PDA

View Full Version : Какво може да е това?



blabla1489
09-28-2011, 08:40
Здравейте, говоря с приятелка по стационарния телефон и тя чува някакъв звук като от някакво копче :D Не знаем какво е това, но веднъж се е случвало някой да се включи в разговора ни и да ни каже да затваряме телефона (това се случи миналата година горе-долу по същото време). Тогава си помислихме, че това може да е някакъв техник който оправя нещо, но сега единственото, което чуваме е някакво копче. Не е нито от мен, нито от нея и като натискаме копчетата на нашите телефони се чува съвсем различен звук. Приятелката ми има друг телефон в другата стая от който някой може да говори с нас, но в момента няма никой в тях. Също така на моя телефон нещо му има и батерията му не се зарежда, но звука когато батерията ми пада е различен. Малко ме е страх, тъй като ако някой ни подслушва може да разбере информация за нас...Някой да има идея какъв може да е този звук?

ccdesigns
09-28-2011, 09:09
Преведи ми първия пост и може да ти отговоря.

blabla1489
09-28-2011, 09:13
Кво му е неясното? Говоря по телефона с една приятелка, чуваме звук от копче, демек че някой натиска копче на някакъв телефон и не съм аз нито тя, питаме се дали е възможно някой да се е включил в разговора ни или да ни подслушва, или нещо от сорта.

programings
09-28-2011, 11:01
Спокойно, никой не ви подслушва!
Най-вероятно чувате тонална сигнализация (http://en.wikipedia.org/wiki/Dual-tone_multi-frequency_signaling), което е често срещано явление при телефонните мрежи!
Причините може да са много, но определено никой не ви подслушва!