PDA

View Full Version : Съвети за седмокласниците - БАЛ , КАНДИДАТСТВАНЕ , ИЗПИТИ



RageAgainstTheMachine
10-07-2011, 18:09
В тази тема ще опиша и отговоря на най-честите проблеми на седмокласниците , както и някои съвети.

1.БАЛ

Балът се определя така - ОЦЕНКА ПО БГ ЗА ГОДИНАТА + ОЦЕНКА ПО МАТ.ЗА ГОДИНАТА + ОЦЕНКА ПО БЕЛ НА ИЗПИТА x2 + ОЦЕНКА ПО МАТ. НА ИЗПИТА x2

Тоест ако имате шестици на края на годината и 5 и 4 на изпитите се получава => 6+6+5x2+4x2 = 30 бал

Затова учете по-усилено по български и математика , другите предмети въобще не ви влизат в оценката(Единствено ако имате еднаква оценка , а тя е до стотни,а шансът е много малък, се разглеждат и другите оценки) Затова , след като съобщят оценките сами може да си изчислите бала.

Независимо къде живеете гледайте да изкарате бал над 30. Ако сте в София , където има много ученици гледайте да е над 33.

2. Частни Уроци

Ако имате финансова възможност не си спестявайте ходенето на частни уроци , ще ви помогнат изключително много - колкото и да ви е неприятно дори да сте гений материала е наистина много труден.

10 лева е в рамките на добрата цена. За предпочитане е да ходите 3 пъти в седмицата по математика и 2 пъти по български.

3. Помагала

Ще ви покажа помагалата , които аз ползвах и наистина ми помогнаха. (ТОВА НЕ Е РЕКЛАМА)

а) Анализи на СОФИЯ ТОДОРОВА

http://i1.helikon.bg/176/142398z.jpg


б) Задачи по математика на Архимед -

https://www.store.bg/lstimg/26435/kniga-za-uchenika-po-matematika-za-7-klas-zdravka-paskaleva-maia-alashka-rajna-alashka.jpg

Ако не ги харесвайте , се насочвайте към помагала с обяснения и отговори отзад.

3.ИЗПИТА

Ах този , изпит , голяма паника пада. Гледайте да си починете преди него , както и да хапнете малко шоколад пийнете вода , успокойте се. Последния месец е добре да решавате тестовете от миналите години , за да имате представа какво е. Всяка година е различно. Някои квестори дават да се преписва други не - всичко е на късмет. Въпреки всичко си носете калкулатор по математика. Ако наистина се затруднявате с някоя задача идете до тоалетната и звъннете на някой ваш близък. Квестори има само в коридорите , до тоалетната никой няма да ви следва. Въпреки всичко говорете по-тихо. Оставяйте задачите или упражненията , които не можете да решите за по-после, не губете време. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не преписвайте от случайници. Ако съвсем сте я закъсали може, но не поправяйте ако някой ви казва , че е "В" , а не "Б". Имайте вяра в знанията си , ако сте учили няма да ви изневерят.

4. След изпита

Резултатите се съобщават в сайта на МОН , много е забавно всички са притеснени. После пада парти голямо , пресмятане на балове и т.н. Следват желанията за гимназия. Много внимавайте как ще ги подредите. Винаги първо пишете това , което най-много искате. Може да влезете даже да нямате достатъчен бал. Ако не влезете , задължително пробвайте второ записване - ако не стане , пробвайте трето - НЯМА НИКАКВА ПРОСТОТИЯ , ЧЕ АКО СЕ ЯВИШ НА ВТОРО ЗАПИСВАНЕ СИ ГУБИШ МЯСТОТО - пълен BULLSHIT Накрая дали си приет се поевява в сайта на МОН , там където сте си видели оценката. Класовете по принцип се обявяват септември месец.

Успех от мене...


П.С: Предлагам да стане важна (щот съм пич) , защото отговаря на много въпроси и е полезна 8-)

xxKiFlAxx
10-07-2011, 18:34
ооо на изпитите след 7клас се бях толкова притеснила че забравих всичко а и каквито и да е съвети не вярвам да помогне :D

SmilezZz
10-08-2011, 08:51
За сборниците мога да препоръчам най - вече този:
http://i3.helikon.bg/952/111388z.jpg
Задачите са решени , с обяснения. Много ми е помогнало това помагало. Но все пак най - важното е да не се притеснявате седмокласници. Бъдете спокойно , че притеснението играе лоша шега.