PDA

View Full Version : Консерватория, музика, пеене



itismebitches
09-30-2011, 16:25
Нова съм в сайта и това е първият ми въпрос. На 16 години съм и искам да се занимавам с музика. От малка пея (не съм ходила на уроци и тн, но съм пяла по концерти, взимала съм участия във вокални групи и хорове). Висок глас съм, отдават ми се песни от ранга на Алиша Кийс, Кристина Агилера (изпълних нейна песен на един концерт), Шерил Кроу, Лиан Раймс. Имам желание да влезна в консерваторията след 12 клас. Знам, че е още рано и имам 2 години, и мога да размисля, но се интересувам от това дали в консерваторията изискват да си ходил на уроци? Какви са критериите им? Също какви уроци, ако се налага, е хубаво да посетя, как мога да работя върху гласа си и да го развивам... Благодарна съм на всякакви съвети, както и мнения на хора, които имат сходни интереси :)))

ledenakrasota
09-30-2011, 16:29
Трябва да отидеш на консултация при някой от преподавателите, защото конкуренцията е голяма както и наплива. Особено в поп и джаз факултета. виж какви са ти изпитите в справочника. Имате актьорско майсторство и подобни. :)

Ewok
09-30-2011, 17:49
Шерил Кроу,Тази пък коя е?

Иначе е препоръчително да ходиш на уроци - там те учат на техника на дишане и разни такива певчески работи.
Но да знаеш, че е много трудно да влезеш, ако не си учила в музикалното преди това.
Успех.

machoka
09-30-2011, 18:08
Ако имаш някакви въпроси, може да ме питаш на ЛС. Аз я завърших Консерваторията и имам едно гадже от поп и джаз в момента там, ако те интересува нещо по-конкретно ще я питам 8)

..че аз не съм много ясно.

За да влезеш, изискват да минеш изпитите, не ги интересува дали си ходил на уроци. То си е за теб, но има някои специфични неща, за които 'слушат', и е много полезно да си бил на някой друг урок при някой от преподавателите там, или поне от музикалното училище, който има поглед над моментните неща в поп и джаз.

Приемът в последните години никак не е сложно, не се изисква кой знае какво.. достатъчна ти е малко от малко музикалност и слух, останалото ще си дойде от самосебе си.

itismebitches
10-01-2011, 06:55
Ако имаш някакви въпроси, може да ме питаш на ЛС. Аз я завърших Консерваторията и имам едно гадже от поп и джаз в момента там, ако те интересува нещо по-конкретно ще я питам 8)

..че аз не съм много ясно.

За да влезеш, изискват да минеш изпитите, не ги интересува дали си ходил на уроци. То си е за теб, но има някои специфични неща, за които 'слушат', и е много полезно да си бил на някой друг урок при някой от преподавателите там, или поне от музикалното училище, който има поглед над моментните неща в поп и джаз.

Приемът в последните години никак не е сложно, не се изисква кой знае какво.. достатъчна ти е малко от малко музикалност и слух, останалото ще си дойде от самосебе си.



Много ти благодаря за съветите, беше ми много полезно! Ако имам по- конкретни въпроси ще те питам. Да, за поп и джаз сверата се ослушвам общо взето и затова съм съгласна, че трябва да отида на някой друг урок, поне да съм наясно какво се изисква горе долу.

itismebitches
10-01-2011, 06:57
Шерил Кроу,Тази пък коя е?

Иначе е препоръчително да ходиш на уроци - там те учат на техника на дишане и разни такива певчески работи.
Но да знаеш, че е много трудно да влезеш, ако не си учила в музикалното преди това.
Успех.

Благодаря : ) А иначе Шерил Кроу е тази: http://www.youtube.com/watch?v=dK9eLe8EQps&feature=related

itismebitches
10-01-2011, 06:58
Трябва да отидеш на консултация при някой от преподавателите, защото конкуренцията е голяма както и наплива. Особено в поп и джаз факултета. виж какви са ти изпитите в справочника. Имате актьорско майсторство и подобни. :)

В поп и джаз сверата се изисква актьорстко майсторство?

machoka
10-03-2011, 08:42
Изисква се, щото сценичното присъствие е 80% oот всичко.

То си е пригодено за целта де, няма да игаеш в пиеса на Шекспир, споко. И това се изучава след като влезеш. Учат те как да се усмихваш, жестове на тялото, които спомагат за правилното звукоизвличане и т.н.

itismebitches
10-06-2011, 08:08
Изисква се, щото сценичното присъствие е 80% oот всичко.

То си е пригодено за целта де, няма да игаеш в пиеса на Шекспир, споко. И това се изучава след като влезеш. Учат те как да се усмихваш, жестове на тялото, които спомагат за правилното звукоизвличане и т.н.

Хаха :д Да, сценичното поведение наистина е много важно... Излъчването, да има чар... Хубаво е, че се работи върху тези неща, защото аз принципно съм от притеснителните. А дали се изискват знания по солфеж? Пеенето е силната ми част, но нотите... Тъмна индия, а това все пак е музикално училище, знам ли...

xxxbrokenhearthxxx
10-06-2011, 09:04
Няма да те приемат.

machoka
10-06-2011, 10:30
изискват се, вземи си един учебник по елементарна теория на музиката и почети )

itismebitches
10-16-2011, 08:59
Няма да те приемат.

Укоражаващо. И на базата на какво го реши? Не мисля, че ти си човекът, който може да го каже : )) Имам достатъчно време да се подготвя.

Blab
10-16-2011, 09:05
пробвай българска филология)

//темата и без това е изчерпана. нова гледна точка - училищата по изкуства у нас, кой, какво, кога и как?;