PDA

View Full Version : Някой който разбира от френски?



RainOfHope
10-08-2011, 13:02
Здравейте,
някой може ли да ми напише произношението на френски на ето този текст:
Le week-end rouge
Du 30 juillet au 1er ao

Mirage3
10-08-2011, 20:24
Съжалявам, ако имам грешки. Може някой да се включи и да ме поправи.
Пътуване във Франция
Француците използват много техните автомобили/коли. Мрежата от пътища и магистрали е много важна.
SNCF (Национално сдружение на френски(те) железници) организира пътувания с влак. Взимаме TER (регионален бърз влак), REP (бърза мрежа на Парижкия регион - тук не съм сигурна как точно се превежда) или TGV (високоскоростен влак)
За да се отиде от един град в едно село, вземаме автобуса.
Във всеки голям град има аеропорт. Air France, европейските компании или компаниите, предлагащи евтини полети до Париж, другите градове на Франция или чуждестранни/ в чужбина.
В Париж, можем да вземем метрото, автобуса или трамвая в няколко квартала. Във всичките други градове, използваме автобуса или трамвая (до Монтоелиер, до Страсбург, до Лили и др.)
И, разбира се, можем също да вземем такси.

RainOfHope
10-08-2011, 22:04
Благодаря ти много :)
С произношението ще се опитам да се справя и сама. Темата може да се заключи. :)

bobisg
10-09-2011, 14:41
Благодаря ти много :)
С произношението ще се опитам да се справя и сама. Темата може да се заключи. :)
Само да те питам-във фег ли учиш,защото това текстче ми е познато като бях 8 клас. :)

Mirage3
10-09-2011, 15:34
Аз по принцип мога да помогна с на някои думи произношението, но буквите са трудни за писане и обяснение. Трябва да се слуша...

RainOfHope
10-09-2011, 16:13
Благодаря ти много :)
С произношението ще се опитам да се справя и сама. Темата може да се заключи. :)
Само да те питам-във фег ли учиш,защото това текстче ми е познато като бях 8 клас. :)
Не, но вторият език, който уча е френски.
А за произношението се справям с гугъл що годе, иначе мерси отново :)