PDA

View Full Version : Матура Бел 2012



Rapunzel
10-07-2011, 17:48
Здравейте.. Може би някои от вас ще ме помислят за луда за това защото има още доста време за матурите ама все пак се надявам някой да ми отговори.. Според вас най-вероятно кое произведение или просто кой автор (и защо) ще се падне за съчинението... ? Такъв стрес таково чудо до сега не съм преживяло до тогава сигурно ще умра... Страх ме е, много се претиснявам.. 8-)

marin4itu
10-07-2011, 19:16
Лелее, ама ти от сега ли се притесняваш? :D Недей, не е чак толкова страшно. Аз започнах да се притеснявам последните дни преди матурата и то не някакви истерии, ами едно такова чудене дали ще се справя. Не е толкова трудна тази матура. Ако си грамотна и ти тече мисълта за нормално съчинение, значи ще изкараш добра оценка. Аз примерно без кой знае каква подготовка през годините и спане по чиновете в часа, решаване на судокута, без преписване изкарах 5.57, а повярвай ми изобщо не съм от ученолюбивите. Така че колкото повече се притесняваш, толкова по-зле. А до това какво ще се падне, нищо не знаеш до последния момент. При нас никой не очакваше да е Далчев, дори учители.

Rapunzel
10-07-2011, 23:07
Лелее, ама ти от сега ли се притесняваш? :D Недей, не е чак толкова страшно. Аз започнах да се притеснявам последните дни преди матурата и то не някакви истерии, ами едно такова чудене дали ще се справя. Не е толкова трудна тази матура. Ако си грамотна и ти тече мисълта за нормално съчинение, значи ще изкараш добра оценка. Аз примерно без кой знае каква подготовка през годините и спане по чиновете в часа, решаване на судокута, без преписване изкарах 5.57, а повярвай ми изобщо не съм от ученолюбивите. Така че колкото повече се притесняваш, толкова по-зле. А до това какво ще се падне, нищо не знаеш до последния момент. При нас никой не очакваше да е Далчев, дори учители. честно да ти кажа не ме е страх от съчинението или по бълг., но литературата .. абе там разни произведения мн мн не ги разбирам.. редовно през тези 4 год. не съм учила и сега незнам просто се надявам да имаме късмет.. Мерси, че ми отговори!

silverRose
10-08-2011, 11:58
Аз ги броих 90 и няколко произведения... Няма как да знаем, само се надявам да е някой роман :D :D Иначе не мисля, че трябва да те плаши толкова. Влез в сайта на МОН, отвори една пробна матура и ще видиш, че е доста лесничка :)

boom29
10-08-2011, 12:34
За матурата от кой класове влизат произведенията?

ledenakrasota
10-08-2011, 12:44
11 и 12-ти клас. :) Като не са всичките, а си има списък. Не е трудно. Изтеглете си всички падали се до сега от матура.бг. Всичко е до тренинг.

Запомнете си няколко ключови думи за творчеството на авторите, както и на произведенията. Така ще можете лесно да пишете и няма да се затрудните. :)

mlakniwe2
10-08-2011, 13:58
Те са към 100 и нещо и ако си слушал/а в час не би тряяло да те затрудни матурата+тва ще имаш текста пред себе си-аз от 11 клас помня всичко, ся почнахме Смирненски-той е лесен, единственото, което ме притеснява е че не съм прочел Тютюн и Железният светилник, те са доста големи по обем пък няям никво време да ги чета.Мен повече ме притеснява втората матура-щото се колебая още по кво да е :-o

Rapunzel
10-08-2011, 15:00
Те са към 100 и нещо и ако си слушал/а в час не би тряяло да те затрудни матурата+тва ще имаш текста пред себе си-аз от 11 клас помня всичко, ся почнахме Смирненски-той е лесен, единственото, което ме притеснява е че не съм прочел Тютюн и Железният светилник, те са доста големи по обем пък няям никво време да ги чета.Мен повече ме притеснява втората матура-щото се колебая още по кво да е :-o
Аз най-много разбирам от биологията и мисля да кандидатсвам Медицина в Шотландия, но Биологията много много не ме плаши.. Все пак не сме толкова неграмотни някак ще се справим, но става въпрос за теста - въпроси по Литература дето изобщо не ги разбирам.. :-o

innababy
10-15-2011, 14:59
Разбирам ти притесненията и аз съм така в момента...Според мен има вероятност да се падне нещо от Ботев или пък от Смирненски(лично мое мнение). До сега нито един от тях не се е падал пък и в даскало са ни казали , че има вероятност , но пак казвам това е мое мнение иначе ,да, всяко произведение е възможно да се падне:)

mrtn
10-22-2011, 11:19
Всичко може да ви се падне.. колкото и да са балами матурите, трябва да се готвите от рано, не са за подценяване, защото виждате, че и там късат..
Мен Елин Пелин много ме плашеше, всичките му произведения ми бяха трудни, може тази година вас да ви огрее :lol:

lubovvv
10-22-2011, 11:34
Аз пък се надявам да се падне точно Елин Пелин, че поне неговите са разкази и се разбират по лесно и съм по запозната с тях, докато на Ботев, Вазов, Христо Смирненски, и другите които пишат стихотворения са ми по трудни, защото трябва да се ориентирам какво е искал да каже автора чрез един коя си метафора в стихотворението и тем подобни...Надявам се да се падне някой автор с разказиии, Дано!

SummerRain
10-22-2011, 12:38
Матурата е елементарна, няма място за притеснения :)

Rapunzel
10-23-2011, 07:02
Охх.. Надявам се и аз да се падне някав разказ и на мен ми са по-лесни... Късмет вече каквото е писано това ще се случи... :D