PDA

View Full Version : Има ли начин ??



dunitifi
10-01-2011, 13:33
Всеки ден си изправям косата с преса.Но много я увреждам..Мисля да си купя кръгла четка ( имам сешоар ) и да пробвам..Но ако има друг начин моля пишете..Пробвах с кристали но става ужасна и след това трябва да я мия докато се отмият кристалите.Все едно съм с гел,че и по-лошо..

zlatit0o
10-01-2011, 13:43
Няма друг начин освен сешоар и преса.

Daqn4eto0o
10-01-2011, 16:12
Ами прави и маски с тривитаминол, бадемово масло .. има най-различни.И аз всеки ден я изправям, но от тривитаминола започна по-бързо да расте и не цъфтии и стана по гъста.

SmilezZz
10-01-2011, 17:47
И аз съм така , но започнах да я къдря с плитки. И само веднъж - 2 пъти в седмицата да използвам пресата. Ползвам и един флуид за коса - предпазва и държи по - дълго време косата изправена , аз лично съм доволна. Също така започни да си правиш маски. На мен не ми остава време , затова си купувам готови.

Colouring
10-01-2011, 18:00
Намери рецепти за домашни маски за подхранване на косата.Има мнооого!
И,разбира се,нали знаеш,че докато използваш всеки ден пресата,колкото и маски да й правиш и с каквито подхранващи продукти да я третираш,тя пак ще се уврежа?Не я използвай толкова често.

nepowtorima
10-01-2011, 19:15
Толкова ли си пристрастена към изправянето/вафличите.. или къдренето.
Използвай я 1-2 мах в седмица.. не може за 1 преспиване да се развали косата. Помисли после какво ще ти стане с косата. Пък и ходи на училище естествена. Там не е модно ревю.. или представяне на прически, а отиваш там да се учиш. Пък за навън се оправяй.. набързо.. по мъничко и това е!!
П.С. - грешен раздел!

iiordanova
10-02-2011, 07:43
Ама темата ти хич не е за тук. Има си раздел - Козметика и диети.
Иначе използвай пресата минимално и преди това използвай спрей или някакъв друг протектор за преса.

Happiness1
10-02-2011, 16:41
ем връзвай я таз коса, че ако продължаваш така, след няколко години ще останеш с 5 косъма и ще съжаляваш.. можеш да я къдриш с плитки, пяна и т.н

sunisup
10-02-2011, 18:27
Не исках да правя нова тема и за това реших да пиша тук.И аз съм по същия начин...всеки ден се изправям.Знам,че е много вредно и че косата се уврежда адси много.Искам да ходя вързана,но ушите ми стърчат 8-) ... Много пъти съм ходила с плтики,но някак не ми стоят естествено,,пък и от класа всички взеха да ходят така. Иначе си използвам редовно кристали за коса,днес си взех и маска и смятам да почна по-рядко да си изправям косата,само 1 път на седмица ... Така,че някой да даде идеи за ежедневни прически без ползване на преси,маши...Знам,че има хиляди начини за къдрене,но но все пак не мисля че отивам на ревю за да ходя накръдена с фолио,чорапи и т.н. - косата ми стои някак официално направена по тези начини,все едно отивам на бал. :D

vakanciqta
10-02-2011, 22:47
Има и друг начин - Ютия (не ти го препоръчвам) . Можеш да си плетеш плитки но само от два кичура не от три и не много стегнато става горе-долу приемливо право :)

an0nimn0
10-03-2011, 18:13
Има и друг начин - Ютия (не ти го препоръчвам) . Можеш да си плетеш плитки но само от два кичура не от три и не много стегнато става горе-долу приемливо право :)

Тя не иска да си уврежда косата, ти ютия ми споменаваш.. Ютията е още по-вредна от пресата.

dunitifi
10-06-2011, 05:52
А можете ли да ми кажете някакъв не знам балсам или гел ,с които да не се уврежда косата толкова когато я изправям !?

vakanciqta
10-06-2011, 22:31
Спри да я изправяш. Просто е..

Mirage3
10-07-2011, 07:30
Толкова ли си пристрастена към изправянето/вафличите.. или къдренето.
Използвай я 1-2 мах в седмица.. не може за 1 преспиване да се развали косата. Помисли после какво ще ти стане с косата. Пък и ходи на училище естествена. Там не е модно ревю.. или представяне на прически, а отиваш там да се учиш. Пък за навън се оправяй.. набързо.. по мъничко и това е!!
П.С. - грешен раздел!
И аз мисля така. Още преди 5 години (сигурно) на никой не му е пукало как изглежда косата му. Но аз например като отида на даскало, и като започна да оглеждам хората - все са си правили нещо на косата. По-точно са я изправяли. Малко са хората с естествена коса. И аз се чувствам неудобно и затова я изправям и аз... Иначе само стърчи навсякъде.

kidda2000
10-14-2011, 08:47
Никога не използвай преса, лак за коса и тупиране!! ще ти дам едно сайтче http://hennafox.wordpress.com/ виж какво става с косата ако направиш едно от нещата по-горе! аз през целия си живот не съм правила някое от тях! косата ми е страхотна, защото не й правя експерименти а я къпя всеки ден- преди училище и преди лягане! По-бързо се сгъстява и расте1Но ти си решаваш относно онези неща! :) :) отиди в Скорошни публикации и намери Косата под микроскоп :) :) :) :) :) :)

Shturrrche88
10-14-2011, 10:29
Първо, не мога да разбера защо зорлем си съсипвате косите с тия преси. Човек ще каже, че направо ги мразите. А няма нищо по-яко и секси от свободно падаща естествена коса.
Второ, аз дори лятото избягвам да ползвам сешоар, защото и той не е по-малко вреден за косата, но зимата все пак се налага. Преси не полазвам.
Маската с тривитаминола е за по-бърз растеж и сгъстяване на косата, но реално не я предпазва от изсушаването, което предизвикват пресите и сешоарите.
За сметка на това обаче, има спрейове, които са за защита на косата точно от тези два уреда. Не са много скъпи и ги има във всеки един козметичен магазин. Просто попитайте и ще ви се препоръчат.