PDA

View Full Version : Диета



xwizkkhaLiffax
10-08-2011, 14:06
Значи, аз съм на 14 години и тежа към 82 кг. Кой знае как мога да сваля поне 20 - 30 кг до лятото ;]] Кажете ми няква диета, ала бала.

Ще съм благодарен на всеки ПОМОГНАЛ ! х3 8-)

awerw
10-08-2011, 14:08
Колко си висок, избирате си най-трудния сезон хора :( Яко във фитнеса кардио и намаляш много въглехидратите и 20 на дали, но 15 може, ако си стриктен.

ThisIsMe
10-08-2011, 14:31
При хранителната диета е възможен йо-йо ефекта.Особено когато искаш да свалиш повече килограми.Избери си любим спорт и постави началото на една наистина здравословна "диета"!Ако си редовен и имаш желание,резултатът ще е видим.

PamelaIvanova
10-08-2011, 14:36
Протеинова диета, прочети за нея, и яко кардио във фитнеса.

superskank
10-08-2011, 20:52
Здрасти.
Не си уточнил ръста си.
Също, мислиш ли че е нормално да свалиш 20-30 кг?
Представи си мъж с тегло 50 кг?
Изследвал ли си хормоните си - тестостерон и кортизол?
Би ли предоставил малко повече информация за метаболизма си?
Често без знание, много хора страдат от специфично заболяване, което пречи на организма да се прочиства правилно.
Но все пак ще напиша няколко ценни съвета, които се надявам да ти помогнат.
1) Яж много плодове. (разбира се без калоричните)
2) Пий минимум по 8 чаши вода на ден.
3) Закусвай зърнени храни. (мюсли, овес, както и пълнозърнест хляб)
4) Избягвай храни, които съдържат твърде много мазнини, калории и въглехидрати. (да, и сиренето което ядете е много мазно)
5) Ако имаш затруднения със спортовете, прави поне разходки от 30 минути дневно, но със забързана крачка. (колкото се може по-бързо)
6) Приемай много фибри.

Това са само съветите. Когато се комбинират с правилната диета за твоят организъм и наистина спазваш всичко - ефект има. (3 кг за 1 месец).
Дано съм помогнал. :)

kalpazanka
10-09-2011, 08:46
Нито намаляй въглехидратите, нито минавай на нисковъглехидратна диета!!!
Редуцирай дневния калориен внос с максимум 500 kcal, изключи рафинираните захари и джънк фууд, увеличи двигателната активност и резултатите няма да закъснеят.

awerw
10-09-2011, 10:14
Каква протеинова диета той иска да отслабва бе ! И калпазанке, как ще намали калориите, ако не намали въглехидратите ?

kalpazanka
10-09-2011, 10:15
Каква протеинова диета той иска да отслабва бе ! И калпазанке, как ще намали калориите, ако не намали въглехидратите ?
Намалява погълнатото количество, а не само една единствена група!

awerw
10-09-2011, 10:16
Но най-вече трябва да намаля въглехидратите.

kalpazanka
10-09-2011, 10:22
Но най-вече трябва да намаля въглехидратите.
Защо? Обоснови се биохимично.

awerw
10-09-2011, 10:29
Защото от белтъци не се пълнее, не съм доктор да се обяснявам, но всеки знае, че се намалят въглехидратите от тях се пълнее не от друго.

kalpazanka
10-09-2011, 10:42
Защото от белтъци не се пълнее, не съм доктор да се обяснявам, но всеки знае, че се намалят въглехидратите от тях се пълнее не от друго.
Биохимично, драги. Защо да не се пълнее от белтъци? Те нямат ли енергийна стойност? Я набивай един месец само месо и си направи калорийния баланс положителен, стъпи на кантара и пак ще си трошим клавиатурите с лаически теории.

awerw
10-09-2011, 10:50
Теоретично да, но кой ще седне да ти набива цял месец месо, освен ако не е спортист ?

kalpazanka
10-09-2011, 11:14
Теоретично да, но кой ще седне да ти набива цял месец месо, освен ако не е спортист ?
Не ми се измъквай, не се и опитвай да хитрееш на дребно. :razz:

Чакам си биохимичното обяснение.

awerw
10-09-2011, 11:43
Защото въглехидратите съдържат повече калории от белтъците и е по-лесно да намалиш тях, а и като не се движиш, тези въглехидрати се превръщат в мазно и става по-зле за теб.

superskank
10-09-2011, 14:38
Нито намаляй въглехидратите, нито минавай на нисковъглехидратна диета!!!
Редуцирай дневния калориен внос с максимум 500 kcal, изключи рафинираните захари и джънк фууд, увеличи двигателната активност и резултатите няма да закъснеят.
Не мислиш ли, че е малко вредно да намали толкова жестоко приема на kcal? При условие, че е от мъжки пол, представи си от 2000 kcal разрешени, да започне да гладува и да приема 3 пъти по-малко. Гладът не е начин за отслабване според мен. Мазнините и въглехидратите са най-важни.

10-09-2011, 20:41
Нито намаляй въглехидратите, нито минавай на нисковъглехидратна диета!!!
Редуцирай дневния калориен внос с максимум 500 kcal, изключи рафинираните захари и джънк фууд, увеличи двигателната активност и резултатите няма да закъснеят.
Не мислиш ли, че е малко вредно да намали толкова жестоко приема на kcal? При условие, че е от мъжки пол, представи си от 2000 kcal разрешени, да започне да гладува и да приема 3 пъти по-малко. Гладът не е начин за отслабване според мен. Мазнините и въглехидратите са най-важни.
+
Какво означава 500калорий?! Нали ще припада по улиците и ще умре от глад?!
Калорийте са енергия, а без енергия да спортуваш и пистолет да му опреш в главата няма да може да го направи. А тая мързеливата с "аз няма да ям, ама няма и да спортувам" забрави да отслабнеш така.
Най-добре яж що годе здравословно и блъскай във фитнеса или подхвани някой спорт. Това важи и за женската аудитория.

kalpazanka
10-09-2011, 21:20
Нито намаляй въглехидратите, нито минавай на нисковъглехидратна диета!!!
Редуцирай дневния калориен внос с максимум 500 kcal, изключи рафинираните захари и джънк фууд, увеличи двигателната активност и резултатите няма да закъснеят.
Не мислиш ли, че е малко вредно да намали толкова жестоко приема на kcal? При условие, че е от мъжки пол, представи си от 2000 kcal разрешени, да започне да гладува и да приема 3 пъти по-малко. Гладът не е начин за отслабване според мен. Мазнините и въглехидратите са най-важни.
+
Какво означава 500калорий?! Нали ще припада по улиците и ще умре от глад?!
Калорийте са енергия, а без енергия да спортуваш и пистолет да му опреш в главата няма да може да го направи. А тая мързеливата с "аз няма да ям, ама няма и да спортувам" забрави да отслабнеш така.
Най-добре яж що годе здравословно и блъскай във фитнеса или подхвани някой спорт. Това важи и за женската аудитория.
Мацко, овладей си нервите и вземи да понаучиш мерните единици. ;)
superskank, математиката явно не ти е силната страна. :lol:

superskank
10-10-2011, 00:25
superskank, математиката явно не ти е силната страна.
Напротив, много ми е силна даже. Научи се да приемаш критика, а не да злобееш :)

kalpazanka
10-10-2011, 06:08
superskank, математиката явно не ти е силната страна.
Напротив, много ми е силна даже. Научи се да приемаш критика, а не да злобееш :)
Не злобея. Това твоето не е градивна критика, а показва, че си прочел по диагонал и изобщо не си осмислил написаното. Първо написах да ограничи С МАКСИМУМ 500 ккал дневния калориен внос- това ще рече, че може да го намали с 1 ккал, с 2, с 3....със 150, 151, 152.... до НАЙ-МНОГО 500. Оттук започваш да смяташ
2 000-1=
2 000-2=
2 000-3=
2 000-150=
2 000-151=
2 000-152=
2 000-500=
Сега ще благоволиш ли да прочетеш и осмислиш какво АЗ съм написала и за какво ТОЧНО ти ми се напъваш да спориш?!

superskank
10-10-2011, 06:28
Не желая да влизам в излишни спорове. Просто го давай по-кротко. Нека чуем и другите коментари по темата. :)

kalpazanka
10-10-2011, 06:49
Бях длъжна да си защитя тезата. Все пак двама неразбрали са сериозно недоразумение.

awerw
10-10-2011, 16:10
kalpazankeee пак калпазанстваш нещо 8-)