PDA

View Full Version : Малко съвети ако може.



Marant
10-06-2011, 16:15
Попринцип не пиша във форуми или питам за съвети с личния със живот но почвам да си мисля че ако не попитам някой ще съм загубена кауза.
Неко се представя,
аз съм 16 годишно момче което живее в малък пристанищен град на име Лом.Покрай надпреварата за кметския пост в общината на откриването на инициятива на моят баща и няколко други негови приятели видях едно момиче чието име ще променя за да не се издам ако има регистрация във този форум, нека я наречем Белeза. Лично не я познавам, понеже съм бил на някои от нейните представления в театъра, останах с впечатлението че тя обича да пее и да участва в пиеси.Както и да е, на откриването на кампанията чието име няма да спомена, докато аз стоях тихо на третия ред и управлявайки една презентация я гледах как пее, играе и танцува, при което предполагам че сте се сетили хлътнах до уши. Ние учиме в едно и също училище но в различни паралелки, също така класовете ни са врата срещу врата.В крайна сметка въпросът ми е как да се запозная с нея като имаме в предвид че ние не се познаваме никак, аз не познавам нейните приятели нито тя мойте така че не поддържаме каквито и да са контакти един с друг.Въпросът ми е как да се запозная с нея по начин по който тя няма да ме отхвърли на момента и по който ще й бъда интересен или поне ще привлече вниманието й?
Благодаря ви предварително :)

nepowtorima
10-06-2011, 16:20
Начините са тъпи и изтъркани. Няма да и са интересни /според мен/
Просто отиваш и се запознаваш с нея и стискаш палци и тя да е привлечена от теб! Нищо друго не можеш да направиш!!

DragonLady
10-06-2011, 16:28
Отиваш при нея и и казваш аз съм еди си кои си, учим в едно училище и тн.

Marant
10-06-2011, 16:34
Проблемът е че в училище няма как да я отделя от приятелите й. Единственият вариант е да я срещна след училище но тя не си тръгва след часовете а пак остава с приятели и както аз казах аз не познавам никой от тях :(

FuCKkK13
10-06-2011, 16:44
ами като ходиш на нейни участия примерно :) .. или намери от някъде скайп,фб и 'и кажи да излезете.. кажи и', че си я видял еди къде си, че сте от едно дскл. и че искаш да излезете и така :)

elysunny
10-06-2011, 17:58
Начините са тъпи и изтъркани. Няма да и са интересни /според мен/
Просто отиваш и се запознаваш с нея и стискаш палци и тя да е привлечена от теб! Нищо друго не можеш да направиш!!

SmilezZz
10-06-2011, 19:28
Проблемът е че в училище няма как да я отделя от приятелите й. Единственият вариант е да я срещна след училище но тя не си тръгва след часовете а пак остава с приятели и както аз казах аз не познавам никой от тях :( Не може непрекъснато , нон стоп да е с приятелите си. Все някой път ще остане сама , а тогава просто действаш.

fenkaaa
10-06-2011, 20:06
Казваш и например,че си я гледал как пее и танцува и е била страхотна и след това .. о.О впрочем аз съм.. казваш си името и айдее готово ;д

Grommash
10-06-2011, 23:08
ONE OF THE BEST теми които съм чел, доста приятно ми стана докато я четох, добре си я оформил. Та на въпроса - ако не искаш да те отхвърли веднага, трябва да си много прецизен в уцелването на момента, ако е с приятелки шанса ти е малък. Малко странно може да прозвучи, но я издебни кога отива на училище и кога си тръгва, естествено гледай да не те забележи. След това набери кураж и се засечете уж непреднамерено, примерно отиваш към даскало и си говорите по пътя или обратното. Пък какво да и кажеш сам си измисли, предвид фактите от ежедневието които ви са общи. Но едно "Здравей, към даскало ли отиваш?" би трябвало да ти свърши работа в началото на разговора и така може да се водите заедно. Пък вече дали още в началото ще я поканиш да излезете или по-късно зависи от как ще премине разговора (в началото винаги е така все едно си на разпит :D). Възползвай се и от намеците, едно "Свободна ли си довечера?" би трябвало да се сети какви са ти намеренията. Ем, ако има нещо питай, ако не - дано съм бил полезен. :)

LambOfGod
10-06-2011, 23:45
"Здравей, бях много впечетлен от актьорските ти и певчески таланти, гледах те на откриването на кампанията. Не предполагах, че в нашето училище има такива таланти, като теб. Надявам се да не сметнеш за нахално, ако те поканя на чаша кафе."

umri
10-07-2011, 00:11
Отсега ти казвам, че най-вероятно не си неин тип момче, но трябва да пробваш. Най-добре сама, може и докато е в група с няколко момичета.

Щом е певица, красива и тн. обикновено тия момичета са красиви и известни в средата си. Демек си падат по лидери, които са забавни, мръсници, без задръжки, нагли, интересни, с голямо самочувствие, с перверзно излъчване, хубави или с чар, може и двете. Колкото и да го отричат жените... тва е така. Факт, доказан. Трябва да можеш да кажеш каквото си поискаш, когато си поискаш и докато го казваш да гледаш директно в очите с най-наглия провокативен и предизвикателен поглед. Жените го отричат, но това в някои случаи дори може да ги подмокри. Когато си такъв, просто всички те харесват и ти сам избираш накъде да си разпределиш енергията. Накъдето ти отиде основният заряд от енергията, това момиче получаваш. Другите просто гледат и завиждат. Винаги ще има момичета, които ще ги е страх да са с теб, защото са с прикрито, но ниско самочувствие. Някои от тези не могат просто да приемат факта, че ти си желан от много и може да имаш която си поискаш. Затова ги е страх да са с теб, за да не бъдат "поредната".

Да си такъв, какъвто аз описвам е или прекалено лесно или невъзможно трудно. Ако ти идва отвътре и самият ти си такъв, е лесно. Иначе не е. За това ти трябват много развити емоционална и социална интелигентност, другите качества, които изброих + непукизъм и много опит и развитие.

Въпросът е как ще бъдеш възприет. Щи дам пример с журналистите. Виж Карбовски. Може да каже каквото си поиска, както си поиска, без никой нищо да може да му каже, защото това са стила и чара му, но ако тоя типът, дето води Тази Сутрин започне да се държи нагло като Карбовски веднага ще го заклеймят. Не за друго, а защото двете личности са възприети по различни начини. Ако ти си възприет от твоята среда като доброто момче, което седи зад компютъра и прещраква анонимно презентациите, тогава няма да можеш да се промениш в техните очи, или поне ще е трудно, но при новите запознанства можеш да въведеш нова линия в начина ти на общуване с някой човек, и когато го направиш, този човек ще те възприема по начина, по който ти си му показал и си се представил. Например, мен до 7ми клас ме взимаха за шматка и не можех да го променя, но след това докато не завърших са ме третирали винаги най-малкото с респект, тва като пример.

едит: Така и никой не разбра, че няма значение КАКВО казваш, а има значение как го казваш, какво излъчваш докато го казваш, невербалната комуникация, жестовете, погледът, химията. Аз, например, в част от времето когато съм с момиче дрънкам доста глупости с цел да е забавно и да не е неловко за нея (защото на мен почти никога не ми е неловко) Ако бях друг човек, с друг поглед, държание, мимики, жестове, излъчване.. тия простотии, които говоря понякога щяха да звучат доста странно да ги говоря и дори отблъскващо.

CrookedMirror
10-07-2011, 10:45
"Здравей, бях много впечетлен от актьорските ти и певчески таланти, гледах те на откриването на кампанията. Не предполагах, че в нашето училище има такива таланти, като теб. Надявам се да не сметнеш за нахално, ако те поканя на чаша кафе."

Много хвалби, много нещо. Звучи почти отчаяно т'ва.

Добре е като я заговориш да вмъкнеш някой и друг комплимент, ама с мярка трябва да е. Както ти каза umri, няма значение какво ще кажеш, ако подхождаш от страната на силата. Не влагай прекалено много в цялата работа, бъди с нагласата, че правиш всичко за забавление. Звучи непосилно, ама ако прибереш страха от отрязване в джоба и почнеш да се държиш по-свободно, ще има напредък.

Marant
10-07-2011, 16:18
Найстина съм изненадан от броя отзиви който получих както и качествата им.Брагодаря ви на всички за съветите :) но ситуацията се е променила. Бях информиран че това момиче си води тайна връзка която дори аз не знам от колко време е траела или дори с кой е, днес колкото и жалко да звучи съм стоял тъжен (но успях някакси да не го показвам пред приятелите си ;) ) и просто се чудя вече. понеже никой не знае външния вид и преполагат че щом зная много неща за компютри съм с наднормено тегло, мога да ви уверя че съм сравнително слаб, 62кг и според повечето хора съм бил привлекателен.(но песимизъмът ми казва другояче :D) както и да е аз не съм известен в това училище, преместих се в него миналата година така че нямам каквато и да е репутация така да се каже. Просто толкова мисли са ми на главата вмомента че си я представям как ще се пръсне всеки момент.Както и да е искам ако можете отново да споделите мнение, има ли смисъм да се опитам едни казват "there are other fish in the sea" докато други ми казват че няма лошо да се опиташ. Въпросът ми е има ли смисъл да се опитам. И отново благодаря за отзивите само като видях колко отзиви съм помучил ми се сгре душата :)

YoUcANNOtiMaGiNe
10-07-2011, 17:42
Абе, пич, то е ясно кво трябва да направиш-просто отиваш и я заговаряш, ама бива ли да си толкова неграмотен. Това беше реторичен въпрос.

anonymous708973
10-07-2011, 17:58
"Здравей, бях много впечетлен от актьорските ти и певчески таланти, гледах те на откриването на кампанията. Не предполагах, че в нашето училище има такива таланти, като теб. Надявам се да не сметнеш за нахално, ако те поканя на чаша кафе."

Много хвалби, много нещо. Звучи почти отчаяно т'ва.

Остави, че е отчаяно, ами е и плашещо дълго. Как ли пък ще стоя и ще го чакам да си издекламира речта.

Слушай umri, много е прав, макар че представя нещата доста едностранчиво. Ако не си от описания нахакан тип, без задръжки, чаровно нагъл, чаровен и прочее, ще ти е трудничко и ще трябва да си намериш свой подход. На 16 си, имаш време да задобрееш. Важното е да натрупваш опит и самочувствие в отношенията си с противоположния пол. В края на краищата се запитай какво е най-лошото, което може да стане? Да те отреже момиче, за което знаеш само, че е чаровна и общителна. Такива бол :)

Marant
10-09-2011, 13:03
Благодаря ви на всички за вашите съвети и разбирателство (като изключим YoUcANNOtiMaGiNe ). Не мога да опиша с думи колко много ми помогнахте , направо се учудих от вниманието което получми моят пост, явно трябва да имам повече вяра в хората . И отново благодаря накарахте ме да се замисля в това което правя и вместо да мисля какво да правя , направо да действат и каквото стане такова, все пак съм на 16 и имам много време ако не се получи сега, то друг път.Отново ви благодаря. Ще споделя станалото в този форум за да разберете резултатите ;)

Marant
10-20-2011, 13:15
не се получи.