PDA

View Full Version : Имам нужда от другарче :)))



aleks07
10-06-2011, 15:09
ърви етап на диетата - Чисти Протеини -
оптимално от 5 дни, но може да варира от 1 до 10 дни в зависимост от броя на кг-те за сваляне. Ако са под 5кг може да се спазва само ден-два, ако са над 20кг - 5 дни е минимум.
Включва много постно месо ( телешко и говеждо, без свинско) , пилешко - без кожата, фенера и въобще мазните порции, бяла риба, морски дарове (миди, скариди и т.н.), яйца (внимателно с жълтъците, при проблем с холетерола 3-4 жълтъка на седмица, белтъците - без ограничения), обезмаслено кисело мляко (най-добре 0%, може и подсладено с изкуствен подсладител) + 2 литра вода( задължителна, за да не се затормозят бъбреците и да се изхвърлят токсините от тялото ). Няма никакви ограничения в количеството на разрешените продукти, само не бива да се яде нищо освен тях. Така е и в другите етапи, а където има ограничения съм ги написала.
Разрешават се кафе, чай, подправки, МАЛКИ количества сол и горчица, оцет, лук(като подправка, а не 3 глави на яхнийка), изкуствен подсладител и като че ли това е.

Втории Етап на диетата - Чисти Протеини + Зеленчуци -
продължава до достигане на желаното тегло, като се редуват дни на чисти протеини и такива в комбинация със зеленчуци.
Зеленчуците са всички за които се сетите, като се изключват нишестените ( картофи и ориз) и бобовите ( боб, царевица, грах, леща).
Съотношението на дните от чисти протеини и дни от протеини + зеленчуци е 5/5 за тези с повечко за сваляне и 2/7 за тези под 10 кг за сваляне.

Трети Етап на диетата - Задържане на теглото -
трае в зависимост от броя на свалените кг, цифрата умножена по 10.
Значи аз като ги махна тези заветни 3 кила ще имам режим на задържане 30 дни.
През този период се приема всичко от чистите протеини, зеленчуците от втория етап, 1 плод на ден (или една порция, ако са дребни плодове, но без банани, череши и грозде), две филийки пълнозърнест хляб на ден, две порции нишестени храни на седмица ( картофи или ориз) и 40 гр нискомаслено сирене дневно. ( Хич не звучи лошо, но за жалост съм още далеч от този етап). Към месата от протеиновата първа фаза вече се прибавят свинско и агнешко, максимално нетлъсти.
Освен това два пъти в седмицата можем да си позволим Гала Вечеря, на която ядем каквото искаме с условието от нищо да не си вземаме допълнително. Едно предястие, една порция храна, една чаша вино, един десерт...в този дух.
И освен това, вече въвеждаме един път в седмицата деня на чистите протеини, който трябва да запазим докря на живота си. В него храната трябва да се подбира максимално стриктно, само постни риби, месо и яйца, напълно обезмаслено сирене ( напр. котидж - 4%) и дори без кисело мляко.

И Последен Етап - Доживотно запазване на килограмите -
Храним се нормално и разумно, като спазваме само правилото на един протеинов ден в седмицата ( винаги един и същ - напр. четвъртък), 3 с.л. овесени трици сутрин и достатъчно вода (желателно е да е студена, изгаряли се повече калории при затоплянет




Някой навит ли е.. четох във форумите, че някой хора са свалили 25 кг за 4 месеца, а и имам познати,отслабнали чрез тази диета.., така че гарантирам отслабване :) Някой навит ли е ? Почвам я утре

Cucko0
10-06-2011, 16:24
има си цяла тема относно диетите .