PDA

View Full Version : Помогнете ми.. :(( моля вии



different2803
10-04-2011, 20:09
Аз съм 12 клас.. и изобщо не мога да реша с какво да продължа.. на мен ми върви и математиката, и биологията и химията, ..просто не знам с медицина ли да продължа или нещо с математика..сигурно няма да ми вярвате но ме влечат и двете посоки 50:50 % :( .. и вече гледам където има повече пари и добра реализация там да продължа.. моля ви дайте ми съветиии :(( .. ако бяхте разбрали математиката много.. по същото време и химията и биологията, вие с какво щяхте да продължите..

granger
10-04-2011, 20:39
Математиката по-скоро към икономика ме води,а пък Химия и Биология- Фармация, Медицина , има много избор,ако трябва да съм честна...потърси в сайтовете на университетите!

vakanciqta
10-04-2011, 23:17
Математиката ще ти донесе повече пари (Икономика, Счетоводство и т.н) .. Химията за мен е най-приемлива :)

ZloboMiR
10-04-2011, 23:38
/Офф Хубав подпис... Може и: По-добре умна книга, отколкото глупава компания.

Математика - счетоводство, одит. Спокойно, но скучно за някои. Икономиката е повече стратегия, и малко изчисления (не до степен да доскучее).

Медицина - доколкото знам конкуренцията засега е голяма, поне за да си с нормална заплата (Токуда). Представи си и нощните смени, дежурства, спешни случаи, неизбежният риск от заразяване, колкото и да е малък.

Химия - доста широка област, от технологични процеси в промишлеността до фармацевтика...

Решението си е твое, има значение дали имаш и близки в някоя област. Не толкова за да ползваш името, колкото че е неприятно да си в нечия сянка. Но можеш да поговориш с тях за предимствта и недостатъците на всяко професия, защо са я избрали и т. н. Най-важното според мен е бъдещата ти работа да ти харесва, не толкова парите.

chemist9009
10-04-2011, 23:52
комбинацията от к-ти клас е следната:


Химия + Биология = Медицина
Химия + Математика = Инженерна химия
Химия + Биология + Математика = Биотехнологии


8) 8)

8-) 8-)

Happiness1
10-05-2011, 06:51
и аз съм пред почти същата дилема.. но медицината е за хора с по-силни нерви- последните години от обучението правиш дисекция на мишки, вкарват те в моргата.. А и мразя болниците, не искам да прекарвам голяма част от живота си там..да гледаш болни, хора да умират в ръцете ти - това е за по-коравосърдечните (според мен). Но пък докторите вземат добри пари, най-вече ако са се доказали.. Но конкуренцията е голяма.. Според мен работата в офис е по-релаксираща (нищо че постоянно трябва да смяташ) , имам предвид нещо с икономика.. Но изборът е твой :) Ти в София ли мислиш да учиш - МУ или УНСС? или си по-отдалече? Моят съвет е да слушаш интуицията си- каквото с мааалко ти по-харесва - с това се занимавай занапред :)

reperw
10-05-2011, 07:03
Ядрена биология има я само на 4 места по света :D Давай ти си за там

different2803
10-05-2011, 12:44
Ами аз съм от Бургас и мисля да уча в София или във Варна.. но най-много ме мъчи това да избера точно с какво да продължа..
"Happiness1" - ако продължа с математика мисля в УНСС или ТУ..
Но лошото е, че и медицината и специалностите с математика ме влечат еднаквоо :smt022 ..Ако е с медицина искам да съм някое от следните: хирург, стоматолог (зъботехник), фармацевт..за друго не се сещам сега.. а ако е с математика: софтуерен инженер, брокер, архитект, финансов мениджър.. тъй като както казах ме влечат по равни 1:1 (медисина:математика) .. остава само да преценя, коя професия е по-добра за реализация и е по-доходоносна.. :SSS

Moerder
10-05-2011, 13:59
Поговори с вашите

scrooper
10-05-2011, 18:12
Защо не направиш някакви тестове?
http://testmapp.teacher.bg/cs/blogs/testmapp/

anonymous708973
10-05-2011, 19:23
дисекция на мишки, вкарват те в моргата..

Бях в морга и умрях от скука.
Искрено се надявам хората, които учат за лекари в чужбина, да работят с нормални тела, не с тия, дето видях там. Трагикомично положение просто.

Fiction7577
10-05-2011, 19:42
дисекция на мишки, вкарват те в моргата..

Бях в морга и умрях от скука.
Искрено се надявам хората, които учат за лекари в чужбина, да работят с нормални тела, не с тия, дето видях там. Трагикомично положение просто.

Уоу, защо?

xxKiFlAxx
10-11-2011, 15:16
Бих приела всичко да уча..не и медицина :D Първо не разбирам биология, и второ не понасям лекари болници...а в морга ако влеза сигурно там ще умра :lol: само като си го помисля ии:&&

pifiella
10-11-2011, 15:47
Защо не пробваш и в МУ и в УНСС, а ако те приемат и на двете места пусни едно тото 8-)

chemist9009
10-11-2011, 15:51
В МУ е труден входа...ама в УНСС ги приемат като топъл хляб! 8-) 8-) 8-)

different2803
10-11-2011, 15:52
Абе то аз ще пробвам и двете места + ТУ мисля.. но тук въпроса е - каква специалност (професия) да избера.. или коя професия е най-доходоносна 8) .. защото ме бива и в биология+химия.. и математика+рисуване ..Затова не мога да реша с математика ли да продължа или с медицина.. :SS .Къде ще е по-добре.. по-реализационна.. доходоносна.. ;s

different2803
10-11-2011, 15:59
В МУ е труден входа...ама в УНСС ги приемат като топъл хляб! 8-) 8-) 8-)

Ами то изцяло за медицина навсякъде трудно приемат ..:]