PDA

View Full Version : За матурата



innababy
09-27-2011, 21:09
Здравейте:)Моят въпрос към вас е :Какво мислите за матурата по география? Тази година ще завърша и се колебая между матура география и матура френски език.Чувала съм че матурата по езици била най-лесна,но в моя случай каквото и да избера все ще се скъсам от учене:)

ledenakrasota
09-27-2011, 21:12
Всеки се скъсва от учене. По география е много трудна. А по езиците нивото е В1. :) Изтегли си падалите се досега матури, реши ги и сама ще се убедиш. Всичко е просто до тренинг. :)

LoupGarrou
09-27-2011, 21:56
Всеки се скъсва от учене. По география е много трудна. А по езиците нивото е В1. :) Изтегли си падалите се досега матури, реши ги и сама ще се убедиш. Всичко е просто до тренинг. :)

Не е вярно. Ако не си сигурен в знанията си по нито един предмет, а искаш добра оценка ще ти се наложи да учиш, но не знам за някой, който да се справя добре по някой предмет и да се е скъсал от учене.

naksdy
09-27-2011, 22:59
Аз преди писах география. Взех си я от първият път и не съжалявам за избора. Просто по тоя предмет бях най-сигурна и вместо да сядам над учебниците, аз мерех постоянно улиците и накрая всичко стана от раз. Просто е строго индивидуално за всеки (макар че 70% от учениците пишат география, а в последствие не могат да ти кажат коя е столицата на Естония примерно...) :-D

ledenakrasota
09-27-2011, 23:02
Не е вярно. Ако не си сигурен в знанията си по нито един предмет, а искаш добра оценка ще ти се наложи да учиш, но не знам за някой, който да се справя добре по някой предмет и да се е скъсал от учене.

Като не знаеш такъв си разшири кръга от познати, защото е пълно с такива.

xxKiFlAxx
09-27-2011, 23:44
моята ще е по избор

kuklichka_bg
09-28-2011, 06:04
Според мен ще се набуташ с тази география.Гледала съм я и мн тъпи въпроси има.Масово я пишат уж от обща култура,но си е по-сложно. 8-)

LoupGarrou
09-28-2011, 06:23
Не е вярно. Ако не си сигурен в знанията си по нито един предмет, а искаш добра оценка ще ти се наложи да учиш, но не съм чувал за някого, който да се справя добре по някой предмет и да се е скъсал от учене.

Като не знаеш такъв си разшири кръга от познати, защото е пълно с такива.

Кръгът ми от познати си е много добре ! Да не би да твърдиш, че някой, който е овладял материята по предмета учи за матурата ? Да речем учиш в математическа гимназия и печелиш състезания по математика, решаваш да се явиш на матурата, която е на общо ниво и се подготвяш за нея, така ли ?! :lol: Друг път ! Не казвам, че матурите са лесни, няма такова нещо, ама не виждам защо трябва да откриваш топлата вода.

Изключвам матурата по БЕЛ, защото там има и произведения и автори, а това са неща, които се забравят и действително биха могли да се преговорят и научат преди матурата.

Fiction7577
09-28-2011, 06:28
То ако човек си разбира от предмета, със сигурност ще седне да попрехвърли някоя друга страница, но е ясно, че като цяло няма да се заравя в учебниците. Когато си уверен, че едно нещо го знаеш и наистина е така, евентуално поглеждаш някой друг урок от материала, отиваш, решаваш задачите (примерно) и си готов.

innababy
09-29-2011, 11:51
Ясно ми е,че повечето пишат география,защото си мислят ,че ще я вземат от обща култура,а всъщност матурата е доста трудна:)Аз лично не я подценявам.А тези от вас които са се явявали на език смятат ли,че е високо нивото?

mlakniwe2
09-29-2011, 12:06
ми география се учи до 10 клас, а езика до 12 клас, матурата по чужд език е като матурата по БЕЛ почти, четене, слушане, писане и граматика, а географията въобще не е лесничка и аз съм 12 кл и още няям представа по кво ще карам матура-нито един предмет не ми се отдава :-o

xWandereRx
09-29-2011, 12:06
абе матурата по география въобще не е лесна, собствената ми госпожа цяла година се опитваше да откаже едно момиче от моя клас да се явява не нея, а момичето си учеше редовно :D
по езиците не са трудни матурите, разбире се стига да си знаеш нещата, но понякога въпросите са доста объркващи 8-) особено на слушанията и четенията (поне мин. година по АЕ беше такава) 8-) 8-)