PDA

View Full Version : Последици от грима ?



s0phie
10-07-2011, 11:48
Хм.. тукк искам по-скоро информация от по-компетентни те дами! Амии бихте ли ми обяснили кои видове гримове са опасни и кои не са? Много ми е любопитно.... Но не искам отговори от типа на '' всичко е опасни'' или ''нищо не е опасно'' :D Аз искамм да ми обясните ако сте информирани! : ))) Благодаря!

BlackMeow
10-07-2011, 12:14
Колкото по-натурално, по-добре. :)
Според мен всичко, с което се прекалява системно, или не се почиства много старателно отива към вредно.

plamuu
10-07-2011, 12:24
Колкото по-натурално, по-добре. :)
Според мен всичко, с което се прекалява системно, или не се почиства много старателно отива към вредно.

+1. (:

nnn1993
10-07-2011, 12:58
Според мен е най-важно бялата козметика да е био.Останалите неща като сенки и фондиотени дори и да съдържат някои консерванти или не толкова полезни съставки не са много вредни(стига да не са от долнопробни марки разбира се).

yana0404
10-19-2011, 18:46
Не ползвай на Голден Роуз въобще.За да не ти се получат бръчки от грима трябва да ползваш някой като М.А.C. или пък на Nuxe.Вярно скъпи са но са хубави,ефикасни и трайни.

Rebirthing
10-19-2011, 19:36
Ох...това е една толкова обширна тема, че не знам дори от къде да започна. Ама щом се интересува някой...окей.

Първо ще трябва да се съглася, че бялата козметика е добре да е био. Тоест всякакви измиващи гелове, млека, тоници, кремове за лице, ръце, лосиони, кремчета за околоочния контур, серуми, маски за лице и коса, шампоани, балсами и прочие трябва да са максимално изчистени от вредни вещества.

Няма да сбъркам ако ти кажа, че наистина всякаква козметика съдържа по нещо вредно. Мога да говоря конректно за състава...

Едно от най-обсъжданите вещества са парабените, това са консерванти съдържащи се в почти всички продукти.
Пропилен гликол / Бутилен гликол - съдържащ се предимно в дезодорантите.
Натриев Лаурет Сулфат (на английски Sodium Laureth Sulfate или накратко SLS) както и SLES - най-вече в шампоаните и измиващите средства.
Фталатите в лаковете за коса и лаковете за нокти, както и в лосионите и шампоаните. В лаковете за нокти също може да се съдържа формалдехид които е канцероген (демек, причинява рак).
Боите за коса съдържат десетки вредни вещества.
Червилото е възможно да съдържа олово.
Минерално масло - нефтопродукт съдържащ се с овлажняващите средства, дори и в бебешкото олио.

Честно казано не се сещам за напълно безвреден продукт :).

millmii
10-19-2011, 19:55
В лаковете за нокти също може да се съдържа формалдехид които е канцероген (демек, причинява рак).


Попадала ли си на конкретни марки лакове за нокти, които го съдържат :-o

Rebirthing
10-19-2011, 20:40
Ами честно казано не, но предполагам има такива...преди години лаковете ОПИ го съдържаха. Също така не винаги може да прочетеш състава, знаеш...малки букви или не се вижда изцяло или пък изобщо не е написан.

millmii
10-19-2011, 22:34
^ Като го каза ми стана интересно и се зачетох в първият лак, който ми попадна пред очите, а именни едно малко лакче на miss selene .. и във състава му е спомената формалдехидна смола (не знам дали се пише така, защото буквите не са ми много ясни, на шишенцето, де :D) :shock: Как мислиш, дали тази "смола" има същото въздействие ? :o

Rebirthing
10-20-2011, 07:09
Това е нещо производно на формалдехида...

Hilary_
10-20-2011, 08:17
Съгласна съм с Rebirthing.
Аз съм се интересувала най - много за шампоани/маски и козметика за лице. С риск да го повторя бялата козметика се стремя да е или био/органик или медицинска, но във втората съм виждала и вредни съставки.
За шампоани и маски пак може да са био, но аз харесвам и професионалните като се стремя да са по - качествени, за да има по - скъпи съставки, които не вредят толкова, колкото старите (използвани в масовата козметика).
За грима - признавам си изобщо не съм ги гледала, но в крайна сметка съм преценила, че са малко по - вредни и ще наблегна на гореспоменатите. :)

Rebirthing
10-20-2011, 10:00
Декоративната козметика е в пъти по-вредна.
Ето, грабнах първото най-близко средство до мен, една база за сенки. Вътре има всички възможни парабени, пропилен гликол, полиетилен и какво ли още не. Ама пък аз съм пристрастена, какво да се прави 8-) .

HellOfaHottie
10-20-2011, 10:13
Нямам представа какви са последиците, освен по - ранно състаряване на кожата. Някакви пъпки и петна.
Аз не се гримирам, но напоследък реших да слагам малко фон дьо тен на цялото лице и шия и спирала.
Купих си лореал. Но след 2-3 слагания се чувствам зле понеже това не съм аз а нещо подобрено, красиво е но не съм аз наистина и мисля да спра и просто да си купувам кремове на виши и тоници... по - добре....

Hilary_
10-20-2011, 10:32
Декоративната козметика е в пъти по-вредна.
Ето, грабнах първото най-близко средство до мен, една база за сенки. Вътре има всички възможни парабени, пропилен гликол, полиетилен и какво ли още не. Ама пък аз съм пристрастена, какво да се прави 8-) .
Може и да е по - вредна, но едно е да ти попие крем в кожата, друго е да си сложиш сенки. 8-)
Аз също не мога без гримове, но и не слагам всичко възможно.
А ако ще е някакъв фдт, база бих си взела по - качествени със сигурност. 8-)

Rebirthing
10-20-2011, 10:35
Да, определено е така, но като се сетя какво си слагам около очите и се моля да не се сбабичосам на млади години 8-) .

Hilary_
10-20-2011, 10:40
Да, определено е така, но като се сетя какво си слагам около очите и се моля да не се сбабичосам на млади години 8-) .
Аз пък се моля да си намеря мъж в близките години, за да не си търся, когато остарея. :lol:
А и ако не сега .. то кога ще излизам с грим? .. 8-)

koni
10-25-2011, 19:05
Абе няма напълно безвреден грим, но е добре да се ползва лек, а не плътен и от добри марки. Аз лично ползвам Дермакол, но само след като козметичката ми препоръча кой от продуктите е за моята кожа - тя е професионален гримьор и добре познава ефектите от грима.

SunT
10-25-2011, 21:20
За Ейвън и Орифлейм какво ви е мнението?

arsenalllbaby
10-25-2011, 21:44
За Ейвън и Орифлейм какво ви е мнението?

На Орифлейм съм попадала само на боклуци.. Единствено от шампоана и балсама от серията им Winter Care бях много доволна..

Ейвън - Пудрата им.. Не ми харесва особено.. Едни сенки си бях поръчала - боклук... Спирала също - боклук.. Един балсам - той пък в каталога пишеше, че е по-голям, а всъщност беше супер мъничък и в гаден цвят.

Иначе имам 1-2 съученички, които са доволни от душ-геловете и кремовете на Ейвън сякаш, ама не знам.. Аз лично повече не мисля да си поръчвам нещо.

Hilary_
10-25-2011, 21:50
За Ейвън и Орифлейм какво ви е мнението?
И двете компании се надпреварват коя по - голям боклук ще произведе!! :?

Rebirthing
10-26-2011, 05:24
Абе няма напълно безвреден грим, но е добре да се ползва лек, а не плътен и от добри марки. Аз лично ползвам Дермакол, но само след като козметичката ми препоръча кой от продуктите е за моята кожа - тя е професионален гримьор и добре познава ефектите от грима.

От къде намираш Дермакол ?


SunT , за Ейвън и Орифлейм нямам добро мнение, от към състава на продуктите си са пълни с вредни вещества. А Ейвън са направо смешни като почнат да подкрепят кампании против рака, а пък в същото време си тъпчат продуктите с ракообразуващи химикали... :?

bababa7
10-26-2011, 06:24
Мацки, аз също нямам добро мнение за Орифлейм и Ейвън. И от двете съм поръчвала какво ли не, но единствено от парфюмите им останах доволна. Лосионите на Ейвън миришат супер на каталога, а като го получиш в шишето се мъдри някаква пластмасова странна миризма. Като цяло не е качествена козметика.
Като такава бих определила Виши. Хвърлила съм й око напоследък и планирам да си купя крем за лице, тоник или нещо от сорта, понеже са скъпички и са медицинска козметика, пробвала съм само тестери и мога да кажа, че наистина са супер.
Един крем им е около 26лв., но според мен си струва.

e_r_d
10-26-2011, 08:13
Квото и да си говорим, всичко е химия.. :D

Rebirthing
10-26-2011, 08:23
Виши не е медицинска козметика. Фон дьо тените са им хубави, но не бих дала 26 лв. за крем :? .

Ето тук може да видите съдържанието на някои от продуктите на Виши :) :
http://www.ewg.org/skindeep/browse.php?brand_id=4256&&showmore=products&start=0

bababa7
10-26-2011, 11:02
Моя грешка. Обърках се, че щом го продавам в аптеки е медицинска... Сега проверих, че Eucerin, Neutrogina са марки хубава козметика, аз използвам балсамите им за устни и нямам никакви проблеми, а преди устата ми беше "леш"...
Иначе като крем ползвам на Нивеа бялото кремче... бялата кутийка.. мирише хубаво и е нежен и не стои мазно...
Дав ми идва адски мазнярски...
Виши заради цената си помислих, че може да е хубав, дано не съм подвела някого..

koni
10-26-2011, 18:28
Абе няма напълно безвреден грим, но е добре да се ползва лек, а не плътен и от добри марки. Аз лично ползвам Дермакол, но само след като козметичката ми препоръча кой от продуктите е за моята кожа - тя е професионален гримьор и добре познава ефектите от грима.

От къде намираш Дермакол ?


SunT , за Ейвън и Орифлейм нямам добро мнение, от към състава на продуктите си са пълни с вредни вещества. А Ейвън са направо смешни като почнат да подкрепят кампании против рака, а пък в същото време си тъпчат продуктите с ракообразуващи химикали... :?
За Ейвън и Орифлейм и аз нямам добро мнение. Дермакол взимам както писах от козметичката си. Ако си от София пиши да ти дам координати на лични - в центъра е.

DesireToFire
11-23-2011, 17:03
За Ейвън и Орифлейм какво ви е мнението?

На Орифлейм съм попадала само на боклуци.. Единствено от шампоана и балсама от серията им Winter Care бях много доволна..

Ейвън - Пудрата им.. Не ми харесва особено.. Едни сенки си бях поръчала - боклук... Спирала също - боклук.. Един балсам - той пък в каталога пишеше, че е по-голям, а всъщност беше супер мъничък и в гаден цвят.

Иначе имам 1-2 съученички, които са доволни от душ-геловете и кремовете на Ейвън сякаш, ама не знам.. Аз лично повече не мисля да си поръчвам нещо.
Е да, но аз пък обожавам балсамите за устни на Ейвън. Една тяхна пудра също, както и четка за грим. Харесват ми спиралите им, моливите, някои от сенките, лаковете, спрейчетата за тяло, пилинг маската за лице, още различни душ-гелове и ексфолианти. Така че това, че на някого не му допадат, не значи, че са боклуци.

vampire_girl_
11-23-2011, 17:16
^от четките на Ейвън може да си доволна,само ако не си пробвала други 8-)

Орифлейм и Ейвън не са по-качествени от Голден Роуз,примерно.Иначе,имам сенки на Ейвън,които без основа издържат цяла нощ.Бях много изненадана.
И все пак,не са добър избор,ако искаш нещо наистина качествено.

Rebirthing
11-23-2011, 20:28
Така че това, че на някого не му допадат, не значи, че са боклуци.

Говорим за вредните в-ва в продуктите, а не за лични предпочитания :).