PDA

View Full Version : Въпрос към другите трениращи ММА.



Greennight
09-29-2011, 20:04
Ами искам да попитам вие повече на граплинга или настрайкинга наблягате ? Защото нас ни пускат само 2-3 минути бой сянка и накрая по 1 спарингче лекичко,през повечето време показват хватки и т.н.На мен като цяло страйкинга ми е по-слаб,щото нямам почти никакъв опит-тръгна да замахвам,ония ми вкара 1 бърз прав... :lol: Та се чудя дали да не посетя 2-3 тренировки по бокс/кик бокс,колкото малко да се науча да си държа добре гарда и да преценявам разстоянието,кво мислите ?

TheManTheLegend
09-29-2011, 20:27
а защо не питаш треньора си какво е по-дорбе за тебе ние боб ли да хвърляме?
В началото е добре да играеш отделно кик бокс и граплинг първата година и от време на време да комбинираш

navar
09-30-2011, 06:15
всеки клуб си има някакво виждане за ММА,в някои се набляга на страйка,в други на граплинга..това зависи от стратегията на треньора,не забравяйте че ММА е спорт,който има за цел да подготви състезатели които побеждават,това не е уличенбой..ако в клубът ти се набляга на граплинга,а ти искаш да имаш и по добра страйк подготовка-отиваш допълнително на бокс/кикбокс/муайтай.но не няколко пъти ,а поне веднъж седмично...

NqmamName
09-30-2011, 09:28
С 2-3 тренировки няма да успееш да се научиш да пазиш гард или дистанция.. това не се учи,а става навик в боя,ако питаш мен си избързал с ММА :)