PDA

View Full Version : Да му кажа ли.. ? :(



Abs0lutDisko0
09-28-2011, 19:14
Здравейте.. :) Преди 1-2 месеца започнах да си пиша с едно момче... ии постепенно започнах да се влюбвам в него, обаче гледам, че по skype и facebook си пише някакви щтуротийки от рода, че обича някоя (което ме дразни и искам да разбера коя), сега с "(H) (inlove) (H)" в skype :( бях сме разбрали тея дни да пием кафе, но се си имал работа, а според ме са чисти оправдания и не му се занимава. Секи ден си пишем, освен когато е на училище в Пловдив, защото там няма PC .. Та въпроса ми е какво да правя, да му кажа ли, че се влюбих в него или да ни си разваляме приятелството с него.. Побърквам се вече по него :( :neutral: ](*,)

crowberry
09-28-2011, 19:18
Ти въобще познаваш ли го лично??

elysunny
09-28-2011, 19:19
Здравейте.. :) Преди 1-2 месеца започнах да си пиша с едно момче... ии постепенно започнах да се влюбвам в него

само заради това, което сте си писали се влюби, хм

Abs0lutDisko0
09-28-2011, 19:21
Не, не го познавам.. но по цял ден си пишем по цял ден и до никое време вечерта... мисля че достатъчно съм го опознала за сега

Sh@d0w
09-28-2011, 19:25
Skype drama.

Въобразяваш си че го познаваш,но ще ти кажа едно-не си ли виждала човека на живо,не го познаваш.Каквото и да си мислиш,колкото и страници хронология да имате.Не можеш да добиеш представа за човека само по сакйп и една снимка.

Защото често в нета човек не е такъв,какъвто в реалния живот.

elysunny
09-28-2011, 19:25
ох те скайп връзките са така, не можеш да познаваш добре някого така само с чат. то едвам се опознавате добре на живо, пък ти от чата. може да се представя за всякъв, сеш се

Abs0lutDisko0
09-28-2011, 19:28
От това разбирам да не се занимавам значи.. смисъл да не му казвам нищо ?!?! :(

musS
09-28-2011, 19:38
От това разбирам да не се занимавам значи.. смисъл да не му казвам нищо ?!?! :(
най-добре ..

MaGuSs
09-28-2011, 21:45
От това разбирам да не се занимавам значи.. смисъл да не му казвам нищо ?!?! :(

Не има смисъл. От личен опит ти казвам, че скайп запознанствата не са такива каквито някои хора ги представят. Преди 7 месеца се запознах с едно момиче / даже ще кажа, че се запознахме именно в този форум / . Излязохме на среща, после си чатехме със СМС-и . Влюбих се в нея, споделих и го с още няколко СМС-а, тя също си призна, че изпитва чувства към мене. Така 2ра среща и .. нещата замалко да потръгнат, докато тя не замина за Франция за 2 седмици и след това нещата между нас малко се влошиха / родителите и са против мен заради едно нещо, което аз не мога да променя /, но си останахме приятели. Още си пишем по скайп. Даже преди 2 часа си говорихме по телефона... :)

therichbitch
09-28-2011, 22:13
Запознайте се лично, пък тогава му се обяснявай.

SmilezZz
09-29-2011, 04:47
Не си го виждала , не го познаваш , но вече влюбена ? :shock:
Излезте , поговорете , опознай го на живо , не по скайп. След това вече реши дали да му кажеш или не.

SisiStrange
09-29-2011, 05:14
1. Според мен си има гадже там.
2. Не можеш да се влюбиш през чат. Така ти се струва. Сигурно е различен на живо. Повечето са така.

anonymous708973
09-29-2011, 05:46
Секи ден си пишем, освен когато е на училище в Пловдив, защото там няма PC ..
Тоест си пишете само през уикендите?

И не съм съгласна, можеш да опознаеш човека страшно добре по скайп, ако го използваш по предназначение. Случвало ми се е. Когато са пръв път се срещах с човека, беше едно към едно с този, който познавам от другата страна на монитора.

sexa_na_kompleksa
09-29-2011, 16:47
Сигурна ли си, че е човекът, за когото се представя? А и когато общуваш на четири очи с даден човек, виждаш в него неща, които по интернет няма как. Освен това сигурна ли си, че си влюбена? Може да е някаква моментна тръпка. Прецени и дали си заслужава да се разкриваш напълно пред човек, когото едва познаваш, човек, за когото дори не знаеш дали си има половинка.

Abs0lutDisko0
10-04-2011, 18:51
въпросното момче живее на 15 километра г/д от моя град познавам негови приятели, но явно от няколко дена го осещам, че страда по някакво момиче и го питах, но не ми казва за какво става въпрос.. явно няма смисъл да му казвам и да развалям отношенията си с него :))

GetsugayaDAN
10-04-2011, 19:36
Не споделяй нищо преди да сте се видяли и да си видяла как той се държи и ти как се държиш, за твое и негово добро е ! Първо, може той да не те хареса, което ще те нарани... Второ, ти може да не го харесаш, което може да нарани него след като си му казала, че испитваш чувства той се е отпуснал и изведнъж пишеш едно, става друго ... Намери начин да излезнете на кафе или нещо, сега е отказал следващия път може да приеме, но и не трябва да се забравяш с опитите.. Вижте се, не избързвай ! Това не значи да го отписваш и сега като казват не прави нищо и ти да ги слушаш.

Djenka
10-04-2011, 20:00
Била съм в твоето положение, но с човек, който познавах. Мислех си кво ли не, даже сега като се сетя почвам да се хиля :lol: :lol:

Не му казвай, щото вероятно ще отшумее за 1-2 седмици :)

Abs0lutDisko0
10-04-2011, 20:49
аз много пъти съм го карала да пием кафе и всеки път ми казва добре ще ти званна, и не ми званка после излиза с номера имах си работа.. преди няколко дена беше на кафе, което е на 2 крачки от моето училище и не се обади :( :x

mila_pila
10-04-2011, 22:47
Не му казвай нищо, той дори не иска да излезе с теб, ти ще му казваш, че си влюбена в него? Според мен или си има гадже или се притеснява, че няма да го харесаш и затова не иска да се видите. Накарай го да излезете наистина, като го видиш и като си поговорите на живо ще разбереш дали чувстваш нещо или всичко е плод на въображението ти и на желанието да не си сама.

ledenakrasota
10-04-2011, 22:58
Всеки е имал такива трепети. :) Понякога е самовнушение. Все пак си опознала някого по най-интимния начин, но това отново не означава нищо.
Сри да му пишеш и не избързвай с такива обяснения. :)

LambOfGod
10-05-2011, 02:17
Намерих едно цитатче, чийто автор е потребител с ник Umbra в БГ мама. Смятам, че е подходящо за темата.


Две драми скрити зад два бели монитора. Два безчувствени модема ги свързват. Две тъжни клавиатури пишат думи, които трябва да бъдат произнесени с глас. Две безлични усмивки се реят из виртуалността.

Той плаче. Тя мислено го прегръща. Той иска да бъде сам, но не може да не говори с нея. Тя иска да го докосне но вече е забравила какво е усещането на топлото му тяло до нейното. Забравила е защото не го виждала толкова много време...защото "чата" убива всякакъв вид възприятие, различно от действието на думите. Той помни първата им среща. Все още мечтае за ласката на ръцете и, защото е забравил че я е имал.

Защото те пишат за своите чувства вместо да ги изживяват. Защото те си казват че се обичат но не го чуват, а само си представят че чуват. Представяш ли си какво въображение трябва за да си представяш всичко това. За да го желаеш и търсиш, защото е единственото нещо което прави живота ти истински. Най-нереалното от всички неща.

Не можеш да крещиш. Можеш да плачеш, но някяк си не варви да кажеш, че сълзите текат по лицето ти. Звучи грозно, неистинско. Не върви да кажеш, че искаш, когато не можеш да видиш желанието в очите. Ставаш наполовина лъжец. Наполовина безчувствен, защото перфектно можеш да опишеш чувствата си. Толкова кратко и ясно, че другия разбира, но не може да почувства заедно с теб. Ставаш фалшив. Ставаш грозен. Отношениятя стават кухи.

Защото знаеш колко по-прекрасно би било всичко ако седяхте някъде заедно. Ако си държахте ръцете или просто се гледахте. Ако нямаше как да напишеш quit и да избягаш. Ако трябва на място да се справиш с любовта си, която те плаши. Защото и двамата знаете че не може така. Не може веднъж пил от нектара на боговете, да се върнеш с радост към обикновената чешмяна вода.

Не може така. В един момент започваш да полудяваш. Усещаш, че ако скоро не се видите ще изпаднеш в нервна криза. Ще захвърлиш тази клавиатура и този модем, и тази мишка и този толкова грозен, безчувствен, ужасен монитор, който вместо да ви свързва, уголемява разстоянието между вас.

И си мислиш, че когато дойде следващия път, когато ще се видите, ще сте толкова забравили какво е да се докосвате , че просто ще отидете в някой интернет клуб и ще започне "chata".

И заедно с него ще свърши животът ви.

Hilary_
10-05-2011, 06:45
тая "любов" от разстояние я зарежи .. повечето пъти не се получава! :lol:
Не се филмирай толкова от скайпове и фейсбуци, макар че по коментарите ти съдя, че си прекалено малка, за да ме разбереш ..

VampireLover3
10-05-2011, 06:55
Аз мисля, че той сам е разбрал, че го харесваш. И не, няма смисъл да му казваш щом толкова не може да намери време за теб. :)

Biiiitch
10-05-2011, 08:22
Според мен не можеш да се влюбиш просто така в някой. Не и чрез скайп. Можеш да го опознаеш добре, но не и да се влюбиш.

Не мисля, че ще е много добра идея да му кажеш, защото просто ще прозвучи глупаво и после на тебе ще ти е кофти.

Помисли малко дали наистина ги харесваш, и тогава си прави изводите.

Abs0lutDisko0
10-06-2011, 16:07
Да харесвам го.. и не съм малка на 16 съм ;)

Biiiitch
10-06-2011, 16:20
Е и аз съм на 16, какво от това ?

На бас се хващам, че ако някой друг беше написал подобна тема, щеше да се измееш и да си помишлиш, че нещо такова не може да стане.

Пак ти казвам помисли малко. Хората са си казали "Два пъти мери, един път режи."