PDA

View Full Version : Абсолютен начинаещ, нуждаещ се от вашата помощ!



prosto_edin_chovechec
09-27-2011, 22:20
Здравейте! :grin: ОК. Преди да започна да описвам проблема си, ще кажа, че съм абсолютен новак в спорта, фитнеса и т.н. Понасям критика, но ако говоря глупости, не ми обръщайте внимание :)

Та, на 17 години съм, момче, към 70 кг. и висок 180 някъде... Та досега всичко вървеше много добре за мен, не че сега не върви, но напоследък осъзнах някои работи и взех да искам все повече и повече... Става въпрос, че до сега не съм имал кой знае какво тяло (даже никакво) и не ми пукаше, но напоследък искам да го променя това..

И сега.. въпреки, че съм висок, имам и доста мазнини за сваляне... предимно от корема, гърди и други места, но предимно там. Единствените "мускули", които имам са на ръцете ... може би.. :) .. имам добра структура, широки рамене и много хора са ми казвали, че мога да направя хубаво тяло ама не знам.. :)

Та чудя се от къде да започна? Да го раздавам на бягане и НВД или какво? Бях се допитал до бб-теам, но там ми отговориха, че с това НВД и кардио ще изгоря и малкото мускулна маса, която имам и няма да съм мн. доволен от резултата.. не знам..

Целта ми е да сваля корема (бирен) ли къв е ама не изглежда хич добре.. да сваля и другите излишни мазнини и после да се стегна.. не казвам да съм мускулест някакъв.. НЕ.. просто стегнато тяло..

Ще съм ви много благодарен и ако ми кажете какво трябва да включва храната ми, физическа дейност и т.н.

Ще се радвам да ми дадете някакви съвети и колкото и зле да звучи всичко да ме вземете на сериозно ... знам, че темата стана супер забъркана, но все пак за това пиша, за да науча нещо от професионалистите тука - хех...

Chokoev
09-27-2011, 23:02
Ами за начало се хвани с някоя лесна диета, намали яденето, подбирай по-здравословни неща за ядене, увеличи спортуването.

Обличаш се много дебело и рано сутрин тичаш за да се изпотиш колкото се може повече ;)

ZipFail
09-28-2011, 00:25
Правилно са ти казали в бб-тийм. Първо качи нужните ти килограми и тогава чисти. Някой след мен ще ти обясни предполагам как да качиш и как да изчистиш. Мен ми се спи сега, пък тая лекция я пишем тука по 30 пъти на ден :D

HolyShit
09-28-2011, 07:02
Дам,първо трябва да качиш.И не,няма да ти давам повече инфо,защото в бб-теама има статии направени "важни" , в които се описва как да покачим теглото си..

Vladel
09-28-2011, 13:11
Ами по принци килограми към ръст си добре,но ако са ти мизерни мускулите и вместо тях имаш сланина...Намали въглехидратите(сладки,хляб и т.н.),увеличи протеините(месо яйца...) и всеки ден посещавай фитнеса.Вкъщи препоръчвам поне по 100 коремни преси на ден и ще усетиш резултата още след месец.Освен това мазнините предразполагат към по-лесно създаване на мускулна маса,така че си ОК.Успех.

ZipFail
09-28-2011, 14:50
и всеки ден посещавай фитнеса.Вкъщи препоръчвам поне по 100 коремни преси на ден и ще усетиш резултата още след месец.Освен това мазнините предразполагат към по-лесно създаване на мускулна маса,така че си ОК.Успех.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Колко грешни неща може да каже човек само в 3 изречения..

HolyShit
09-28-2011, 15:29
Тва за единият месец донякъде може да е вярно ! :D От 1 месец и половина някъде си изчислявам храната и в огледалото изглеждам по-голям и по-изчистен(което би звучало смешно за 1 месец и половина , и то хем сваляш мазно,хем качваш мускулна маса) Не знам :P