PDA

View Full Version : загнездване



Dev1992
09-29-2011, 16:07
http://prikachi.com/images/335/3873335p.jpg

някой може ли да обясни какво представлява загнездването и какво точно значи?! благодаря!

променено: оо и ако може да кажете до колко може да се вярва на тези калкулатори!

BuBzzz
09-29-2011, 16:18
Пътят на оплодената яйцеклетка до матката трае към 6 дни.В този период започва деленето и.Истинската бременност обаче започва едва когато зиготата се е загнездила в матката и се е прикачила към кръвообращението ти. :)

И можеш да вярваш на този калкулатор.Аз всеки месец си изчислявам цикъла с него и си е много точен ;-)

Dev1992
09-29-2011, 18:40
смисъл загнездването става само ако яйцеклетката е оплодена така ли?! ако не е става ли нещо? извинявай за глупавите въпроси.

granger
09-29-2011, 18:47
смисъл загнездването става само ако яйцеклетката е оплодена така ли?! ако не е става ли нещо? извинявай за глупавите въпроси.
Като нищо не е ополодено какво ще се загнезди?! :-o

Dev1992
09-29-2011, 19:11
питаах съвсем нормално понеже не искам да стават някакви фалове и ми е прекалено рано да забременявам. извинявам се ако нещо не съм направила както трябва. наистина не ми е ясно защо вместо да помогнеш на някого трябва да го нападнеш... значи при положение че не е оплодена яйцеклетката, няма загнездване и няма риск от забременяване както при 'опасните' дни, нали така?

09-29-2011, 19:13
Кой те напада пък тебе? Обясниха ти го съвсем нормално? :lol:

BuBzzz
09-30-2011, 09:43
питаах съвсем нормално понеже не искам да стават някакви фалове и ми е прекалено рано да забременявам. извинявам се ако нещо не съм направила както трябва. наистина не ми е ясно защо вместо да помогнеш на някого трябва да го нападнеш... значи при положение че не е оплодена яйцеклетката, няма загнездване и няма риск от забременяване както при 'опасните' дни, нали така?

Абе и в "опасните" дни дори яйцеклетката да се оплоди,ако няма загнездване НЯМА бременност :-o

MedSestrata
10-01-2011, 00:14
Като не се оплоди- ти идва цикъла. Моля ви се това са първите уроци по биология в 8 клас... От което си правя 2 извода- или си избяга от този час, или не си стигнала 8 клас и не трябва да мислиш още за такива неща

vanila86
11-18-2012, 18:52
zdraveite iskam da popitam zagnezdqvaneto saprovodeno li e ot nqkakvi bolki v qichnicite i do koga prodaljavat tezi bolki.pitam za6toto moqta uvulacia be6e na 14 tozi mes.3 dni predi tova i dva dni sled tova sme bebepravili i prez vsi4kite tezi dni qichnicite si me bolqxa neznam na kakvo se dalji tova i na uvuto li i na zagnezdqvane li za M e rano vse o6te nemoga da razbera.silno se nadqvam dano e stanalo tozi pat.

kalpazanka
11-18-2012, 18:54
Стара тема, за капак вдигната с пост на латиница.