PDA

View Full Version : Мобилен интернет



blahblaah
10-03-2011, 18:35
Здравейте, искам да попитам някой, който използва или е запознат с мобилния интернет на който и да е оператор, дали е доволен какъв план е избрал и най важното всъщност за което ми е на мен това е достатъчно бърз ли е интернета за провеждане на разговор по скайп ... Благодаря много!

xxxbrokenhearthxxx
10-03-2011, 18:49
Аз съм на Глобул.. Тарифния план ако не се лъжа беше "генерейшън" или нещо такова с 4000мин. и 2000 безплатни смс-а към цялата мрежа на глобул и неограничен интернет трафик за 12лв/месец. За скайп разговори е перфектен както и за сърфиране. В момента пиша от телефона и за около.. 2секунди ми зарежда страницата :D

blahblaah
10-03-2011, 20:14
Аз съм на Глобул.. Тарифния план ако не се лъжа беше "генерейшън" или нещо такова с 4000мин. и 2000 безплатни смс-а към цялата мрежа на глобул и неограничен интернет трафик за 12лв/месец. За скайп разговори е перфектен както и за сърфиране. В момента пиша от телефона и за около.. 2секунди ми зарежда страницата :D
оо мерси много, а пише "Включените мегабайти за абонаментни програми Generation GLOBUL на максимална скорост са 100. След изчерпване на количеството MB на максимално достижима скорост, скоростта на връзката пада до 128 kbps." тъй като не съм много запозната колко време престой във скайп е 100 мегабайта и също така след това тази 128кбпс скорост не е много бавна нали ;дд

JungleJaguar
10-04-2011, 07:21
100 МВ в скайп не може да навъртиш.
Освен ако не пращаш големи файлове,при което ще чакаш доста.
Може да навъртиш 100 МВ,ако се обаждаш много по скайп.
Ако само чатиш трудно ше навъртиш и 1 МВ.

Аз съм на Виваком за 11,90 лв на месец.
Какво да ти кажа за този интернет-неограничен,като имам 300 МВ на пълна скорост и после скоростта "пада".
Но "пада" не е точната дума,защото продължавам да си тегля мр3 със до 0,4 МВ/s,да тегля торенти с над 0,5 МВ/s,да си гледам клипове в уоutubе,да се обаждам и да чатя в скайп,да сърфирам бързо и т.н.
Въобще-доволен съм.

Но задължително е да имаш браузера на опера с ниско качество на картинките,за да ти пести МВ и да сърфираш доста бързо.

Чувал,че интернета от МТЕЛ бил най-качествен и бърз !
Теглили 60 МВ за 7 сек !
Освен това и Мтел ше пускат и 4G.
Гледах някъде и Не си спомням,ама таксата май е 2 пъти по-голяма на месец.Към 20-25 лв.

blahblaah
10-04-2011, 17:44
да и аз гледах че на мтел бил уж по добър ама на вивател е по-добра офертата и последния ми въпрос ;д извинявай че те занимавам обаче аз съм с нокия н8 и нещо на скайп тръгва ми самият той обаче не мога да набирам изобщо никакъв сигнал нищо тва през безжичен интернет и аз съм попринцип на мтел, ако реша нещо да си взема карта на вивател която да ми е с интернет мога да си я сложа на един нокия 7610 Супернова който попринцип няма безжичен и и някви кой знае кви работи ;дд та на него бих ли могла да имам скайп и да говоря през него ... :D