PDA

View Full Version : Да попитам.



Wanderingheplessly
10-02-2011, 17:20
Здравейте!

Чела съм доста теми, но все не разбирам напълно. Въпроса ми е, може ли да се забременее дни преди овулация, или дни преди нея?

Също така, може ли да се забременее няколко дни след цикъл, и няколко дни преди цикъл?

Преди да ме критикувате, че нищо не съм чела, искам да кажа че знам за овулацията и кога настъпва тя, но попаднах на форуми, където жени са забременели точно в такива случаи, което малко ме озадачи.

Благодаря предварително!

:)

Sh@d0w
10-02-2011, 17:22
Ако ползвате презервативи не.

SisiStrange
10-02-2011, 17:25
Попринцип при тийнове се смята по-трудно овулация, защото цикълът е нередовен. Затова може да забременееш и в случаи, в които смяташ, че не си в овулация. А всъщност си. Ползвай презервативи или противозачатъчни да ти е мирна главата.
И да, може да се забременее около менструация и дори по време на менструация.

kremen4eto
10-02-2011, 17:25
Сперматозоидите могат да живеят известно време в организма на жената. Така че ако има еякулация няколко дни преди овулация и те я дочакат, хоп и готово. :)

Иначе за преди и след менструация, да, пак може. Овулацията е индивидуална и е възможно да настъпва преди, по време на менструация ... Доколкото знам обаче, вероятността за забременяване след менструация е по-малка отколкото преди нея. И все пак я има ... винаги я има ;)

Wanderingheplessly
10-02-2011, 17:30
Мерси много за отговорите!

Просто малко се учидих.

За да не правя нова тема, искам да попитам още един въпрос:

А възможно ли е да се забременее, ако момичето не в овулация и момчето свърши извън в нея, имайки предвид че предеякулационна течност е проникнала във влагалището на момичето? Ако отговора е да, голяма ли е тази възможност?

:)

MaLkaTa_LaDy
10-02-2011, 17:31
Вероятността да се забременее преди менструация е по-малка от тази след.

kremen4eto
10-02-2011, 17:32
Мерси много за отговорите!

Просто малко се учидих.

За да не правя нова тема, искам да попитам още един въпрос:

А възможно ли е да се забременее, ако момичето не в овулация и момчето свърши извън в нея, имайки предвид че предеякулационна течност е проникнала във влагалището на момичето? Ако отговора е да, голяма ли е тази възможност?

:)

Щом няма овулация, няма и бебе, независимо от условията. Друг е въпросът дали можеш да я изчислиш наистина точно.