PDA

View Full Version : Коса - ПРОБЛЕМ -> ПОМОЩ



Hesinka
10-05-2011, 20:26
Така,ще започна с предисторията.
Преди около половин година имах дълга коса до към кръста,която пусках и задържах в продължение на 3-4 години.Винаги съм се постригвала рядко,защото косата не ми цъфти често.Та въпросът е там,че много я мъчех с маши и преси-общо взето всеки божи ден,а и на всичкото отгоре не я подхранвах с нищо,но тя милата си стоеше с все така плътен косъм,с все приятен блясък и живота.
Реших да и дам нов живот и отидох на фризиор.От дължина почти до кръста,на венец и много етажи и дължини,я направих на черта до раменете,което мисля че беше огромна грешка.От тогава нали си я поддържам - шампоан,балсам,кристали,за лаждащ Велатон,спрей на глис за разресване,от скоро почнах домашни маски с доооста продукти+протектор за пресата,която ползвам веднъж на месец,но ето го и проблема - преди растеше суупер бързо,не се усещаше когато я постригвах.Сега въпреки всичките грижи които полагам за нея,от Април до сега е порастнала най-много 5-6 см,не цъфти кой знае колко,но ПАДА УЖАСТНО МНОГО и не знам на какво се дължи,ползвам стимуланта на Икаров,но мисля да се престраша към тривитаминола,в него ми е надеждата,съветвайте ме .
Въпрос : През тези 6 месеца,държа косата си ВСЕКИ ден,нон стоп на много стегнат и раздърпан кок,или много стегната опашка,тези кокчета ми образуват накъсани и сухи крайчета,но и освен това една приятелка ми казва да спра с тях,защото много изтощавали косата.Освен това много ме боли главата като го сваля.Само така си харесвам косата,когато е вдигната,освен когато е изprawena! ИСКАМ СЪВЕТИ !

marin4itu
10-05-2011, 21:42
Нормално е косата ти да е пораснала толкова, просто защото е нормално да расте около сантиметър на месец.. Да ходиш всеки ден вързана също не е препоръчително. Не знам, но на мен всяка есен ми пада косата и съм забелязала, че не съм само аз. Мисля, че и прекалено много химии използваш, то хубаво да се грижиш, но нали знаеш, че всичко прекалено е вредно. И според мен трябва да започнеш да се приемаш и харесваш с естествена коса. И аз бях като теб, ако не бях изправена, не можех да се понасям, но косата ми стана ужасна и просто спрях. С тези преси, маши и глупости момичетата забравяме да се гледаме нормални и естествени..

arsenalllbaby
10-05-2011, 21:53
Олелее, верно много химии ползваш.. Прави си само домашни маски, после мий с шампоан и балсам.. НЕ си изгаряй косата с преси и маши.. И от тях цъфти косата, като се изтощи и ще трябва пак да я подстригваш.. Не ги използвай, или поне да е възможно най-рядко. Не си прави косата всеки ден на кок, не е хубаво !! Ще се изтраеш някак със спусната коса, няма как.. А пък иначе сега и на мен ми пада доста косата.. Не сме само ние : ))

Можеш да си направиш маска с чесън. На мен много ми помогна в началото на лятото, когато ми падаше ужасно много. Взимаш колкото скилитки чесън си прецениш, че ще ти стигнат, смачкваш ги и със тях си мажеш хубаво скалпа навсякъде.. Стой половин час и влез да се изкъпеш хубаво. След 5-6 дни пак. Аз от 2 маски усетих разликата. И спрях, защото четох, че ако се прекали с тези маски, ти се вмирисва скалпа и не ми се рискуваше..


Така че: Домашни маски, по-малко химии, избягвай кокове всеки ден, пресата и машата също : ))

marin4itu
10-05-2011, 22:00
И забравих, колкото по-често подстригваш косата, толкова по-бързо расте и по-добре изглежда.

Hesinka
10-06-2011, 02:48
Еми аз преси и маши,ВЕЧЕ използвам доста рядко,но проблема е там че я държа много вързана.Иначе домашни маски правя в интерес на истината,но мисля да започна тривитаминола.Иначе ще се постригвам по-честичко вече

FuCKkK13
10-06-2011, 15:48
И забравих, колкото по-често подстригваш косата, толкова по-бързо расте и по-добре изглежда. тц... много ама много грешно мислене като на повечето хора.. абе хора.. помислете логично.. косата от върховете ли расте, че като ги подстрижеш да ускори растежа :? .. така.. по-честото подстригване освежава косата и 'и придава живот, но НЕ ускорява растежа..
п.с. не се заяждам - пояснявам :) .. извинявай ако звучи грубо,просто искам да ви убедя, че не е така :D ...
и такам.. сега към същественото... много химии ползваш както казаха преди мен.. домашна маска + шампоан + балсам е напълно достатъчно.. и като прибавим термозащитния продукт преди пресата.. другите неща не ти трябват.. когато правиш почивка от домашните маски може да си ползваш стимуланта за коса на Икаров.. пада ти косата,защото си уцелила точно сезонния косопад (есен и пролет.. т.е април - септември точно така се пада) .. та спокойно... ако не е много и примерно лятото ти беше спрял или поне беше много намалял няма за какво да се притесняваш :) ... спри с пресите и машите.. ако ползвап обилно термозащитен продукт ! ... всеки ден не носи косата си вързана или поне не еднакво,винаги сменяй положението и гл да не е на кокче.. общо взето се повтарям с др. .. ако не си харесваш косата пусната я прави докато е мокра на плитки или на рибена кост.. също можеш с фибички на букли да я правиш.. може обем с плитки в корените и т.н. колкото да не я гориш..айде успех :)

FuCKkK13
10-06-2011, 15:59
забравих да кажа.. можеш да си купиш и ампули за подхранване и растеж :) .. но когато си в почивка от маските тогава ги ползвай :)