PDA

View Full Version : Нормално ли е?



BloomF
10-04-2011, 20:17
Нормално ли е да чувам от приятеля си реплики от рода на "Тази е много красива", "Онази е най - красивата в училището ми", "Третата е много симпатична"?? Дори получих признание, че еди коя си е по - хубава от мен. НО си бил влюбен в мен човека, а еди кои си били просто много хубави момичета..
Бтв, заедно сме от година и полвина и нещата са сериозни.

Priceless
10-04-2011, 20:19
Еми това, че еди коя си е по-хубава и на мен не би ми било приятно да го чуя, но другото е просто изразяване на мнение.

mrazqkindergarten
10-04-2011, 20:20
Не.

GetsugayaDAN
10-04-2011, 20:21
Глупак :shock: ... Извинявай

DragonLady
10-04-2011, 20:22
Струва ми се, че нещо куца във връзка ви, за да говори такива неща за други, когато е с теб. Особено това "признание", че еди коя си била по хубава от тебе.

BloomF
10-04-2011, 20:22
Еми това, че еди коя си е по-хубава и на мен не би ми било приятно да го чуя, но другото е просто изразяване на мнение.

Ами на мен определено не ми е приятно да го чуя, но съм наясно, че не съм най - красивата на света, но... от една страна си мисля, че всички момчета им минават такива мисли през главата, но малко са тези като моя, които си казват всичко..

DragonLady
10-04-2011, 20:25
Еми това, че еди коя си е по-хубава и на мен не би ми било приятно да го чуя, но другото е просто изразяване на мнение.

Ами на мен определено не ми е приятно да го чуя, но съм наясно, че не съм най - красивата на света, но... от една страна си мисля, че всички момчета им минават такива мисли през главата, но малко са тези като моя, които си казват всичко..

Нали знаеш, че смелостта ( да си признае в твоя случай ) понякога граничи с наглостта?

Priceless
10-04-2011, 20:25
Аз си мисля, че на всяко едно момче, като види хубаво момиче му минават такива мисли през главата. Не знам, аз също като видя хубаво момче и си мисля " Леле, колко е краасиив", но като съм с моя не си позволявам да го казвам на глас. 8-)

BloomF
10-04-2011, 20:27
[quote=Priceless]Еми това, че еди коя си е по-хубава и на мен не би ми било приятно да го чуя, но другото е просто изразяване на мнение.

Ами на мен определено не ми е приятно да го чуя, но съм наясно, че не съм най - красивата на света, но... от една страна си мисля, че всички момчета им минават такива мисли през главата, но малко са тези като моя, които си казват всичко..

Нали знаеш, че смелостта ( да си признае в твоя случай ) понякога граничи с наглостта?[/quote

Ами виж сега, оценявам искреността му, а и той ми казва, че просто с хубави момичета и не може да каже на черното бяло, но на мен ми идва в повече, наистина...

Bozichko
10-04-2011, 20:28
Аз с бившата ми приятелка си обсъждахме жените като стой та гледай. Но това дори и да си помисля, че някое момиче е по-красиво от приятелката ми, камо ли да го кажа, е просто недопустимо ! За мен това е една страхотна обида!!!

4o4ina
10-04-2011, 20:29
Еми не знам какво да ти кажа....не е нормално! :-o

BloomF
10-04-2011, 20:30
Еми не знам какво да ти кажа....не е нормално! :-o
... Най ме е страх в крайна сметка да не да има изневяра от негова страна..

Priceless
10-04-2011, 20:31
Говори ли с него ?

BloomF
10-04-2011, 20:33
Говори ли с него ?

Да. Каза ми, че това че са по красиви за него, не означава, че е влюбен в тях, а бил влюбен в мен и тем подобни.. Не ги бил сравнявал с мен, а просто забелязвал коя е красива и коя не...

tuzaro
10-04-2011, 20:43
нормално е, аз съм същия 8-)

BloomF
10-04-2011, 20:45
нормално е, аз съм същия 8-)

Ся бъзикаш ли се или си сериозен, щот на някои хора сигурно им е смешно, ама мене хич не ми е до смях. И дай малко по 'подробен' отговор.

tuzaro
10-04-2011, 20:48
не е бъзикам, аз винаги като съм бил с гаже и с нея като сме някъде и видя някоя хубава винаги я коментирам, до сега на никоя не и е пречило.

BloomF
10-04-2011, 20:49
не е бъзикам, аз винаги като съм бил с гаже и с нея като сме някъде и видя някоя хубава винаги я коментирам, до сега на никоя не и е пречило.

Да, но тук не става въпрос за някоя, която си видял и пойче няма да видиш, а примерно за общи познати. И не е ставало само за няколко. Доколкото съм запозната 2-3 са по - красиви от мене, а останалите са просто красиви../егати обясненията, чак ми става жал, че се занимавам, ама любов../ 8-)

BloomF
10-04-2011, 21:28
Други мнения? :?

HotLife
10-04-2011, 21:33
Е, нормално е да коментира разни момичета, че са хубави и т.н
Но пък да казва, че някоя е по-хубава от теб... не звучи добре, дори да е по- хубава, защо ще ти го казва, освен ако не цели да те унижи...

jeni92_abc
10-04-2011, 21:39
ти как реагирана коментарите му?(на момента имам предвид) възможно е да го прави,защото иска да те накара да поревнуваш малко,може да се чувства недооценен от твоя страна,или да покаже,че му липсва внимание,затова да те дразни.Имах едно бивше гадже,не го взимах прекалено насериозно и веднъж пред мен почна да флиртува с най-добрата ми приятелка..не ме впечатли особено,даже беше жалко от негова страна...
пп: не се притеснявай,не ти изневерява,ако го правеше или има такова намерение щеше да е по дискретен в изказванията си за момичетата,а не да говори открито пред теб

BloomF
10-04-2011, 21:40
По негови думи ми го казва, защото е искрен с мен и смята, че това не е кой знае какво и е нормално. По мое мнение: опитва се да си вдигне самочувствието на мой гръб!

ledenakrasota
10-04-2011, 21:41
Нека си коментира. Нищо лошо, но...




Само един коцкар ще казва, че еди коя си е по-хубава от теб. :x


Самото сравнението говори достатъчно. :)

BloomF
10-04-2011, 21:43
ти как реагирана коментарите му?(на момента имам предвид) възможно е да го прави,защото иска да те накара да поревнуваш малко,може да се чувства недооценен от твоя страна,или да покаже,че му липсва внимание,затова да те дразни.Имах едно бивше гадже,не го взимах прекалено насериозно и веднъж пред мен почна да флиртува с най-добрата ми приятелка..не ме впечатли особено,даже беше жалко от негова страна...
пп: не се притеснявай,не ти изневерява,ако го правеше или има такова намерение щеше да е по дискретен в изказванията си за момичетата,а не да говори открито пред теб

Първия път, когато ми го каза просто стоях и слушах - нито съм правила проблем, нито нищо, но като видя, че ми стана неприятно каза, че уж било на бъзик. Обаче от днескашния разговор в крайна сметка разбрах, че не е било бъзик.. А как реагирах днес: ами обясних, че за мен това не е нормално, защото аз откакто съм започнала да го обичам не съм мислила чаак такива неща за други момчета. Да, може и да му липсва внимание, но след тези думи как да се държа с него така, сякаш съм луда по него..

jeni92_abc
10-04-2011, 21:57
не много ясно,аз лично бих му го върнала,да види хубаво ли е...иначе забрави темата,не си докарвай повече главоболия,дано да е разбрал от дума и да не се повтаря ситуацията.Малко момчета всъщност осъзнават,че всяка тяхна дума влияе на момичешката психика ;д

BloomF
10-04-2011, 21:59
Ами аз неслучайно бях казала за едно друго момче, че според мен е по - красив от него, но той и днес ми каза: "Виж, и ти на мен ми каза, че друг е по - красив, но аз не се обидих." А по принцип е мнооого ревнив.

jeni92_abc
10-04-2011, 22:03
щом е мноооого ревнив,вътрешно едва ли му е станало приятно.Дано оценява колко готина приятелка има,защото много момичета на твое място нямаше да му търпят изказванията и поведението му

BloomF
10-04-2011, 22:06
Аз честно казано дори се чудя дали още да търпя изказванията му - дойде ми в много. Но от друга страна сме заедно от толкова време.. показва, че е сериозен, интересува се достатъчно от мен. Просто ме е страх да не би тези други момичета да присъстват повече в мислите му от мен и да не би някой ден да ме замени за някоя от тях.

ledenakrasota
10-04-2011, 22:12
Аз честно казано дори се чудя дали още да търпя изказванията му - дойде ми в много. Но от друга страна сме заедно от толкова време.. показва, че е сериозен, интересува се достатъчно от мен. Просто ме е страх да не би тези други момичета да присъстват повече в мислите му от мен и да не би някой ден да ме замени за някоя от тях.


Виж, сама си го правиш. Не е нужно да търпиш каквото и да било. Всичко става с разговори, а ако не му изнася, майнака му. :)

BloomF
10-04-2011, 22:14
Аз честно казано дори се чудя дали още да търпя изказванията му - дойде ми в много. Но от друга страна сме заедно от толкова време.. показва, че е сериозен, интересува се достатъчно от мен. Просто ме е страх да не би тези други момичета да присъстват повече в мислите му от мен и да не би някой ден да ме замени за някоя от тях.


Виж, сама си го правиш. Не е нужно да търпиш каквото и да било. Всичко става с разговори, а ако не му изнася, майнака му. :)

И какво да му кажа? "Не искам повече да слушам за други момичета". Да, той ще престане да говори по тая тема, но аз като знам, че това може още да му е в главата... пак няма да съм спокойна.

ledenakrasota
10-04-2011, 22:17
И какво да му кажа? "Не искам повече да слушам за други момичета". Да, той ще престане да говори по тая тема, но аз като знам, че това може още да му е в главата... пак няма да съм спокойна.


Не! "Не ми харесва все да изтъкваш, че някоя друга е еди какво си по-добра/хубава/готина от мен."


Защото от там идва твоето безпокойство, отразява ти се на самочувствието и започва недоверието към него. :)

HotLife
10-04-2011, 22:17
ами направи така, че ти да си му в главата :-|

Chacho
10-04-2011, 22:19
И какво да му кажа? "Не искам повече да слушам за други момичета". Да, той ще престане да говори по тая тема, но аз като знам, че това може още да му е в главата... пак няма да съм спокойна.


Не! "Не ми харесва все да изтъкваш, че някоя друга е еди какво си по-добра/хубава/готина от мен."


Защото от там идва твоето безпокойство, отразява ти се на самочувствието и започва недоверието към него. :)

BloomF
10-04-2011, 22:19
И какво да му кажа? "Не искам повече да слушам за други момичета". Да, той ще престане да говори по тая тема, но аз като знам, че това може още да му е в главата... пак няма да съм спокойна.


Не! "Не ми харесва все да изтъкваш, че някоя друга е еди какво си по-добра/хубава/готина от мен."


Защото от там идва твоето безпокойство, отразява ти се на самочувствието и започва недоверието към него. :)

Ами аз това му го казах, неговия отговор "Добре повече няма да говоря затова." И определено си прав/а - отразява ми се адски лошо на самочувствието.

jeni92_abc
10-04-2011, 22:21
няма как да си сигурна какво ще стане някой ден,затова си избий тези мисли от главата,и се радвай на връзката ви сега в момента..

ledenakrasota
10-04-2011, 22:21
[quote=ledenakrasota]

Ами аз това му го казах, неговия отговор "Добре повече няма да говоря затова." И определено си прав/а - отразява ми се адски лошо на самочувствието.


Просто от това идват нещата и е важно как му го казваш. Трябва да разбере как на теб ти действа това, а не ,че се обиждаш от намеците му.

BloomF
10-04-2011, 22:25
[quote=ledenakrasota]

Ами аз това му го казах, неговия отговор "Добре повече няма да говоря затова." И определено си прав/а - отразява ми се адски лошо на самочувствието.


Просто от това идват нещата и е важно как му го казваш. Трябва да разбере как на теб ти действа това, а не ,че се обиждаш от намеците му.

Той няма как да не е разбрал как ми се отразява.. но имам чувството, че не му пука особено, че ме нарани. Оценявам искреността му, която винаги е имал, защото предпочитам да знам истината, но това ми дойде в повече.. Може би предпочита да ме нарани, но да знам истината, отколкото да премълчи.. не знам, но може да се каже, че това го разбирам по начина че, той също предпочита истината и може би съди по себе си.

ledenakrasota
10-04-2011, 22:30
Просто от това идват нещата и е важно как му го казваш. Трябва да разбере как на теб ти действа това, а не ,че се обиждаш от намеците му.

Той няма как да не е разбрал как ми се отразява.. но имам чувството, че не му пука особено, че ме нарани. Оценявам искреността му, която винаги е имал, защото предпочитам да знам истината, но това ми дойде в повече.. Може би предпочита да ме нарани, но да знам истината, отколкото да премълчи.. не знам, но може да се каже, че това го разбирам по начина че, той също предпочита истината и може би съди по себе си.[/quote]

Каква истина? Да не е умрял някой? Или да зависи нечий живот отмнението му?

Ако те обича, няма и да намекне за недостатъците ти или ще го направи деликатно. Това не му пречи да гледа другите. но не и да те сравнява и да ти руши авторитета и самооважението. Човек, който обича половинката си, няма да направи такова нещо. :)

BloomF
10-04-2011, 22:32
Ние сме си директни, макар че се опита все пак да го каже по деликатно... но както и да го каже, по - добре да не го бях чувала.

ledenakrasota
10-04-2011, 22:35
Ние сме си директни, макар че се опита все пак да го каже по деликатно... но както и да го каже, по - добре да не го бях чувала.


Като ти знае реакцията и ако е съобразителен, щял е да си премълчи. Ако това ви е един от първите препъни камъчета просто трябва да го изгладите с говорене, а не с търпене и такива. Защото те виждам колко си притеснена, а това се отразява много зле на всичко. :)

BloomF
10-04-2011, 22:38
Ние сме си директни, макар че се опита все пак да го каже по деликатно... но както и да го каже, по - добре да не го бях чувала.


Като ти знае реакцията и ако е съобразителен, щял е да си премълчи. Ако това ви е един от първите препъни камъчета просто трябва да го изгладите с говорене, а не с търпене и такива. Защото те виждам колко си притеснена, а това се отразява много зле на всичко. :)

Да, пак ще говорим, но и аз самата не знам какво да му кажа. Фактите са си факти - за него има и по - красиви. Донякъде го разбирам, защото и аз мога да кажа, че еди кой си е по - красив от него, но въпреки това винаги ще чувствам приятеля си по по - различен начин, по който се надявам и той да чувства мен. Но аз самата никога не съм правила сравнения..

ledenakrasota
10-04-2011, 22:42
Ние сме си директни, макар че се опита все пак да го каже по деликатно... но както и да го каже, по - добре да не го бях чувала.


Като ти знае реакцията и ако е съобразителен, щял е да си премълчи. Ако това ви е един от първите препъни камъчета просто трябва да го изгладите с говорене, а не с търпене и такива. Защото те виждам колко си притеснена, а това се отразява много зле на всичко. :)

Да, пак ще говорим, но и аз самата не знам какво да му кажа. Фактите са си факти - за него има и по - красиви. Донякъде го разбирам, защото и аз мога да кажа, че еди кой си е по - красив от него, но въпреки това винаги ще чувствам приятеля си по по - различен начин, по който се надявам и той да чувства мен. Но аз самата никога не съм правила сравнения..

Тогава е дошло времето на взаимните компромиси, изслушвания и балансиране във връзката. Няма страшно. Първо се успокой и ще ти дойде каквото искате да си кажте. :)

BloomF
10-04-2011, 22:44
Ние сме си директни, макар че се опита все пак да го каже по деликатно... но както и да го каже, по - добре да не го бях чувала.


Като ти знае реакцията и ако е съобразителен, щял е да си премълчи. Ако това ви е един от първите препъни камъчета просто трябва да го изгладите с говорене, а не с търпене и такива. Защото те виждам колко си притеснена, а това се отразява много зле на всичко. :)

Да, пак ще говорим, но и аз самата не знам какво да му кажа. Фактите са си факти - за него има и по - красиви. Донякъде го разбирам, защото и аз мога да кажа, че еди кой си е по - красив от него, но въпреки това винаги ще чувствам приятеля си по по - различен начин, по който се надявам и той да чувства мен. Но аз самата никога не съм правила сравнения..

Тогава е дошло времето на взаимните компромиси, изслушвания и балансиране във връзката. Няма страшно. Първо се успокой и ще ти дойде каквото искате да си кажте. :)

Може би е така. Утре сутрин ще му мисля - утрото е по - мъдро от вечерта все пак. Мерси за съветите ledenakrasota :)

ledenakrasota
10-04-2011, 22:49
Моля! Стискам палци и чакам резултати. :oops:

GabrielleShayk
10-06-2011, 20:13
На мен би ми станало супер обидно...и сигурно щях да го помоля да не го коментира повече пред мен.

fenkaaa
10-06-2011, 20:19
Всеки е различен.Моят приятел не знам какви си ги мисли,но пред мен не поглежда и не продумва мнения за някоя друга.

Докато брат му е пълна негова противоположност 8-) И той си има приятелка някъде от година и половина и постояно ги слушаме като са заедно как и говори за тая и за оная.. :?