PDA

View Full Version : Плоскостъпие ( Дюстабан)



Spoke
10-09-2011, 09:14
Имам наследсвен дюстабан. Затова разбрах едва след като се наложи да отида на физиотерапия за коленете, там лекарката ми каза, че съм дюстабан ( наследствен, от баща ми). Сега вече мисля, че огромните проблеми с колената са ми точно от плоскостъпието. Мисля, че ще трябва да си направя ортопедични стелки.
Искам да ви попитам има ли някой от вас с дюстабан който спортува и това не му пречи, по възможност да каже и какъв спорт ?

awerw
10-09-2011, 09:46
Кажи плоскостъпие, дюстабан никой няма да ти го разбере :lol: Познавам момиче което си купи стелки и мисля, че се оправи.

Spoke
10-09-2011, 09:52
А тя спортува ли нещо?

awerw
10-09-2011, 10:00
не

Chacho
10-09-2011, 15:24
Едно момче от тренировките ми беше дюстабанлия и тренираше със стелки. По състезанията пък беше бос. Никога не му е пречело това.

ledenakrasota
10-09-2011, 15:33
Имам наследсвен дюстабан. Затова разбрах едва след като се наложи да отида на физиотерапия за коленете, там лекарката ми каза, че съм дюстабан ( наследствен, от баща ми). Сега вече мисля, че огромните проблеми с колената са ми точно от плоскостъпието. Мисля, че ще трябва да си направя ортопедични стелки.
Искам да ви попитам има ли някой от вас с дюстабан който спортува и това не му пречи, по възможност да каже и какъв спорт ?

Аз му казвам джазтабан. :D :D :D


Изкарват ме такава, но се оказа, че не съм. То имало два вида извивки. Аз с по-слабо изразената. :) Когато спортувах не съм имала проблеми с нещо. До колкото знам това не се лекува(все пак така си си роден), а просто си носиш стелки и подобни работи. :)

Spoke
10-09-2011, 16:29
Дам благодаря ви за съветите, ще кажа на доктора за това и сигурно ще ми каже какви стелки да нося за да спортувам без проблеми.
Благодаря на всички за отговорите.

panjilov
10-09-2011, 20:05
Значи аз имам дюстабан.То по принцип тази болест не може да се лекува :( Стелките помагат да !!! В смисъл не ти се изморяват краката и все пак и това е + .. Спортувах 6 г. Футбол . Пречеше ми преди да сложа стелки с тях е по добре! А и не са толкова скъпи около 60 -100 лв не съм сигурен за сега. Но ти препоръчвам да си вземеш едни. Те едва ли може да ти оправят краката но пък няма да ти се изморяват и да те болт

Vladel
10-10-2011, 16:45
Да аз съм дюстабан-не 100%плоско ходило ,но пак е лек ctадии.Тренирам гребане и до сега не ми е пречило.

badsector
10-10-2011, 18:01
Що не пита физиотерапевтката дали може да е от това? Аз съм дюстабанлия до някаква степен, но ходя километри пеша всеки ден, спортувам и въобще не го забелязвам, какво остава да ми пречи за нещо.