PDA

View Full Version : чувствам се зле



mariqmiminko
10-06-2011, 16:50
Така,знам,че на поечето едва ли ще им се понрави историята,но аз просто искам да си излея душата на някого.Тийнейджърка,16 годишна,малък град.Любовта.. не върви.Писна ми да излизам и всички да говорят кой с кого ходи,те с кой са тръгнали и т.н.Не им се ядосвам на тях,защото както се казва 'като се обичат,да се вземат',а се ядосвам на себе си,че просто... не знам,на мен ми се вижда ненормално да съм на 16 и положението да е такова.В компанията ми няма момчета,от училище никой не ме гледа с други очи,с който искам да ме гледа.. И общо взето,ако харесам някого,то винаги ще е несподелено.Адски несигурна съм.Не мога да кажа,че имам и кой знае какво самочувствие.Несигурна съм за външния си вид и това ме притеснява.Сега ще кажете-промени се.Ами,да,но не е толкова лесно да се направи,отколкото да се каже.И второ-ако се променям,то нека е за себе си,а не за другите.И... някак.. страдам от това,че просто никое момче не изпитва интерес към мен.Не ме приемат за такава..Тъпо ми е когато излезна навън,приятелите ми да говорят на тази тема,което е напълно нормално.. и всеки да има нещо,което да сподели,а аз винаги да казвам едно и също.
Не се смятам за повече от другит,но,Господи,някои момчета харесват такива момичета,които виждам,че са просто по-плиткоумни,по-лигави и още не знам какви от мен.
На 16 съм,мамка му,искам да изпитам какво е да си влюбен и да е споделено.Да имам пеперуди в корема,да съм привързана към някого.Да обичам..
Не знам какъв съвет да искам,просто.. реших да споделя.

ledenakrasota
10-06-2011, 17:06
Колко познато. :DСпоко, нормално.
Самата аз съм минала през това. Научих се да се харесвам. Превърнах минусите в плюсове. И разбрах, че когато не отдаваш голямо значение на нещо и другите не го забелязват като твой недостатък. научих се да бъда в хармония със себе си.
И аз исках да бъда като всички останали: излизания вечер с приятели, любовните трепети... като по филмите. Но не си другите и те не са теб. Не трябва да изневеряваш на себе си. Хубавите неща предстоят. И ако някои хора гледат набързо да пробват от всичко, на мен ми харесва по бавния начин. Нищо няма да изпуснеш. :)

Най-трудна е първата кракча. Да кажеш "Мога. Заслужавам го! ". Да се осмелиш да бъдеш смела и себе си :) После всичко ще бъде като изливащо се поточе. :)

ledenakrasota
10-06-2011, 17:22
‎"Да не забравям, че скоро ще умра, е най-важното средство, което ми е помагало да взимам големите решения в живота си. Понеже почти всичко - всички очаквания, цялата гордост, целият страх от провал или излагане - се обезсмисля пред лицето на смъртта, единственото важно нещо е да живееш. Да не забравяш, че си смъртен, е най-добрият познат ми начин да не паднеш в капана да си мислиш, че притежаваш ...нещо, което ще изгубиш. Непрекъснато си чисто гол. Няма основание да не последваш сърцето си. Времето ви е ограничено, така че не го пилейте, живеейки нечий друг живот. Не робувайте на догмите - не живейте с резултатите от мисленето на други хора. Не позволявайте шумотевицата от мнението на другите да заглуши вътрешния ви глас."
Из речта на Стив Джобс в Станфордския университет :)

robles
10-06-2011, 17:26
Това, че си различна трябва да е най, ама най-големия ти плюс. Момчетата толкова са свикнали на еднаквите момичета, на еднаквите кукли по улиците, че винаги, когато се запознаят с някоя различна им е доста по-приятно.

На тези години, любовта не е това, което повечето тийнеджъри си мислят, че е. Всеки е минал през това. Не се давай лесно на някого само и само да не си сама. Опознавай хората, бъди общителна.

Аз бях същата като теб, постоянно слушах моите "приятелки" за техните забивки, за техните гаджета, как правят секс и т.н. Не ми харесваше това, че толкова рано са се захванали с връзки и вместо да се изучават, да изпипват нещата на теория, те директно се хвърляха в нечии обятия и после идваха и ми плачеха на рамото...

Опознай на първо място себе си, какво ти харесва, какви са ти критериите за момче, опознавай се и сексуално.

Ще имаш много време да се занимаваш с момчета, ще има доста хора, които ще те разочароват и такива, които ще те радват и ще те карат да се чувстваш добре.

Научи се да бъдеш щастлива сама със себе си, прави неща, които ти харесват, които те карат да се чувстваш добре... изпробвай различни прически да видиш коя най-много ти харесва, слагай лек грим, спортувай... Харесвай се сама, приемай се и ще видиш как ще започнат да ти обръщат повече внимание, да те заглеждат...

Biiiitch
10-06-2011, 17:34
Колко познато. :DСпоко, нормално.
Самата аз съм минала през това. Научих се да се харесвам. Превърнах минусите в плюсове. И разбрах, че когато не отдаваш голямо значение на нещо и другите не го забелязват като твой недостатък. научих се да бъда в хармония със себе си.
И аз исках да бъда като всички останали: излизания вечер с приятели, любовните трепети... като по филмите. Но не си другите и те не са теб. Не трябва да изневеряваш на себе си. Хубавите неща предстоят. И ако някои хора гледат набързо да пробват от всичко, на мен ми харесва по бавния начин. Нищо няма да изпуснеш. :)

Най-трудна е първата кракча. Да кажеш "Мога. Заслужавам го! ". Да се осмелиш да бъдеш смела и себе си :) После всичко ще бъде като изливащо се поточе. :)

Идеален съвет !

И аз съм в абсолютно същото положение в момента, но наистина се опитвам да се харесвам аз самата. Защото, това което не харесваш в себе си, няма да го харесват и другите. Трябва да се научиш да се уважаваш. Не е никак лесно, но е постижимо.

Всичко става с времето си, колкото и да не ми се иска.

Споко, като спреш да търсиш-намираш. :)

FuCKkK13
10-06-2011, 17:42
най-важното е да си изградиш самочувствие.. естествено в границите на нормалното .. ако не се гримираш,а се харесваш повече с грим.. гримирай се.. ако си харесваш косата по един начин си я прави така.. ако направиш нещо и се почувстваш гадно намери хубавата страна.. като.. един какво си стана ама пък *нещо положително* и така.. това, че не си имала гадже на 16 не означава,че си по-малко от другите.. примерно като се сетиш за това вместо да ти става тъжно се сети, че те са опознали вече много неща и са претръпнали,а на теб ти предстои да изживееш всичко това за 1ви път,което колкото и да е, е по-добре от колкото да ти е ежедневие и да ти е едно и също... сети се,че всяко лошо за добро и може би чакаш толкова време и накрая ще срещнеш споделена любов и ще изживееш всичко това за 1в път за много малко време.. т.е. всеки ден ще е различно,а те са го изживели за дълго време и не е било толкова вълнуващо.. научи се да мислиш по др начин.. както се пее в една песен '' колко гледни точки има всяко от нещата, но въпреки това пак избираме само едната'' не избирай едната.. гл. както и отрицателното така и положителното.. айде успех :) .. и запомни - не си по-малко от другите.. всеки има нещо, което никой др. не притежава, важното е да го откриеш ;) .. :)

elysunny
10-06-2011, 17:57
прочети малко за "закона на привличането''

ewiow
10-06-2011, 18:06
И на мен ми се е случвало, даже бях в същата ситуация... Ами виж сега, живота си е твой и направи така, че да изпитваш удоволствие от всеки един момент от него. Ти, бъди себе си, не гледай останалите! Ще видиш, че когато най - малко си очаквала, тогава ще се появи някой, който наистина ще желае да бъде с теб! И ако искаш да знаеш, в началото на една връзка всеки се пази от хорските клюки и уроки, но след време започва да не ти пука и просто си казваш - Ей това си е моят живот и няма да позволя на никой да му се меси, ще живея тъй както си искам и ще правя каквото си искам, с който си искам... Тъй, че живей за мига, момиче! :-)

fenkaaa
10-06-2011, 20:13
Не мисли как изглеждаш,не бъди свита.. дръж се естествено :) Много момчета гледай външния вид,но има и такива,които не гледат само това.. Повдигни си малко самочувствието,а любовта ще дойде от само себе си,никой не е останал сам :)

extreme16
10-06-2011, 20:26
Доста познато, разликата е, че при мен имаше доста психически и физически тормоз.
И след като тръгнах по своя път, далеч от клюките и недораслите пикли, се промених изцяло, колкото и да ме мразят, аз съм различна и се гордея с тва. Направи и ти така, живота е пред теб и винаги трябва да правиш всичко възможно да се развиваш като личност, точно това те прави различен. В големите групички от приятели не може да се различи никой различен, защото са изградил един характер.

"Don’t let them say you ain’t beautiful
They can all get fucked, just stay true to you"
-Eminem