PDA

View Full Version : Нередовен стомах



Siesnkaa
09-28-2011, 17:40
Знам че темата е малко неудобна но истината е че имам нередовен стомах.Старая се да ходя всеки ден,но понякога не мога и имам нещо като запек.За сметка на това пък примерно когато не съм ходила скоро и получавам разтройство и бързо трябва да намеря тоалетна,а понякога това не е толкоз удобно защото може да съм навън.Таа вие имате ли такъв проблем и как се справяте?? :?

ThisIsMe
09-28-2011, 18:22
На колко години си?Винаги ли си била с нередовен стомах?Запека от колко време е?Храниш ли се редовно ?Диети да спазваш?Болки/подуване на стомаха /газове ?

Siesnkaa
09-28-2011, 19:30
На колко години си?Винаги ли си била с нередовен стомах?Запека от колко време е?Храниш ли се редовно ?Диети да спазваш?Болки/подуване на стомаха /газове ?
Ами на 18 почти.Като по-малка- да винаги съм била,сега последните 2-3 години малко се поуправи...но не съвсем (странното е че има дни в които ходя повече от веднъж) Не мога да кажа че се храня редовно,определено режимът не ми е много изряден.Не пазя диети,а за газове- да имам понякога.

ThisIsMe
09-28-2011, 20:11
На колко години си?Винаги ли си била с нередовен стомах?Запека от колко време е?Храниш ли се редовно ?Диети да спазваш?Болки/подуване на стомаха /газове ?
Ами на 18 почти.Като по-малка- да винаги съм била,сега последните 2-3 години малко се поуправи...но не съвсем (странното е че има дни в които ходя повече от веднъж) Не мога да кажа че се храня редовно,определено режимът не ми е много изряден.Не пазя диети,а за газове- да имам понякога.

А би трябвало.От тук навярно идва и проблема.Регулирай режима си на хранене!Приемай разнообразна и естествена храна!
Минимум три основни хранения през деня (закуска, обяд, вечеря) и няколко леки закуски, в случай на чувство на глад или допълнителна нужда от енергия!Консумация на плодове,зеленчуци,пълнозър нести храни,млечни продукти и много течности!Също така избягвай газираните напитки(особено кола),кафетата и алкохола!
Няма да е зле да се консултираш по въпроса и с гастроентеролог.
А ако промяната в хранителния режим не даде резултат ,отиди на лекар!

Bogatti
09-29-2011, 14:19
повече водица, чайчета, сокове, по възможност фрешове си прави и ше се изтреляш в орбита :D Сериозно, ако си изстискаш 1 лимон и 1 портокал, си готова за нулите :)) Успех... Супички също, гледай да не прекаляваш с пицата и дюнерите и така...

Siesnkaa
09-29-2011, 18:51
Сега уж почнах да си съставям режим, надявам се да помогне.Попринцип газирано не пия, газовете се появяват в повечето случаи когато съм притеснена..не знам защо :(

swetygiRl
09-30-2011, 00:52
Сега уж почнах да си съставям режим, надявам се да помогне.Попринцип газирано не пия, газовете се появяват в повечето случаи когато съм притеснена..не знам защо :(

В какъв смисъл притеснена и от какво?
Защото и аз имам такъв проблем тогава...а като съм сама нищо ми няма

minavla
09-30-2011, 08:42
аз в такива състояния ползвам зелен чай от по-слабия, иначе можеш да пробваш с фрешове от портокал или компот от сливи или сушени-накисваш ги вечерта и сутринта изпиваш сока и изяждаш 2-3 .;миналата седмица при мен това подейства.

Vodnokonche
09-30-2011, 13:28
Сега уж почнах да си съставям режим, надявам се да помогне.Попринцип газирано не пия, газовете се появяват в повечето случаи когато съм притеснена..не знам защо :(

Гледай да имаш разнообразно хранене, освен много течности, хапвай и готвени манджи, а не само пърженяци и тестяци

GrippingBosh
09-30-2011, 15:28
И аз допреди седмица имах този проблем и се подувах страшно много...ядох сладко от рози ,ленено семе пих ,разхлабително шоколадче изядох ,пих много вода и чай ,айрян и никакви сухи храни ,манджички нещо такова 8-) оправих се не зная с кое точно ,но комбинацията от всички неща даде резултат :)

xxKiFlAxx
10-06-2011, 13:48
Спокойно тва е нормално...от храната се получава и е нормално е някой път да ходиш по-често а друг не :P :-)