PDA

View Full Version : Не мога да реша.



Pr0blEm
10-06-2011, 13:39
Здравейте. Аз съм момче 12ти клас и имам изключително големи проблеми с това да реша какво искам да правя след като завърша. От поне година някъде го мисля, но все стигам до извода, че не знам с какво искам да се занимавам. Принципно в момента съм се ориентирал към икономика, но не защото искам да уча това а, защото нямам алтернатива и всички ми обясняват, че там имало много пари. Само че моят проблем е, че искам да харесвам работата си. Не искам да се занимавам с нещо, което не понасям а географията, с която трябва да кандидатствам е отвратителна а и самата икономика както вече споменах не ме радва много. Просто не мога да разбера в мен ли е проблема? Като цяло не ми допада чиновническата работа а нямам данни за артист... Не мога да пея, да танцувам, не мисля, че ставам и за актьор. Най-лошото е, че колкото и да си мислиш, че си си направил плановете накрая осъзнаваш, че не е така. В смисъл. Бях го решил до вчера докато не се срещнах с учителя, който ще ме готви по география. Точно той ми уби илюзията, че няма да уча това, което мразя. Почнах да се замислям дали има смисъл да уча нещо, което не понасям за да уча нещо, което не знам дали искам да уча а сега съм почти 100% убеден, че икономиката не е за мен. Просто мен тези неща не ме интересуват, как очаквам да се занимавам с тях като професия?
Наскоро се консултирах с един приятел. Той ми отговори, че щял да става зъболекар. Когато го попитах дали е сигурен, че иска да бърка в устите на непознати, отговорът му беше "Емии парите са добри..."
Не знам. Само аз ли, мисля че това, което работиш трябва да ти харесва? Всички явно гледат само парите, но какво ще правиш, когато поработиш 2 години и вече до такава степен намразиш работата си, че дори спреш да я вършиш правилно... Не искам да ставам като държавните служителки в МВРто, които те гледат на криво и си изкарват яда от провала в живота си на мен...

sandero
10-06-2011, 14:51
учи това което искаш
по-добре да си най-добрия чистач, отколкото най- некадърния хирург

monini4ka
10-06-2011, 15:09
учи това което искаш
по-добре да си най-добрия чистач, отколкото най- некадърния хирург

напълно подкрепям!!
иначе виж тук http://most-learning.net/moodle/course/view.php?id=18 може да ти е от полза да решиш.. :)

Pr0blEm
10-06-2011, 15:45
Проблемът е, че не знам какво искам... Ще прегледам оня линк.

DesireToFire
10-06-2011, 15:48
И аз мисля точно като теб 8-) До преди година единственото което исках е да си отворя студио за татуировки :Д Някаква страст са ми. Сега вече се ориентирах към архиктектура, но все още си мисля да изкарам поне курс по боди арт, да ми мине манията :D Иначе избрах архиктектурата защото съдържа рисуване, което обожавам и математика и така все пак няма 8те години в МГ да са напразни :Д. Така че все ще намериш това, което ти трябва. Просто потърси повече.

monini4ka
10-06-2011, 15:59
Проблемът е, че не знам какво искам... Ще прегледам оня линк.

Поне знаеш, че не искаш нещо с география, доколкото разбрах..
помисли си така реално за всички предмети горе-долу и дано да решиш.. :)
Иначе и аз съм в подобно положение - само дето още съм 10 клас, но съм си дала срок до края на тази година да реша..

anonymous708973
10-06-2011, 16:55
И аз мисля точно като теб 8-) До преди година единственото което исках е да си отворя студио за татуировки :Д Някаква страст са ми. Сега вече се ориентирах към архиктектура, но все още си мисля да изкарам поне курс по боди арт, да ми мине манията :D Иначе избрах архиктектурата защото съдържа рисуване, което обожавам и математика и така все пак няма 8те години в МГ да са напразни :Д. Така че все ще намериш това, което ти трябва. Просто потърси повече.

Ха, я кажи за тия курсове по боди арт, щото и мен ме влече идеята да си го имам като допълнителна работа в ученическите години.

Вариантите за теб се изчерпват с икономика и изкуство ли?
Мислил ли си за медицина? МИО? Политология?
Някаква филология? Информатика? Журналистика?

DesireToFire
10-06-2011, 17:07
И аз мисля точно като теб 8-) До преди година единственото което исках е да си отворя студио за татуировки :Д Някаква страст са ми. Сега вече се ориентирах към архиктектура, но все още си мисля да изкарам поне курс по боди арт, да ми мине манията :D Иначе избрах архиктектурата защото съдържа рисуване, което обожавам и математика и така все пак няма 8те години в МГ да са напразни :Д. Така че все ще намериш това, което ти трябва. Просто потърси повече.

Ха, я кажи за тия курсове по боди арт, щото и мен ме влече идеята да си го имам като допълнителна работа в ученическите години.


Ами бях се поразровила преди и излязоха супер много, някои си бяха даже към университетите, защото повечето ми варианти за такъв са нещо от сорта на Arts and Architecture. Но има и много отделни. Говоря за UK, защото на там съм се насочила ;д А тук никъде не съм срещала..

Pr0blEm
10-06-2011, 18:29
И аз мисля точно като теб 8-) До преди година единственото което исках е да си отворя студио за татуировки :Д Някаква страст са ми. Сега вече се ориентирах към архиктектура, но все още си мисля да изкарам поне курс по боди арт, да ми мине манията :D Иначе избрах архиктектурата защото съдържа рисуване, което обожавам и математика и така все пак няма 8те години в МГ да са напразни :Д. Така че все ще намериш това, което ти трябва. Просто потърси повече.

Ха, я кажи за тия курсове по боди арт, щото и мен ме влече идеята да си го имам като допълнителна работа в ученическите години.

Вариантите за теб се изчерпват с икономика и изкуство ли?
Мислил ли си за медицина? МИО? Политология?
Някаква филология? Информатика? Журналистика?

Медицина: Аз за себе си не мога да се грижа камо ли за другите. Не мога да поема отговорността за чужди животи.
Политика:Много малко се интересувам от тези неща а международните отношения пък изобщо не ме интересуват... Само да ми звъннат като почне 3тата световна та да се скрия в някой бункер.
Филология:Мислил съм по въпроса аз принципно владея английски на изключително добро ниво и няма да ми е лошо да продължа да си го уча ама къде да си я завра после тая филология? Нито искам да съм преводач, нито учител. Идеята за езиците ми беше да ги прилагам към професията си за да съм по ценен кадър.(Никой работодател няма да откаже служителите му да знаят по някой друг език.)
Информатика: Ми аз принципно се занимавам малко с компютри, но познанията ми са доста базови и не знам как ще се справя с програмиране а да не говорим, че аз едвам си връзвам тройката по матекатика... Хардуерен техник не искам да ставам.
Журналистика: Не всеки може да стане журналист... Бих се пробвал ако можеше е така просто, но трябва да се инвестират време и пари, които могат да се окажат пропиляни а и журналистиката няма бъдеще в нашата мафиотска държава.

thegreenzombie
10-06-2011, 18:39
аз още от сега съм го решила (9ти клас сЪм :D ) ....тамм след като завърша ще кандидатствам в НАТФИЗ - режисура... преди си мислех и за актьорско майсторство, но съм почти убедена, че не струвам в тази сфера, а и вече се изтърка 8-) ако не стане там ще да е Нов Български, пак режисура, обаче едва ли ще мога да си покривам таксите за семестрите.... ам аз и това съм измислила :lol:

DesireToFire
10-06-2011, 18:46
Нещо с туризъм? Недвижими имоти? Собствен бизнес?
А защо не искаш да се занимаваш с преводи. Изкарай си фиологията и се хвани примерно да правиш преводи за Дискавъри или от сорта. Каквото и друго да работиш, може да превеждаш за допълнителни доходи.

Pr0blEm
10-06-2011, 20:05
Нещо с туризъм? Недвижими имоти? Собствен бизнес?
А защо не искаш да се занимаваш с преводи. Изкарай си фиологията и се хвани примерно да правиш преводи за Дискавъри или от сорта. Каквото и друго да работиш, може да превеждаш за допълнителни доходи.

За собствен бизнес съм мислил и би било страхотно, защото аз ще съм си шеф, но нямам капитали.

Noja
10-06-2011, 23:17
Ти хоби нямаш ли. Какъв собствен бизнес би отворил. Пък и за да стигнеш до дадена цел иска някои жертви. Например: ставаш филолог трупаш капитал и си отваряш цирк. А като метач според мен трудно ще направиш капитал, парите са отвратително нещо не съм материалист, но в повечето случаи за собствен бизнес трябват. И да кажеш като го измислиш.