PDA

View Full Version : Кандидатстване - университет



silverRose
10-02-2011, 10:49
Тази учебна година завършвам и искам да отида на изпит по журналистика и на изпит по английски в СУ. Та въпроса ми е дали е възможно така на едно място с два съвсем различни изпита и след това като подам документи да наредя желанията Психология, Журналистика, Връзки с обществеността?

ledenakrasota
10-02-2011, 10:53
Държиш си изритите по съответните специалности. Всички се явяват на повечето, дори и нищо да не знаят. Едното не ти пречи на другото.
Изрита по английски в СУ е труден, но може и с оценка от матурата.
За журналистика трябва да изкараш над 4,50, защото тази година бяхме доста хора и преобладаваха 4-те. :)

silverRose
10-02-2011, 10:57
Ами мен изпита по английски не ме притеснява, десет години съм го учила тоя език и съм с 2 сертификата. Купих си и книжката на софийския с примерни изпити. Въпроса беше, че някак странно ми звучи в един документ различни специалности с различни изпити, защото повечето се готвят само за 1 изпит. А пък не ми дава да се регистрирам във форума на университета...

Мерси са отговора :)

different2803
10-04-2011, 20:15
Аз което знам само е, че нищо не ти пречи да държиш две или повече изпита на едно място..
И аз имам един въпрос и много ви моля за помощ..
"Аз съм 12 клас.. и изобщо не мога да реша с какво да продължа.. на мен ми върви и математиката, и биологията и химията, ..просто не знам с медицина ли да продължа или нещо с математика..сигурно няма да ми вярвате но ме влечат и двете посоки 50:50 % :( .. и вече гледам където има повече пари и добра реализация там да продължа.. моля ви дайте ми съветиии :(( .. ако бяхте разбрали математиката много.. по същото време и химията и биологията, вие с какво щяхте да продължите.." :(
Благодаря ви много :))

ledenakrasota
10-04-2011, 20:31
Ами мен изпита по английски не ме притеснява, десет години съм го учила тоя език и съм с 2 сертификата. Купих си и книжката на софийския с примерни изпити. Въпроса беше, че някак странно ми звучи в един документ различни специалности с различни изпити, защото повечето се готвят само за 1 изпит. А пък не ми дава да се регистрирам във форума на университета...

Мерси са отговора :)


Няма такова нещо. Всеки си явява на каквото може. :)

jeni92_abc
10-04-2011, 22:53
Тази учебна година завършвам и искам да отида на изпит по журналистика и на изпит по английски в СУ. Та въпроса ми е дали е възможно така на едно място с два съвсем различни изпита и след това като подам документи да наредя желанията Психология, Журналистика, Връзки с обществеността?

можеш да държиш и 10 изпита ако искаш в СУ,няма абсолютно никакъв проблем,нали си плащаш.Също така ако не изкараш хубава оценка на изпита по АЕ можеш да кандидатстваш психология с оценката от матурата по английски.Имай предвид,че изпитите в СУ по езици са различен формат от всякакви изпити за сертификати и т.н.,доста са сложни,на всичкото отгоре се отнемат точки за грешни отговори,което ти приспада значително оценката.

silverRose
10-05-2011, 06:29
Благодаря ви много за отговорите. Това за грешните отговори не го знаех, ще го имам в предвид :)


Аз което знам само е, че нищо не ти пречи да държиш две или повече изпита на едно място..
И аз имам един въпрос и много ви моля за помощ..
"Аз съм 12 клас.. и изобщо не мога да реша с какво да продължа.. на мен ми върви и математиката, и биологията и химията, ..просто не знам с медицина ли да продължа или нещо с математика..сигурно няма да ми вярвате но ме влечат и двете посоки 50:50 % :( .. и вече гледам където има повече пари и добра реализация там да продължа.. моля ви дайте ми съветиии :(( .. ако бяхте разбрали математиката много.. по същото време и химията и биологията, вие с какво щяхте да продължите.." :(
Благодаря ви много :))

Аз лично бих се ориентирала към фармация, ако ми беше интересна химията. Ако станеш един магистър фармацевт ще имаш и пари и работа. Защото на магистрите им плащат повече в аптеките, пък ще имаш и шанса да си отвориш ти аптека.

NoMore
10-05-2011, 08:37
Какъв е проблема да държиш повече от два изпита? Има специалности, които го изискват.

silverRose
10-05-2011, 09:22
Да, но тези, към които съм се ориентирала - не. Аз разбрах каквото ми беше нужно.

vikyyy123
10-11-2011, 23:08
За всичките специалности ли се държи изпит по английски ???

silverRose
10-12-2011, 06:40
Не :)

vikyyy123
10-12-2011, 16:01
Ох , супер :) Понеже съм чувала ,че е доста труден :D А ако можеш да ми кажеш за кои специалности с география няма ще съм ти много благодарна :oops:

ledenakrasota
10-12-2011, 17:15
Ох , супер :) Понеже съм чувала ,че е доста труден :D А ако можеш да ми кажеш за кои специалности с география няма ще съм ти много благодарна :oops:


Влизаш в сайта на конкретното заведение и гледаш изискванията. :)

Crazytu
10-12-2011, 19:13
Ох , супер :) Понеже съм чувала ,че е доста труден :D А ако можеш да ми кажеш за кои специалности с география няма ще съм ти много благодарна :oops:
Ако става въпрос за СУ:
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/content/download/69888/564634/version/2/file/prilojenie2.doc
История и география, Педагогика, Социални дейности, Неформално образование, География и биология, Геология, География.
Иии това май са всички само с география.

silverRose
10-12-2011, 19:24
А можеше и да се влезе в сайта и да се избере един изпит и то си изброява всички специалности с него. Обаче как стигнах до тази опция нямам идея и едва ли ще го намеря...

vikyyy123
10-12-2011, 22:32
Мерси за инфото :) То и аз гледах в сайта ама нещо не успях да се ориентирам и за това реших тук да питам :D

ledenakrasota
10-13-2011, 09:53
Мерси за инфото :) То и аз гледах в сайта ама нещо не успях да се ориентирам и за това реших тук да питам :D


Ето от тук си изтегли приложение 2 и виж какво се изисква за специалностите, които желаеш. (http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatelno_kvalifikacionna_stepen_baka lav_r_i_magist_r_sled_sredno_obrazovanie/kandidatstudentska_kampaniya_2011/pravilnik_za_priemane_na_studenti_v_sofijskiya_uni versitet_sv_kliment_ohridski_za_uchebnata_2011_201 2_godina/usloviya_za_kandidatstvane) :)