PDA

View Full Version : Лаптоп-избор



asp1r1n94
10-02-2011, 11:49
Спрял съм се на този (http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_4530s-hp_probook_4530s__LH309EA) лаптоп.
Изкажете си мнението или дайте други предложения.
Ще сложа Убунту ОС ,ще използвам лаптопа за програмиране ,някой друг филм и евентуално някоя друга игра ( през Wine).
Спрях се на този модел заради ред причини главно корпуса ,не е обикновена пластмаса,има блутут и като цяло лаптопчето става за почти всичко.
Други модели ,които ме заинтригуваха бяха леново z570,но мисля ,че HP е по-добрия вариант... делл 5110 изглежда добре ,но не мога да изкажа мнение за него...

GregoryHouse
10-02-2011, 12:06
Като характеристики и 3те са доста добри. Лично аз клоня повече към Леновото. Просто правят много добри неща. Виж ги как са на усещане за корпуса и дали са ти уобни. Които и да избереше едва ли ще сбъркаш. Е освен може с HP-то. 8-) Просто много не ги тача...

BeeKeeper
10-02-2011, 13:34
Аз въобще не съм фен на HP, но ако ти харесва купувай го! Може да помогнем повече, ако кажеш с какви пари г/д разполагаш.

xJawz
10-02-2011, 16:20
НР не са за чудо и приказ но ако си си го харесал нема лошо. Аз лично бих зел Леново или Дел

asp1r1n94
10-02-2011, 18:13
Ами просто HP са ми направили добро впечатление,до сега не съм имал лаптоп ,затова пускам тема,иначе преди се чудех за леновото ,но като разбрах каква е в действителност видео картата и ми стана ясно...
Делл- ако намерите добро предложение до 1150лв г/д ,но иначе HP остава като вариант :)

autista88
10-02-2011, 18:19
Не знам за другите модели на HP, но 4530s е хубав.

GregoryHouse
10-02-2011, 22:44
Абе не знам, но преди HP имаха огромни проблеми. Не съм си имал работа с последните модели, защото вече съм в друг сектор и не работя в сервизи. Може и да са си оправили качеството. Но само във по горните класове. В ниския клас - пълен боклук.

От леново съм много приятно впечатлен. Ако ти е слаба картата, вземай Дела.

ZloboMiR
10-02-2011, 23:31
От последната дискусия насам на моя Acer 5920G му изгоря видео картата. Но:

- Според Гугъл има огромна партида дефектни нВидиа 9600М ГТ.
- Според Гугъл в други дизайни (Делл и НП) изгарят обикновено и други полезни неща около картата.
- По времето, когато излезе, това беше един от първите, ако не и първият лаптоп с ММХ2 и опция за смяна на картата, а се сменява толкова лесно, че все едно са знаели за дефекта. :D
- Само за някакви 420.00 лв без ДДС картата ще бъде подменена с нова аналогична. :x

>> Все пак, за мен е като цяло отлично че ползвах лапито 2 години съвсем безгрижно, като го купих на 6 месеца и наистина е много пазено през цялата му експлоатация. И сега вместо да се хвърли, ремонтът е възможен, макар икономически спорен. Все пак ТВ тунер, 6 клетъчна батерия, S-Video и HDMI едновременно.

Та целият този спам цели да те насоча към Acer. :)

Wax
10-03-2011, 04:10
Залагам на Dell - Прилагам опита си