PDA

View Full Version : Панически страх



aleks07
10-02-2011, 16:14
8 клас съм.Миналата година многократно бях подценявана, отритвана и тъпкана от учителката ми по математика.Тя ме накара да мисля, че съм пълен боклук в математиката, не сътм от най-добрите, но най-спокойно бих казала, че мога да решавам задачи, ходих и на частни учители които останаха на мнението, че решавам добре задачите...беше ме страх от часовето по математика..чудех се този път, какво ще каже против мен или дали ще имам поредната 2ка.Кандидатствах и ме приеха, утре е входното по математика, цяла събота и неделя решавам задачи въпреки, че съм болна и с висока температура, още не мога да преборя този страх, всеки час по математика съм на тръни..моля ви помогнете ми по някакъв начин, как да превъзмогна този страх...

Happiness1
10-02-2011, 16:36
не се притеснявай! приеми часовете по математика все едно си у вас и решаваш задачи сама! Като се ядосваш само вредиш на себе си.. Да не ти пука.. Едно съм осъзнала - и да се страхуваш, и да не се страхуваш, кактото трябва да стане- ще стане.. така че по-добре приеми часовете по математика с усмивка и мисли положително! не се подценявай, вярвай в себе си и ще видиш как всичко ще бъде наред! Надявам се да ти помогна, защото съм била в подобни ситуации :) :) :)

Lucho
10-02-2011, 16:37
Ново училище = Нов живот.

Попържи старата си учителка. Хич да не ти пука. Едно входно ниво не е решаващо, а освен това съм убеден, че ще го вземеш. Повярвай си и така ще бъде. Ще видиш като ти го върнат и като споделиш резултатът с нас.

Само спокойно :)

aleks07
10-02-2011, 16:41
Благодаря ви андявам се да превъзмогна този страх, просто за мен е важно да имам добра отценка, мисля пак да кандидатствам защото не съм особено доволна от училището и ще бъде по диплома, но дори да имам по слаба отценка, в смсисъл няма да е 6 , бих се зарадвала и на 4 ще имам време цяла година да я поправя.. :)):) Ще пиша за резултата :)

Happiness1
10-02-2011, 16:44
успех на входното, не мисли за оценката докато решеваш ( от личен опит го знам, като мисля дали ще имам 6 или 5, накрая обърквам нещо и става 4.. ) така че решавай спокойно, бъди максимално съсредоточена и ще си решиш всичко! Утре пиши да видим кво си направила :)

aleks07
10-02-2011, 16:54
Ще пиша :) Стискайте палци :))

Moerder
10-02-2011, 18:24
Виж миличка, тя го е правила за да не си мислиш, че ще успееш да се наредиш за по - хубаво даскало. Искала е да останеш. Препоръчвам ти, ако някой път я видиш, да и завреш един среден пръст в лицето. И без това не може да ти каже нищо. Нека те види и осъзнае кой си ти и колко низш организъм е тя. Стискам ти палци за контролното. :)

aleks07
10-03-2011, 10:42
Ами контролното мина имаше 6 задачи (5 с ограждане, но госпожата иска решение за да види как сме ги решили, а и може да не сме получили точен отговор, смисъл да сме объркали някъде в пресмятането, но ако начина е верен ще ни се дадът точки и 1 със записване на чертеж и решение) Реших 5те задачи, на едната не получих точен отговор, но се надявам да ми даде някакви точки..ох абе общо взето страха ми малко натделя, като почна входното, започнах да се задушавам да кашлям да трепяря...надявам се на 4, но не ме притеснява 4 защото знам, че ще имам време да си я поправя :)

IlovEmyPuffYToY
10-03-2011, 21:53
Ама ти наред ли си да се притесняваш??? Я си гледай здравето, а математиката я остави на професорите с голямото его и самочувствие, че знаят всичко. Значи много съм им набрала на такива селски госпожи (или говеда) дето си мислят, че са велики, а 'сички други са под нивото им. Да не ти дреме! Ще се поболяваш заради на някой претенциите?! Освен ако не си в математическото специализирано училище или в архитектско, математика в бъдещето ще ти трябва колкото да знаеш да си пресметнеш рестото и да провериш за новия си дом размера на паркета и колко точно ще ти трябва... С притесниние нищо не се постига, знам го - напротив - трябва да си уверена в себе си и толкова да си й набрала, че да направиш всичко за й натриеш носа с 6-тица на тая...Сестра ми по-миналата година беше в същото положение - и нейната госпожа беше...Айде да не казвам какво...Така че споко - казва ти го човек с най-лошия успех по математика 8-) (Добре, математиката е важен предмет за кандидатстване също и българският )