PDA

View Full Version : Какво мислите за връзките от разстояние?



sweetyytweety
10-08-2011, 06:28
Какво ви е мнението за тези връзки, просто ми е любопитно? Според вас възможни и истински ли могат да бъдат? ( не говоря от типа на "скайп връзка" а да са от два различни града примерно)

SmilezZz
10-08-2011, 07:05
Против такива връзки съм. "Невиждани очите се забравят". А тези връзки са наистина много трудни за поддържане. Особено за недоверчивите като мен. :D

XTREMEFREERIDE
10-08-2011, 07:06
Понятието "от два различни града" е изключително широко.

С приятелят ми сме на има-няма 100 километра разстояние вече повече от три години. Наистина се оказва пречка в дадени моменти, това, че не се виждаме по-често от уийкендите през учебно време, но и двамата знаем, че всеки го прави заради бъдещето си и напълно се подкрепяме през цялото време. Така че, в този ред на мисли - да, възможни са. Дори мисля, че това е засилило връзката между нас.

Трудно е да има човек, който обичаш повече от себе си, а в същото време, точно в моментите, в които имаш нужда от него, той да се оказва толкова далеч, че дори мислено да не можеш да го прегърнеш. Кофти е, но не е болка за умиране, а и е до време.

От друга страна, познавам една двойка, които са на хиляди километри един от друг. Имат връзка около 8-9 месеца, но момчето скоро замина да учи в Лондон, а тя си остана тук, естествено, да завърши гимназия. Тя не мисли да учи в чужбина, той ще се прибира 3 пъти в годината, като най-дългия период на престой тук ще му е 2 месеца. Те няма да се виждат дори 50% от дните в годината. Това вече не е никак хубаво. Те за сега продължават връзката си, но аз съм почти обедена, че това рано или късно ще приключи.

И пак зависи от много фактори. Човек никога не знае.

marin4itu
10-08-2011, 07:34
Има много теми изписани по тази тема..
Трудна връзка е, определено, не е за лапета, които не знаят какво искат, изгражда се на много голямо доверие, трябват и финанси на всичкото отгоре за пътувания..
Но най-трудното идва, когато заживее двойката заедно. Защото всеки е свикнал примерно в 5 дни в седмицата да си излиза с приятели и т.н. и когато 2 дни са заедно е отдават напълно един на друг. Но идва момент, когато двойката заживява заедно и все пак има нужда да излиза и с приятели и става така че единият или двамата се чувстват пренебрегнати и просто трябва да се научат да живеят заедно.

LeprikonA
10-08-2011, 07:40
трудни са си. почти невъзможни според мен, защото и двамата трябва много, ама наистина много, да се обичат, да си вярват и да могат да чакат. комуникацията е по-трудна, вижданията, ако разстоянието е голямо, още повече. аз излязох от такава връзка, която продължи 2 години и половина, просто защото чувствата се изгубиха от отчуждение, липса на разговори и т.н. честно казано, повече няма да се хвана на подобен вид връзки.

Soraq
10-08-2011, 07:52
Ако двама човека са били доста дълго време заедно и изведнъж разстоянието ги разделя, според мен не е проблем. Ама ако ходиш с някой най-много от месец и сте в различни градове става трудно. :)

balu4ka
10-08-2011, 08:06
Това никак не е проблем.Защото,всеки ден връзки на 10 мин разстояние един от друг ,приключват за 1 седмица.Така ,че това никак не е белег.
Според мен всичко е до двамата души във връзката.Моята също е от разстояние и не съжалявам.Защото знам ,че за този човек си струва,а и моментите с него ме топлят до следващия път когато се видим,а и тогава съм наистина щастлива.Имала съм такава връзка и сега имам,честно казано мисля,че така тръпката не се убива,не си омръзвате толкова бързо като в спокойните връзки.Има надежди,стига наистина да имаш волята да чакаш,да обичаш и да имаш доверито ..което е нужно.

againstyou
10-08-2011, 08:58
Много зависи от хората,но аз лично съм против.

xoxi
10-08-2011, 09:03
Един-двама го казаха преди мен.
Всичко зависи от самата връзка и хората в нея.
Аз примерно връзка от разстояние не мога да поддържам. Знам и виждам, че има хора, които могат. Евала им. Аз обаче не бих се захванала с това.

Grommash
10-08-2011, 09:13
Тези връзки са напълно осъществими, обаче има една малка подробност. Разликата се крие в годините. Тийновете започват връзка чрез скайп най-вече, там им е основното комуникативно място, след това започват посещения по градовете, но намеренията им не са толкова сериозни, колкото да зрелите хора. Оттам се появява и опасението дали другия човек на изневерява, понеже няма как да имаш пълно доверие в човек който е далеч от теб и не си говориш с него очи в очи, за да разбереш реакциите му в дадени ситуации, като това води до край на връзката. При зрелите хора нещата са съвсем други, ест има го и недоверието, но при тях намеренията им са съвсем други. Щом си е хванал даден човек приятел/ка в много случаи се говори за опит за сериозна връзка. Под сериозна връзка имам в предвид хора на които са им омръзнали връзките от типа "щи звънна", като при тях опита им за връзка от разтояние е по осъществим и траен. Лично моята позиция по въпроса е неизвестна, не бих започнал такава, но нищо не се знае какво може да ти поднесе живота. :)

Hilary_
10-08-2011, 09:14
Само ако е временно. Иначе за мен такива връзки нямат смисъл.

MaLkaTa_LaDy
10-08-2011, 09:19
Ако една дълга и здрава връзка [при която хората са били от един глад] след време се превърне във връзка от разстояние има потенциал, но при положение, че разстоянието ги дели временно. Всякакви други варианти за мен биха били мъчение.