PDA

View Full Version : Проблем със една задачка по С++



nikolai2240
10-08-2011, 14:04
Здравейте!
Някой би ли могъл да ми помогне в решаването на една задача?
В едномерния масив PIK(12) въведете първите 6 елемента, задължително нарастващи, а следващите 6 -да са намаляващи.
Намерете средно-аритметичната стойност на масива PIK и определете по колко на брой са елементите, които са по-малко и колко са по-големи от нея, като ги отделите в нови масиви.
Изведете масивите в подходящ вид на екрана.
Определете кой е най-малкия елемент на масива PIK
Пресметнете сумите на квадратитеи на кубовете на елементите от новите масиви.

Имам решение, но не мога да го стартирам. След билд излиза press any key to continue... и не знам къде ми е грешката. Ако някой прояви интерес пращам "готовата" програма да я погледне.
Благодаря предварително!

lmao
10-08-2011, 18:04
е пусни я, защо само си губиш времето да чакаш някой да ти каже да я дадеш

nikolai2240
10-08-2011, 19:27
Извинявам се за предния линк. Този трябва да работи! :) http://dox.bg/files/dw?a=69ace824af

lmao
10-08-2011, 22:30
СТРАНИЦА ЗА ДОСТЪП


Несъществуващ файл / папка

Playmate
10-09-2011, 21:55
Здравей, написах цялата задача доколкото съм я разбрал, дано мога да ти помогна. Извинявам се предварително ако нещо не е както трябва, начинаещ съм, запознат съм само с основите на езика. Сега виждам, че не съм прочел правилно условието на задачата и съм разделил масивът на два, единият с нарастващите, а другият с намаляващите елементи, а трябвало да е с елементите по-големи и по-малки от средната стойност. Надявам се да ти свърши работа, можеш да си го преработиш.
Линк: dox.bg/files/dw?a=99797fdfc9

Поздрави! :)