зад 80% от битовата престъпност, така че проблема ТРЯБВА да се етнизира. Тук не става дума, че цар Киро бил богат и за това били против него, както някои се опитаха да го изкарат. Проблемът с привилегиите на малцинствата за сметка на мнозинствата не само български, има го в цяла Европа. И той е с определени етноси, в България живеят много арменци, много от тях са публични и уважавани личности (Кеворк Кеворкян, Магърдич Халваджиян, покойния Вили Казасян и дъщеря му Хилда и др.). Срещу тях не съм чул никога да се говори нищо, на хората даже не им прави впечатление и ги приемат като част от България.

И стига с тия идиотски клишета, като това за баницата. Аз лично никога не съм давал привилегии на циганите, давали са им ги хората по върховете на държавата под натиска на разни неолиберални помиярски организации.

Wax
09-27-2011, 21:21
Жалки са. 90% от тия хора НЕ знаят защо протестират.

Да не говорим, че казуси като Катунци са супер сложни и наистина не трябва да се политизират, камо ли да се антагонизират отделни етноси, но както и да е. Тези протести трябваше да са срещу системата (съдебната) и факта, че няма справедливост. А лозунги "България на българите", "Циганите на сапун" и т.н. носят съвсем друго значение и показват, че протестиращите са идиоти.

ПС: Лично мнение.

Правилно мнение.
Но върви го обяcнявай това на хора c под 80 IQ. Няма как да зацепят за какво иде реч. Повтарят cи промитите мозъци "Око за око, зъб за зъб" и тваЙ.
Със 136 съм 8) и пак мисля така. Направи дълбок размисъл и ще видиш че равносметката свършва с темата за ромите

strave
09-27-2011, 21:44
Положението изглежда зле,защото и медиите и държавата се втурна със всички сили да спасява самозабравил се феодал.С това си заставане н страната на човек с неизвестно от къде придобито несметно богатство беше капката,с която наистина преля чашата.В България за огромно съжаление не са малко местата,в които циганите безчинстват и това са все малките населени места,където хората са малко все на възраст,която позволява да не могат да се защитят.Аз също съм на мнение,че виковете Циганите на сапун отиват на хора,на средна възраст 16 години и с тях,освен ответен удар от простите мангали нищо няма да се постигне.Правилният протест трябва да е насочен към политиците и то от всички партии,защото в продължение на 22 години те са се възползвали от циганите от турците и от българите,чрез разни мутри,които могат да упражняват власт и сила срещу хората.Прокаратурата,съдеб ната система,полицията в родината ни са се превърнали в един огромен щит,който защитава феодалите от които политиката и държаната ни има огромната нужда за да печели изборите.Затова нека на общонационалният протест да излезем и да им кажем,че знаме за номерата им,познаваме лъжите им и да им кажем СТИГА!След това всички на 23 Октомвли с право на глас гласувайте,за която българска партия искате,макар,че в момента в България няма партия която да не е предала интересите на народа ни и само така циганският,турският и купеният вот няма да имат това влияние,което имат досега.

ZipFail
09-28-2011, 00:17
Със 136 съм 8) и пак мисля така. Направи дълбок размисъл и ще видиш че равносметката свършва с темата за ромите

Като си толкова умен, айде кажи ни какъв е смисъла на тея протести ? Какви конктретни политически искания и въпроси имате към правителството ? Какви действия очаквате то да предприеме, каква е общата ви цел и как трябва тя да се постигне ?


Само да уточня, "Циганите на сапун" и "Да си върнем България!" не се броят за искания.

Wax
09-28-2011, 05:28
Със 136 съм 8) и пак мисля така. Направи дълбок размисъл и ще видиш че равносметката свършва с темата за ромите

Като си толкова умен, айде кажи ни какъв е смисъла на тея протести ? Какви конктретни политически искания и въпроси имате към правителството ? Какви действия очаквате то да предприеме, каква е общата ви цел и как трябва тя да се постигне ?


Само да уточня, "Циганите на сапун" и "Да си върнем България!" не се броят за искания.
Е*аваш ли се? Не веднъж са споменавани. Против бездеиствието на държавата по случая с Ангел. Против бавната и неадекватна съдебна система и против масовата циганизация по малките населени места, където често етносите повдигат тези конфликти.
Политическите искания са всички да са равни пред закона, а не както стана известно да си купуват образованието и да крият данъци за над 10 милиона. Смяна на подхода към ромите като цяло.
Другите въпроси са ясни.

ZipFail
09-28-2011, 08:40
Това не са искания, това е мрънкане. Вие нямате предложения, вие имате само оплаквания. Нямате никаква идея какви точно законови и политически промени искате, а само "Да се оправи държавата. Да се спре циганизацията. Да имаме пари" :lol:

avitoholbg
09-28-2011, 09:07
Не виждам нищо лошо в тия протести. Ама те не бяха само в София, бяха в почти всички градове в страната. Примерно в Пловдив се събраха към 2 хиляди човека, във Варна пак толкова. И аз бях на протестите.
По- добре да има протести. То беше ясно, че ще се случат. За тези протести са виновни почти всички политици и институции. Много жалко, че някои медии извъртяха нещата, нарекоха повечето- лумпени, нацисти, скинари и пияници. Е значи и аз съм такъв щом протестирах. Някои хора са недоволни, че народа се събужда. Впечътлих се, че повечето бяхме млади хора, явно не сме толкова изстървани за колкото ни смятат.

GregoryHouse
09-28-2011, 09:16
Жалки са. 90% от тия хора НЕ знаят защо протестират.

Да не говорим, че казуси като Катунци са супер сложни и наистина не трябва да се политизират, камо ли да се антагонизират отделни етноси, но както и да е. Тези протести трябваше да са срещу системата (съдебната) и факта, че няма справедливост. А лозунги "България на българите", "Циганите на сапун" и т.н. носят съвсем друго значение и показват, че протестиращите са идиоти.

ПС: Лично мнение.

Правилно мнение.
Но върви го обяcнявай това на хора c под 80 IQ. Няма как да зацепят за какво иде реч. Повтарят cи промитите мозъци "Око за око, зъб за зъб" и тваЙ.
Със 136 съм 8) и пак мисля така. Направи дълбок размисъл и ще видиш че равносметката свършва с темата за ромите

Не знам кой те манипулира така, но хич не е добре работата. Циганите са върха на айсберга. Ако си мислиш, че проблемите на тази държава са циганите...жестоко бъркаш. Те са по скоро второстепенен проблем породен от останалите.

2ро бъркаш какво означава понятието циганизация. Не означава множене на циганите, или че превръщат разни неща в цигания/цигански.

Поне уцели, че има проблем в тази държава. Тя е проблема.

Lucho
09-28-2011, 11:18
Това не са искания, това е мрънкане. Вие нямате предложения, вие имате само оплаквания. Нямате никаква идея какви точно законови и политически промени искате, а само "Да се оправи държавата. Да се спре циганизацията. Да имаме пари" :lol:

Като даваш предложения мислиш ли, че някой те чува ? В България никога не се взима под внимание общественото мнение, а се прави това, което е угодно на някого или угодно на съответната фирма с цел разходът да е по-малък, да се води по документи съвсем друг разход, а разликата да се слага в джоба на управителя или в джоба на този, който го командва. Когато се иска обществено мнение по даден въпрос от политиците, то e просто, защото трябва да има мнения - в последствие обаче става това, което си наумят те, а не това, което ще е в полза на хората. И проблемът не е, че това е единичен случай, а защото това се случва най-често и редовно.

Хората добре знаят какво искат, проблемът е, че няма кой да ги чуе, а и да ги чуе - няма нищо да направи.

Нямането на пари е вследствие на 21 годишно лошо управление на България от неправилните хора. И да, наистина е време за протести. Крайно време е хората да покажат, че нито е редно, нито е нормално да те тъпчат за най-малкото нещо, а този, който не работи, получава помощи и социални привилегии. У нас в момента важи в пълна сила онзи глупав виц, в който питат Бай Ганьо какво е положението у нас, а той отговаря: Който не работи - почива и му плащат, пък който работи - лъжат го и го мамят отвсякъде.

@Patriot - целият ни живот е клиширан, какво остава за една стара българска поговорка.

Patriot
09-28-2011, 13:48
Това не са искания, това е мрънкане. Вие нямате предложения, вие имате само оплаквания. Нямате никаква идея какви точно законови и политически промени искате, а само "Да се оправи държавата. Да се спре циганизацията. Да имаме пари" :lol:
Не знам кой те е излъгал, че хората които протестират трябва да предлагат мерки за решаването на това от което са недоволни. Както знаеш, едни от най-разпространените и масови протести в света са срещу недоимъка и ниския стандарт на живот. Едва ли всеки от хилядните тълпи има в джоба си икономическа програма за решаване на проблема си.

Хората протестират, когато са недоволни от нещо, задачата на институциите е да решат проблемите им.

doktorEmilAntonov
09-28-2011, 16:28
А какво според теб означава термина циганизация?

Точно превръщането на България в циганска държава означава. Циганите се люпат като червей и завземат все по-големи части от България. Ако този процес продължи до 20-30 години ще са станали мнозинство и тогава дупе да ни е яко.

Естествено те са проблем, защото политиците управлявали ни до сега са позволили да си правят каквото искат. Затова трябва да дойдат националисти на власт за да вкарат продажната мислеща само за себе си политическа класа и да се справят с циганския проблем. Като най-доборот решение е изселването на циганите от България, всичко друго са само празни приказки.

jghgh
09-28-2011, 20:35
Моля ви, прочетете Т У К (http://www.varnautre.bg/bez_tsenzura/kolonkata_na/georgi_zahariev/25928-k_a_t_u_n_i_ts_a) много внимателно - казани са МНОГО истини.


Да се протестира конкретно срещу циганите с малоумни лозунги "Циганите на сапун" и саморазправа значи да вземем циганите за изкупителна жертва на престъплението на един самозабравил се мафиот - ЦАР КИРО.

Припомням, че ЖИТЕЛИТЕ НА СЕЛО КАТУНИЦА СЕ РАЗГРАНИЧАВАТ ОТ РАСИСТКИТЕ ЛОЗУНГИ и споделят, че ПРОБЛЕМЪТ ИМ НЕ Е ЕТНИЧЕСКИ.
Беше казано, че дори РОМИТЕ ОТ КАТУНИЦА СА НЕДОВОЛНИ ОТ ЦАР КИРО. ТОЙ Е ТОРМОЗИЛ И ТЯХ. На протестите в Катуница е имало роми!


Протестите, както се каза по-горе, трябва да са насочени с/у мухлясалата ни съдебна система, корупцията, "галещата" политика на властимащите спрямо мафиотите и пр. Не забравяйте, че цар Киро може да е всеки - и с "изтребването" на циганите вие няма да спрете корупцията и мафията. Докато ни е такава държавата, докато ни е такова КРИВОсъдието, ще има цар Кировци бол - и с бяла, и с тъмна кожа.
Нашите цигани, НЕ СА ВИНОВНИ, че държавата 20 години ги остави да безчинстват. Съгласна съм, че те са доста необразовани и неприятни, но държавата никога не се е опитвала да ги очовечи - тя нито ги арестува, нито ги задължава да учат, нито да работят. Държавата го прави, защото иска гласовете на ромите и е много лесно да манипулираш неграмотните роми срещу 1 кебапче... Ако някой политик се реши да вкара циганите в пътя, смятай, че си е загубил вота...
Така че, това е, приятели! Политиците ни 20 години се заиграваха с ромите, съответно тяхна е вината за ромските изстъпления. Нека не търсим справедливостта от циганите, които са МАРИОНЕТКА на властта, а от самата власт, специално съдебната, както се каза.

Да ходим да се саморазправяме с циганите би могло да доведе до ГРАЖДАНСКА ВОЙНА, до ненужни и масови жертви. Саморазправата НЕ Е решение, защото сега сме силни на думи и на лозунги, ама ако циганите ни нападнат с брадви и пр., те могат да убият бащите, майките ни, сума ти невинни хора. Ще настане пълен погром.
А и самите цигани имат право да се защитават щом са нападани. Да не говорим, че като родени в България те са български ГРАЖДАНИ и нямаме право да ги изселваме или да ги убиваме.
Ако искаме равни права за всички, следва да ги искаме от властта, а не от нищо неподозиращите роми, които нарочно бяха оставени "на воля" в продължение на 20 години и така се научиха, че всичко им е позволено....
Начинът да се справим с тях определено НЕ Е чрез саморазправа.

И сега да цитирам един голям ум във форума ни:

Протестът беше грешно насочен, макар че в момента бавно започва да влиза в нормални коловози. Ще го преповторя за 3243242 път - насочеността му трябва да е срещу властите и да се натиснат те, за да осъществят реформи и да не стоят със скръстени ръце. Бой по циганите ще доведе до ответен бой по нас и в крайна сметка отново ще бъдем използвани за угодата на властващия елит, без да има спечелили.

А покрай това - и масово смъртни случаи.

doktorEmilAntonov
09-29-2011, 12:20
На това село проблема им може да е със семейство Рашкови, но в почти всяко село има поне по една такава фамилия Рашкови и тя винаги е от цигански произход. Така, че проблема на България са циганите, жителите на Катуница да не се правят, че падат от космоса. Проблема за сега е неразрешим от тези демократични правителства, така, че очаквам да има нови и нови случки като тая. Гражданската война е почти сигурна.

KarlDionic
09-29-2011, 18:19
Според мен трябва да се протестира за ограничаване на раждаемостта на циганите, чрез санкции както е в Китай. Те са главният проблем за бъдещето на България - всички знаем, че до 20-30 години ще са поне колкото нас и тогава не ми се мисли какво ще става... И трябва да им бъдат спрени помощите, защото това си е чисто робство - плащаш за издръжка на някой, който не работи, а граби, убива и изнасилва ТЕБ! ... Това са милиарди годишно... представете си къде къде по-добре биха могли да бъдат използвани тези милиарди.... било то икономика, здравеопазване, инвестиции и тн....

sapphire5
09-30-2011, 10:45
А какво според теб означава термина циганизация?

Точно превръщането на България в циганска държава означава. Циганите се люпат като червей и завземат все по-големи части от България. Ако този процес продължи до 20-30 години ще са станали мнозинство и тогава дупе да ни е яко.
съгласна съм. :-x

GregoryHouse
09-30-2011, 14:15
А какво според теб означава термина циганизация?

Точно превръщането на България в циганска държава означава. Циганите се люпат като червей и завземат все по-големи части от България. Ако този процес продължи до 20-30 години ще са станали мнозинство и тогава дупе да ни е яко.
съгласна съм. :-x

Относно и 2ма ви. Термина циганизация е умишлено подбран подвеждащо. Избралите го (тези които следвате), обясняват от съвсем различно нещо. А неразбралите го, викат против циганите и сеят омраза и расизми.

Вчерашен случай. 2ма циганина, баща и син, пребити от 10ма българина (фенчета от агитки,чупени кръстове, бърснати глави). Пребити, докато разлепяли плакати за дискотеката в която работят. И това правилно ли ви се вижда?
Ответната реакция - не 4, не 40, не 400, а 4000 души от ромската махала с брадвите се вигат моментално. Искам да попитам вас мои драги екстремисти, какво ще направите, ако го няма Ушев (които толкова мразите, че ви спират с кордони)? Хм?

Приятен живот в измислените ви радикални светове.

zaqxsw
09-30-2011, 16:28
Хайде, cтига такива коментари. При cледвщия ти cе ограничава доcтъпа перманентно.

Хауc

avitoholbg
09-30-2011, 17:35
Аз под "циганизация" разбирам и ширищата се чалгаджийска музика и селювщина у доста българи. Като българи, трябва да се предпазим именно от тези деструктивни неща, които не допренасят с нищо към нашата култура. Под спиране на "циганизацията" нямам предвид, че само циганите трябва да се спрат. Трябва да се спре циганската музика, гюбеците, трябва да се спре воя от джамиите, трябва да се спре ислямската пропаганда и тн. Самият българин трябва да се върне към старите си морални ценности. Сегашната "демокрация" е една циганизация.

Lucho
09-30-2011, 18:50
Вчерашен случай. 2ма циганина, баща и син, пребити от 10ма българина (фенчета от агитки,чупени кръстове, бърснати глави). Пребити, докато разлепяли плакати за дискотеката в която работят. И това правилно ли ви се вижда?
Ответната реакция - не 4, не 40, не 400, а 4000 души от ромската махала с брадвите се вигат моментално. Искам да попитам вас мои драги екстремисти, какво ще направите, ако го няма Ушев (които толкова мразите, че ви спират с кордони)? Хм?

Приятен живот в измислените ви радикални светове.

Greg, ще внеса една лека корекция. Случаят в Благоевград се касае в това, че 2 лица от ромски произход за лепели плакати, били са видяни от 1 лице с инициали Н.Й., което е нанесло побой на ромите, а след установяване извършителят на побоя (Н.Й.) същият е бил задържан според закона - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=783226

Отделно на това да допълня, че в Благоевград ситуацията се нагнетява допълнително от самите роми, а и от някой политически формации. Така че поводът за ромските бунтове не се касае до конкретният проблем в този случай.

Също така, вдигнали са се 4000 роми. Населението на Благоевград е почти 80 000 души. Ако от това число извадим студенти, ученици, пенсионери, жени и деца, бройката става към 20 000 мъже в активна възраст на 18 - 50 години. От тях изваждаме 4000 роми - малки, големи, мъже и жени и се получават най-малкото 16 000 души, мъже, в активна възраст, които да дадат отпор. Може и да звучи глупаво, но когато ромите се вдигат на бунтове това не трябва да ни плаши, а напротив - трябва да се самосезираме, да вземем нужните мерки като народ (държава, в това число и правителство) и да направим така, че да се живее нормално. Ако МВР не може да се справи с положението, хората, с помощта на МВР ще се справят. Ако трябва нека поискаме помощ от ЕС - да пратят полицаи или специални части за да бъде овладяно положението.

В случая разбирам, че лицето, което е нападнало ромите е виновно. Това е така и няма две мнения по въпроса. Проблем е защо скачат всички роми срещу българите - нали сме демократична държава, със съдилища и закони, т.е. виновният ще си понесе последствията ? Ако трябваше за всеки пребит или ограбен българин от роми да се правят анти-ромски протести и побоища над ромите, нали досега въпросните трябваше да се броят на пръсти ? За мен нищо не оправдава 4000 човека да излязат с колове и брадви и да искат да избият всички българи, защото "такъв им е кефът в момента". Ето защо МВР трябва да има много повече права - полицаят да бъде човек, на който се гледа с уважение, който пази редът. Човек, който да може да арестува и бие всеки един, нарушаващ обществения ред - българин, ром, холандец или когото и да е. Трябват силни закони и силна изпълнителна власт.

GregoryHouse
09-30-2011, 22:31
За cлучая в Блг, четох от веcтник. Може и така да е, не cпоря.

В България, мога да ти кажа, че cи има доcта добри закони. Проблема е, че не cе cпазват. И не cамо от цигани, ами и от българи, арменци, турци и т.н. Така да cе каже, маcово от вcички. Трябва да cе наложи по-cтрог контрол и да cе подобри ефективноcтта на вcички инcтитуции и органи в държавата. Да cе cпре корупцията. Не знам, но cъм виждал един пич който бачка една година в митницата и cи вдигна кооперация...евала. КАТ-аджийте и те дерат яко подкупи. Данъчните и те...е как да cтане. Хайде cъдиите вземат доcта пари, но там пък по-други линии или c много пари cтава.

sapphire5
10-01-2011, 07:52
Вчерашен случай. 2ма циганина, баща и син, пребити от 10ма българина (фенчета от агитки,чупени кръстове, бръснати глави). Пребити, докато разлепяли плакати за дискотеката в която работят. И това правилно ли ви се вижда? [/color]
ххмм... :-o
...расизъм...

zaqxsw
10-02-2011, 18:02
За cлучая в Блг, четох от веcтник. Може и така да е, не cпоря.

В България, мога да ти кажа, че cи има доcта добри закони. Проблема е, че не cе cпазват. И не cамо от цигани, ами и от българи, арменци, турци и т.н. Така да cе каже, маcово от вcички. Трябва да cе наложи по-cтрог контрол и да cе подобри ефективноcтта на вcички инcтитуции и органи в държавата. Да cе cпре корупцията. Не знам, но cъм виждал един пич който бачка една година в митницата и cи вдигна кооперация...евала. КАТ-аджийте и те дерат яко подкупи. Данъчните и те...е как да cтане. Хайде cъдиите вземат доcта пари, но там пък по-други линии или c много пари cтава.

защо бе пич защо ще ми ограничаваш достъпа защото лъжеш ли? Първо 1 е пребил циганите второ са се събрали 400, а не 4000.

zaqxsw
10-02-2011, 18:03
За cлучая в Блг, четох от веcтник. Може и така да е, не cпоря.

В България, мога да ти кажа, че cи има доcта добри закони. Проблема е, че не cе cпазват. И не cамо от цигани, ами и от българи, арменци, турци и т.н. Така да cе каже, маcово от вcички. Трябва да cе наложи по-cтрог контрол и да cе подобри ефективноcтта на вcички инcтитуции и органи в държавата. Да cе cпре корупцията. Не знам, но cъм виждал един пич който бачка една година в митницата и cи вдигна кооперация...евала. КАТ-аджийте и те дерат яко подкупи. Данъчните и те...е как да cтане. Хайде cъдиите вземат доcта пари, но там пък по-други линии или c много пари cтава.

защо бе пич защо ще ми ограничаваш достъпа защото лъжеш ли? Първо 1 е пребил циганите второ са се събрали 400, а не 4000 и трето циганите са смели само ако са в такава пропорция че да няма никакъв риск за тях

GregoryHouse
10-02-2011, 22:14
За cлучая в Блг, четох от веcтник. Може и така да е, не cпоря.

MojoJojo88
10-03-2011, 16:25
Предложението за ограничение на раждаемостта, както е в Китай е много добро, но реално е неприложимо в БГ и ще обясня веднага защо.
Първо, замислете се, че повечето искания на протестиращите относно циганите са еднакви закони за всички. Защото за българина законите важат, за циганите не. Ако се вкара такъв закон, той не може да бъде насочен към определен етнос( в случая към циганите), защото цялата държава ще потъне и ще бъде заклемена като расистка, което от своя страна ще ни пре*бе в ЕС ( най-малкото)...
А, за да има повече българчета, трябва да се раждат такива. Ако обаче се въведе такъв закон, който важи за всички ни, то реално ще е невъзможно и тогава съвсем ще сгънем.
Пример: в момента едно средностатистическо българско семейство има максимум 2 деца. Едно циганско има около 5. Ако всяко от тези 5 роди по 2, които ще родят още по 2 (ако ограничението е максимум 2 деца в семейство), то едно средностатистическо циганско семейство ще има 22 члена, а едно българско-8....замисляте ли се, че реално пак те ще са повече..? Което ще доведе до още по-голяма демографска криза... :?
Обаче, ако законите на РБ важат еднакво за тях, както и за нас, няма да имат шанс да се плодят както до сега, защото ще им се налага да работят, да се осигуряват и съответно няма да могат да си позволят финансово да издържат по 5 деца...

ADMIRALKA14
10-03-2011, 16:27
Има един определен етнос, който безчинства от години, прави ужасяващи неща и стои зад 80% от битовата престъпност, така че проблема ТРЯБВА да се етнизира. Тук не става дума, че цар Киро бил богат и за това били против него, както някои се опитаха да го изкарат. Проблемът с привилегиите на малцинствата за сметка на мнозинствата не само български, има го в цяла Европа. И той е с определени етноси, в България живеят много арменци, много от тях са публични и уважавани личности (Кеворк Кеворкян, Магърдич Халваджиян, покойния Вили Казасян и дъщеря му Хилда и др.). Срещу тях не съм чул никога да се говори нищо, на хората даже не им прави впечатление и ги приемат като част от България.

И стига с тия идиотски клишета, като това за баницата. Аз лично никога не съм давал привилегии на циганите, давали са им ги хората по върховете на държавата под натиска на разни неолиберални помиярски организации.
++111

doktorEmilAntonov
10-03-2011, 19:45
Предложението за ограничение на раждаемостта, както е в Китай е много добро, но реално е неприложимо в БГ и ще обясня веднага защо.
Първо, замислете се, че повечето искания на протестиращите относно циганите са еднакви закони за всички. Защото за българина законите важат, за циганите не. Ако се вкара такъв закон, той не може да бъде насочен към определен етнос( в случая към циганите), защото цялата държава ще потъне и ще бъде заклемена като расистка, което от своя страна ще ни пре*бе в ЕС ( най-малкото)...
А, за да има повече българчета, трябва да се раждат такива. Ако обаче се въведе такъв закон, който важи за всички ни, то реално ще е невъзможно и тогава съвсем ще сгънем.
Пример: в момента едно средностатистическо българско семейство има максимум 2 деца. Едно циганско има около 5. Ако всяко от тези 5 роди по 2, които ще родят още по 2 (ако ограничението е максимум 2 деца в семейство), то едно средностатистическо циганско семейство ще има 22 члена, а едно българско-8....замисляте ли се, че реално пак те ще са повече..? Което ще доведе до още по-голяма демографска криза... :?
Обаче, ако законите на РБ важат еднакво за тях, както и за нас, няма да имат шанс да се плодят както до сега, защото ще им се налага да работят, да се осигуряват и съответно няма да могат да си позволят финансово да издържат по 5 деца...

Щом почти всеки го е страх от ЕС и разни подобни за каква независимост говорим?!

zaqxsw
10-04-2011, 03:49
За cлучая в Блг, четох от веcтник. Може и така да е, не cпоря.


еми проверявай преди да ръсиш глупости или не го пиши в червено ако не си сигурен 8-)

MojoJojo88
10-04-2011, 09:08
Щом почти всеки го е страх от ЕС и разни подобни за каква независимост говорим?!
Не така...не ми пука на какъв съюз сме членове, пука ми, че от действията на държавата можем да изгубим дивиденти като такава. Не сме цъфнали, нито вързали, че да си подритваме късмета и позициите...
И не може да се приложи закон, който да включва само един определен етнос...

doktorEmilAntonov
10-04-2011, 12:17
Щом почти всеки го е страх от ЕС и разни подобни за каква независимост говорим?!
Не така...не ми пука на какъв съюз сме членове, пука ми, че от действията на държавата можем да изгубим дивиденти като такава. Не сме цъфнали, нито вързали, че да си подритваме късмета и позициите...
И не може да се приложи закон, който да включва само един определен етнос...

Всичко може...

Иначе така като видиш останалите населени места освен 10-те големи градове голям късмет ли мислиш, че сме извадили? Към това ли ни е стремежа?

MojoJojo88
10-04-2011, 15:17
Ооо, може да-в мечтите ми. И аз искам да се ограничи раждаемостта при циганите, но кой мислиш, че ще си сложи главата в торбата с предложение на закон, който важи само за един етнос? Просто е абсурдно да се надяваме...
И точно за това казах-нито сме цъфнали, нито сме вързали като държава. Но опита за прокарване на такъв закон съсвем ще ни завлече надолу...

MojoJojo88
10-04-2011, 15:37
В този ред на мисли, да пусна едно цитатче от една статия, по повод циганския въпрос, нека защитниците на етноса хубаво да се замислят, защото за втори път тази седмица, циганин си позволява да заплашва българския народ така открито...

Тази сутрин в предаването “Насреща с Люба Кулезич” по ТВ7, лидера на етническата циганска и противоконституционна партия ДРОМ Илия Илиев, заплаши протестиращите в последната седмица българи с етническо прочистване и геноцид. По време на полемиката, в която участваше и шефа на фенклуба на ЦСКА Димитър Ангелов – Дучето, който опонираше на Илиев, наглия циганин заяви, цитирам –
“Ти какво си мислиш бе, че като сте излезли 1500 души на улицата, сте направили голямо нещо ли? Ами аз само с едно обаждане мога да събера 15 000, дори 50 000 души и ще ви смачкаме.”
След тази откровена заплаха за геноцид, нито водещата, нито присъстващия в студиото бивш шеф на Националната служба за сигурност, о. з. генерал Атанас Атанасов, не намериха за нужно да обърнат внимание на Илиев, че върши престъпление и то от национален ефир. Напротив, той се включи на страната на циганина срещу Димитър Ангелов и започна да обяснява колко вредни и опасни са хората, които демонстрират по улиците на българските градове. Припомняме, че Илия Илиев беше 4 години общински съветник в Столична голяма община, където влезе с листата на ГЕРБ.


http://www.dnes.bg/politika/2011/10/03/koi-se-oblaji-ot-car-kiro-koi.130268

doktorEmilAntonov
10-04-2011, 17:18
Ооо, може да-в мечтите ми. И аз искам да се ограничи раждаемостта при циганите, но кой мислиш, че ще си сложи главата в торбата с предложение на закон, който важи само за един етнос? Просто е абсурдно да се надяваме...
И точно за това казах-нито сме цъфнали, нито сме вързали като държава. Но опита за прокарване на такъв закон съсвем ще ни завлече надолу...

Че кой ти говори за моментното състояния на демократично либерална система?

vichevv
01-16-2012, 14:03
И май пак няма да има справедливост!