PDA

View Full Version : Нива в Английскя език



Transform
10-07-2011, 22:27
На кое ниво сте в Английският език,имате ли сертификати?
Аз съм на A2,ходя в ''Акцент'' и честно казано много искам да си взема сертификат,попрнцип знам че помага при приемането в университети в Америка/Англия.. но ще се радвам да ми разясните сертиификатите (кой,за кое е,какво,що) :)

TheBeatles
10-08-2011, 13:30
Ниво C1, имам 2 сертификата. От тази година спрях уроците, защото вече няма смисъл, аз си знам английския. Иначе бях със частен учител по 2 пъти на седмица, от детската градина до сега (7 клас). За сертификатите няма какво да разяснявам, първият е лесен, за вторият трябва да поучиш доста, има някои трудности. Другата информация можеш да си я намериш в интернет. :wink:

Chacho
10-08-2011, 14:30
Нивата са А1,А2,В1,В2,С1,С2 , като нарастват отляво надясно. С2 е най-високото ниво, А1 – най-ниското.

http://europass.cedefop.europa.eu/LanguageSelfAssessmentGrid/en


Естествено, тези нива не са особен показател. Това, че си на С2 и говориш добре, не значи, че си "майстор" или нещо подобно. Ако искаш нещо по-сериозно от това да използваш английския - записваш филология, лингвистка, приложна лингвистика, т.н.

musS
10-08-2011, 18:38
C1 съм .. обаче трябва да се разровя за сертификатите ..

Transform
10-09-2011, 14:34
ами какви са тези нива S1,S2 .. ?

Chacho
10-09-2011, 14:38
Тва са в частните школи, поне в Европа бяха такива.

S1 -:- S5 са Senior нивата. След S5 бяха CC1,CC2,CC3 (Cambridge certificate)

Има и преди S-овете, разни J1, J2, P1, P2, P3, P4, т.н. Общо май са към 12, по 1 ниво на година, но не е задължително да почваш най-отдолу и можеш да прескачаш.

BrainlessROCKBABY
10-09-2011, 15:24
C1 - за advanced ;p

LoupGarrou
10-09-2011, 16:44
На кое ниво сте в Английският език,имате ли сертификати?
Аз съм на A2,ходя в ''Акцент'' и честно казано много искам да си взема сертификат,попрнцип знам че помага при приемането в университети в Америка/Англия.. но ще се радвам да ми разясните сертиификатите (кой,за кое е,какво,що) :)

Така, както си тръгнала ... Не искам да те обидя, но тези нива са си въздух под налягане, няма смисъл да се явяваш на изпити, учи си езика и така. То като се почне KET,PET не-знам-си-какви, не-знам-си-що край нямат.

Ако си над 14 е добре да започнеш да се занимаваш по-интензивно вече.

Zorin
10-09-2011, 21:30
Тва са в частните школи, поне в Европа бяха такива.

Още един възпитаник на "Европа"! :D Здравей, колега.
Принципно световната приета система е - както написаха по-горе - от А1 към С2, като принципно сертификатните нива са В2 (първи), С1 (втори) и С2 (трети). Кетовете и Петовете ги забрави изобщо - плюс е ако ги имаш, но нито едно английско уни не ги изисква.
Аз имам С2 Proficiency с B, изпратих го като резултат на някои университети в UK и ми казаха, че ми е достатъчен като english language requirement, даже TOEFL не ми искат. (: Изкарвайте сертификати докато можете, после ще ви е лесно.

vqra
10-10-2011, 21:56
за мен най-важно е да си имаш сертификат. то може да си знаеш езика идеално ама кой ще знае кат нямаш сертификат. аз съм учила английски език в среда и сега на ново ги почвах нивате че няма сертификат скапана работа ама какво да се прави