PDA

View Full Version : ПОМОГНЕТЕ МИ!



anonymous682486
10-05-2011, 11:52
ЗДР! на всички.Аз съм момче на 18г. 12клас.Та моят проблем е свързан по-скоро със психиката.В училище да ви кажа аз съм друг човек във сравнение когато съм със семеиството ми.Според вас какво може да означава това че не общувам със съучениците ми и учителите .Истината е че аз почти не общувам със хората около мене най-свободен съм само със по-познатите хора докато със всички други просто не знам как да общувам а и проблема е че не чувам добре и нося Слухови апарати и със тях чувам доста добре но като се опитвам да чуя за какво си говорят моите съученици повечето думи немога да ги разбера а понякога нз и за какво говорят.Ако някои съученик говори със мене нещо аз не мога да го разбера но го чувам.Със всички ми е така чувам но понякога не разбирам какво точно говорят и със семейството ми е така но там те ми прощават за това че ги питам отново а и те говорят със мене по-ясно за да ги разбера.Във училище когато учителят диктува нещо аз трябва да го гледам във лицето за да го разбирам защото четем по устата му ако пък не го гледам в лицето ми става доста трудно да разбера какво казва.Та възможно ли е да съм някакъв МАЛОУМЕН или просто се притеснявам и поради това не се чувствам свободно сред другите.Даже си мисля че ме мислят за Малоумен защото не общувам но тези които ми обръщат внимание казват че съм много стабилен ,когато кажа някоя дума грешно или ги питам какво казват по 2-3 пъти за да ги разбера те ме приемат добре не ме обиждат поне не пред мен.Има един приятел със които учат от 1 клас но не излизам със него а сме от една банда приятели от моя квартал и да ви кажа тои никога не скрива това което мисли за мен а е и доста нередовен в училище.Винаги когато отивам със него на закуска и няколко приятели от даскало почва да ми се подиграва и да ми каже че не знам нищо ,нз да говоря хубаво ,казва че съм малоумен и че съм грозен и все такива неща.Но тои знае кога да ме уважава но точно тогава тои ме използва някак си за да съм добър с него и да му помагам за нещо от училище.Един път му дадох 5 лв и досега минало 3 месеца или повече и още не ми ги е върнал.Дадох му тетрадка да отива на поправителни изпите и тях още не ги е върнал а и няма да ги върне ако го питам тои ще ми отговори -добре или утре еи такива подобни отговори .Вие как мислите за мен,къде ми е грешката.Даите мнение съвети и т.н. :)Има още много неща които да ви споделям но написах горе доло само по основните ми проблеми. :-D

fenasf
10-05-2011, 12:34
Да, малоумен си :(

Moerder
10-05-2011, 13:55
Да, малоумен си :(

ФЕНА, ужасна си. Ами авторе, опитай се да им го обясниш тва на тях... не знам :(