PDA

View Full Version : БОЛКИ!!!



bunbonata
10-02-2011, 05:46
Здравейте!Имам болки в лявата част на гръдния кош и понякога имам бодежи в гърдата(лявата) и от 3 дена ме боли главата болката е тъпа и не е постоянно понякога е в слепоочието понякога отзад на главата някой имал ли е такива оплаквания :?

Red_Hair
10-02-2011, 10:09
Ммм, виж мила, с риск да баналнича щети кажа, че за някой състояния на организма все още няма отговори, а причините не са установени.Болките в стомаха, гърдите и главата са най-често срещани при хората, а причините са много и различни.За такъв тип болки е хубаво да дадеш малко повече информация(на колко години си, имаш ли менструация, боледувала ли си скоро, пушиш ли, пиеш ли и т.н.), разбираш ли!При тези болки всичко може да бъде потенциална причина.При болките в главата причина може да бъде жегата (респ. кръвно), синузит, напрежение и умора и др.При болките в гърдите пубертетът е най-често срещан като причинител(хормонален дисбаланс, болезнена менструация и ПМС, растежът на гърдите и др.) .Решението е да споделиш това пред лекар, който да установи проблема и да бъде коригиран и да се почувстваш добре. :) take care :)

bunbonata
10-02-2011, 13:40
на 16 съм не пуша не съм боледувала от миналата година даже не боледувам често

Red_Hair
10-02-2011, 13:54
Еми ето.Вероятно от пубертета идват тези неразположения.Ако продължат болките е хубаво да се консултираш с лекар, за да установи дали проблемът е сериозен или болките са просто временни и незначителни, тъй като пак казвам не мога да давам диагнози, особено ако причинителите за тези неразположения за хиляди.Лекар. :) take care :)

bunbonata
10-03-2011, 04:01
мерси много :P

granger
10-03-2011, 10:22
И на мен ми се е случвало.Много е неприятно , болката е придружена с едно като стягане и понякога като си поема въздух ме пробожда ужасна болка. Ми след час , два минава. Най-много 1 ден съм била така , но минава! Ако продължи се посъветвай с лекар.
ПП на 17 съм,също не пуша!

PaLMaL
10-03-2011, 11:14
И мен понякога ме боли така (областа около сърцето) и още незнам от какво е и от къде точно.

Red_Hair
10-03-2011, 12:01
И мен понякога ме боли така (областа около сърцето) и още незнам от какво е и от къде точно.

При нас момчетата е малко по-различно. Тестостеронът , заедно с всичките му останали действия върху организма, той повишава кръвното и натоварва сърцето.При недостиг на кислород до миокарда(при стесняване на коранарен съд най-често)се получава тъпа, кратка болка в областта на медиастинума.Това е т.нар. стенокардия (ангина пекторис или гръдна жаба). Не е нещо особено.Всеки го е получавал.Някой ще каже, добре де не сме ли малки за микроинфаркти?Личния ми лекар е със специализация кардиология и един ден ми обясни, че е нормално получаването на екстрасистули и стенокардии, особено по-често срещано е при мъжете.Така, че това не е нещо, за което би трябвало да се притеснявате.