PDA

View Full Version : Антибиотик



Claymore
10-05-2011, 07:01
Вчера ходих на лекар и ми изписа антибиотик, не съм сигурна дали мога да кажа името, затова няма. Проблема е, че братовчедка ми от него получава халюцинации. Вчера вечерта, около осем взех едно хапче, сутринта като се събудих и устните ми бяха леко подути и розовееха доста. Към 8 взех второ хапче. Принципно съм с малки устни и винаги са били много бледи, все едно има фдт по тях. Та..лекаря знае, че съм братовчедка на въпросното момиче и ми го изписа и на мен. Има ли смисъл да се притеснявам и да отида при него или щом до сега не е станало нищо да го пия?

ПС: С инфекция на гърлото съм

ZloboMiR
10-05-2011, 07:13
1. Не знаем какво ти е изписано.
2. Роднинската връзка не означава еднакви противопоказания.
3. Не можем да ти преценим състоянието по твоите наблюдения. Ние не сме лекари, и ти не си.
4. НО за инфекция на гърлото (ангина) и не само за това, Augmentin е много ефикасен. Изписван ми е два пъти, както не можех да говоря, на третия-четвъртия ден вече карах на сладолед. Задължително обаче се консултирай с лекаря си, допустимо е да го попиташ, но не се самолекувай!
5. Ако "инфекцията" е просто настинка, антибиотик е малко прекален, но пак лекарят си знае най-добре и отговаря.

Moerder
10-05-2011, 16:34
1. Не знаем какво ти е изписано.
2. Роднинската връзка не означава еднакви противопоказания.
3. Не можем да ти преценим състоянието по твоите наблюдения. Ние не сме лекари, и ти не си.
4. НО за инфекция на гърлото (ангина) и не само за това, Augmentin е много ефикасен. Изписван ми е два пъти, както не можех да говоря, на третия-четвъртия ден вече карах на сладолед. Задължително обаче се консултирай с лекаря си, допустимо е да го попиташ, но не се самолекувай!
5. Ако "инфекцията" е просто настинка, антибиотик е малко прекален, но пак лекарят си знае най-добре и отговаря.

Да ама ти не знаеш дали твоето и нейното лекарство са съвместимо. Но иначе можеш да кажеш името му, тъй като не поставяш на някого диагноза. Иначе по - добре прочети упътването и отиди на лекар.

Claymore
10-05-2011, 17:06
Листовката съм прочела, някъде по обяд си възвърнах нормалния цвят. Казва се Фромилид.