PDA

View Full Version : Есенен косопад



pressiana
10-02-2011, 14:33
Правя нова тема, защото в голямата най-много да го видят 10 човека и да ми отговорят 2ма.
Имате ли този проблем? 1 седмица на мен ми падат много, 1 не и пак така..Тази седмица е направо ужасно. Пия витамини, ползвам стимулант на Икаров, но е същата работа. Притеснявам се вече ..

SmilezZz
10-02-2011, 15:33
Все още нямам , надявам се и да нямам. Та , можеш да се посъветваш и с дерматолог. Иначе прави й маски , не я третирай с преси , маши и т.н. Гледай да я подхраниш с разни балсами , маски и тем подобни.

LoveHurT
10-02-2011, 15:37
това си е от сезона, нормално е след лятото
Икаров? wtf.. използвай скъпа козметика, акмпули, маски и точно сега яж повече витамини и мазнини, за да нямаш зимата проблеми с ноктите, косата и т.н

GrippingBosh
10-02-2011, 15:45
Според мен корена на цялата работа е в храненето.Ако не ядеш достатъчно плодове и зеленчуци ,ноктите ще започнат да ти се чупят ,пожълтяват и косата и тя започва да пада.Поне при мен лично е така.Свършиха дините ,но има праскови ,сливи ,круши ,домати и краставици в изобилие.Прави си домашни маски ,не купешки по възможност.Помага ми много тривитаминола ,ако не искаш да си купуваш можеш жълтък ,кисело мляко ,оцен и мед също е добра маска.Пий също много течности.Аз съм напълно ЗА витамините от природата направо ,а не от хапчета

brutaLxxbunny
10-02-2011, 15:45
LoveHurT,скъпото не винаги е равно на добро.Взимай Себорал Форте,все хубави мнения чувам,и почвай.Да приемаш витамини не е достатъчно - яж правилно като цяло!И пий повечко вода.Използвай подхранващи шампоани,маски,etc.Продължав ай си и със стимуланта,на мен той ми спря косопада на края на лятото.

Colouring
10-02-2011, 16:22
И аз имам същия проблем вече от бая време.Малко е притеснително,защото наистина много пада,но и миналата година ми беше така,още по-миналата пак същото.Поне аз вече съм свикнала и знам,че дойде ли края на август-началото на септември-косопадът ми почва.Наистина ми пада доста,но нито забелязвам да ми е оредяла косата,нито нищо засега.Надявам се скоро да спре.
Не мисля,че е от яденето.Приемам достатъчно витамини,плодове и зеленчуци присъстват винаги в менюто ми.

iiordanova
10-02-2011, 17:58
И аз го имам този сезонен косопад.
Правя си маска,използвам балсам.
И чакам да мине косопада. 8-) Ама е намалял сравнение преди седмица...

sladkish_14
10-02-2011, 18:01
Мне, нямам този проблем.
Проблема на момичето не й е в храненето, а в това, че постоянно си 'клепат' косите с разни работи. Наблюдавам в голямата тема, колко хора пишат и все едни и същи. Оставете си косите малко на мира, стига сте ги третирали. Понякога и хубавото не е много на хубаво. ;)

kalpazanka
10-02-2011, 18:34
Можеш да си вземеш Герикапс и ампули за втриване против косопад/без отмиване. Сега и аз съм на този хал и се справям със същата тактика. :)

Djuff
10-02-2011, 18:56
И аз съм така от около 2 месеца, а изобщо не я третирам!Мисля да взема мерки ако до средата на мецеьа все още е така.

pressiana
10-02-2011, 19:28
1/ Ям разнообразни храни + много плодове и зеленчуци
2/ Не си третирам косата с преси, маши и сешоари..
3/ Нито и слагам някакви химии като пяна, вакса, лак, гел и не знам ое какво
4/ Маските ми са домашни
5/ Пия допълнително витамини

sladkish_14, ползвам въпросния стимулант само.. и пшенично масло, за да не ми цъфти косата. Това ми е в момента. Недей много да говориш, като не знаеш. ;)
SmilezZz, балсам ползвам при всяко миене, няма как, косата ми е суха. Но той не предпазва от косопад.

Иначе благодаря на останалите. Някаква конкретна марка ампули може ли да ми препоръчате.. качествени, които и на вас са ви свършили работа?

kalpazanka
10-02-2011, 19:28
Denise. :)

pressiana
10-02-2011, 19:35
Много ти благодаря! :)