PDA

View Full Version : бзбзбзбзбзбзбзбзбзбзлялял яляялял



horacio
10-05-2011, 18:17
http://media.tumblr.com/tumblr_lmdq0wsKk61qcvhgo.gif
Как може да има такива проклети хора???????????????????
Нали си взехме апартамент и е сравнително малък а ние сме 4 човека и си престрояваме 2 стаи/ защото е доста голяма терасата или там квот се води и окей нали.. почнахме.... и неква шибана ънкава бабичка почна да ни прави проблем как тва щяло да й падне на главата и секвите дивотии :shock: и подала жалба в съда и ако й доведем архитект да докаже че не е опасно щяла да я отхвърли... ок дадохме пари на архитект всичко точно там пресмята нз кво прави и й показа че всичко е наред... ама тая пак почна с дивотиите :X било незаконно било не знам си кво.... не знам дали е законно ама съседите до нас и те са си престроили що не им направи на тях проблем? щом за нас е незаконно значи и за тях е за кво с нас се занимава... няма ли си семейство, което да тормози, а се ебава с чужди хора
http://media.tumblr.com/tumblr_lqreyuBvA21qcaa6s.gif
и заплашва, че ще го срути, това което сме почнали... което значи ВСИЧКИ ПАРИ ОТИВАТ НА ВЯТЪРА

СКАПАНА ЪНКАВА БАБИЧКА

И е кълняла и е обиждала
дееба и откачалката скапана



почти никой няма да го прочете ама бал ли съм го просто се ядосвам и си изливам душата... в събота ще отида там и ще говоря с нея като с човек а ако пак почне с глупостите ще я разнищя..... скапанячка....


БЯСНА СЪМ

MegiBoOm
10-05-2011, 18:18
прочетох го

мноооооого кофти

pe6oskeiborda
10-05-2011, 18:19
О МАЛЕ НА МЕН АКО МИ НАПРАВИ ТАКА ЩЕ И КАЖА
АВЕ ЕЙ БАБИЧКЕ
ТИ ЗАЩО ПРАВИШ ТАКА ВЕ
АВЕ ЕЙ

DeviL_AsS
10-05-2011, 18:19
:shock: ОМГ,кой би се занимавал с такива работи,ужас.

Кво значи ънкава?! За върви път го чувам. :-o

nyancat
10-05-2011, 18:19
sad story bro.

Claymore
10-05-2011, 18:20
Съчувствам ти, позната история.

FeelMyPain
10-05-2011, 18:21
Руми, едно време нашите искаха да строят 3ти етаж, съседът ни каза, че няма да ни позволи и така и не успяхме да го накараме да подпише.Има много злобни хора на тоя свят.

SheepShagger
10-05-2011, 18:21
http://30.media.tumblr.com/tumblr_lrupjqJtPA1qcxp5qo1_500.jpg

BladeDancer
10-05-2011, 18:21
Абе не се занимавайте с тея дивотии.. те са побъркани. Ся нищо лично към дъртите хора ама след 70 вече повечето нямат акъл. По-добре не се нерви и не и обръщай внимание. :)

HotLife
10-05-2011, 18:21
на такива светът им е виновен

horacio
10-05-2011, 18:21
ънкава - смотана, залухава....



да именно
за кво изобщо се занимава?
що за откачалка е тва
наистина ще се пробвам за пореден път и аз да говоря с нея, баба 100 пъти й е говорила спокойно, а тоя некролог почнал да я кълне и да я обижда и заплашва :shock: супер бясна съм.... ако не се вразуми ще я направя на нищо ще я бутна по стълбите и ще я налагам с прът

xJawz
10-05-2011, 18:22
Ама и вие сте идиоти. Като ще усвоявате балкон и ще къртите стени ПЪРВО трябва да си извадите разрешение от общината и тогава почвате къртенето и тая не може и копче да ви каже. Ситуацията е много близка с това което ни се случи и на нас само дето ние си имахме разрешението и директно ги пратихме на майната им.

bootyboy
10-05-2011, 18:22
като се гътне ще си престроите
8-)

horacio
10-05-2011, 18:25
Толкова съм ядосана, сълзи ми избиват от ярост
и не, никви стени не се къртят само се престроява.... дори шум не се вдига къв й е проблема...
баба от толкова време събира пари, за да имаме къде да живеем добре и да сме окей тя като си отиде, прави всичко и се грижи за нас и беше толкова щастлива, че всичко ще стане и една скапана бабушкера да срути всичко
за кво изобщо се занимава....
;( ;( ;(

xJawz
10-05-2011, 18:27
Толкова съм ядосана, сълзи ми избиват от ярост
и не, никви стени не се къртят само се престроява.... дори шум не се вдига къв й е проблема...
баба от толкова време събира пари, за да имаме къде да живеем добре и да сме окей тя като си отиде, прави всичко и се грижи за нас и беше толкова щастлива, че всичко ще стане и една скапана бабушкера да срути всичко
за кво изобщо се занимава....
;( ;( ;(
Да но и това се води като промяна в архитектурата и требе разрешение от общината!

Cucko0
10-05-2011, 18:27
тая бих я бутнала по стълбите докато излиза от тях ...

bootyboy
10-05-2011, 18:28
сигурно ви завижда престтроите и на нея
:lol: :lol:

Oy7ofCon7roL
10-05-2011, 18:28
Да и пратим ли "G" класите 8)

horacio
10-05-2011, 18:28
ем може и да е така нз.... в тва не сме прави ние ама просто... ддз яд ме е, че има такива проклети хора... само с глупости се занимават и гледат мизерии да правят
лично на нея нищо не й пречи, никой с нищо не я занимава

starburst
10-05-2011, 18:29
почвайте да ремонтирате през нощта докато спи за да се вдига шум и да се нерви

http://cdn3.knowyourmeme.com/system/icons/4815/medium/lol-guy.jpg

xJawz
10-05-2011, 18:29
Начи ако немате разрешение бабата е АБСОЛЮТНО права и на страната на закона!

HotLife
10-05-2011, 18:30
KILL THAT BITCH!

horacio
10-05-2011, 18:30
всъщност не- не сме искали разрешение, защото кой ще даде.... те никога не дават.... щом на Стоян не са му дали да си престроят собствената къща, дето никой чужд не живее, а камо ли при нас, в сграда със сравнително много хора... много е ънкаво... много

Hicho
10-05-2011, 18:32
sad story bro

BladeDancer
10-05-2011, 18:32
имаме такива хора в входа . Беше ни заплашвала щото като "блъскаме" вратата на асансьора чак прозорците и се тресяли. И аз и баща ми сме били виновни. Само дето аз и баща ми не ползвахме асансьор тогава :D.

bootyboy
10-05-2011, 18:34
пак едни си бяха престроили на входа козерката стая :-o :lol: :lol:

horacio
10-05-2011, 18:36
ами и при нас се пада нещо като козирка на долният етаж нз кво точно е...

iNNERFIRE
10-05-2011, 18:42
Абсолютно същата история с новият апартамент на баба ми. :lol:
Тия отдолу бяха викали полиция ,даже бяха казали че само купони се правят..WTF?! ама решиха на съвета ,че няма проблем и тия отдолу се саднаха много. 8-)

bootyboy
10-05-2011, 18:44
аман от тея панелки и кооперации най-яко е в къща..тогава кумшиите могат да ти препикават градинката само
8-)
e :-|

horacio
10-05-2011, 18:46
А хлебарки имате ли в люлин? не
за радост и теб те няма тук

HotLife
10-05-2011, 18:49
По принцип, който обижда Алекс, винаги си има проблеми някакви.

пф :lol:

horacio
10-05-2011, 18:51
По принцип, който обижда Алекс, винаги си има проблеми някакви.

Кога го купихте този апартамент?
о бога ми
а великият Илко, който лъже, че се казва Алекс, с какво трябва да му се угоди, за да може проблемите да изчезнат

millmii
10-05-2011, 18:52
И как по - точно ще ви бутне това, което сте направили :lol:


А в случая бабата си е права .. вие не можете просто така да си строите .. ако няма разрешение няма какво да направите. Ако бабата започне да ви съди, вие ще излезете виновни ..

ПС: Изчакайте я още малко и като почине си стройте на воля 8-)

horacio
10-05-2011, 18:56
не смеят да дойдат , прекалено сме величествени и блестящи, за да си позволят да се появят пред нашите неземни личности

horacio
10-05-2011, 18:59
докажи, че се казваш Алекс

shadow4e
10-05-2011, 19:01
Е, да, вие като повикате архитект и му платите, той може всичко да й каже. Трябвало е да й кажете тя да намери, а вие да определите граница на парите, които да платите за услугата.

horacio
10-05-2011, 19:03
не бе смисъл, че то попринцип си се заплаща за каквито и да е podobni услуги, дори за чертеж и пресмятания
не че сме му платили, за да го каже тва :lol:

shadow4e
10-05-2011, 19:06
Да, де и аз същото казах. Тя откъде може да е сигурна, че не сте му платили. В крайна сметка правите нещо, което е незаконно и при положение, че има всякакви смахнати, които бутат какви ли не стени и станахме свидетели на срутили се сгради, то е нормално да се притеснява. А отделно, че сигурно си е и злобна.

bootyboy
10-05-2011, 19:10
ще ме накефи тя да отстъпи и вие да си направите каквото сте решили и козерката да падне ;ддзззззззззз
:razz:

horacio
10-05-2011, 19:11
Да, злобна е, всички се оплакват от нея, че им прави некви проблеми. Първо казва, че ще оттегли жалбата, после си измисля друга причина да не я оттегли. Говори едно, после друго. Да, права е - незаконно е. Ама да се постави на наше място.... ние буквално се нуждаем от това застрояване, иначе ще живеем като в консерва, а пари за по-голям апартамент нямаме.... дори този беше с някакво намаление. А ако бяхме искали разрешение, както казах - нямаше да ни дадат, защото и тия са проклети хора....

horacio
10-05-2011, 19:11
ще ме накефи тя да отстъпи и вие да си направите каквото сте решили и козерката да падне ;ддзззззззззз
:razz: дано й падне върху главата на тая ънкава бабичка

bootyboy
10-05-2011, 19:15
и после да я лежите тая бабичка не си заслужава по добре в консерва или черупка 8-)

horacio
10-05-2011, 19:16
да бе да

WaterLilly
10-05-2011, 19:21
*съчувствие*

И ние сме имали апартаментни проблеми. Тия над нас ни бяха наводнили така, че се беше стекла вода по стената и бяха изгнили частите, които придържат шкафовете към стената. Толкова неща се бяха изпочупили като паднаха шкафовете, толкова разправии, докато направят нещо по въпроса.

На баба ми апартамента по същия начин го наводниха тия отгоре.
Гениите вместо да изкъртят старите плочки в банята, лепили направо нови върху тях и всичката вода падаше между тях и надолу. 8-)

bootyboy
10-05-2011, 19:22
насъскай охлюва срещу бапката само да не го сготви че и без черупка ще останеш
:D

horacio
10-05-2011, 19:24
охлюва почина
изсъхна и го метнах през терасата

WaterLilly о и ние сме имали такива проблеми
да тече от горе някъде... в спалнята целият таван е жълт и на петна и пропукан от попила вода от горни етажи

bootyboy
10-05-2011, 19:28
и нас ни наводниха но като им пиках на очите няя проблеми вече

shadow4e
10-05-2011, 19:36
Ние пък сме наводнявали. Майка ми беше пуснала пералнята, ава ръкав на една блуза останал леко отвън и текло, текло. Баща ми става през нощта да отиде до тоалетна и нагазва във вода до глезените. Ама си платихме ремонта. Нямаше сърдити, дори голямата част им беше от застраховката и бяха супер доволни, че им купиха нови дюшечета за децата /под нас е детска градина/. :D

horacio
10-05-2011, 19:38
е някой път се случват такива неща
ама нас ни наводниха, защото им се е спукала тръба и вместо да я оправят те се инатиха

horacio
10-05-2011, 19:48
Решението за кое?
Купихме го преди 2 месеца някъде
около 50 000 евро мисля, че беше.... ама е в нова сграда на 2 години някъде, и всичко е чисто и поддържано... и вътре апартамента е готов за живеене има си дограма, климатик, банята е направена... абе всичко е направено, дори и СОТ има, както и биндирана врата.... всичко е точно.... ако не трябваше да се престроява, вече да сме се нанесли.... и ако тая бабушкера не се беше намесила

ledenakrasota
10-05-2011, 19:52
Една подобна вещица като някой паркира пред тях на улицата, не при пешаходците, а където трябва и като започне да крещи е непоносимо. :-o

Naive
10-05-2011, 20:06
Еми по принцип си е права, няма за какво да я обиждаш. :Д

ThEKiNgG
10-05-2011, 20:08
Голям питбул винаги върши работа просто отиди с него до бабичката! 8-)

FuckedUp
10-05-2011, 20:11
и неква шибана ънкава бабичка почна да ни прави проблем как тва щяло да й падне на главата и секвите дивотии :shock: и подала жалба в съда и ако й доведем архитект да докаже че не е опасно щяла да я отхвърли..

вие сериозно ли? дали сте пари на архитект?
/ФЕЙСПАЛМ

horacio
10-05-2011, 20:24
ми
да
тя така искаше, пък кой ще иска без пари
едва ли са били кой знае колко много ама пак...


и я обиждам, защото кълне баба ми :x

защото просто е проклета

xJawz
10-05-2011, 20:28
Трупам си мненията

ThEKiNgG
10-05-2011, 20:29
Трупам си мненията Забранявам ти да го правиш тук!!!!!!!!! :o

xJawz
10-05-2011, 20:32
Трупам си мненията Забранявам ти да го правиш тук!!!!!!!!! :o
Тъй ли!

dontcare
10-05-2011, 21:51
Ъпф,колко познато.

Старчокът до нас няма човек от блока(не от входа,а от блока!) дето да не се екарал.некъв оглушал,ама всичко чува(?) и по цял ден търси с кой да се заяде.Беше ни подарявал разни работи от собствения си бизнес докат работеше,после си ги искаше обратно.И ние остъклихме балкона,който разделихме на 2 и то понеже остъклената част по-напрде и той ни съди щото му било ставало сянка,нямал бил светлина,дрън дрън.В крайна семейството се лиши от почивка,за да извади пари,за да бутнем страничната стена,за да сложим прозорец и там,че на тоя да мчу влиза светлина в стаята,в която дори не влиза.Баси.

horacio
10-08-2011, 09:37
Пожелайте ми успех.
След малко отивам с баба да говорим за последно с тая откачалка, дано свали жалбата. И то тя защо я е пуснала? Не защото е незаконно, а защото щяло да и падне на главата. :lol: Да не ви разправям къв е цирк просто.... :lol:



Стискайте палци. :-)

10-08-2011, 13:17
Ей, horacio, във вашия блок има ли двустайни по 35000 евро да си купя?

horacio
10-08-2011, 13:50
Не знам, ама има 2 апартамента, които се продават. :lol:
Нз за колко пари.

FeelMyPain
10-08-2011, 13:52
хорацио, а стая под наем даваш ли ?

horacio
10-08-2011, 13:53
ти луд ли си :lol:
за 4 човека се чудим как да намерим място, ти искаш и за пети :lol:
ама си заслужава всичката тая разправия... много е хубаво... и сградата и апартамента.... прекрасно е... точно като за мен :grin:

FeelMyPain
10-08-2011, 13:55
сестра ли имаш :3

horacio
10-08-2011, 13:56
не
:3
аз, бабчиту, стареца и мама :lol:
:grin:

autista88
10-08-2011, 14:04
Попринцип всяко престрояване трябва да се узакони. Не може просто да разбиваш стените и да си градиш нови както ти е кеф.

10-08-2011, 14:12
Не знам, ама има 2 апартамента, които се продават. :lol:
Нз за колко пари.
О, това би било прекалено - да сме съседи!

horacio
10-08-2011, 14:23
Попринцип всяко престрояване трябва да се узакони. Не може просто да разбиваш стените и да си градиш нови както ти е кеф. Проблема е там, че ако бяхме подали документи да се озакони, щяха да дойдат от общината да решат дали е безопасно да се строи. Щяха да видят на съседите застройките, които не са законни и да им направят проблем. Не става туко така. Пък ние не искаме да им създаваме проблеми. То нямаше и да има ако тая бабичка не се беше намесила. Защото тия хора ходят по жалби за такива незаконни престройки и дойдат ли, видят ли нашето, ще видят и на другите и ще стане мазало. А никой няма да го озакони това, защото са лайнари тия от общината. Не ни дадоха да си купим апартамента, дето живеем тук от повече от 30 години, пък ще дадат за това.... бе ба ли го... То на тая бабичка проблема й не е, че е незаконно, а си мисли, че ще й падне на главата, :lol:

autista88
10-08-2011, 14:41
За първата част от изказването - не знам. Може и да го видят, и да направят проблем, но не е сигурно. Сигурно е какво казва закона по тези въпроси.

Като не го узаконявате, ставате същите като съседа ви, въобще тарикатлък на дребно.

А за това, дали ще дадат. Ако е направено както трябва, нямат избор. На наще и на техни приятели бая неща са узаконили. Ако сте прави, но въпреки това не ви дават - има си съответните институции, където да се оплачете.

А за бабичката - не знам, то си има и поговорка "едно си баба знае, едно си баба бае".

yakuza_
10-08-2011, 14:47
Боли ви чепа, узаконявате го и тая няма какво друго да направи освен да загрее олиото на котлона и да топне лицето.

Shturrrche88
10-08-2011, 14:55
Аз не мога да разбера, защо има такива глупави деца като авторката, които грам представа си нямат от законодателство, архитектура и жилищна собственост, тръгнали да псуват. Я си представи, че над теб живеят банда идиоти, които са си престроили незаконно терасата и тя вземе та се срути, защото не са си пуснали по законния ред молба за разрешаване на архитектурни промени в блок, в който не живеят само те.
Когато се пусне тази молба, върви с решението на архитекта дали може или не може да бъде престроена тази тераса. За да не се даде такова разрешение, значи архитектурата на блока не го позволява...
Ама от де толко акъл у някои. това, че някъв архитект е дошъл и казал "всичко е точно" не означава, че наистина всичко е точно...Мислете малко.
Паленлните блокове са достатъчно стари, че дори и козметичен ремонт на тераса да предизвика срутване...
И съседите ви, които също са престроили терасата си, питахте ли ги, дали са имали разрешение от общината? Ако са имали-консултирайте се с тях как да извадите такова, и ако трябва да ви бутнат едно рамо. Ако не са-заяж се с бабето, че и тяхното престоряване е незаконно, защо не бучи на тях, а бучи на вас.

И трето, последно-не може да очаквате да ви посрещнат с хляб и сол всички съседи.За да се съобразяват те с вас, съобразявайте се и вие с тях...

WaterLilly
10-08-2011, 15:00
Не знам на кой свят живееш, че виждаш така в розово. :lol:
Да не говорим, че имат потвърждение на архитект, че може да се строи, което просто те е домързяло да прочетеш явно.

straus
10-08-2011, 15:02
то все ще се намери кой да разбърка лайната, и като замирише... заеби и аз се дърпам с хазяина за подобни глупости

Shturrrche88
10-08-2011, 15:11
Не знам на кой свят живееш, че виждаш така в розово. :lol:
Да не говорим, че имат потвърждение на архитект, че може да се строи, което просто те е домързяло да прочетеш явно.
Ами не смятам за нужно да чета 5 страници с мнения...прочетох 3, видях че са извикали архитект и кво точно е доказал? Има ли плановете на сградата, които...а даааа, взимат се от общината след изрично поискване, което става след пускане на молба....ммммм розово-не, не съм водна лилия, че да виждам в розово :razz: :razz: :razz: :razz:

WaterLilly
10-08-2011, 15:14
Не знам на кой свят живееш, че виждаш така в розово. :lol:
Да не говорим, че имат потвърждение на архитект, че може да се строи, което просто те е домързяло да прочетеш явно.
Ами не смятам за нужно да чета 5 страници с мнения...прочетох 3, видях че са извикали архитект и кво точно е доказал? Има ли плановете на сградата, които...а даааа, взимат се от общината след изрично поискване, което става след пускане на молба....ммммм розово-не, не съм водна лилия, че да виждам в розово :razz: :razz: :razz: :razz:
О, толкова си забавен! :razz: :razz: :razz: Направи ме на нищо с тези аргументи, които всъщност са невалидни, защото архитектът си знае доста по-добре от теб как го е потвърдил, и щом е казал, че може, значи е така!

autista88
10-08-2011, 15:21
Едно е някой да ти каже "става", а друго да е узаконено, зле ли си ?

Shturrrche88
10-08-2011, 15:23
Абе момиче...хвани се стегни.
Какъвто и да е архитекта, ако няма плановете на сградата, каквото и да каже, ще е само и единствено на база негово лично мнение. Мислиш ли, че такъв довод ще стигне, за да бъде дадено разрешение за престрояване?
:? :? :?
Продължавай да си плямпаш, без да си наясно. Това всеки средностатистически идиот го може. И за разлика от теб (явно) поне съм наясно какво е необходимо, за да бъде законно това престрояване.

yakuza_
10-08-2011, 15:24
То и инструктора на кормуване може да ти каже, да караш със 100 извънградско, но няма да е законно, така, че не виждам какъв е смисъла от архитекта.

WaterLilly
10-08-2011, 15:29
Не ми говори на "абе момиче" и не ми викай средностатистически идиот. Разбирам, че те кара да се чувстваш велик/а, но ми нараняваш чувствата. :(

horacio
10-08-2011, 15:31
Не знам на кой свят живееш, че виждаш така в розово. :lol:
Да не говорим, че имат потвърждение на архитект, че може да се строи, което просто те е домързяло да прочетеш явно.
Ами не смятам за нужно да чета 5 страници с мнения...прочетох 3, видях че са извикали архитект и кво точно е доказал? Има ли плановете на сградата, които...а даааа, взимат се от общината след изрично поискване, което става след пускане на молба....ммммм розово-не, не съм водна лилия, че да виждам в розово :razz: :razz: :razz: :razz: Тъп ли си или да :lol: Доведохме архитект, който направи план и каза, че всичко е окей и може да се строи. И не се взимат от общината плановете. :lol: Наизуст си говориш. Аз я разбирам бабичката, че се страхува да не й падне на главата. Ама няма НИКАКВА ОПАСНОСТ. Викнахме ние архитект - той каза че е безопасно (направи планове, има скица, пресмята там, каза кви материали са подходящи). ТЯ викна архитект и човек, който разбира от строителство и той каза "Построено е добре, няма как да се срути" (разбира се след много подробен оглед и скица) Всичко е направено от много лек материал, и повечето от пристройката е остъклено. Как аджеба ще й падне на главата, след като е супер леко? Не стига, че не си прочел всичко, за да видиш за кво точно става дума, хем е вреш. И както казах съседите нямат разрешение. Викнем ли да ни го озаконят - те си патят. Бабичката не дръпне ли жалбата, ще дойдат от общината и пак съседите ще си изпатят. И не става дума, че не дават разрешение, защото архитектурата не позволява, а защото са инати и не дават на никой нищо такова. Просто наистина прочети и виж за кво става дума а не да говориш глупости.

Shturrrche88
10-08-2011, 15:39
Не ми говори на "абе момиче" и не ми викай средностатистически идиот. Разбирам, че те кара да се чувстваш велик/а, но ми нараняваш чувствата. :(
:? :razz: :razz: :razz:
Авторке, не съм тъп, нито тъпА.
Само да ти обясня (за не знам кой път)-той е направил план на ТЕРАСАТА ВИ, което не означава, че е наясно с плана на СГРАДАТА, който се издава от ОБЩИНАТА, за да бъде ЗАКОНЕН СТРОЕЖА!
Колкото и леко да е, каквито и да са плановете му, разликата между частен архитект, и такъв, който е наясно с плановете на цялата сграда е голяма...
Обичам дечица да си лаят на изуст, защото страдат от голямо его...
Обичам и българина да си мисли, че винаги е в правото си, дори когато нарушава правно законите и пак да реве...
Ми супер бе, нека всички си строят незаконно и после да се възмущават от пропаднали тераси, които убиват хора по улиците.

horacio
10-08-2011, 15:55
Не ми говори на "абе момиче" и не ми викай средностатистически идиот. Разбирам, че те кара да се чувстваш велик/а, но ми нараняваш чувствата. :(
:? :razz: :razz: :razz:
Авторке, не съм тъп, нито тъпА.
Само да ти обясня (за не знам кой път)-той е направил план на ТЕРАСАТА ВИ, което не означава, че е наясно с плана на СГРАДАТА, който се издава от ОБЩИНАТА, за да бъде ЗАКОНЕН СТРОЕЖА!
Колкото и леко да е, каквито и да са плановете му, разликата между частен архитект, и такъв, който е наясно с плановете на цялата сграда е голяма...
Обичам дечица да си лаят на изуст, защото страдат от голямо его...
Обичам и българина да си мисли, че винаги е в правото си, дори когато нарушава правно законите и пак да реве...
Ми супер бе, нека всички си строят незаконно и после да се възмущават от пропаднали тераси, които убиват хора по улиците. Абе ти малоумна ли си? :shock: Разбираш ли какво ти говоря изобщо? :shock: Не се изразявам като хората или какво? :shock: Ти понеже знаеш нали на какво е направил план, дали на терасата или на сградата. :lol: Окей де ти понеже си по-наясно със случая от мен. Тия 4 човека, които са пристроили, майсторите и архитектите знаят по-малко от теб. Узаконяването няма нищо общо с плана на сградата и т.н. Просто ти дават документ, че е законно и си викат техен архитект, който ще направи същото, както и направиха тези 2-3, който викнахме. Разсмиваш ме, честно ти казвам :lol:

Shturrrche88
10-08-2011, 15:57
Джаф, джаф, джаф...сега по-спокойно ли си? А тези епитетчета ги използвай към съучениците си...

autista88
10-08-2011, 15:58
Абсолютно не ме вълнува какво точно е направил. Факт е, че НЕ Е узаконено. Дано да ви треснат по една хубава глоба и да ви накарат да го махнете, че да се осъзнаете.

Нищо лично, просто законите са за всички.

horacio
10-08-2011, 15:59
Използвам ги към хора, които заслужават малко или много. :lol: За пореден път съм в шок, как хора които изобщо не знаят за кво точно става дума се врат и дават акъл.

Shturrrche88
10-08-2011, 16:01
Използвам ги към хора, които заслужават малко или много. :lol: За пореден път съм в шок, как хора които изобщо не знаят за кво точно става дума се врат и дават акъл.
Мммм, стига злобя, че ще ти избие някоя тийн пъпчица по лицето, та да се омажеш после с фдт...
Мисли си, че си великолепна, гъчкай се с останалите членове на семейството си в новата си тераска и ми обяснявай дали знам или не знам за кво иде реч.
Аутиста е много прав....ама нема кой да мисли, важното да се правим на важни и разбиращи...

horacio
10-08-2011, 16:06
Абсолютно не ме вълнува какво точно е направил. Факт е, че НЕ Е узаконено. Дано да ви треснат по една хубава глоба и да ви накарат да го махнете, че да се осъзнаете.

Нищо лично, просто законите са за всички. Мерси. :-D
Осъзнати сме, спокойно. Такова нещо за пръв път правим (престройка). Питахме човекът, който ни продаде апартамента дали може да се застрои, защото ни е много тясно и той каза "да"... Не е споменавал, че трябва да се узаконява и т.н. И пак казвам, че съседите също ще си изпатят. И това също е причина. Ние мислим да говорим с тях нещо да се разберем да ни ги узаконят на всички, да нямаме никакви проблеми. Не всичко зависи само от нас. Всеки гледа сам себе си, за това сме на такова дередже.

Пхахахах аз фдт не използвам :lol: Сбъркала си ме с някой.
Мда мисля, че съм великолепна. :razz: И това НЕ е тераса. Омг никой не е толко луд, че да си построи стая на терасата, дори и аз. :shock: Тва не е тераса, тва е покрива на долният етаж.... Лолололо.

Shturrrche88
10-08-2011, 16:09
Оу, ма моля ти се спри да ми отговаряш, защото вече се задавям от смях с безсмислиците, които бълваш. Разлика между балкон и тераса явно не правиш. И трябва да си някакъв ретард, че да не се сетиш, че трябва да е законно всяко престрояване на обща площ (да, тя може да е към вашия апартамент, но не е отделна част, а обща)....

horacio
10-08-2011, 16:11
Окей всезнайке :lol:

shadow4e
10-08-2011, 16:13
Какво значение има какво ви е казал предишния собственик. Ясно е, че е незаконно. А и само обиждаш бабата, при положение, че ти сама каза, че няма против, че е незаконно, а се притеснява да не й падне върху главата.

Shturrrche88
10-08-2011, 16:13
Аре ще ти помогна, виждам, че не знаеш вече какво да измислиш...


ТЕРАСА
Тераса (на френски: terrasse, площадка) е архитектурна форма, представляваща открита площадка, построена на някаква основа. Може да е оградена, а може да има и покрив, който закрива цялата тераса или само част от нея. На терасата в отделни случаи може да се гледа като на голям балкон или веранда (когато е покрита). Поне едната ѝ страна е прикрепена към сградата и може да е на няколко нива. Терасата е средство за увеличаване на жилищната площ, особено в райони с топъл климат, защото макар и на открито, създава достатъчно домашен уют и комфорт. На нея може да се отглеждат цветя, да се постави люлка, столове и маса, а дори и плувен басейн

БАЛКОН
Балкон (на френски: balcon, на италиански: balcone) е архитектурна форма, представляваща издадена навън от сградата платформа, оградена с парапет или друга преграда. В повечето случаи балконът се намира на външната страна на сградата, но в редки случаи може да се срещне и във вътрешността, например в театрални и концертни зали. Също така в отделни случаи може да бъде остъклен, при което се превръща в отделно допълнително функционално помещение. Балконите в градовете често служат за отглеждане на цветя.
Балконът на Жулиета във Верона

Дали госпожица "невероятна" чатна защо точно трябва да бъде законно престрояването, или все още й е сложно да си пусне гънките в действие, преди да използва поредната обида?

horacio
10-08-2011, 16:20
Какво значение има какво ви е казал предишния собственик. Ясно е, че е незаконно. А и само обиждаш бабата, при положение, че ти сама каза, че няма против, че е незаконно, а се притеснява да не й падне върху главата.
Да, аз я разбирам, че се притеснява. Но много хора й доказаха, че няма страшно и тя продължава. Почти цялото е остъклено, няма начин да й падне. Пък и е ясно, че съм го написала в яда си. Днес като говорих с нея не ми се видя, чак толкова луда. Както и да е.



Ох.... напълно наясно съм с узаконяването, колкото и да ми пищите това от мен не зависи. Не аз се занимавам с това. Баба сама прави всичко, щом е решила така да е значи има защо. Колко пъти да обяснявам, не знам. И ме опреличаваш с някаква кифла, а изобщо не си ме виждала, далеч съм от това. :lol: Е, нали каза да спра да ти отговарям, ти защо продължаваш?


Не ща да обяснявам на всеки поотделно как стоят нещата. За узаконяването сте прави, аз за него нищо не казвам и аз мисля, че така трябва, дори се скарах на баба, че така е направила, но ми го обясни това за съседите как стоят нещата и нз. кво да правим вече. Всичко е навързано, както казах, не зависи само от нас.

autista88
10-08-2011, 16:35
И понеже на съседите е незаконно, значи и на нас може/трябва да ни е?

По-същата логика аз трябва да мина на червено, защото и другите го правят.

horacio
10-08-2011, 16:38
Не, бе просто ще им направят проблем и на тях. За това обмисляме да говорим с тях за узаконяване на всички...

xJawz
10-08-2011, 16:38
И пак за чий........ ще променяте балкони че не сфащам

shadow4e
10-08-2011, 16:41
Не балкон, а искат да строят стая върху долния етаж, който е издаден напред.

10-11-2011, 15:47
А вие в 2 или 3 стаи се бутате и колко пък чак толкова ще се увеличи площта с един балкон - пак ще сте си същото количество хора в една стая?



Много обичам като се изказвате "подготвени" - тук въпросът изобщо не е дали ще е безопасно или не, а, че общината не дава разрешения изобщо.

horacio
10-11-2011, 16:17
що ъпна темата ве :x
ми доста се увеличи - с 2 стаи 8-) както и да е
оправихме се
всичко ток и жица

10-11-2011, 16:33
Ъ? Увеличила се е с 2 стаи - значи вече е 4 ако преди е била 2 плюс кухня?
Щях по-рано да пиша ако имах работещи акаунти.

horacio
10-11-2011, 16:36
Мне
преди беше една стая 8-)
и един хол + кухня в едно
и сега още една г/д голяма стая, дето ще я разделим на 2 с нещо като параван или ддз



хахахахаха баннаха ли тее (отново) :lol: :lol:

10-11-2011, 19:14
Какво, 50к евро за двустаен, аз си мислех, че за толкова може да се вземе тристаен.

horacio
10-11-2011, 19:17
нз
стига си ъпвал гадната тема :lol: