PDA

View Full Version : Разни хора . ..



vakanciqta
10-04-2011, 23:10
Историята може би е много позната на повечето от нас . Става въпрос за хората ,които с всеки изминал ден стават все по-жалки в моите очи. Това са те момичетата от класът ми . Всяка една от тях се бори за известност (без мен защото ми е адски безразлично ), коя в фб ще си праща снимките за харесване , коя ще говори глупости за другата . Какви хора сте вие , тъпи овце ? Нима е най-важното с какви дрехи си облечена , кой батко си забила или в коя скапана тийн дискотека ще се навреш за да си покажеш дупките , или може би това каква драма е станала с момчето ,което обичаш но дори не познаваш . Какво стана с онези , които не мислят само за това как да са по-известни и забележими ? Не може днес да връщат входното по БГ и ти да имаш 4 и да плачеш и да правиш драми за това как си учила нз си колко време а имаш 4 и как никой не те разбира , а ти си великата принцеса на Монако. Единия час казваш ,че тя ти е приятелка ,а втория '' оо , тая ли тая адски ме дразни понеже е адски тъпа и ме сърби а тя не ме почеса :shock: '' Какво става в днешни дни , преди 5 години не беше така забога ?!
Друг пример .. Онзи ден ''Най-добрата ми приятелка'' ме заряза за една пица в бyквалния смисъл.:shock: В час по Психология сме ,а на мен ми става неприятно (говорехме на такава тема) и започвам да плача за най-близкият си човек ( баба ми ,която почина не много отдавна) . Сваршва часа , а аз още плача и я питам - Къде ще ходим сега ? (беше голямо междучасие) , а тя ми отговаря : - Еми аз съм с Теди (едно друго момиче). Аз го приех и ок нали . След това излизам на вън и виждам как и купува пица и тя се радва ,че и е взета пица , а и после си призна че е заради пицата. Как можеш да зарежеш приятелката си в труден момент и то заради храна ?! .. Съществуват всякакви типове хора . Но те сами не осъзнават колко са жалки . Да тръгна аз да си пращам покани на ляво и на дясно в фб , само за да бъда по-известна и за какво ? Какво печеля ? Нима така ще бъда нещо повече от другите ? .. ...
Тези същества всеки ден , все повече и повече ми падат в очите ..
Исках да споделя мнението си по този въпрос , а и да чуя вашите коментари.
П.с : 9-ти клас съм на 14 , ако е толкова важно :)

ZloboMiR
10-05-2011, 00:15
Какво очакваш да прочетеш като отговор? Толкова банална тема, че интересно как не си обвинена още в тролстване.
Моето мнение съм го изразявал, даже като досаден офтопик в повечето теми. Изграждането на един човек зависи първо от семейството, след това от обществото, училището. Обществото ни очевидно за нищо не става, повечето училища също, уви и голяма част от родителите са или твърде заети да връзват семейния бюджет, или тотално не им пука. Ще те "успокоя", преди 5 и даже преди 10 години беше така, е може би не толкова очевадно, просто ти не си се замисляла още над тези неща. Въобще, всичко си пасва. Децата могат да се оправдаят с родителите си, родителите - с политиците, всеки политик с някой етнос, и така.
Но е и нормално материалистите да са повече - винаги е било така, винаги ще бъде. Това прави моралистите рядък и ценен вид.

Относно най-добрата ти приятелка, радвай се, когато се отървеш от такива. От друга страна, не е необходимо да раздуваш нещата, според мен приятелите трябва да си помагат, а не да се влачат по междучасията. А ако представи си приятелката ти точно този ден не е имала пари за обяд... :( Та не оценявай хората по това колко време са с теб, а в кои моменти точно.

GunSnSteelflowers
10-05-2011, 07:08
Какво става в днешни дни , преди 5 години не беше така забога ?!


И преди 5, и преди десет години си е било едно и също. Лайнярите не се променят и на 30 да станат. Пак за тях най-ценното ще е псевдо известността. Важното е ти да се запазиш.

SmilezZz
10-05-2011, 07:13
Наистина по - голямата част са си такива. Колкото и да се чудиш и питаш защо го правят , няма да откриеш отговор. Остави ги да си чупят главите и да направят всичко възможно , за да са "известни".
За най - добрата ти приятелка: поговори с нея.

NoMore
10-05-2011, 08:33
Трябва да има и такива хора. Какво се възмущаваш? Свикваш и това е бориш се за твоите идеали и забравяш за останалите. Радвай се че поне осъзнаваш някои неща и не си като останалите овце в стадото.

ilievabe098
10-05-2011, 12:24
има мн. глупави и ограничени момичета? еми, Добър Ден . Да не говориме ,че е пълно и с недорасляци ,на които мисленето им от 5 клас насам е в застои... и с всеки изминал ден , се заливат от смях на все по-големи простотии и ни занимават с проблемите си-как някои не им се е усмихнал или ги е "изгледал" ...и аз всеки ден си оправям косата,гримирам се ,лакирам се и се старая да изглеждам добре,но го правя за самата себе си ...както и да е... темата ти е безмислена... такива хора винаги е имало и винаги ще има.

kitty02
10-05-2011, 13:19
И аз съм така.От много приятели останах само със 3-ма.. :(

Extremescream
10-05-2011, 15:46
Мрън теми бол, още една е ненужна.