PDA

View Full Version : Лингвистично състезание...или там както се казва



slicky
10-07-2011, 13:48
Другата седмица ще ходя на състезание по английски-руски,т.е. четат ми на руски и аз трябва да го разкажа текста на англисйки,а после ще трябва да преразказвам пак текст(друг) на английски,като и на двата текста думите ми трябва да са между 300-310.Та въпросът ми е-ходил ли е някой на такова състезание и ако да,да каже нещо повече и някои тактики :D

littlemonster
10-07-2011, 14:00
аз съм ходила , но нямаше преразказване . само въпроси и посочени възможни отговори (като тест) и беше супер лесно :-o

anonymous708973
10-07-2011, 15:16
Билингвистично. От 3-4 години излизат резултати само от първия кръг, след това се губят по трасето.

LoupGarrou
10-07-2011, 15:19
Ходил съм в 10-ти и 11-ти клас. Първият път се класирах на националния кръг над 80+ точки (при над 80 се класираш). Не отидох, училището ми отпусна пари за билети за влака (бяхме си изкарали карти) и по пет лева джобни. Съответно трябваше да се отиде и да се пренощува във въпросния град, който не ми допадаше особено и трябваше сами да си платим разноските там 30лв стаята и превоз и тн. И всичко вършеха в последния момент, общо взето за пореден път се бяха разочаровал от даскалото си. Втория път изкарах някъде около 70 ...

За едно и също състезание говорим, за тактики - еми, няма особено. В смисъл не е кой знае какво, ако си ги умееш нещата преспокойно можеш да се класираш, дори да си от тези, които я карат по-лежерно.

Ако имаш други питания - давай !

slicky
10-07-2011, 15:38
Ходил съм в 10-ти и 11-ти клас. Първият път се класирах на националния кръг над 80+ точки (при над 80 се класираш). Не отидох, училището ми отпусна пари за билети за влака (бяхме си изкарали карти) и по пет лева джобни. Съответно трябваше да се отиде и да се пренощува във въпросния град, който не ми допадаше особено и трябваше сами да си платим разноските там 30лв стаята и превоз и тн. И всичко вършеха в последния момент, общо взето за пореден път се бяха разочаровал от даскалото си. Втория път изкарах някъде около 70 ...

За едно и също състезание говорим, за тактики - еми, няма особено. В смисъл не е кой знае какво, ако си ги умееш нещата преспокойно можеш да се класираш, дори да си от тези, които я карат по-лежерно.

Ако имаш други питания - давай ! А нивото високо ли е-в смисъл аз уча руски от 2 години,но английският го уча от отдавна? Щото,ако за е напреднали шанса ми е почти нулев