PDA

View Full Version : Мъжете и жените раци



ledenakrasota
10-06-2011, 20:32
се целуваме най-чувствено и страстно от всички зодии! 8) Може да трае до безкрай! 8)
Много сме ревниви, но се владеем( поне аз). Домошари сме и държим на семейството. Злопаметни, но лесно прощаваме. :) Някои са големи инати, други егоисти. Но като цяло сме прелест, защото семейството е на първо място и сме разбрани. :)

horacio
10-06-2011, 21:36
и ти си раче, а 8-)

ledenakrasota
10-06-2011, 21:38
Да! :oops:

robles
10-06-2011, 22:43
Нищо лично, ама за раците ми прави впечатление, че са винаги наобратно... правят 1 крачка напред и 2 назад. Ти му обесняваш нещо, то винаги наопаки... Иначе, верно сте много добри и поставяте семейството на пиедестал, обаче сте и големи егоисти...

Inloveee_
10-07-2011, 08:47
Едни от най-яките хора са.. Най-много приятели имам от тази зодия.

Chacho
10-07-2011, 08:58
Сутринта ядох сандвич с ролца от раци. :)

Rebirthing
10-07-2011, 09:06
Най-добре се целува овена, според хороскопа :D !

П.П - не съм Овен !

ledenakrasota
10-07-2011, 12:46
Най-добре се целува овена, според хороскопа :D !

П.П - не съм Овен !


Ние сме по-добри! 8)

robles, човек, който държи на семейството не е егоист. Има такива единици и то най-страшните. :)

lovefantasy
10-07-2011, 13:10
Тва с целувките си е до човека, за домошарите - повечето раци, които познавам не са такива, иначе за ината и останалото съм съгласна на 100%.

an0nimn0
10-07-2011, 13:18
Ние, раците сме перфектни. 8)

Ducati
10-07-2011, 18:41
Няма такова нещо като зодиите. Пълни глупости са. Докажети ми, че има такаво нещо. Аре де! :x

Bozichko
10-07-2011, 18:45
Оф, пак зодиите... Това някакъв начин за превъзмогване на хора, които са ви зарязали, ли е ? Ми той щото е телец и за тва не стана нищо между нас.. Ако имаше дори и капка вярност във всичките глупости, които се пишат в нета за зодиите, 90% от потребителите вярващи в тях да са девствени...

gummybear
10-07-2011, 18:51
Оф, пак зодиите... Това някакъв начин за превъзмогване на хора, които са ви зарязали, ли е ? Ми той щото е телец и за тва не стана нищо между нас.. Ако имаше дори и капка вярност във всичките глупости, които се пишат в нета за зодиите, 90% от потребителите вярващи в тях да са девствени...

така си е..
според мен са пълни глупости :?
и стига сте правили по 1000 теми за телец ,дева ,лъв и останалите зодии :lol:

dream1707
10-07-2011, 19:04
Мдам.. вярно си е .. ние си се целуваме най-хубаво ;dd ... И останалите работи и те са верни ... :) Абе, харесвам си зодията ^^

jghgh
10-07-2011, 19:05
Нищо лично, ама за раците ми прави впечатление, че са винаги наобратно... правят 1 крачка напред и 2 назад. Ти му обесняваш нещо, то винаги наопаки... Иначе, верно сте много добри и поставяте семейството на пиедестал, обаче сте и големи егоисти...

Вярно е, поне за мен. Въпреки че моят егоизъм не мисля че е от зодията, а от други предпоставки, но както и да е.
А винаги съм опозиция, абсолютно винаги, понякога заради идеята само.
Усещам се, че просто все противореча и изобщо не слушам и това не е позитивно качество.

А между другото, наред с многото ни положителни качества, мисля, че сме най-сдуханите в зодиака, и вечните неудачници. Просто не познавам някой "готин" Рак, някой лидер, нещо такова. Винаги някак сме неудачници и идиоти, които ни въртят на пръстта си.

Рибите са тези, които най-често и най-много ни pay-ват respect 8-)

Понякога наистина мразя зодията си.
Понякога много я обичам и се гордея с нея. : )
Но аз имам и скорпионски наченки, така че, нищо чудно че съм аwesome, хаха

sapphire5
10-07-2011, 19:39
Оф, пак зодиите... Това някакъв начин за превъзмогване на хора, които са ви зарязали, ли е ? Ми той щото е телец и за тва не стана нищо между нас.. Ако имаше дори и капка вярност във всичките глупости, които се пишат в нета за зодиите, 90% от потребителите вярващи в тях да са девствени...

така си е..
според мен са пълни глупости :?
и стига сте правили по 1000 теми за телец ,дева ,лъв и останалите зодии :lol:




.....
Какво значение има зодията.... хах :lol:

an0nimn0
10-07-2011, 20:20
Щом зодиите са измислени, значи има нещо вярно в тях. Дори и малко.

robles
10-07-2011, 23:31
Също си падате темерути... така де, имам наблюдения само върху мъже раци, за жените не знам :)

Chacho
10-08-2011, 00:21
Щом зодиите са измислени, значи има нещо вярно в тях. Дори и малко.

А в гръцката митология?

jghgh
10-08-2011, 06:32
Щом зодиите са измислени, значи има нещо вярно в тях. Дори и малко.

А в гръцката митология?
Ирелевантен пример - гръцката митология е израз на културата на 1н народ и впоследствие фундамент за цялата европейска култура (имам предвид основа)
Тя има по-скоро философско значение и ценност, отколкото религиозно. Казвам това, защото много учения, както и много писатели стъпват на тази митология и нейния смисъл в иначе простоватите истории, за да си развият идеите (както се опират и на Библията, де). За пример веднага давам Смирненски - в поезията му е бъкано със символика от гръцките митове, както и библейска символика. (Въглекопач, например)

Това не значи, че някой "вярва" в гр.мит. и в историите вътре.
Но при астрологията не е така. Хората са октрили истинност в нея и ддо ден днешен вярват, понеже има нещо вярно, дори и малко. В католическа Италия се нагледах на зодиакални "часовници" като паметник.. А нещата с гръцката митология са съвсем различни - никой не вярва, че някога е имало Зевс или Прометей, но пък на тези иначе пълни със скрит смисъл митове стъпва цялата ни култура.

Bebka89
10-08-2011, 09:56
Mъжете раци са точни хора,обаче жените....ужас-луди,психически не са добре ужас ужас...

Pamaa
10-08-2011, 10:18
Ние, раците сме перфектни. 8)
:lol: :lol:

ledenakrasota
10-08-2011, 10:27
Щом зодиите са измислени, значи има нещо вярно в тях. Дори и малко.

А в гръцката митология?
Ирелевантен пример - гръцката митология е израз на културата на 1н народ и впоследствие фундамент за цялата европейска култура (имам предвид основа)
Тя има по-скоро философско значение и ценност, отколкото религиозно. Казвам това, защото много учения, както и много писатели стъпват на тази митология и нейния смисъл в иначе простоватите истории, за да си развият идеите (както се опират и на Библията, де). За пример веднага давам Смирненски - в поезията му е бъкано със символика от гръцките митове, както и библейска символика. (Въглекопач, например)




Това не значи, че някой "вярва" в гр.мит. и в историите вътре.
Но при астрологията не е така. Хората са октрили истинност в нея и до ден днешен вярват, понеже има нещо вярно, дори и малко. В католическа Италия се нагледах на зодиакални "часовници" като паметник.. А нещата с гръцката митология са съвсем различни - никой не вярва, че някога е имало Зевс или Прометей, но пък на тези иначе пълни със скрит смисъл митове стъпва цялата ни култура. :-D


Боговете са прототипи на хората. Не са съвършени. И те допускат грешки. Имат човешки качества. Като коцкаря Зевс и ревнивата Хера.
Елините са уникални хора.
Те не вярват в нещо си и до там. Това са хора на мисълта. Велики умове. Не са робували на това какво е казано или написано еди къде си. А са се задвижвали от своя механизъм. Философията работи за тях, а не те за нея. Както е и в Древен Рим. :) :)

Chacho
10-08-2011, 10:59
Функцията на митологията в Елада е била да обяснява заобикалящия ги свят. Различното поведение в хората също е трябвало да бъде сложено в някакви рамки и от там - астрологията. Днешно време в научните среди никой не взима насериозно астролозите, просто защото е псевдонаука.

И аз да кажа 100 общи неща, и по мен ще се заблуждават хората. Защо? Защото хората са доволни на "То за повечето хора е вярно" и "Голяма част от нещата тук са така". Да не говорим, че зодиаците са пълни с противоречия от вида: "Обичаш да вършиш нещата самостоятелно, но въпреки това умееш да работиш и в група." С един куршум - два заека.

ledenakrasota
10-08-2011, 11:03
Функцията на митологията в Елада е била да обяснява заобикалящия ги свят. Различното поведение в хората също е трябвало да бъде сложено в някакви рамки и от там - астрологията. Днешно време в научните среди никой не взима насериозно астролозите, просто защото е псевдонаука.

И аз да кажа 100 общи неща, и по мен ще се заблуждават хората. Защо? Защото хората са доволни на "То за повечето хора е вярно" и "Голяма част от нещата тук са така". Да не говорим, че зодиаците са пълни с противоречия от вида: "Обичаш да вършиш нещата самостоятелно, но въпреки това умееш да работиш и в група." С един куршум - два заека.


Всъщност един истински астролог ще ти разкрие и най-малките тайни. Забрави глупостите по нета. :) Както хюман дизайн е стратегия за живота. Има много истини. Всичко това си е психология, ако щеш. Навсякъде се пише и се говори за едно и също. Ти избираш, кое на теб ти допада. :)

Chacho
10-08-2011, 11:39
При условие, че днешно време имаме психоанализа, въобще не разбирам как могат хората да се подвеждат по астрологията. Нищо де, тя ще поживее още 100-на години и ще изчезне. Но дотогава ще си изпиват парите на хората с хороскопи.

ledenakrasota
10-08-2011, 11:40
При условие, че днешно време имаме психоанализа, въобще не разбирам как могат хората да се подвеждат по астрологията. Нищо де, тя ще поживее още 100-на години и ще изчезне. Но дотогава ще си изпиват парите на хората с хороскопи.

Ей, почти си готов. Само още малко да те обработя и ще ходиш по врачки и ще си гледаме на кафе. :lol: :lol: :lol: :lol:

Chacho
10-08-2011, 11:47
:D Бъзикът си е бъзик. Но и на врата да си стъпиш, няма да ме накараш да повярвам в тея схеми. Почти всеки разумен физик и математик ще я отрече. (Доста вече са го направили публично)


Ето едно линкче: http://en.wikipedia.org/wiki/Self-serving_bias

ledenakrasota
10-08-2011, 11:52
:D Бъзикът си е бъзик. Но и на врата да си стъпиш, няма да ме накараш да повярвам в тея схеми. Почти всеки разумен физик и математик ще я отрече. (Доста вече са го направили публично)

Нищо не те карам. :oops: Хюман дизайн само да не ми го обиждаш. :x

Chacho
10-08-2011, 12:19
Ще ме извиняваш, но и това са пълни глупости. То излиза, че хората занимаващи се с human design разбират по-добре свойствата на неутриното от учените в CERN и OPERA. Това, че някои псевдотеории подхващат стабилни основи, не значи, че са достоверни.

Ако ви е интересно да се занимавате с психологията на човека - четете психология. Там има достатъчно експериментални доказателства и в хиляди пъти повече ефективност в приложението.

Ако ви се нищат нещата из основи - захванете се с точни науки. Първо, за не ви манипулират на тази основа със заблудително навързани цитати от учебници и второ, за да намерите собствена легитимна теория, с която да си обяснявате околната среда и собственото ви място в нея.

ledenakrasota
10-08-2011, 12:25
Ще ме извиняваш, но и това са пълни глупости. То излиза, че хората занимаващи се с human design разбират по-добре свойствата на неутриното от учените в CERN и OPERA. Това, че някои псевдотеории подхващат стабилни основи, не значи, че са достоверни.

Ако ви е интересно да се занимавате с психологията на човека - четете психология. Там има достатъчно експериментални доказателства и в хиляди пъти повече ефективност в приложението.

Ако ви се нищат нещата из основи - захванете се с точни науки. Първо, за не ви манипулират на тази основа със заблудително навързани цитати от учебници и второ, за да намерите собствена легитимна теория, с която да си обяснявате околната среда и собственото ви място в нея.

Психологията е на първо място, както и философията. 8) Нищо не пречи да се дообогатиш от други източници или да видиш чужди гледни точки.
Ти ми говориш за псевдо неща, които нямат нищо общо с това, което аз ти говоря. :x
И си обичам точните науки. Не ме изкарвай някаква... :lol:

Hilary_
10-08-2011, 12:27
Оф, пак зодиите... Това някакъв начин за превъзмогване на хора, които са ви зарязали, ли е ? Ми той щото е телец и за тва не стана нищо между нас.. Ако имаше дори и капка вярност във всичките глупости, които се пишат в нета за зодиите, 90% от потребителите вярващи в тях да са девствени...
И още веднъж се съгласявам с мнението ти!

Защо подяволите сте решили да си мерите п*шките по т'ва кой каква зодия е? И щото еди кой си се целувал хубаво значи всички от тая зодия го правят! BULLSHIT!!! .. толкова ли сте ограничени, за да се ръководите от едни зодии?? :lol: :lol:

Chacho
10-08-2011, 12:27
А ти за кое ми говориш?

ledenakrasota
10-08-2011, 12:31
А ти за кое ми говориш?

За различните гледни точки. :)

Chacho
10-08-2011, 12:33
Да погледнеш нещата от различни ъгли не озачава, да се съгасяваш със вижданията от всеки поглед. Нямаше да коментирам, ако не ме вълнува, просто имам някаква позиция по въпроса.

ledenakrasota
10-08-2011, 12:35
Да погледнеш нещата от различни ъгли не озачава, да се съгасяваш със вижданията от всеки поглед. Нямаше да коментирам, ако не ме вълнува, просто имам някаква позиция по въпроса.

За едно и също става въпрос. :)

Chacho
10-08-2011, 12:44
Да, но от друга страна има много обективна истинност, която изплува в споровете. Затова са ни форумите.

ledenakrasota
10-08-2011, 12:52
Да, но от друга страна има много обективна истинност, която изплува в споровете. Затова са ни форумите.

Аз не споря, а говоря. :)

Chacho
10-08-2011, 12:59
Да, но от друга страна има много обективна истинност, която изплува в споровете. Затова са ни форумите.

Аз не споря, а говоря. :)

Жалко, аз рядко говоря :D

ledenakrasota
10-08-2011, 13:01
Да, но от друга страна има много обективна истинност, която изплува в споровете. Затова са ни форумите.

Аз не споря, а говоря. :)

Жалко, аз рядко говоря :D


Значи въобще не спориш. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Спорът е приятно занимание на други теми. :oops:

Chacho
10-08-2011, 13:14
Тъй ле? Коя ти е любимата поза?

ledenakrasota
10-08-2011, 13:15
Тъй ле? Коя ти е любимата поза?

Тази тема не е за тези неща. :oops:

Chacho
10-08-2011, 13:20
Имаш ли по-нестандартни ерогенни зони?

ledenakrasota
10-08-2011, 13:22
Имаш ли по-нестандартни ерогенни зони?


По-колко пъти лъскаш на ден? :x

Chacho
10-08-2011, 13:28
Имаш ли по-нестандартни ерогенни зони?


По-колко пъти лъскаш на ден? :x

Максимум 3 пъти. Все пак имам съквартиранти и трябва да се ограничавам.

ledenakrasota
10-08-2011, 13:29
[-o<

an0nimn0
10-08-2011, 13:34
Ние, раците сме перфектни. 8)
:lol: :lol:

:oops: :razz: :razz:

На мен ми е интересно да чета за зодиите, но не се ръководя от това, че да определям какви ще са хората от определената зодия..

ledenakrasota
10-08-2011, 13:37
Ние, раците сме перфектни. 8)
:lol: :lol:

:oops: :razz: :razz:

На мен ми е интересно да чета за зодиите, но не се ръководя от това, че да определям какви ще са хората от определената зодия..

И всяка тема и гледна точка е винаги провокация да мислиш и да разшириш мирогледа си!

oasis
10-08-2011, 13:50
А винаги съм опозиция, абсолютно винаги, понякога заради идеята само.
Усещам се, че просто все противореча и изобщо не слушам и това не е позитивно качество.

Абсолютно! И мисля, че това е единственото нещо, което ме дразни в раците. Аз съм толкова лесна за изнервяне и изкарване от равновесие и те винаги го използват и някак си се наслаждават на това, че се дразня. :д Ноо пък го правят толкова добродушно и с не лоши намерения, че никога не мога да им се сърдя.
Иначе имат изключително богата душевност, някак си пълни с емоции, загрижени и добри понякога им става гадно от някакви неща, които аз не бих забелязала. За това гледам да съм много внимателна в отношенията ми с тях. Един рак ме научи да се вглеждам изключително много в детайлите и да си пестя и подбирам думите.
Това са ми наблюденията за мъжете най-вече, за жените нямам толкова добро мнение. Познавам две и двете са изпълнени с комплекси, за които някак си не могат да намерят отдушник явно, което просто не ми допада, защото разговорите с тях винаги трябва да са насочени към тях. Не твърдя, че това е общо за всички, но ми е направило силно впечатление.
Мисля, че рак е зодията, която ми е фаворит за мъж, просто намирам адски големи прилики с тях, имаме общи теми за разговор и силната им емоционалност ме привлича.

NoMore
10-08-2011, 17:21
Майка ми и баща ми са рак... по наблюденията ми въобще не са егоисти. Баща ми обаче е много труден характер. Харесвам раците, защото са забавни. За целувките не съм съгласна има къде, къде по-страстни зодии :) иначе за забавление сте просто 6!

cunt
10-08-2011, 17:39
се целуваме най-чувствено и страстно от всички зодии! 8) Може да трае до безкрай! 8)
Много сме ревниви, но се владеем( поне аз). Домошари сме и държим на семейството. Злопаметни, но лесно прощаваме. :) Някои са големи инати, други егоисти. Но като цяло сме прелест, защото семейството е на първо място и сме разбрани. :)
не знам откъде си го вадила тва,но наистина се едно мен ме описваш :lol:

jghgh
10-08-2011, 17:43
А винаги съм опозиция, абсолютно винаги, понякога заради идеята само.
Усещам се, че просто все противореча и изобщо не слушам и това не е позитивно качество.
Мисля, че рак е зодията, която ми е фаворит за мъж, просто намирам адски големи прилики с тях, имаме общи теми за разговор и силната им емоционалност ме привлича.

А ти си...?


Чачо, въобще пък не си прав.
Привидно митологията е за обясняване на заобикалящия свят, а всъщност се крие много мъдрост и философия в нея.
Не ми се обяснява, честно казано.
Стига ми, че античните текстове и мотиви са валидни и до ден днешен. И че по литература не минаваме без да правим паралели с гръцката митология. И не минава час без да има обяснение на значението на еди-кой-си-символ, взет от гръцката митология.
Най-простото, културният герой Прометей, който е направил нещо добро за човечеството, като е донесъл огън (просвещава ги, показва им колко добре могат да живеят, етц). Наглед една проста история - Прометей носи огън на хората, а преди това е казано че те са "с очи, ала не виждаха,с уши - ала не чуваха" (т.е. не съзнават! не мислят, просто съществуват, без да виждат или знаят, че боговете са жестоки с тях), Зевс го изгонва и после го измъчва и наказва.
Да, ама като си толкова умен защо в митологията точно Прометей (човек) дава огъня на хората, вместо някоя богиня? И защо се стичат точно така обстоятелствата?
Защото е много подобно с това някой в досег с "боговете" (силните/силните на деня) да направи нещо полезно за обществото и после да бъде отстранен, линчуван и пр.
Четете литература бе, анализи, критики, философски и теологични материали...

Така че не знам защо ми противоречиш. На гр. мит. стъпва цялата ни култура, даже Италия, която се гордее с ебати културата, е доста взаимствана от елинската.

Което отново прави ирелевантен 1вия ти пост, който на писа в темата.
Да, хората не вярват религиозно в гръцката митология, тя за нас има съвсем друго значение.

Няма никаква допирна точка в това да сравняваш гр. мит. с астрология, ама как да е.
Не можеш да накараш някого насила да вярва или да не вярва.
Моето мнение си е обаче, че в астрологията има вярни неща.
Отделен въпрос е, че астрологията е далеч по-сложна наука от просто слънчев знак, асцендент и т.н. Има голямо значение къде са ти другите планети и пр.
Като некраен човек не съм склонна да вярвам абсолютно в нея - не отричам предпоставки за изграждането на човек като семейна среда, компания и пр., но не отричам влиянието на слънчевия знак, на разположението на планетите и пр.

Мое мнение.

funkey
10-08-2011, 17:45
Нищо лично, ама за раците ми прави впечатление, че са винаги наобратно... правят 1 крачка напред и 2 назад. Ти му обесняваш нещо, то винаги наопаки... Иначе, верно сте много добри и поставяте семейството на пиедестал, обаче сте и големи егоисти...

Вярно е, поне за мен. Въпреки че моят егоизъм не мисля че е от зодията, а от други предпоставки, но както и да е.
А винаги съм опозиция, абсолютно винаги, понякога заради идеята само.
Усещам се, че просто все противореча и изобщо не слушам и това не е позитивно качество.

А между другото, наред с многото ни положителни качества, мисля, че сме най-сдуханите в зодиака, и вечните неудачници. Просто не познавам някой "готин" Рак, някой лидер, нещо такова. Винаги някак сме неудачници и идиоти, които ни въртят на пръстта си.

Рибите са тези, които най-често и най-много ни pay-ват respect 8-)

Понякога наистина мразя зодията си.
Понякога много я обичам и се гордея с нея. : )
Но аз имам и скорпионски наченки, така че, нищо чудно че съм аwesome, хаха Доста вярно така е :) Това последното не го разбрах но както и да е.Всички описани качества тук найстина си подхождат с зодията.Аз съм рак и найстина е точно така както ги описвате :) Всеки е егоист един поради една причина друг заради друга :)Мен живота ме е направил егоист :) Именно заради това наше качество че се раздаваме на всекиго и се опитваме винаги да помагаме и много рядко получаваме нещо в замяна ни прави егоисти."Направете сто услуги, но откажете само веднъж — ще бъде запомнен само отказа ви"Най тъпото е че не го забелязват повечето хора и гледат само лошите качества :)

ledenakrasota
10-08-2011, 17:46
се целуваме най-чувствено и страстно от всички зодии! 8) Може да трае до безкрай! 8)
Много сме ревниви, но се владеем( поне аз). Домошари сме и държим на семейството. Злопаметни, но лесно прощаваме. :) Някои са големи инати, други егоисти. Но като цяло сме прелест, защото семейството е на първо място и сме разбрани. :)
не знам откъде си го вадила тва,но наистина се едно мен ме описваш :lol:

Лични възгледи, характеристики и наблюдения, които са устояли на различни теории за общото название на нашата зодия. :oops:

cunt
10-08-2011, 17:48
общо взето за семейството не съм чак толкова съгласен,но другите неща са си факт
а и тва че раците не са душата на компанията както беше споменато също е вярно поне при мен
за емоционалността също
абее аз както не вярвам в зодии така ще зема да повярвам :-D

ledenakrasota
10-08-2011, 17:54
общо взето за семейството не съм чак толкова съгласен,но другите неща са си факт
а и тва че раците не са душата на компанията както беше споменато също е вярно поне при мен
за емоционалността също
абее аз както не вярвам в зодии така ще зема да повярвам :-D

Това за вярване и невярване са пълни глупости! Форума е за обмяна на инфо. Ето тема, коментираш. Ако се позоваваш само на това е глупаво, но да опознаваш различни гледни точки е едно обогатяване. На мен до някъде ми допада, но само толкова. Интересно ми е какво ще напишат другите. :-D

Chacho
10-08-2011, 18:17
@jghgh, аналогията между двете можем да я продължим до там, че както митологиите са в основата на литературата, така и астрологията е в основата на астрономията. Пък ако ще разглеждаме значението намитологията въобще в днешно време, това е съвсем друга бира. Ако ти се дълбае в символиките, които са ни оставили, вместо да спориш с мен, чети Джойс. Паралелът, които исках да направя, е че както е имало фантастичност в митовете и хората са вярвали в това, така и с астрологията.

Колкото до движението на планетите, рожденните дати, характера и съдбата на хората - защо не провериш какво стои в основата на узаконените връзки между тези неща, според астролозите? Произволни символики, които са хрумки на хора от майна си райна време, доукрасени от днешните астролози и пробутани за наука. Само дето почват да увисват на съвременните експерименти. За мен тази наука и куца аксиоматиката и предполагам, че не й остава много живот, преди да докажат, че всичко са шашми.

jghgh
10-08-2011, 19:14
така и астрологията е в основата на астрономията.
:smt104
Не съм запозната с астрономията, не мога да се изкажа. Нямам представа дали основоположниците на науката са проявили интерес към нея заради астрологията, може това да е така.
В съвременната астрономия обаче нещата нямат нищо общо.

Още в 1вия си пост казах, че по моему примерът ти не е удачен, защото днес никой не вярва в гръцките митове,по-скоро ги възприемат по много различен начин от "Щом има буря, то Зевс се е разгневил" и пр.
За мен е ключово обаче, че все още има хора, които вярват в астрологията.
За мен това не е случайно. Просто има истинни неща в нея.

И докато хората откриват верни неща в тази наука, пълното й отричане не може да бъде възможно.

Chacho
10-08-2011, 19:49
Ема никой не открива верни неща :D И както в един момент хората са спряли да вярват в Зевс, така и в това ще спрат.

Blab
10-08-2011, 20:35
вие добре ли сте?
каква логична връзка свързва космогонията с астрологията, психоанализата?

да опиташ да си обясниш човека, света и произхода им, поради липсата на научни знания е едно (древно~). опит за внасяне на ред. (може би единствената двигателна сила за човека до ден днешен)
да си любопитен за света, през знанието в различните му форми/измерения/потоци, те прави чисто и просто отворен човек.
астрологията в известна степен се приближава до социологията, ако сме толкова жадни за съпоставка и сравнение. чрез наблюдение, по метода на индукцията, достигаш до определени заключения. чиста математика. (в математиката има доста(тъчно) условност, мисля че няма нужда да си напомняме)

//знание-познание? информация-истина? няма да навлизам в полемики, защото съм наясно, че са напълно излишни по засегната тема.

ledenakrasota
10-08-2011, 20:47
Ема никой не открива верни неща :D И както в един момент хората са спряли да вярват в Зевс, така и в това ще спрат.


Не са спряли. Елините са били хора на мисълта. Те са живели. Те не са робували на нещо, а обратното. То е било за тях. Защото са умирали млади и са гледали да грабят от живота с пълни шепи докато могат. Животът е бил един. Връщане от Подземното царство няма. Там е мрак. :)
Самите богове са били като наказани, защото са като роби в този красив свят и завиждат на хората, че не са вечни.
Ахил в Одисея казва, че е по-добре да бъдеш последния изгнаник на земята, отколкото нещо си в царството на Хадес. Не мога да се сетя. :-o

FuCKkK13
10-08-2011, 21:19
се целуваме най-чувствено и страстно от всички зодии! 8) Може да трае до безкрай! 8)
Много сме ревниви, но се владеем( поне аз). Домошари сме и държим на семейството. Злопаметни, но лесно прощаваме. :) Някои са големи инати, други егоисти. Но като цяло сме прелест, защото семейството е на първо място и сме разбрани. :)само с едно не съм съгласна.. Някои са големи инати, други егоисти трябваше да има ИЛИ и двете.. щото аз съм от тия дето са и инати и егоисти :? .. неочаквано добре комбинация 8-)

oasis
10-08-2011, 23:33
А винаги съм опозиция, абсолютно винаги, понякога заради идеята само.
Усещам се, че просто все противореча и изобщо не слушам и това не е позитивно качество.
Мисля, че рак е зодията, която ми е фаворит за мъж, просто намирам адски големи прилики с тях, имаме общи теми за разговор и силната им емоционалност ме привлича.

А ти си...?
стрелец.

fibichkaa
10-09-2011, 00:16
Нямам особени впечатления , но са добри ;)

gabsit000
10-09-2011, 08:13
много съм страдала от момчета раци..не ме радват вече гледам да избягвам..за момиче:позната или приятелка рак не съм имала :D :) :)

Chacho
10-09-2011, 11:08
вие добре ли сте?
каква логична връзка свързва космогонията с астрологията, психоанализата?

да опиташ да си обясниш човека, света и произхода им, поради липсата на научни знания е едно (древно~). опит за внасяне на ред. (може би единствената двигателна сила за човека до ден днешен)
да си любопитен за света, през знанието в различните му форми/измерения/потоци, те прави чисто и просто отворен човек.
астрологията в известна степен се приближава до социологията, ако сме толкова жадни за съпоставка и сравнение. чрез наблюдение, по метода на индукцията, достигаш до определени заключения. чиста математика. (в математиката има доста(тъчно) условност, мисля че няма нужда да си напомняме)

//знание-познание? информация-истина? няма да навлизам в полемики, защото съм наясно, че са напълно излишни по засегната тема.

Blab, условността в математиката и в астрологията е достатъчно различна. Колкото и да се мъчиш да го докараш, че е точна наука, винаги ще има измислици в основата.

ledenakrasota
10-09-2011, 11:16
вие добре ли сте?
каква логична връзка свързва космогонията с астрологията, психоанализата?

да опиташ да си обясниш човека, света и произхода им, поради липсата на научни знания е едно (древно~). опит за внасяне на ред. (може би единствената двигателна сила за човека до ден днешен)
да си любопитен за света, през знанието в различните му форми/измерения/потоци, те прави чисто и просто отворен човек.
астрологията в известна степен се приближава до социологията, ако сме толкова жадни за съпоставка и сравнение. чрез наблюдение, по метода на индукцията, достигаш до определени заключения. чиста математика. (в математиката има доста(тъчно) условност, мисля че няма нужда да си напомняме)

//знание-познание? информация-истина? няма да навлизам в полемики, защото съм наясно, че са напълно излишни по засегната тема.



Blab, условността в математиката и в астрологията е достатъчно различна. Колкото и да се мъчиш да го докараш, че е точна наука, винаги ще има измислици в основата.

Защото е астрономия и няма нищо общо с вас! Има голяма разлика в науките от различните епохи. Има формули, но това, че са числа не означава нищо. И е математика, защото борави с астрономически изчисления. :) За наука вече тук съм куца. Но не пречи да се проучи въпросът.

Chacho
10-09-2011, 11:24
Има разлика между астрономия и астрология. Преди астрономията е била част от астрологията и познай защо се е отделила?

ledenakrasota
10-09-2011, 11:28
Има разлика между астрономия и астрология. Преди астрономията е била част от астрологията и познай защо се е отделила?

Да съм казала, че са едно и също? Нали говорим за математиката? :-o

То и Философията е едно голямо цяло, но науки като психологията, антропологията, физиката и т.н. възникват около предмети, които са били в областта на философията и в този смисъл исторически са се обособили от нея. :)

Chacho
10-09-2011, 11:35
Да, с тази разлика, че психолози, антрополози, социолози, физици, математици и т.н. не отричат философията.


Добре, да си задам въпроса така: Според западните астролози слънцето е свързано с жизнената енергия, властта и амбицията, авторитета, както и със сърцето, кръвообръщението и очите. Това защо да го приемам за вярно?

ledenakrasota
10-09-2011, 11:37
Да, с тази разлика, че психолози, антрополози, социолози, физици, математици и т.н. не отричат философията.


Добре, да си задам въпроса така: Според западните астролози слънцето е свързано с жизнената енергия, властта и амбицията, авторитета, както и със сърцето, кръвообръщението и очите. Това защо да го приемам за вярно?


Защото не е вярно. :lol: :lol: :lol:


Делиш нещата и нямаш правилна представа за тях. :) Затова в тази последователност ти казвам, че няма едното да е вярно, другото грешно. Едно и също е. :)

DaNGeRousLy
10-09-2011, 11:37
и аз съм РАК
мс за вниманието
чао

Chacho
10-09-2011, 12:22
На английски е, но:

http://undsci.berkeley.edu/article/astrology_checklist

ledenakrasota
10-09-2011, 12:27
На английски е, но:

http://undsci.berkeley.edu/article/astrology_checklist


Хората не робуват на това. То е за нас, а не ние за него. :)


Ако ми говориш за болестите, да. Както и чакрите влияят на каналите и цялото тяло. Всичко е едно. :)

Има индиец, който по пулса ти ще ти каже от какво си болен. Беше в България само преди месеци. :)


И не ми се отплесвай от най-първата тема. Защото от едно минавате в друго и нещата се размиха. Ето за това говоря 14155885 часа. :x
С теориите на едното не можеш да обясниш другото.

Chacho
10-09-2011, 12:50
\
С теориите на едното не можеш да обясниш другото.

Това не е крайнен момент. Сама казваш, че всичко е едно. Някъде много надалеч има пресечна точка.

ledenakrasota
10-09-2011, 12:52
\
С теориите на едното не можеш да обясниш другото.

Това не е крайнен момент. Сама казваш, че всичко е едно. Някъде много надалеч има пресечна точка.

Пресечната точка в цялото. :) Но цялото е съвкупност от неща, които не са размиват по между си.

Chacho
10-09-2011, 12:55
Май много избягахме в абстракцията и метафората. Айде да оставим нещата, пък ще видим докъде ще стигне астрологията :-P

ledenakrasota
10-09-2011, 12:57
Май много избягахме в абстракцията и метафората. Айде да оставим нещата, пък ще видим докъде ще стигне астрологията :-P

Ето пак астрология. :-o Аз говоря общо, Козичке. :oops: :lol: :lol:

Chacho
10-09-2011, 13:23
Май много избягахме в абстракцията и метафората. Айде да оставим нещата, пък ще видим докъде ще стигне астрологията :-P

Ето пак астрология. :-o Аз говоря общо, Козичке. :oops: :lol: :lol:

Аз казвам, че ще отпадне от общото :Р

ledenakrasota
10-09-2011, 13:25
Май много избягахме в абстракцията и метафората. Айде да оставим нещата, пък ще видим докъде ще стигне астрологията :-P

Ето пак астрология. :-o Аз говоря общо, Козичке. :oops: :lol: :lol:

Аз казвам, че ще отпадне от общото :Р

Аз не ти говоря за астрологията! :-x :-x :-x :-x Говоря ти за нещата. :-x Не ме дразни ! :x

Chacho
10-09-2011, 13:28
Аз ги почиствам.

ledenakrasota
10-09-2011, 13:28
Аз ги почиствам.

:smt075 :smt075 :smt019

xxxbrokenhearthxxx
10-09-2011, 13:42
се целуваме най-чувствено и страстно от всички зодии! 8) Може да трае до безкрай! 8)
Много сме ревниви, но се владеем( поне аз). Домошари сме и държим на семейството. Злопаметни, но лесно прощаваме. :) Някои са големи инати, други егоисти. Но като цяло сме прелест, защото семейството е на първо място и сме разбрани. :)
Напълно вярно е. Имало е моменти в които съм умирала от ревност и то безпричинно. :D

BlackSugar
10-09-2011, 14:41
Chacho и ledenskrsota, стига сте спорили, УЕ :D Наспамихте темата

Chacho
10-09-2011, 14:43
Chacho и ledenskrsota, стига сте спорили, УЕ :D Наспамихте темата

И без това е малоумна тема.

ledenakrasota
10-09-2011, 14:50
Chacho и ledenskrsota, стига сте спорили, УЕ :D Наспамихте темата

И без това е малоумна тема.

Малоумен си ти. Ако беше такава нямаше да пишеш, камо ли да спориш тук. :P :P

Chacho
10-09-2011, 14:52
Touche! :D

ledenakrasota
10-09-2011, 14:54
Touche! :D 8) 8)

ledenakrasota
10-09-2011, 15:18
Обичам да се целувам, не съм домошарка, злопаметна съм, но лесно прощавам, чат-пат съм егоистка и не се владея, когато ревнувам. :oops:


Много се радвам, че и ти си рак. :)

totik
10-09-2011, 16:45
Мъжете и жените октоподи...

NomNomNom
10-09-2011, 21:58
Най яките са :grin: :grin: :grin: :grin:

ra4ence
10-10-2011, 07:08
Не знам за другите зодии, но чертите на раците ги има при повечето хора от тази зодия. :-D
Като се прибавят лошите характеристики към добрите, смятам, че се получава една мноооого сладка комбинация :)

:oops: :booooomb:

kalpazanka
10-10-2011, 07:11
Нахвалихте се вече.