PDA

View Full Version : писане на песни



CR0W
10-01-2011, 07:11
Здравейте.Исках да ви попитам за основни правила при писане на тексрове на песни,как текста да стане по-интересен и т.н.

Може въпросът ми да е тъп,но ме интересува...
:-| :-|

Moerder
10-01-2011, 07:19
Мдам, то както всеки прави секс, така и всеки пише песни, ти какво знаеш???

CR0W
10-01-2011, 16:11
Ако може някой да отговори нормално.

crowberry
10-01-2011, 19:46
Трябва да имаш много богат речник и развинтена фантазия. Да си добре с метафорите и добре да знаеш, какво искаш да кажеш..

CR0W
10-01-2011, 19:53
Това го знам.Исках по-подробно да разбера за неща като припеви и коплети.
:-o

tomboy
10-03-2011, 21:02
ами зависи от много неща (език на песента , стил ...) !...първо помисли какво послание искаш да носи текста (текстът е само 25% от една песен , по-голямата част е мелодията!) , след това потърси правилните думи , с които да изразиш това послание.ако ти е трудно да римуваш , първо напиши това , което ти е на ума като мини съчинение и след това започни да го подреждаш под формата на песен. направи всичко смислено. след като приключиш започни да тактуваш и да придаваш звучене на лириките (пей си песента по различни начини и реши как звучи най-добре ) , след като ти хареса звученето вземи нотна тетрадка и си запиши песента + нотите за да не ги забравиш!..(ако писането на ноти ти се опира просто потърси помощ или се запиши как пееш песента!..).. .:)...(бтв- ако ще пишеш на англ. първо си я напиши на бг и след това си я преведи - доста по-лесно е!)...:):):)...а отколкото до куплетите и припевите ....ами общо взето гледай да се открояват (различават) едни от други !..куплетите съдържат на дълго и на широко идеята на песента , в тях се разгръща темата . ...припева пък е по-динамичен и откроява само идеята (най-запомнящото се) , попринцип там се струпват високите ноти , които го разграничават от останалата част на песента!....късмет с писането!...дано съм помогнала де... :D ...:):):)

CR0W
10-04-2011, 08:37
http://www.myemoticons.com/images/emotions/awad/bow-down-together.gif tomboy

tomboy
10-04-2011, 19:26
е, сега четки ли ще си правим?!... :razz: :D :razz: :D :D ...а иначе - радвам се , че съм помогнала!...:):):)...

yanakirkovska
01-18-2013, 19:02
а може ли да ми обясниш как точно се пише?

yanakirkovska
01-18-2013, 19:05
ще ми кажеш ли подробно как се пише песен?

EternalDream
01-25-2013, 15:37
ще ми кажеш ли подробно как се пише песен?

Писането на песен е нотописът, а не текста. Разграничавайте понятията...