PDA

View Full Version : Средно образование в чужбина ?



ThomasCook
10-05-2011, 18:58
Здравейте :)

Обещах да помогна на вуйчо ми и да поразпитам за средното образование в чужбина. Видях, че има тема за висшето, но за средно не намерих и се надявам да не се повтарям. Обещах да поразпитам из нета и ако някой има добри отзиви да го насоча. Та ако някой има брат или сестра, които учат в чужбина да пише.

amk933
10-05-2011, 19:06
Имам страшно много приятели и познати, които учат в чужбина. Освен това на времето (9 клас) и аз вървях по тези пътища, така че казвай. Мога да ти помогна за Швейцария, Англия и Америка...

summerxtime
10-06-2011, 17:56
amk933 е златен си пич :grin: :grin: Помагай за Англия ;D

sisinata
10-07-2011, 17:01
И Америка... :)

amk933
10-08-2011, 13:03
Въпроси някакви?
Нали не очаквате да седна и да пиша с часове?!

Първо, избирате си училища, влизате им в сайтовете и гледате процедурите.

След това, ако има нещо неясно, търсите дали не е отговорено: Гуугъл, форумна търсачка и кавички.

И трето, ако нищо не сте намерили, пишете и ще отговоря.

Така мързеливата няма да стане...

sisinata
10-08-2011, 14:49
Ами... Имаш ли информация за Andover Academy сравнена с Exeter Academy? Все сравнения чета, но нищо особено(освен по-голямата библиотека на exeter...).

amk933
10-08-2011, 15:58
Познавам и в едната, и в другата хора.

И двете са супер добри, и в двете се влиза супер трудно.
Аз, ако трябваше да си избирам, щях да си избера Andover, но това е въпрос на личен избор или по-точно късмет, защото е малко трудно да се влезне и в двете едновременно (чисто статистически). Все едно да се надяваш да влезнеш и в Харвард и в Йейл.

ThomasCook
10-10-2011, 14:36
А можеш ли да препоръчаш някоя агенция, защото честно казано не ми се занимава да се ровя из нета и да проучвам. Освен това тям има документи за превод и ала бала....
Ако знаеш някоя агенция, която работи и без комисионна (чух, че има и такива) и ако е проверена, примерно?

Kopakabana
10-10-2011, 14:59
А можеш ли да препоръчаш някоя агенция, защото честно казано не ми се занимава да се ровя из нета и да проучвам. Освен това тям има документи за превод и ала бала....
Ако знаеш някоя агенция, която работи и без комисионна (чух, че има и такива) и ако е проверена, примерно?


Аз съм се ровила много в нета и сме ровичкали по агенции заедно с една приятелка. Тя замина да учи в Испания. Агенцията, която й намери у-ще се казва Скай Лайнс. Агенцията не взима хонорар от семейството, а от училището.

amk933
10-10-2011, 16:51
А можеш ли да препоръчаш някоя агенция, защото честно казано не ми се занимава да се ровя из нета и да проучвам. Освен това тям има документи за превод и ала бала....
Ако знаеш някоя агенция, която работи и без комисионна (чух, че има и такива) и ако е проверена, примерно?

Ако искаш да учиш в хубаво училище, няма агенция.
Казвам го съвсем сериозно.
Всички агенции имат договори с разни частни уж топ училища и си ги промотират тях. Истинските топ училища никой не ги промитира, защото нямат нужда от реклама - сядаш си на гъза (ако ти пука, защото съдейки по това "не ми се занимава" не съм много сигурен) и за една събота си научил всичко изоснови.

Аз мога да те насоча съвсем кратко:
Англия - Eton, Harrow, Westminster, United World College
Швейцария - Le Rosey, Aiglon, International School of Geneva
Испания - King's College Madrid
Йордания - King's Academy
САЩ - Phillips (Andover), Phillips (Exeter), Groton, Lawrenceville, Deerfield, Concord, St. Paul's, Horace Mann, Harvard-Westlake, The College Preparatory School, ако си момиче - Dalton, Chapin;

Това е то. Има и други от тоя калибър, но са малко. И имай предвид, че таксите са >30,000 евра/година.

Тестове - или на училището, или ТОЙФЕЛ, или SSAT (с двойно S, защото значи друго и най-близкото място за държене е или Букурещ или Истанбул), или комбинация от 2 или повече от 3те. Освен това има интервюта, есета и т.н. :)

anonymous708973
10-10-2011, 19:24
Абсолютно не съм съгласна затова с агенциите. Поне не и за Германия/Австрия/Холандия.

amk933
10-10-2011, 19:34
^Радвам се.
Но тук говорим за средни училища, а нито Германия, нито Холандия, нито Австрия може да се похвали с нещо от калибъра на горепосочените.

Единствено Гермаия със Schule Schloss Salem, но така или иначе никоя агенция не го предлага и него. Чудно защо ли...

За висшето образование, аз съм го разбрал за себе си от наблюдения, разучвания и т.н. Какви свинщини се случват в част от тия прословути агенции няма да коментирам. Иначе нямам намерение да убеждавам никого, защото ми е все тая - аз за себе си съм го разбрал на време, който иска да си троши главата и да си дава парите на вятъра.

ПС: В момента кандидатствам в точно 26 унита (5 държави, 3 континента) и не ползвам агенции/етц. Лесно ли ми е? Не. По-добре ли ми е? Опеделено. По-сигурно ли е? Да, 100%. Повече не коментирам.

anonymous708973
10-11-2011, 03:33
30 000 eвро на година е напълно абсурдно, още повече за средно.

Bogatti
10-11-2011, 09:31
Дайте инфо за Испания и Австрия? Дайте координати на тая агенция Скайл лайнс, щом не взимат такса, да ни даде списък с у-ща в Испания и Австрия

amk933
10-11-2011, 13:55
30 000 eвро на година е напълно абсурдно, още повече за средно.

И това си го казвала. И това е въпрос на мнение. И това тук НЕ се пита. И това няма общо с коментара ти относно агенциите, на който отговорих.

daniela0108
10-12-2011, 10:40
един от най-добрите ми приятели замина да учи в Германия, в много яко училище е, показа ми по скайп колко му е хубава стаята и въобще било готино....поне не е сдухал.Училището се казва Berlin Brandenburg International School само, че той замина там с фирма - Скай Лаинс се казваше фирмата. Ходих с него до там веднъж и хората бяха големи пичове, всичко му обясниха какво, как, защо че все пак ще има отговорник на който да рзчита ако се случи нещо там.Така че по-въпроса с фирмите незнам....може би е по-добре с тях :?
Аз съм се спряла на няколко училища в Англия, но ще видим дали ще стане работата.

anonymous708973
10-12-2011, 11:39
Обучението е на английски, така ли?
А какво точно следва момчето?

Kopakabana
10-13-2011, 09:03
не съм съгласна с amk933 за агенциите. Агенцията ти помага във всичко, от избора на държава до избора на у-ще и изучавани предмети и т.н. И най-хубавото е че не взимат такса от теб или родителите ти, а от самото у-ще. И още нещо, за Испания не съм съгласна, че единственото добро у-ще е King's College, има и още едно много добро Caxton College във Валенсия. Моята приятелка учи там една година и беше супер доволна.

daniela0108
10-13-2011, 14:45
Обучението е на английски, така ли?
А какво точно следва момчето?
ами да всичко си учи на английски език момчето, а за следването то не е като висшето да имаш определена специалност - учат си всякакви предмети, като в училище.Имали и някаква творческа дейност, есета тва онова.....абе учиш си здраво, ама поне знаеш закакво.

ThomasCook
10-13-2011, 19:02
Много благодаря на всички, които се включиха в дискусията!

Сега звъннах на вуйчо ми и му казах за Скай Лайн, другата седмица ще ходи в офиса им да се срещнат лично.
Понеже някой беше питал за контакти - това намерих на сайта им:

Скай Лайнс България ЕООД
ул. 6-ти септември № 44, ет. 1, ап. 1
1142 София

тел. (02) 987 9958
тел./факс: (02) 980 0231

e-mail: info@skylines-bg.com
Skype: skylinesbulgaria

Като мине срещата и получа отзиви ще пиша как е.

zeifod
10-18-2011, 14:36
Скай лайнс са добри. Брат ми използваше услугите им. Хубавото при тях е, че не те зарибяват с училища с които си партнират. Искам да кажа, че ако твоето желание е за училище извън техния списък, те много лесно си влизат в отношения с тях и си се оправят. И най-основното е че не плащаш за техните услуги. Не че не можеш сам да се погрижиш за всичко това, но който е решил да вложи усилията си в по належащи неща.

ThomasCook
10-20-2011, 09:28
Брат ти с тях ли замина?

Братовчед ми определено ще заминава със Скай Лайнс. Родителите му са останали супер доволни от услугите им, братовчед ми ще ходи в Залцбург, сега навиват и моите старци да ме пращат да сме си заедно с братовчеда, само че аз за университет трябва да се огледам, но сигурно и аз ще ползвам услугите на тази агенция, ще видим какво ще ми предложат и ще пиша.

Kopakabana
10-31-2011, 14:52
Брат ти с тях ли замина?

Братовчед ми определено ще заминава със Скай Лайнс. Родителите му са останали супер доволни от услугите им, братовчед ми ще ходи в Залцбург, сега навиват и моите старци да ме пращат да сме си заедно с братовчеда, само че аз за университет трябва да се огледам, но сигурно и аз ще ползвам услугите на тази агенция, ще видим какво ще ми предложат и ще пиша.


Езиковите им курсове също са добри за тези, чиито родители не могат да си позволят да плащат за цяла година. Мойта приятелка ми каза, че летните езикови курсове за 2 седмици на пълен пансион /спане, закуска,обяд и вечеря/, са на много прилични цени

Bogatti
11-01-2011, 13:45
И аз съм чувал за езиковите курсове, че има добри оферти ако баща ти и майка ти нямат кинти за цялостно обучение, езиковия курс е пак добър вариант, щото учиш езика там намясто, всеки ден ти говорят на тоя език, освен това съм чувал, че ги настаняват в сградите на университети или частни пансиони, които са супер оборудвани. А и имаш свободно време да разгледаш забележителности, абе яката летна ваканция за мен.. Хем учиш език, хем айлякуваш

coockie
11-01-2011, 17:20
аз не съм се ровила преди затова
сега съм 8 клас езикова гимназия и се натъкнах на тази тема моля обяснете ми как стават тези неща и заплащането аз много искам чужбина, но след 12 клас и не съм се замисляла за средно
много ще съм ви благодарна за някаква информация

coockie
11-01-2011, 17:28
забравих да спомена, че се интересувам най-вече от англия, защото ми е мечта но и германия и т.н. няма да откажа и искам да попитам дали наистина не се заплаща а и искам да питам за обучението как точно става и на какъв език се води, защото аз само мога да се оправя чрез английски

EliUSA
11-02-2011, 12:42
За агенциите съм съгласна, защото ходя на уроци при една мацка, която е завършила Andover и после е учила в Brown, а сега в СОфия си има агенция. Тя каза, че Андоувър никога не би платила на агенция да им намира ученици от България. Под достойнството им е някак си. Аз лично съм много доволна, преподавателите ми всички са завършили в САЩ и са супер.

daniela0108
11-23-2011, 13:44
забравих да спомена, че се интересувам най-вече от англия, защото ми е мечта но и германия и т.н. няма да откажа и искам да попитам дали наистина не се заплаща а и искам да питам за обучението как точно става и на какъв език се води, защото аз само мога да се оправя чрез английски

Както вече казах, мисля че всички училища са англоезични (поне така ми обясниха)Щом знаеш английски нищо друго не ти трябва.....всичко се преподава на него, а и комуникацията между учениците пак е на английски, т.е няма никакъв шанс да не научиш езика перфектно и да се подготвиш за висше със стипендия някъде в чужбина!

EliUSA
11-24-2011, 09:55
Да бе, за какво говорим изобщо. Аз съм ходила до Ийст Коуст и Уест Коуст в САЩ и да ви кажа, там има и мексиканци и италианци, поляци и германци. и с всички се разбирах на моя скромен и техния още по-скромен (най-често) английски. Трябва да си смел, да не ти пука и да поназнайваш нещичко на единствения ввсепризнат международен език - English. А сега ходя в Essex Prep, където ни пускат да гледаме ту SOuth Park, ту The Daily Show (супер смешни новини!) и въобще е мега яко, не ми трябват никакви учебници и други блаа/