PDA

View Full Version : Влияе ли храненето на менструацията?



DragonLady
10-01-2011, 16:03
Привет, искам да ви попитам влияе ли храненето на менструацията?
Питам понеже на 26ти започнах университета и програмата ми не позволява да имам време да обядвам и го карам на солети или нещо друго хапнато на две на три за 15 минутната почивка. Дойде ми с няколко дни по рано ( на 28ми ) и всичко си беше точно, обаче от снощи има само някакво съвсем слабо течение, а обикновено към 5 дни е ярко червено, и е общо е 7. Говорих и мама на тая тема и тя ми вика " е ти не обядваш, каква менструация искаш? ". Не знам дали има значение телосложението, но съм доста слабичка.

пс: забравих да кажа, че рядко закусвам и от 26ти насам започнах и кафе да пия по често ( преди един път на няколко дни, а сега се случва и по 2 на ден ).

zoreto
10-01-2011, 16:16
Храненето играе огрома роля.Правилно ти е казала майка ти, все пак ако се замислиш прекалено слабите момичета (анорексичките) нямат менструация.Съветвам те поне едно мляко да хапваш или ако не някой сандвич от вкъщи ,отколкото някоя мазна закуска

ThisIsMe
10-02-2011, 08:20
Разбира се,че влияе.Aко организмът ти не приема необходимите хранителни вещества/ограничава се от тях,не е ли логично да има нередности с менструацията,а и не само с нея?!
Този некоректен хранителен режим ти влияе като диета,а спазването на диети в по-дълъг период,води до нарушения в менструацията.Закуската е много важна.Опитай да не я пропускаш!Замени солетите с храни богати на фибри.Залагай на пълнозърнести продукти!: )

xxKiFlAxx
10-02-2011, 09:55
Aз пък не закусвам . Или спя по тва време или бързам за у-ще и нямам време. И рядко обядвам..само вечерям.следобед си вземам пица или дюнер за да не съм гладна. и не съм имала проблеми с меснтруация :?
Проблема може да е от притеснение като си започнала сега университет и в началото да е така..после ще се оправи :-)

ledenakrasota
10-02-2011, 10:00
Много влияе. И най-малката промяна в ежедневието ти или в организма ти се отразява на цикъла. :)

ThisIsMe
10-02-2011, 10:39
Aз пък не закусвам . Или спя по тва време или бързам за у-ще и нямам време. И рядко обядвам..само вечерям.следобед си вземам пица или дюнер за да не съм гладна. и не съм имала проблеми с меснтруация :?
Проблема може да е от притеснение като си започнала сега университет и в началото да е така..после ще се оправи :-)

На база на всичките ти глуповати мнения,те съветвам да запазиш и това за себе си!Ако всеки нормален човек се лишаваше от нещо толкова полезно като правилното хранене,почти всеки щеше да боледува от стомашно неразположение/заболяване.Тези оправдания си ги спести!Продължавай да ядеш само вечерта и да си хапваш само дюнери и пици и ще те видим на 40/50 г. с диагноза карцином/язва/хемороиди и др.Не подканвай останалата част от разумни хора да подражават на тази глупост!
Храненето допринася за правилното изпълнение на множество функции в организма.Стремете се към правилно хранене!

DragonLady
10-02-2011, 10:56
ThisIsMe благодаря ти много за компетентният ти и бърз отговор :) Успокоих се вече :) Явно този път, ще ми е по кратък цикъла, заради лошите хранителни навици последните дни ( вече почти ми свърши ) и ще гледан едната седмица и занапред да се храня повечко и по добре, за да не се повтаря тази случка :)

xxKiFlAxx
10-02-2011, 11:03
Абее ThisIsMe ти за къв се имаш да ми слагаш диагнози :lol:
И моите мннения не са глупави..проблем е че тук сте Тъпи за да ги разберете!
айде

DragonLady
10-02-2011, 11:08
xxKiFlAxx върви спами и се дракай в друга тема! Не в моята!

DragonLady
10-02-2011, 11:44
xxKiFlAxx върви спами и се дракай в друга тема! Не в моята!
неблагодарнице за теб- внивавай как ми пишеш!
защото в всяка тема ще правя

Прави го твоя работа, само се излагаш ;)
А за този пост отиваш при първият модератор, който видя на линия ;)

Red_Hair
10-02-2011, 12:19
Абее ThisIsMe ти за къв се имаш да ми слагаш диагнози :lol:
И моите мннения не са глупави..проблем е че тук сте Тъпи за да ги разберете!
айде

Разбира се, че не са глупави!Инфантилни са.Просто ThisIsMe беше малко по-груба, заради коментара ти.И е права!Редовното хранене играе огромна роля за човешкия метаболизъм и здраве.Хубаво е, че все още нередовното ти хранене не е довело до проблеми, но не се притеснявай, ако не поправиш това няма да закъснеят.ThisIsMe е права, защото това е форум, в който хората искат отговори и съвети за да решат здравните си проблеми.За това, повече се толерират по-компетентните и обосновани мнения и съвети.
Колкото до останалата част от коментара ти.Извинявай, но съдейки по темите, в които си най-активна "Какво си яла вчера" и "Последното нещо, което пихте" се съмнявам, че в тях си комуникираш с нобелови лауреати.А и тъп е абстрактно понятие и нищо чудно ти да се вписваш в него по-добре отколкото ние тук.С обидите си няма да трогнеш никого тук, но ако дадеш полезно мнение може да помогнеш на някого.Това е красотата на медицината и за това се занимавам с това.Приеми леките ми забележки като приятелски съвети касаещи социалните ти контакти.И прочети значението на думите метафора и евфемизъм и как да си служиш с тях.Обзалагам се, че ще ти свършат чудесна работа. :) take care

SmilezZz
10-02-2011, 13:18
Съгласна съм с останалите. Храненето играе огромна роля , даже мога да кажа , че имах същия проблем. Този месец не ми оставаше достатъчно време за обяд и това се отрази върху менструацията ми. Обикновено втория ден си е най - обилен , а този път беше все едно съм в първия , както и останалите дни - просто доста по - различно е. Та , ThisIsMe е прав/а.

ThisIsMe
10-02-2011, 15:20
SmilezZz,Red_Hair ,благодаря ви!
DragonLady,заповядай отново!

10-02-2011, 18:48
Aз пък не закусвам . Или спя по тва време или бързам за у-ще и нямам време. И рядко обядвам..само вечерям.следобед си вземам пица или дюнер за да не съм гладна. и не съм имала проблеми с меснтруация :?
Проблема може да е от притеснение като си започнала сега университет и в началото да е така..после ще се оправи :-)
Не искам да си помислям колко кила си :lol:
Тия дето се тъпчат с пици и дюнери и ядат "сааамо на вечеря" по-добре да не се дават за пример, щото ми е пределно ясно колко сте "слаби". :? :lol:
Драгон-По-добре си приготвай нещо за обяд от вкъщи и си го взимай с тебе. Солетите не са достатъчни.