PDA

View Full Version : Най-добрата ми приятелка ..



dream1707
10-08-2011, 20:40
Просто си няма никаква идея колко ме наранява ... Има периоди в които един вид се обсебва от някакви хора, постоянно говори за тях .. бях и свикнала, но от няколко месеца, повече от половин година мисля че.... се сприятели с едно момиче ... и не престава да говори за нея... много се е привързала, само ми обяснява колко била печена ... Постоянно ми говори, колко много и липсвала (тя се премести) ... колко ревала за нея... как само се садвала като гледала някакви техни общи снимки ... Изръси сума ти и пари за нея.... за заминаването и и подари даже картина със тях двете на нея... Обяснява се постоянно колко много я била обичала... Как искала само лятото да дойде да идела при нея на морето ... как като станела на 18 щяла да се премести в нейния град.... Не осъзнава колко много ме ядосва с това.... и как ми подкопава самочувствието... как ме кара да рева... Това си беше моята най-добра приятелка до преди тая да се появи... сега сякаш държи повече на нея от колкото на мен ...
Случи ли се нещо, първо на нея споделя... и от нея иска съвет... после на мен и то трябва да и тегля думите с ченгел от устата, за да ми каже какво се е случило ... Случвало се е да ми иска съвет, да и кажа, да иска и на другата, тя да каже обратното ... приятелката ми естествено се съгласява с нея... на другия ден това момиче си променя мнението и дава същия съвет какъвто аз съм дала... и най-добрата ми приятелка отново се съгласява ... Говорили сме много за това... постоянно ми обяснява как това момиче и всявало респект, защото е по-голяма от нея (с 10 години о.О) ... как и зачитала мнението и си мислила, че тя знае всичко, защото има висше по психология .... Обяснява ми колко добре я познавала и обратно ...
Днес беше поредната ни караница .. където приятелката ми каза "Ще си изтрия скайпа... нямам какво да правя в него ... ще влизам само два пъти в седмицата да пиша със Савова, че са и почивни дни" ... С мен дали ще пише или не... кво я интересува... Излиза все с това, че сме се виждали на даскало... в училище се виждаме по коридора за секунди, защото нея я е срам от приятеля ми, а той е с мен по принцип .. Вече няколко месеца не иска да се запознае с него..

Обсъждали сме мнооого пъти това, обяснявала съм и всичко, окето написах по-горе... как се чувствам, как ми срива самочувствието като започне да реди суперлативи за това момиче ... че прекалява... ако беше в границите на нормалното все щях да го преглътна, но тя наистина прекалява... Като и го кажа и става кофти, казва няма повече... не ми говори за нея ден-два и после пак започва ...
И като ми стане пак кофти, заради нещо което е казала... започваме да се караме... тя ми се кара де, че защо всичко за което сме се били карали била тая Савова ... И е инат и не ще да се погледне и да осъзнае как се държи спрямо всички около нея, заради тая...

На който и неин познат да спомена нещо за това момиче... все ми отговарят с "Оле не, моля те.. престани ... Деница ми наду главата с тази, недей и ти" ...

Вече направо не мога да го трая това...и не знам какво да правя... и как да и го обясня :( ... щото тя няма да ме разбере... щото си знае нейното ... И знам, че и да каже, че няма повече да прави така.. след няколко дни пак ще пее същата песен...

Мерси ако някой е прочел всичкото това... от части исках просто да си излея душата..

xoxi
10-08-2011, 20:46
Демек ти ревнуваш от другото момиче?
Това е отвратително. 8-) Мен са ме ревнували и накрая се наложи да прекъсна всякакви приятелски връзки и с двете.

callia
10-08-2011, 20:55
Какво да направиш ли? Ами, първо добре си помисли, щом 'най-добрата ти приятелка' прави така, дали изобщо ти е истинска приятелка...

dream1707
10-08-2011, 20:58
Не.. ревността е едно ... аз обикновено я крия... ама тя прекалява.
Някога най-добрата ти приятелка подарявала ли е картина с нея и някакво друго момиче там на това момиче... да пише, че страшно я обича и нз си какво си...
На всякъде пише за нея... скайп пишеше до скоро колко я обича... или колко и липсва.. с тяхна обща снимка... във фейс съшата работа... навсякъде говори за нея... на приятелите и им е писало да им говори за нея, тя дори не се усеща...
За всичко се консултира с нея... мен не ме има за човек... а ми се води най-добра приятелка...

Остави ревността... никой не би предположил, че сме най-добри приятелки... а то и не си личи ...

И пиша просто защото ми е гадно заради това... тя не си е моята приятелка, сякаш с друг човек общувам ...

ledenakrasota
10-08-2011, 21:01
Намери си гадже. :)

xoxi
10-08-2011, 21:05
"Тя си е моята приятелка", "Слуша повече другата".. blah-blah. Точно ревност си е.
Както каза някой след мен, представи си каква приятелка ти е щом не се съобразява с теб, след като ти си правила толкова компромиси за нея.

dream1707
10-08-2011, 21:05
Имам си гадже ;д ....

Да.. да спомена, че от няколко месеца тя дори не иска да се доближи на 5 метра от него... Казах и, че ми е важно тя да се запознае с него... и тя пак не иска, срам я било ... Когато съм с него ме подминава като пътен знак... или заобикаля и си мисли, че аз не я виждам.. само и само да не мине покрай нас... Ще кажеш, че той хапе ;х

dream1707
10-08-2011, 21:07
"Тя си е моята приятелка", "Слуша повече другата".. blah-blah. Точно ревност си е.
Както каза някой след мен, представи си каква приятелка ти е щом не се съобразява с теб, след като ти си правила толкова компромиси за нея.

Абе и ревност има ... ама ... аз поне си я смятам за основателна ;х..

Тя преди ми се сърдеше и ме ревнуваше от приятелки, които даже не говорех за тях почти пред нея, щото знам, че не и е приятно ... А тя не се спира...

xoxi
10-08-2011, 21:10
Е, точно де.
А защо я е срам от приятеля ти?

Ако не искаш, не отговаряй. Стана ми любопитно просто.

callia
10-08-2011, 21:13
Еми, виж сега, разбирам те. Сядаш и говориш с нея сериозно. Казваш ѝ, че трябва да престане да ти говори за нея или... ами, знаеш. Ти ще спреш да ѝ говориш. Тогава ще си проличи каква приятелка е.

dream1707
10-08-2011, 21:14
Е, точно де.
А защо я е срам от приятеля ти?

Ако не искаш, не отговаряй. Стана ми любопитно просто.

Ми не знам защо я е срам ;х... Няма логична причина...
Веднъж е излизала с нас и то беше защото нямаше как да избяга, той мина за малко .... седнахме на една пейка и тя през цялото време си зяпаше телефона и звънна на другото момиче да си говорят... мъчих се на няколко пъти да я заговоря, даже не отразяваше...


Хем съм и и обяснявала колко е важно за мене, да не се държи така спрямо него.. защото най-малкото, че и на него му става много тъпо и си мисли, че тя не го харесва ... и тя не иска и не иска да направи този компромис за мен ...

xoxi
10-08-2011, 21:25
Чудя се как въобще я търпиш все още.
Помисли и за себе си. Заслужаваш ли такова отношение??
Ако мислиш, че не заслужаваш, остави това момиче да се радва на другите си приятелки и потърси човек, който ще прави толкова компромиси за теб, колкото си готова и ти за него да направиш.

Не казвам напълно да я отрежеш, но поне спри да бъдеш толкова мека към нея.

dream1707
10-08-2011, 21:28
Еми, виж сега, разбирам те. Сядаш и говориш с нея сериозно. Казваш ѝ, че трябва да престане да ти говори за нея или... ами, знаеш. Ти ще спреш да ѝ говориш. Тогава ще си проличи каква приятелка е.

Не действа :) ... Говорили сме сериозно и без да я заплашвам с каквото и да е .. спира за ден ... пак почва...
Ако разговора ни прерастне в караница.. то завършва с първо от моя страна "Излизам от скайп (ние в скайп само се караме... лично обикновено мълчи и не ми отговаря) ... просто ен искам да се караме, а ако не изляза ще се скараме жестоко" ... и от нейна страна след малко смс или нещо подобно " Влизай си в скайпа, няма да те търся повече"

SunT
10-08-2011, 21:41
Обмисляла ли си варианта да харесва гаджето ти?Не, че нещо, ама чак толкова да го отбягва, след като не го познава...
Ти самата си видяла, че все едно говориш на стената.Има и друг вариант - започваш да и говориш за гаджето ти.100% темата няма да и хареса.Прави се на обсебена и ти.Ако вземе да ти мрънка каквото повикало, такова се обадило.
Ако пък не ти се хаби търпение я зарежи.Ясно е, че се оплела в някви заблуди.Като не те чува остави я да си прави каквото знае.Ще видим докъде ще я докара, когато на Савова и писне :?

callia
10-08-2011, 21:42
Ама не разбирам за кво ти е такава 'приятелка', която всъщност само те използва. ми просто преставаш да ѝ говориш и като те пита що не ѝ говориш, ѝ казваш, че ти е писнало от нея и не искаш да ѝ говориш, ако не подейства.. ми, знаеш - просто се махаш от нея. Явно не я заслужаваш.

dream1707
10-08-2011, 22:02
Ми не харесва гаджето ми ... тя там си се занимава с други момчета... ;д ... Аз имам чувството, че на тая Савова вече и е писнало ... но тя приятелката ми я мисли, за толкова прекрасна, че си мисли, че на това момиче никога няма и му писне от това, че не го оставят на мира...


Иначе не мога да я отрежа така ... просто сърце не ми дава, все пак аз си държа на нея, дали тя на мен вече е друг въпрос ..

FuCKkK13
10-08-2011, 22:44
ох, била съм в същата ситуаци.. та.. не спрях да я подкрепям, но започнах и аз да и споделям по малко и накрая се отдалечихме..все ми казваше ама аз на еди коя си не и казвам важни неща,а не беше така.. и тя като твоята приятелка не искаше да ме чуе и си знаеше нейното... има 2 варианта.. или тя те разбира или не.. ако е 2рото просто няма какво да направиш.. разговори и това е... а и ако някога има нужда от теб бъди насреща все някога ще го оцени ;) .. сега пък съм в друга ситуация... която е още по-гадна, но няма какво да направя...мълча си,когато трябва я подкрепям и това е.. все пак за това са приятелите.. да те разбират и когато никой друг не те подкрепя те да са до теб :)
айде успех.. и дано да се усети навреме :)

kyon
10-09-2011, 05:10
а ми се води най-добра приятелка...
:-|

Colouring
10-09-2011, 06:45
Ужас,да ти имам 'приятелката'.
Еми,извинявай,но никой не трябва да търпи такова отношение.Отдалечи се от нея,недей да й се обаждаш,недей да я търсиш често и я остави да си общува с тази другата.Ще видиш,когато я отритнат(защото,извинявай, о тези 10 години разлика ми се забиха в главата.. wtf?,пак ще те търси и ще иска да сте приятелки,ама съжелявам,всеки получава това,което е заслужил.

dream1707
10-09-2011, 09:26
ох, била съм в същата ситуаци.. та.. не спрях да я подкрепям, но започнах и аз да и споделям по малко и накрая се отдалечихме..все ми казваше ама аз на еди коя си не и казвам важни неща,а не беше така.. и тя като твоята приятелка не искаше да ме чуе и си знаеше нейното... има 2 варианта.. или тя те разбира или не.. ако е 2рото просто няма какво да направиш.. разговори и това е... а и ако някога има нужда от теб бъди насреща все някога ще го оцени ;) .. сега пък съм в друга ситуация... която е още по-гадна, но няма какво да направя...мълча си,когато трябва я подкрепям и това е.. все пак за това са приятелите.. да те разбират и когато никой друг не те подкрепя те да са до теб :)
айде успех.. и дано да се усети навреме :)

Това и правех ... и ние реално много се бяхме отдалечили. От както тая замина уж всичко се оправи... ама тя пак започна...

И то не е само ревност... от моя страна е и от части завист.. хич не ме и бърка да си го призная... Това най-добрата ти приятелка вече няколко години, на която ти разчиташ страшно много и доверяваш абсолютно всичко и се предполага, че за да сте най-добри приятелки трябва и от другата страна да е нещо такова..... да ти говори нон стоп как страшно много държала на нз си кой си, как можела да сподели всичко на тоя човек, как той винаги и давал най-правилните съвети, как с него можели да си говорят за всичко .. докато примерно с мен за някой работи въобще не иска да говори ... или започва да ми се лигави ;х

И то в крайна сметка тя е тази, която претендира толкова да сме най-добри приятелки... аз по принцип не харесвам да се наричаме бфф или някакви други лигави работи .. тя настоява.. Аз съм и казала, че за мен е най-важна от всичките ми приятелки и дали ще се наричаме най-добри или не няма голямо значение ... докато при нея не си личи аз да съм особено важна ...


И някой път направо имам чувството, че се срамува от това, че сме най-добри приятелки .... Във фейсбук имаме снимки заедно, навсякъде пишеше някакви сърца и прочие .... преди когато това момиче замина редовно излизахме заедно за период от месец някъде .... преди това не излизахме почти де ;х
И когато някой и каже "Ти си най-добрата приятелка на Боряна нали" ... или "Вие с Боряна сте най-добри приятелки" ... и тя вече все едно голямото чудо е станало... веднага започва да ми се вайка тия от къв зор пък ще знаят, че сме най-добри приятелки... кви клюкарки били хората, че всички знаели, че сме приятелки... нз си кво си ;х
А мен покрай бившия ми пък и от преди това в града от наборите ми и някоя др година по-нагоре(на долу) ме знаят ... и тя се ядосва, че някакъв познат и казал, че сме били приятелки :X Все едно е нещо срамно ... Та мамка му толкова ли съм ужасна, че я е срам от отношенията и с мене ;х

FuCKkK13
10-09-2011, 17:04
ха.. не само мои приятелки били такива :? .. това прозвуча грубо.. извинявам се :D а иначе... направо спри да се занимаваш с нея.. какви са тия простотии бе ? да я е срам от някого.. нз. какво .. има ендо момиче такова,което познавам.. от малки сме играели заедно после се поздравявахме по улиците,разменяхме по 5 изречения.. та.. това момиче отиде в др. град и като си идва едно здр. не ми казва.. нищо,че живеем една до друга.. та така.. да не ти пука.. всичко се връща.. нали знаеш,че както не те забелязва така един ден ще и потрябваш и тогава ще трябва да се замисли за някой неща... давам ти пример : аз и уй момичето,което го смятах за фр. ... тя ми реве и т.н. и аз я подкрепям обаче.. взе да върти по малко множко момчета и аз се ядосах, защото не искам да става курвентия.. та така..проведохме един разговор и уж ме разбра.. ок.. до тука добре.. след това обаче няколко пъти правеше мн гадни работи и аз и бях виновна и аз спрях да я подкрепям и накрая излезна,че аз съм гадната и аз не я подкрепям :shock: .. опитах да и обясня.. тя ме направи на 2 стотинки пред хора,за които преди казваше че не може да ги понася.. е писна ми..и спрях да я търся.. та и ти трябва да спреш.. всяко нещо си има граници... ако не оценява теб - не оценява и приятелството ви.. а в едно приятелство ако само единия оценява другия,то това не е никакво приятелство.. по-добре спри да я търсиш и т.н. щом така иска.. така да е.. няма смисъл да се унижаваш за това,че някой не е умствено израснал до ниво в което да преценява,кои са истинските му приятели и кои са само за едно време ;) .. айде успех :)

SunT
10-09-2011, 20:49
Само да те питам - тая Савова да не е даскал?Нещо ми е познато името.