PDA

View Full Version : Самолет?!



AnnaBella
10-03-2011, 13:40
Здравейте на всички! Преди да съм започнала искам да уточня, че съм прочела всички сходни на моята теми!

Така... налага ми се да пътувам до Париж с авиокомпания AirFrance.Някакви отзиви за нея? До колко ръчен и чекиран багаж ми е позволен и според вас ще има ли проблем ако си взема дамската чанта + още една, в която да нося КЕрамична преса?

Важно ми е, защото на 9 ще пътувам.. благодаря предварително :*

DesireToFire
10-03-2011, 15:10
Провери на сайта на авиокомпанията за допустимия багаж. Принципно за ръчен разрешават само една чанта, но винаги виждам много жени да си носят и отделно дамска чанта. Вече дали при проверката са я били сложили в другия багаж не знам , но керамичната преса не е проблем.

AnnaBella
10-03-2011, 17:53
Благодаря ти за отговоря... но въпреки всичко се притеснявам да не ми я вземат (пресата)... Ще изчакам още някой отзивчив човечец да ми отговори! :)

marmalad400
10-03-2011, 18:38
Забрави да си вземеш пресата при себе си тря да я сложиш в ръчния багаж вътре в самолета не дават преси кремове шампоани и др. такива ! само дрехи в дамската чанта нищо друго :)

DesireToFire
10-03-2011, 20:50
^ Глупости.. Течностите принципно са позволени в определено количество, но не става въпрос за това. То в инструктажа си пише че чупливите неща като фотоапарат и прочие се носят в ръчния багаж. А и ти гарантирам за пресата за коса. Едно момиче от Англия като идва си я донесе в ръчния багаж (а не е като там проверката на летището да не е строга) и никакъв проблем не са ѝ направили.

tItEufFf
10-04-2011, 09:58
Ако в Париж се приземявате на летището Шарль-Де-Гол, се зареди с търпение.. Ужасно е голямо

AnnaBella
10-04-2011, 16:30
Благодаря за коментарите, така или иначе за по-сигурно искам да е в ръчния ми багаж, за да не я намеря после на парчета ( чух че куфарите ПОНЯКОГА пристигали в ужасно състояние). . . дано да не ми я вземат,след като прочетох всички забрани за ръчния багаж никъде не пише за преса за коса... колкото до Париж... от там имам 1 час до полета ми за Копенхаген така че не знам колко ще чакам , но трябва да се кача на другия полет...

Някаква информация за допустимите багажи... колко ръчен колко чекиран , може ли ръчния да е дамска чанта и още някаква малка?

Благодаря Ви отново!! ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

windowlicker
10-04-2011, 18:15
Voyageur / Economy
Your baggage allowance in the Voyageur cabin
1 standard baggage item that respects the following maximum dimensions:
55 cm (l) x 35 cm (w) x 25 cm (h) – including pockets, wheels, and handles
Please note: (1 suit bag is considered a standard bag)
1 accessory (handbag, notebook computer, camera, etc.)
Maximum total weight (standard baggage + accessory): 12 kg/26.5 lb

Това е от сайта на Air France. Ето и линк за повече въпроси:
http://www.airfrance.com/SI/en/common/guidevoyageur/pratique/preparer_bagage_cabine_airfrance.htm

Daisy11
10-04-2011, 20:07
Багажа който ти е в куфара май не трябваше да е повече от 25 кг, а ръчния е макс 8кг

AnnaBella
10-05-2011, 04:49
Тоест от това, което прочетох...мога да си взема малка чанта за ръчен багаж + дамската?
Maximum total weight (standard baggage + accessory): 12 kg

Благодаря Ви отново! :oops:

inverno
10-05-2011, 08:28
Зависи каква е дамската.Ако не е от ония вечерните,дето са 15х10 сантиметра.. :)) Виждал съм доста пъти като пътувам с Wizz Air да молят жените да си натъпчат дамската чанта в ръчния багаж или в чекирания,защото практически влизат с 2 чанти в самолета в ръце.В крайна сметка не етолкова голяма драма да я натъпчеш на място.Куфарчето ти трябва да е пълно до пръскане ,за да не може да поеме една дамска чанта.

Успех :)

AnnaBella
10-05-2011, 13:05
Благодаря ви за информацията!!!! :-) :-) :-) :-) :-)

VaSsILLeNnA
05-19-2013, 19:35
jUNI MESEC SEGA P1TYVAM ZA SOFIQ OT EINHOVEN S RACHEN BAGAJ SAM MOGA DA SI VZEMA PLASMASOVA PRESA NALI??

problem4eeee
05-27-2013, 19:23
1. Разчитаме и малки букви -.-
2. Може да пишеш на кирилица, ако искаш отговор ..

Nakadah
05-27-2013, 19:35
1. Разчитаме и малки букви -.-
2. Може да пишеш на кирилица, ако искаш отговор ..

3. Не отговаряй на тролове в 2 годишини теми!