PDA

View Full Version : Имам рядка брада



Ares
10-08-2011, 21:54
Вече съм на 18, започнах да се бръсна преди близо 3 години. В момента имам брада и се бръсна на 4-5 дни. Проблемът е, че брадата ми е рядка и изглежда кофти. Дори има няколко "петна", на които въобще няма окосмяване. Мислех си, че с времето окосмяването ми ще се сгъсти и разпредели нормално, но не виждам никакъв прогрес. Чегъртам се яко на контра, но няма ефект. Брадата ми не е малко и расте сравнително бързо, но е отвратително рядка. Та въпросът ми е на какво се дължи това и ще се оправи ли с времето или цял живот ще имам противна брада :? ? Ако трябва, склонен съм да започна да взимам и някакви медикаменти... Иначе окосмяването по тялото ми си е нормално, даже в краката съм горила, но брадата ми е адски недоразвита. Предварително благодаря !!!

superskank
10-08-2011, 21:59
Здравей.
Все още си на 18 години, в пубертета, и ще трябва да изчакаш поне още 2 години.
Както сам знаеш, при някои хора пубертета е забавен, за това ти препоръчвам да изчакаш.
Имам един въпрос - баща ти има ли гъста брада? Възможно е да е въпрос на ген.
И не на последно място - бих ти препоръчал да си направиш изследвания на тестостерона (след като излезеш от пубертета). Ако нивата му са твърде ниски - то там е причината.
Пиши ако имаш въпроси. :)

Ares
10-08-2011, 23:11
Здравей.
Все още си на 18 години, в пубертета, и ще трябва да изчакаш поне още 2 години.
Както сам знаеш, при някои хора пубертета е забавен, за това ти препоръчвам да изчакаш.
Имам един въпрос - баща ти има ли гъста брада? Възможно е да е въпрос на ген.
И не на последно място - бих ти препоръчал да си направиш изследвания на тестостерона (след като излезеш от пубертета). Ако нивата му са твърде ниски - то там е причината.
Пиши ако имаш въпроси. :)
Първо, мерси за бързия отзив. Брадата на баща ми е доста гъста, различна е от моята. Пубертетът мисля, че не ми е забавен, защото други отклонения в развитието, освен брадата, не съм забелязал да имам. Имам сравнително слаби кости, но това може и да се дължи на ген, понеже майка ми е много дребна. Даже мисля, че вече вече съм към края на пубертета, тъй като последните 1-2 години почти не съм дърпал на височина (ако това е критерий) . За нивата на тестостерона и аз си помислих и ще опитам да отделя време за едно такова изследване. Все пак, има ли някакви други белези, които предполагат занижени нива на тестостерон ?

superskank
10-09-2011, 03:50
Първо, мерси за бързия отзив. Брадата на баща ми е доста гъста, различна е от моята. Пубертетът мисля, че не ми е забавен, защото други отклонения в развитието, освен брадата, не съм забелязал да имам. Имам сравнително слаби кости, но това може и да се дължи на ген, понеже майка ми е много дребна. Даже мисля, че вече вече съм към края на пубертета, тъй като последните 1-2 години почти не съм дърпал на височина (ако това е критерий) . За нивата на тестостерона и аз си помислих и ще опитам да отделя време за едно такова изследване. Все пак, има ли някакви други белези, които предполагат занижени нива на тестостерон ?
Няма значение дали си дръпнал на височина, това не е фактор за излизане от пубертета.
Точно това може да е симптом на хормонален дисбаланс. Но за това казах да изчакаш още малко, защото хормоните ти "бушуват", докато си в пубертета.
Главния белег за ниско ниво на тестостерон е забавен растеж, както на тяло, така и на косми.
Препоръчвам ти да се консултираш с ендокринолог, а от там той да те изпрати за изследвания на тестостерон и щитовидна жлеза.
Не се притеснявай, няма нищо страшно. Просто ще ти вземат кръв и ще я изследват.
За проблема със слабите кости мога да препоръчам прием на качествени витамини и спорт.
Ако имаш въпроси, питай. :)

Moerder
10-09-2011, 14:09
Ти за самобръсначка не си ли чувал? Се едно си в ледена епоха!

mlakniwe2
10-09-2011, 14:17
И аз съм на 18 пък няям още брада само мъхче, бръсна се само над устната и то през 10 дни някъде, пък от нашият клас са супер брадясали и космясали, а аз приличам на 14 годишен :(

Moerder
10-09-2011, 14:24
http://edno23.com/getfile/pid:public_1386967/tp:image/27457d1244675809-ok-wheres-facepalm-emoticon-double-facepalm.jpg