PDA

View Full Version : Буда и Хинди



Wax
09-29-2011, 19:49
http://30.media.tumblr.com/tumblr_lew3caKPKa1qcd51ao1_500.jpg

ZipFail
09-29-2011, 19:51
Чиба трол.

gandalfepi4
09-29-2011, 20:07
http://prikachi.com/images/471/3874471c.jpg

TheMightyNadenica
09-29-2011, 20:22
:smt030

gandalfepi4
09-30-2011, 09:29
абе я да изчислим модовете колко дълго спят преди да попрегледат форума:

това стои от 29.09

http://prikachi.com/images/545/3875545F.jpg

ledenakrasota
09-30-2011, 09:31
Ако съм ви майка... :x

gandalfepi4
09-30-2011, 11:51
http://prikachi.com/images/913/3875913c.jpg

MakaronUduSHvaCH
09-30-2011, 18:41
gandalf, никога няма да ми дадеш отговор, защо постоянно слагаш някакви детски картинки, и такива с някакъв "митологичен" текст, който се предполага, че го е писал някой душевно болен с психически отклонения и подритнат от света ?

gandalfepi4
09-30-2011, 19:09
щото съм ги сейвнал и ме кефи да ги поствам. и защо па да не ти отговоря никога?

MakaronUduSHvaCH
10-01-2011, 10:58
.... и защо па да не ти отговоря никога?

Защото съм ти задал въпроса, най-малко още 1 път и тотално мълчание :D

gandalfepi4
10-02-2011, 14:34
^ явно.

npp
10-17-2011, 18:52
да wax, йога, будизмът, хиндуизъм, и въобще всяка една индийска религия са просто сатанинска духовна еквилибристика

NomNomNom
10-17-2011, 21:47
То модовете няма да дойдат , ама преди някаква тъпа п утка ви беше наклеветила спам тема и я локнаха.

gandalfepi4
10-18-2011, 05:35
да wax, йога, будизмът, хиндуизъм, и въобще всяка една индийска религия са просто сатанинска духовна еквилибристика

добре сладур, знам че имаш своите видения и че ти говорят некви гласове, но моля те бъди така добър да ми разясниш две неща.

първо - как така вярваш в нещо такова:

http://images.wikia.com/wikiality/images/1/1d/Satan.jpg

при положение че:

1 - думата "сатана" е титла (някой заставащ на пътя ти), а не име и се използва за много ангели на яхве в стария завет които са назовавани така според функцията си (бог и йоб даже си говорят приятелско с тях на няколко пъти). чак в тъпанарския нов завет хората започват да назовават "сатаните" като лоши, под влияние на това че евреите започват да персонифицират религии които не одобряват с това название (подобно на случаите с рахааб, левиатан, магог и гог. там се случва СЪЩОТО нещо)

2 - думата луцифер също е титла (утринна звезда) и се използва само един път в история която е горе-долу канонична за червения пич с рогите и то за метафорична история за крал на вавилон, а по-нататък и за иисус даже се употребява термина


3 - думата беелзебуб също е титла (бог на мухите) и е обидна титла дадена на бога баал зебаб който е почитан от враждебно племе



това е то. във всичките истории от стария завет и змията, и сатана, и луцифер, и беелзебуб са си или добри пичове, или други пичове или просто животно. чак оня кретен който казва че само 144 000 хора ще бъдат спасени от цялата планета в откровение и иисус на две места правят някакви странни персонификации (които пък и са явно грешни). няма паднал ангел.

та защо вярваш в пича с рогата и опашката с шиповете (образ на херувим всъщност)?

eто и детайлизираната версия:

http://www.youtube.com/watch?v=61eeKakLBbU&list=FLKbZ5hy-u1nfhzGcf4ywsrA&index=4

второ - дори да бяха сатанистически течения какво лошо има в това?

сатанизма в оригинал е религия която проповядва само и единствено уважение към другите, лична свобода в тези граници и стремеж към себеусъвършенстване и любов.

питай сатанист ако искаш:

http://unholydemigod.blogspot.com/

(вътре има лезбийки тъй че си заслужава кликването)




очаквам хубава апологетика и ако кажеш нещо което вече съм споменал ще те нарека малоумник с право

npp
10-18-2011, 10:37
сатана не е херувим, но просто дух, в същност той е главниото явление на "тъмнината", същество което няма душа но е просто дух и все пак (за съжаление) на второ място в вселената по "ум" след Господ Бог - всички вселенски явления на "тъмнината" са духове без души, в книгата Откровение са изброени следните такива: "сатана"/"змията"/"дявола", "звяра"/"666", "втория звяр"/"лъжепророка", "смъртта", "ада", "бесове"/"нечисти(зли) духове", "блудница вавилон" - всичките тези са просто духове без души но все пак разумни същества - историите за паднали херувими е голяма измама, ето едно абсоютно доказателство затова че сатаната не е херувим, в книгата Битие 3-та глава сатана е представен като (цитирам) "змия" и въобще не е посочен като херувим никъде в цялата книга Битие:

"А змията беше най-хитра от всички полски зверове, които Господ Бог беше създал." (Битие 3:1),

но в същата тази 3-та глава са посочени херувими, които Бог поставя за да пазят пътят към дървото на живота:

"и постави на изток от Едемската градина херувимите и пламенния меч, който се въртеше, за да пазят пътя към дървото на живота." (Битие 3:24),

което доказва че сатана не е херувим иначе щеше да бъде наречен така там, но е наречен "змия"

а що се отнася до сатанизма, това е най-малкото една от най-големите глупости/простотии/идиотщини които са съществували някога - нищо полезно но само "лайнян душевен балсам" за хипер озлобени и/или хипер глупави хора

gandalfepi4
10-18-2011, 11:10
сатана не е херувим, но просто дух, в същност той е главниото явление на "тъмнината", същество което няма душа но е просто дух и все пак (за съжаление) на второ място в вселената по "ум" след Господ Бог

това твърдение на какво е обосновано? аз със същия успех мога да кажа че чингиз хан е гъсеница примерно. или давай доказателства или shut up


всички вселенски явления на "тъмнината" са духове без души, в книгата Откровение са изброени следните такива: "сатана"/"змията"/"дявола", "звяра"/"666", "втория звяр"/"лъжепророка", "смъртта", "ада", "бесове"/"нечисти(зли) духове", "блудница вавилон" - всичките тези са просто духове без души но все пак разумни същества

аз дадох моята аргументация (макар и не много детайлна признавам) да твърдя че змията, сатаната, беелзебуб и луцифер не са това което описваш. ти пък ми отвръщаш на твърдението с игнориране и прибавяне към списъка с глупости грешен номер (616), йезавела, шеол и тартар. та половината от тях са места бе малоумник! как така може да е личност тартар? как може историческа личност да е някакъв трансцендентален зъл дух, когато дори самата ти библия не твърди това?!

олелеее, колко си я закъсал


историите за паднали херувими е голяма измама,

защо да ти вярвам? някакви доказателства? отделно че никъде не се казва херувим, а просто някакъв възгордял се луцифер, който пък е крал на вавилон.



ето едно абсоютно доказателство затова че сатаната не е херувим, в книгата Битие 3-та глава сатана е представен като (цитирам) "змия" и въобще не е посочен като херувим никъде в цялата книга Битие:

хммм това трябва да ме разтърси из основи сигурно, чакай да се подготвя

*надъхване*


"А змията беше най-хитра от всички полски зверове, които Господ Бог беше създал." (Битие 3:1),

това ли беше?

А змията беше най-хитра от всички полски зверове, които Господ Бог беше създал.

полски зверове

ти...

ти наистина си някакъв олигофрен бе брато!

осъзнаваш ли че ТОКУ-ЩО ДАДЕ ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА МОЯТА, ОПОНИРАЩА ТИ ТЕЗА???




но в същата тази 3-та глава са посочени херувими, които Бог поставя за да пазят пътят към дървото на живота:

"и постави на изток от Едемската градина херувимите и пламенния меч, който се въртеше, за да пазят пътя към дървото на живота." (Битие 3:24),

което доказва че сатана не е херувим иначе щеше да бъде наречен така там, но е наречен "змия"

значи изказването "имаше едно животно и някакви ангели" оспорва моето твърдение, а именно "това е било животно" и поддържа твоето което е "не е животно"

http://chanarchive.org/content/74_sp/8591990/1289352626338.jpg


а що се отнася до сатанизма, това е най-малкото една от най-големите глупости/простотии/идиотщини които са съществували някога - нищо полезно но само "лайнян душевен балсам" за хипер озлобени и/или хипер глупави хора

и това го твърдиш на каква основа? аз си казах, оригиналния сатанизъм е това

http://en.wikipedia.org/wiki/LaVeyan_Satanism

които пък са си пичове. в интерес на истината дори си правят ташаци с такива малоумници като тебе като се правят на страшни (нещо подобно на тези които "вярват" в спагетеното чудовище, ама не бягате от тях с напикани гащи щото са още по-смешни)

ето, човека сам си говори за религията си. кажи ми какво лошо казва.

http://www.youtube.com/watch?v=PpaN6YIf5PI

в горния ми пост има линк към описание на сатанизма от сатанист. какво лошо пише там?

ето им сайта

http://www.churchofsatan.com/

не е ли явно че те си правят толкова ташак колкото и тези

http://www.venganza.org/about/



направи 2304589723905870932785 твърдения и игнорира всички факти които представих, дори се направи на клоун като си противоречеше сам. опитай да не се излагаш.

npp
10-18-2011, 19:05
ти къде си видял в Библията да пише че не е лошо да вярваш в/да се кланяш на сатаната?!, и как ти се вижда Бог да сътворява херувими които отпадат?! - виж какво пише тук:

"И за ангелите казва: - "Който прави ангелите Си силни като ветрове, И служителите Си като огнен пламък";" Евреи 1:7

ако Той сътворяваше отпадащи херувими тогава как неговото царство ще устои?, и няма ли това да подрони авторитета му?

"А фарисеите, като чуха това, рекоха: Тоя не изгонва бесовете, освен чрез началника на бесовете, Веелзевула. А Исус, като знаеше техните помисли, рече им: Всяко царство, разделено против себе си, запустява; и никой град или дом, разделен против себе си няма да устои. Ако Сатана изгонва Сатана, той се е разделил против себе си; тогава как ще устои неговото царство? При това, ако Аз чрез Веелзевула изгонвам бесовете, чрез кого ги изгонват вашите възпитаници? Затова, те ще ви бъдат съдии. Но ако Аз чрез Божия Дух изгонвам бесовете, то Божието царство е дошло върху вас. Или как може да влезе някой в къщата на силния човек и да му ограби покъщнината, ако първо не върже силния? - тогава ще ограби къщата му. Който не е с Мене, той е против Мене; и който не събира с Мене, разпилява." Матей 12:24-30

нито съдя човеци/одушевени, нито ги осъждам, но да се служи на сатаната не е безопасно

gandalfepi4
10-19-2011, 06:58
ти къде си видял в Библията да пише че не е лошо да вярваш в/да се кланяш на сатаната?!

на онези места където сатаните/ангели/пратеници са представени като добри агенти и от определението на думата:



когато говори в йоб 1:7-11 си е добър пич нали? ще се насереш ли пак да ми постваш 12943621896437 несвързани с темата цитати сега?


Числа 22:22

Но Божият гняв пламна за гдето отиде; и ангел Господен застана на пътя пред Валаама , за да му се възпротиви; (а той яздеше на ослицата си, и двамата му слуги бяха с него).

...

32И ангелът Господен му каза: Ти защо би ослицата си вече три пъти? Ето, аз излязох да ти се съпротивя, защото пътят ти не е прав пред мене;

в оригинала присъства непреведената дума "la satan", можеш ли да се сетиш къде?


същата дума (сатан) се среща и на тези места:

След това, Господ подигна противник на Соломона, едомеца Адад, който бе от царското потекло в Едом




Обаче, филистимските военачалници му се разгневиха, и филистимските военачалници му рекоха: Изпрати този човек и нека се върна на мястото, което си му определил и да не слиза с нас в битката, да не би в боя да ни стане противник: защото как би се примирил този с господаря си, ако не с главите на тия мъже?


сатана означава някой който ти застава на пътя/противник, изпратен от бог. това е факт:


Satan (Hebrew: הַשָׂטָן ha-Satan), "the opposer",[1] is the title of various entities, both human and divine, who challenge the faith of humans in the Hebrew Bible.[2] In Christianity and Islam the title became a personal name, and "Satan" changed from an accuser appointed by God to test men's faith to the chief of the rebellious fallen angels ("the devil" in Christianity, "Shaitan" in Arabic, the term used by Arab Christians and Muslims).


http://en.wikipedia.org/wiki/Satan




ако Той сътворяваше отпадащи херувими тогава как неговото царство ще устои?, и няма ли това да подрони авторитета му?

ми това трябва да му е най-малкия продблем, но честно казано не ми пука - това НЕ Е моята теза, а тази на повечето християни.


"А фарисеите, като чуха това, рекоха: Тоя не изгонва бесовете, освен чрез началника на бесовете, Веелзевула

вече обясних що е то беелзебуб нали?

Beelzebub (play /biːˈɛlzɨbʌb/ bee-el-zə-bub or /ˈbiːlzɨbʌb/ beel-zə-bub; (Arabic: بعل الذباب‎, Ba‘al Azabab; Hebrew: בעל זבוב‎, Baʿal Zəb

npp
10-19-2011, 19:27
Числа 22:22

Но Божият гняв пламна за гдето отиде; и ангел Господен застана на пътя пред Валаама , за да му се възпротиви; (а той яздеше на ослицата си, и двамата му слуги бяха с него).

...

32И ангелът Господен му каза: Ти защо би ослицата си вече три пъти? Ето, аз излязох да ти се съпротивя, защото пътят ти не е прав пред мене;

в оригинала присъства непреведената дума "la satan", можеш ли да се сетиш къде?
това че на даден език в Библията се използва думата "satan" в смисъла на 'противник пратен от Св. Бог' не означава че става въпрос за 100% дело на дявола, плюс това ангела който се е възпротивил на ваалам не е причинил повреда/смърт на никой там(в Числа 22 гл.), нима да измъчваш дадено одушевено същество макар и то да е магаре или друг вид не е лошо?!, защо Бог да толерира онези, които причиняват зло на друг човек/одушевено?!

"а особено тия, които с нечисто пожелание следват плътските страсти(т.е. вършат верческо/духовно беззаконие) и презират властта(т.е. поставените от Св. Бог власти). Смели и упорити, те не се страхуват да хулят славните същества; докато ангелите, ако и да са по-големи в мощ и сила, не представят против тях хулителна присъда пред Господа. Тия, обаче, като животни без разум(т.е. като злите духове без Добра(-та) Съвест), естествено родени(т.е. родени (като) верчески/духовни беззаконници), за да бъдат ловени и изтребвани, хулят за неща, които не знаят, и ще погинат в своя разврат(т.е. в своето верческо/духовно беззаконие)" 2 Петрово 2:10-12


същата дума (сатан) се среща и на тези места:

След това, Господ подигна противник на Соломона, едомеца Адад, който бе от царското потекло в Едом




Обаче, филистимските военачалници му се разгневиха, и филистимските военачалници му рекоха: Изпрати този човек и нека се върна на мястото, което си му определил и да не слиза с нас в битката, да не би в боя да ни стане противник: защото как би се примирил този с господаря си, ако не с главите на тия мъже?


сатана означава някой който ти застава на пътя/противник, изпратен от бог. това е факт:


Satan (Hebrew: הַשָׂטָן ha-Satan), "the opposer",[1] is the title of various entities, both human and divine, who challenge the faith of humans in the Hebrew Bible.[2] In Christianity and Islam the title became a personal name, and "Satan" changed from an accuser appointed by God to test men's faith to the chief of the rebellious fallen angels ("the devil" in Christianity, "Shaitan" in Arabic, the term used by Arab Christians and Muslims).


http://en.wikipedia.org/wiki/Satan



[quote]ако Той сътворяваше отпадащи херувими тогава как неговото царство ще устои?, и няма ли това да подрони авторитета му?

ми това трябва да му е най-малкия продблем, но честно казано не ми пука - това НЕ Е моята теза, а тази на повечето християни.


"А фарисеите, като чуха това, рекоха: Тоя не изгонва бесовете, освен чрез началника на бесовете, Веелзевула

вече обясних що е то беелзебуб нали?

Beelzebub (play /biːˈɛlzɨbʌb/ bee-el-zə-bub or /ˈbiːlzɨbʌb/ beel-zə-bub; (Arabic: بعل الذباب‎, Ba‘al Azabab; Hebrew: בעל זבוב‎, Baʿal Zəb

gandalfepi4
10-20-2011, 05:27
http://s3.amazonaws.com/kym-assets/photos/images/original/000/167/746/1314240723444.png

пресвети fsm, та ти дори не успя да разбереш и една от точките които...

не можа да схванеш елементарната логика на...


защо говориш неща които не са и най-малко свързани с...

...

оххх, а ето ме и мен. занимавам се с умствено увредени.


аз дори нямам моя позиция

баси тъпака честно. знаеш ли какво?

FUCK YOUR SHIT

http://prikachi.com/images/547/3946547i.gif

npp
10-23-2011, 11:38
оххх, а ето ме и мен. занимавам се с умствено увредени.


аз дори нямам моя позиция
баси тъпака честно.
човече, какво знаеме ние?!, особенно в сравнение с Онзи, Който Наистина е истинският Господ Бог?!, и какво толкова бихме могли да знаеме във вярата?! - истината е че в Библията има просто едни елементарни заповеди, които се заключават в следното: да не вършиме верческо/духовно беззаконие, и поне да не причиняваме зло на другите човеци/одушевени, но даже е добре да се прави Добро

1 Коринтяни 8:1-8 "А относно идоложертвеното(т.е. относно верческото/духовното беззаконие): Знаем, че ние всички уж имаме знание да разрешим въпроса(т.е. обикновенно тенденцията в това отношение е че духовниците/вярващите/окултистите уж имат духовни знания/способности за да разрешат въпроса)! Но знанието възгордява(т.е. но верческите/духовните знания водят към/до възгордяване), а любовта назидава(т.е. но Любовта/Доброто/Добротата е която Смирява). Ако някой(сиреч, в рамките на вярата(духовността)) мисли, че знае нещо, той още не е познал както трябва да познава. Но, ако някой люби Бога(т.е. истинският Господ Бог), той е познат от Него. Прочее, относно яденето от идоложертвеното(т.е. относно следването/упражняването/практикуването на верческо/духовно беззаконие), знаем, че никакъв бог, изобразен от идол(т.е. никакъв бог чрез/от верческа/духовна неправда), няма на света(т.е. няма в вселената), и че няма друг Бог освен един(т.е. освен един единственият Истински). Защото, ако и да има така наричани богове, било на небето или на земята, (както има много богове, и господари(или: и "христосовци") много), но за нас(т.е. но Истината е че за всеки един от човеците) има само един(т.е. има само един единствен истински) Бог, Отец, от Когото е всичко, и ние за Него, и един(т.е. и един единствен истински) Господ, Исус Христос, чрез Когото е всичко, и ние чрез Него. Но това знание го няма у всички(т.е. но за съжаление досега тази съвест я нямаше в всеки духовник/вярващ); и някои(т.е. и някои духовници/вярващи/окултисти), като и до сега имат съзнание за идолите(т.е. съзнание на верческа/духовна заблуда/неправда), ядат месото(т.е. упражняват/практикуват вярата(духовността)) като жертва на идолите(т.е. в името на верческа(-та)/духовна(-та) неправда); и съвестта им като слаба(т.е. и съвестта им като отслабва по този начин), се осквернява. А това що ядем(т.е. но окултизма/идолопоклонничеството/познавателната вяра), не ще ни препоръчва на Бога(т.е. не ни препоръчва пред/на истинският Господ Бог); нито ако не ядем(т.е. нито ако не я следваме/упражняваме/практикуваме), губим нещо; нито ако ядем(т.е. нито ако я следваме/упражняваме/практикуваме), печелим нещо."

gandalfepi4
10-23-2011, 17:48
човече, какво знаеме ние?!,

ми доста неща - ти примерно не знаеш ли че две + две = четири?

можем да знаем доста неща. това че някои от нас изправени пред неудобно знание обичат да си завират главите в пясъка е отделен въпрос...

или пък не?


особенно в сравнение с Онзи, Който Наистина е истинският Господ Бог?!, и какво толкова бихме могли да знаеме във вярата?!

това което пише в библията и което използвам като доказателства примерно?



истината е че в Библията има просто едни елементарни заповеди, които се заключават в следното: да не вършиме верческо/духовно беззаконие, и поне да не причиняваме зло на другите човеци/одушевени, но даже е добре да се прави Добро

това го има във всяка религия и гигантската част от философиите.

нищо ново, нито интересно, нито непознато, нито трудно за измисляне сам

npp
10-26-2011, 09:31
истината е че в Библията има просто едни елементарни заповеди, които се заключават в следното: да не вършиме верческо/духовно беззаконие, и поне да не причиняваме зло на другите човеци/одушевени, но даже е добре да се прави Добро

това го има във всяка религия и гигантската част от философиите.

нищо ново, нито интересно, нито непознато, нито трудно за измисляне сам
истината е че едно от най-силните оръжия на дявола е именно това да се опитва да превръща познатото/старо Добро в банално/безинтересно и да го заменя с зли(-те)/лоши(-те)/неправедни(-те) неща по интересен, хитър и сложен начин представяйки ги за най-интелигентни и възвишени/благородни

"Но Бог избра глупавите неща на света, за да посрами мъдрите; също избра Бог немощните неща на света, за да посрами силните; още и долните и презрените неща на света избра Бог(сиреч, за да посрами възвишените и благородните), да! и ония, които ги няма(т.е. (съвършенно) Добрите/Праведните неща на вярата), за да унищожи тия, които ги има(т.е. злите/лошите/неправедните/човешките неща в вярата), за да не се похвали ни една твар пред Бога. А от Него сте вие в Христа Исуса, Който стана за нас мъдрост от Бога, и правда, и освещение, и изкупление; тъй щото, както е писано, "който се хвали, с Господа(т.е. с истинските Господ Исус Христос и Бог Отец) да се хвали"." 1 Коринтяни 1:27-31,

"Възлюбени, не е нова заповедта, която ви пиша, но е стара заповед която сте имали отначало(сиреч, най-малкото под формата на Чиста Съвест); старата заповед е словото, което сте чули(сиреч, най-малкото под формата на Чиста Съвест). Но пак е нова заповедта, която ви пиша, което нещо е истинско и в Него и във вас; защото тъмнината преминава, и истинската светлина вече свети(т.е. истинският Господ Бог, сиреч истинските Исус Христос и Отец). Който казва, че е в светлината, а мрази брата си(т.е. някой от другите човеци), той и до сега е в тъмнината. Който люби брата си, той пребъдва в светлината; и в него няма съблазън. А който мрази брата си той е в тъмнината и в тъмнината ходи, и не знае къде отива, защото тъмнината е заслепила очите му." 1 Йоаново 2:7-11,

"Възлюбени, да любим един другиго, защото любовта е от Бога; и всеки, който люби, роден е от Бога и познава Бога. Който не люби, не е познал Бога; защото Бог е любов. В това се яви Божията любов към нас, че Бог изпрати на света Своя единороден Син(т.е. истинският Исус Христос), за да живеем чрез Него. В това се състои любовта, не че ние сме възлюбили Бога, но че Той възлюби нас и прати Сина Си като умилостивение за греховете ни. Възлюбени, понеже така ни е възлюбил Бог, то и ние сме длъжни да любим един другиго. Никой никога не е видял Бога; но ако любим един другиго, Бог пребъдва в нас, и любовта към него е съвършена в нас. По това познаваме, че пребъдваме в Него и Той в нас, гдето ни е дал от Духа Си. И ние видяхме и свидетелствуваме, че Отец прати Сина Си да бъде Спасител на Света. Ако някой изповяда, че Исус е Божият Син, Бог пребъдва в него, и той в Бога. И ние познаваме и сме повярвали любовта, която Бог има към нас. Бог е любов; и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог пребъдва в него. В това се усъвършенствува любовта в нас, когато имаме дръзновение(т.е. дръзновение за абсолютно(-то)/директно(-то) Все-Спасение) в съдния ден, защото, както е Той, така сме и ние в тоя свят. В любовта няма страх, но съвършената любов изпъжда страха; защото страхът има в себе си наказание, и който се страхува, не е усъвършенствуван в любовта. Ние любим [Него], защото първо Той възлюби нас. Ако рече някой: Любя Бога, а мразя брата си(т.е. някой от другите човеци), той е лъжец; защото, който не люби брата си, когото е видял, не може да люби Бога, Когото не е видял. И тая заповед имаме от Него: Който люби Бога, да люби и брата си(т.е. другите човеци)." 1 Йоаново 4:7-21,

"Ако някой види брата си, че извърши несмъртен грях, нека се моли, и Бог ще му даде живот, сиреч, на ония, които съгрешават несмъртно. Има смъртен грях(сиреч, ако не спира да върши верческо/духовно беззаконие); не казвам за него да се помоли(т.е. не препоръчвам на всеки да се моли в такива случаи, защото молитвата трябва да бъде съвършенна в такива случаи, т.е. само от страна на духовници/вярващи, които са достатъчно усъвършенствувани в молитвата). Всяка неправда е грях; и има грях, който не е смъртен(т.е. който не е непрестанна верческа/духовна неправда). Знаем, че всеки роден от Бога не съгрешава; но оня, който се е родил от Бога, пази себе си, и лукавият не се докосва до него. Знаем, че ние сме от Бога; и целият свят(т.е. целият свят на верческото/духовното беззаконие) лежи в лукавия. Знаем още, че Божият Син(т.е. Исус Христос) е дошъл и ни е дал разум да познаваме истинния Бог; и ние сме в истинния, сиреч в Сина Му Исуса Христа. Това е истинският Бог и вечен живот. Дечица, пазете себе си от идоли(или: от верчески/духовни неправди)." 1 Йоаново 5:16-21

RagioL
05-12-2012, 10:09
Я какво намерих в старите архиви!