PDA

View Full Version : Тичане-вредно???



lovefantasy
09-28-2011, 17:23
Днес бях на нещо като профилактичен преглед при личния. И като започна да ми задава въпроси дали пуша, пия имам ли някви оплаквания му отговорих, че нямам и даже си спортувам. Ходя да тичам през ден + други упражнения. Тогава той ми каза, че това било вредно.
Съответно моята реакция :shock: :shock: :shock:
И ми обясни, че това натоварване не било полезно.
А аз му обяснявам, че не правя кой знае кви упражния и тичането е леко, не се натоварвам много. И тогава го питах кво да спортувам щом тичането е вредно и той каза да си правя разходки.
Тва било проучване на някакви амеркински доктори и т.н.
Възможно ли е наистина да е вредно, знам че звучи тъпо ама все пак лекар го казва?

ZipFail
09-28-2011, 17:25
Можеш да предадеш това на лекаря си - Ахахаххауахауахахуаха :lol: :lol: :lol: :lol:

lovefantasy
09-28-2011, 17:29
Да знам, че звучи смешно ама наистина ми го каза :neutral:

awerw
09-28-2011, 17:36
някой път и аз съм попаднал на техни изцепки

HolyShit
09-28-2011, 18:06
Е как го аргументира? Кои са тези проучвания? То едно ,че не е вредно ,второ ,че дори и да е,ми звучи по-скоро все едно някоя баба се опитва да наплаши внучето си,трето човека от кои години е принуден да тича , е следващият път ако те подгони някоя пума,първо се чуди дали е вредно и после реши дали да бягаш..

Иначе натоварва стави и сухожилия,друго не виждам.

ShiTmARMALADE
09-28-2011, 18:23
естествено че е вредно костната система се износва по-бързо увеличава се риска от артроза ама като се замислиш пък в тоя живот няма нищо ама нищо полезно така че какво те притеснява ?

TodorMarkov
09-28-2011, 18:36
Ако говорим за тичане от сорта на 30-40 мин е изключено да е вредно за каквото и да било,даже напротив!

Vladel
09-29-2011, 13:35
Ако тичаш по средата на магистрално платно,мoже и да е вредно.

dunce
09-30-2011, 17:16
Пълна глупост :)

Amazin
09-30-2011, 17:43
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz:

fenasf
09-30-2011, 17:46
Май се е ебавал с теб 8-)

babity
10-01-2011, 13:44
Ако се претоварваш системно, можеш да си навлечеш и проблеми със сърцето. Не вярвам в кг да си над нормата, но ако си, може да е имал предвид това. Интимната ми мисъл беше, че наистина не бива да се претоварваш, ако искаш по - голямо натоварване, просто увеличавай времето или интензивността на тренировката постепенно.

Едит: Аз също имам въпрос към аудиторията. Ако загубата на телесно тегло е за сметка на спорт, а не на хранителен режим, има ли опасност от изпадане на органите?

HolyShit
10-01-2011, 16:42
. Ако загубата на телесно тегло е за сметка на спорт, а не на хранителен режим, има ли опасност от изпадане на органите?

:shock:

babity
10-01-2011, 17:01
. Ако загубата на телесно тегло е за сметка на спорт, а не на хранителен режим, има ли опасност от изпадане на органите?

:shock:

Добре де, терминът май е спадане. Не мисля, че ще почнат да ми се откачат разни неща. Обаче едно спадане на бъбреци, или стомах могат да имат катастрофални последици...

Uncontrollable
10-01-2011, 19:24
Ако тичаш по средата на магистрално платно,мoже и да е вредно.

Tака по-става. :D

TheManTheLegend
10-01-2011, 19:38
ако си над 100 килограма е вредно до някъде, ако си над 120-130 даже е крайно непрепоръчително. Глезените се натоварват много. Аз съм си 97 и си бягам без да ми пука не съм усетил нищо освен че малко ме болят краката после но минава.
Иначе щом е правено в щатите, там половината са в инвалидни количко защото не могат да ходят от килограмите си а другите могат да ходят но бягането е крайно вредно за тях :)



пс: няма спорт със само добри страни. От футбола може да се начупиш целия, от борбата също, бокса не е много добре за главата също стават контузии, от щангите също. Даже плуването води до хроничен синозит. Е кво дай да не спортуваме а?

lovefantasy
10-06-2011, 14:38
Ами аз съм към 45 кг и по принцип си се чувствам доста добре след тичане, в началото като започнах ме боляха краката ама тва отмина. В крайна сметка си продължавам с тичането 8-)
И така и така пиша тук, да попитам за коремните преси- правя 5 серии по 20 и тва от години, добре ли е за момиче или да ги увелича/намаля? И друго за ръцете - досега не съм ги тренирала и се чудя лицеви ли да правя или някви гирички, че искам да ги постегна? :)

1n5ub0rd1na73
10-06-2011, 15:07
Здравей,

По принцип правилно ти е казал човекът, но от теб зависи какви цели имаш. Ако гониш спортни постижения, то тогава разходките няма да ти помогнат. Но ако гониш здраве и дълголетие, ежедневното ходене ще трябва да бъде основна част от ежедневните ти занимания, целящи постигането на гореспоменатите резултати. Анаеробните натоварвания в дългосрочен план пък ще са донякъде според мен контрапродуктивни за дълъг и лишен от болести живот. Това не значи, че няма хубаво в спортовете, а просто, че имат повечко минуси в сравнение с разходките (но това зависи от целите ти).

Поздрави

lovefantasy
10-06-2011, 15:17
Здравей и на теб. Не търся спортни постижения, просто искам да поддържам форма. Не искам да ми се наложи да вървя бързо или да се затичам и след това да не мога да си поема въздух, а пък и не се натоварвам кой знае колко :)

1n5ub0rd1na73
10-06-2011, 15:36
Еми тогава си тичай -- къде е проблемът? Стига да не се прекалява.

UNITED2
10-07-2011, 17:23
Вредно е само ако се прекалява,казвам го от личен опит !
Преди месец тичах една седмица по 10-12 километра всяка вечер,посред нощ 1-2 и се чувствах добре но после под гъза на крака едно,като ме заболя и няма тичане,после месец ме болеше и сега пак се оправих но си тичкам 5 километра на ден и си ми е суперско :D Не бих казал,че е вредно даже напротив но всичко с мярка :)