PDA

View Full Version : Компютър, звук?



Yancheto
09-28-2011, 18:35
Проблемът е, че компютърът ми няма звук. Липсвали му някакви драйвъри. Уж теглих едни и инсталирах, но нищо не стана. Моля, светнете ме как да го оправя!!
Между другото, с windows xp съм.
Гугъл не е опция. Обяснете ми като на идиот.

DarkAngelOfHope
09-28-2011, 18:47
трябва ти марка и модел на дъното, ако имаш гаранционна карта може би там пише, ако не с програмата AIDA64 проверяваш. После отваряш браузър и пишеш "модела".com (най - често това са сайтовете на производителите, примерно: Gigabyte - gigabyte.com, AsRock - asrock.com, asus - asus.com и т.н.) после намираш секцията за Support & Download, Drivers или нещо подобно и търсиш модела на дъното, обикновено има търсачка в която можеш да напишеш модела и да ти излезе директно. След това си избираш ОС, Windows XP в твоя случай и сваляш driver-ите ... ако имаш външна видео карта правиш същата операция ..

ако ти се вижда сложно, напиши тук марка и модел на дъното и евентуално външната видео карта и все някой ще ти помогне с линкове :)

Yancheto
09-28-2011, 19:42
Motherboard Name - Foxconn 6617MJ
Това трябва да е, нали? Мм, влязох в сайта, но не знам какво точно да търся там... Иначе мерси много за отговора! :)

MaGuSs
09-28-2011, 21:35
Motherboard Name - Foxconn 6617MJ
Това трябва да е, нали? Мм, влязох в сайта, но не знам какво точно да търся там... Иначе мерси много за отговора! :)

Предлагам ти да си изтеглиш програмата Everest ( има две версии, няма значение коя ще избереш / има ги в замунда / ). Там намираш всички характеистики на компютъра ти. Търсиш модел на Sound card, ако срещу него има линк към производителя, кликаш на линка. Той ще те заведе в страницата на марката / вероятно на точната страница за драйверите /. След това има опция за ОС (Операционна система, едни от най-известните са Windows XP/ 7 /Vista, Linux и др.). Изтегляш драйверите и ги инсталирваш. Ако няма линк или не можеш да ги намериш само напиши в темата вида и модела на картата и ще ти дадем линк за XP за теглене на драйверите. След инсталацията им задължително рестартирай компютъра !

Успех :)

DarkAngelOfHope
09-29-2011, 08:43
Според търсачката на Foxconn няма такова дъно ... от къде видя марката и модела? с AIDA64 ли ? (позната преди като Everest)

Yancheto
09-29-2011, 17:28
Според търсачката на Foxconn няма такова дъно ... от къде видя марката и модела? с AIDA64 ли ? (позната преди като Everest)

Да, точно с нея.

DarkAngelOfHope
09-29-2011, 20:30
Възможно ли е да си объркала модела като го пишеш тук ? може да пробваш и начина който ти каза колегата ... най - долу в програмата (отиди на дънна платка обаче) има линкове за download на driver-и ... ако имаш късмет ше те отведе на правилното място този линк, ако не провери пак модела на дъното за всеки случай :)

Yancheto
10-02-2011, 18:01
Благодаря ви за помощта!! Един приятел дойде и ми го оправи. :)

DarkAngelOfHope
10-02-2011, 18:17
видя ли поне как става да знаеш за другия път :D