PDA

View Full Version : Зодии



Bozichko
10-09-2011, 10:21
Не се сдържам вече! Разберете го един път за винаги (няма как да стане, щом зодията ви определя връзката...), зодиите НЕ ОПРЕДЕЛЯТ НИЩО ! Познавам сума ти хора, от еднакви зодии, напълно противоположни характери, нищо общо един с друг. Но разберете това! Ако сте стигнали до там, че зодията е главния фактор за определянето на вашата половинка в живота, за връзката ви, за това дали ще си допаднете - ВИЕ ИМАТЕ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ !!!

Moerder
10-09-2011, 10:24
Не се сдържам вече! Разберете го един път за винаги (няма как да стане, щом зодията ви определя връзката...), зодиите НЕ ОПРЕДЕЛЯТ НИЩО ! Познавах сума ти хора, от еднакви зодии, напълно противоположни характери, нищо общо един с друг. Но разберете това! Ако сте стигнали до там, че зодията е главния фактор за определянето на вашата половинка в живота, за връзката ви, за това дали ще си допаднете - ВИЕ ИМАТЕ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ !!!

+ 11111111111111111111111111111111111111111111111111 11111111

Щот аз съм прасе нали разбирате?

NomNomNom
10-09-2011, 10:27
И АЗ ТАКА ВИКАМ , ФУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ УУУУУУУУУ

Moerder
10-09-2011, 10:31
И АЗ ТАКА ВИКАМ , ФУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ УУУУУУУУУ

А така!

tuzaro
10-09-2011, 10:32
бмхнчпм

ledenakrasota
10-09-2011, 10:33
Естествено, че не определят нищо! Определят всичко и нищо! Както всичко останало! 8)

Shines
10-09-2011, 10:34
Единственият фактор за определяне е какъв е човека отвътре, какво носи в себе си :).

CupcakeKitty
10-09-2011, 10:42
Не се сдържам вече! Разберете го един път за винаги (няма как да стане, щом зодията ви определя връзката...), зодиите НЕ ОПРЕДЕЛЯТ НИЩО ! Познавах сума ти хора, от еднакви зодии, напълно противоположни характери, нищо общо един с друг. Но разберете това! Ако сте стигнали до там, че зодията е главния фактор за определянето на вашата половинка в живота, за връзката ви, за това дали ще си допаднете - ВИЕ ИМАТЕ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ !!!

Имам чувството че това за мене си го написал :lol:

npace
10-09-2011, 11:04
Не се сдържам вече! Разберете го един път за винаги (няма как да стане, щом зодията ви определя връзката...), зодиите НЕ ОПРЕДЕЛЯТ НИЩО ! Познавах сума ти хора, от еднакви зодии, напълно противоположни характери, нищо общо един с друг. Но разберете това! Ако сте стигнали до там, че зодията е главния фактор за определянето на вашата половинка в живота, за връзката ви, за това дали ще си допаднете - ВИЕ ИМАТЕ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ !!!

+ 11111111111111111111111111111111111111111111111111 11111111

Щот аз съм прасе нали разбирате?
Къв си ти прасе бе, аз съм прасе :D

Delala
10-09-2011, 12:58
Подкрепям! Зодиите са глупост. Характера на всеки е индивидуален и зависи от различни фактори. Понякога се срещат и прилики между хора с еднакви зодии, но аз ги наричам - съвпадения.

0bsessi0n
10-09-2011, 13:20
Познавах сума ти хора, от еднакви зодии, напълно противоположни характери, нищо общо един с друг.
Що бе, да не се е стигнало до там, че да са се избили чак ? 8-)

xxxbrokenhearthxxx
10-09-2011, 13:48
Грешите. Ако не ме мързеше щях да ви обясня защо, но е все тая. С нищо не мога да променя мнението ви.

SisiStrange
10-09-2011, 14:22
Съгласна. Характерът на човек въобще не се определя от това на коя дата се е родил. Да не говорим, че познавам хора от една зодия с напълно различни, направо противоположни характери. Никога не бих се захванала да си избирам гаджето по зодията. Със сегашния ми приятел си пасваме перфектно, а според зодиите ни, не би следвало въобще да е така.

anonymous708973
10-09-2011, 14:40
Далече съм от мисълта да определям близките си според зодията им, но
изобщо не си прав, като казваш, че зодиите нямат нищо общо.

Hilary_
10-09-2011, 15:39
омг тоя човек (автора) започва да ме кефи само от коментарите си за зодиите във всичките теми!! :lol:



Спрете с тия ограничени общи знаменатели образуващи се от това кой каква зодия е! ГЛУПАВО Е! МАЛОУМНО Е!
Всеки човек си носи своята индивидуалност!!

Chacho
10-09-2011, 15:40
Спираме се с тези общи знаменатели образуващи се от знаменатели на зодии общи....

Обърках се.

Hilary_
10-09-2011, 15:42
Обърках се.
Не ти се случва за първи път (за мои коментари) .. 8-)

Bozichko
10-09-2011, 16:01
Извинете, оправих си печатната грешка :) Не бе, нямам против зодиите, но моля, някой да ме просветли, как това, че съм стрелец, овен, лъв, ме прави по-добър и съответно по-лош човек от да речем козирог, телец, дева или квото и да е. Примерно казвам! В днешно време с тези зодии само си изкарват парите хората, на гърба на глупаците (не се обиждайте). Пак казвам, зодиите може да имат нещо общо с хората, част от хората или нещо подобно, но е изключително малка част, а това, което казах и ще повторя отново е, че ако зодията е главния определящ фактор (щото много такива теми се навъдиха за това, че еди кой си бил лъв и за тва бил много як), то вие имате сериозни проблеми с главата си !!! Но моля, желая разните там "много знаещи" за зодиите, да спре да ги мързи и да си изложат доводите, много ми е интересно да ги прочета !

elysunny
10-09-2011, 16:06
хороскопите за съвместимост и тъй нататък, така са написани, че да има по нещо вярно за всеки. мда

Chacho
10-09-2011, 16:08
хороскопите за съвместимост и тъй нататък, така са написани, че да има по нещо вярно за всеки. мда

А.к.а Cognitive Bias

Luidgie
10-09-2011, 16:11
До счупената камина. Айде да ми обясниш, к'во общо има зодията с любовта? Щото аз май съм много тъпа, да избирам хората по характер вместо по зодия. Явно ЗОДИЯТА е тази, която определя живота! Как не съм се сетила до сега! Ключът към всяка загадка!

marin4itu
10-09-2011, 16:16
Абе и аз мога да ви опровергая, обаче в момента ме мързи.. Само ще кажа, че не са само 12те зодии, ами те се делят, на всичкото отгоре има и асценденти.. Не съм някаква дето сляпо вярва на зодии, но си има някаква закономерност. Точка!

SisiStrange
10-09-2011, 16:21
Не искам да засегна никого, но не разбрах защо всички, които са ЗА зодиакалните закономерности ги мързи да обяснят защо? :-o
Или защо моето момче е риби, а аз - скорпион и по правило би следвало да не се траем, а по случайност е момчето, с което съм била най-щастлива досега?
И наистина ли кога някой родител е попаднал на дефектен кондом => направил е бебе => е излязло 9 месеца по-късно и е станало точно определена зодия, по някакъв начин се води определящо за каквото и да е? :-o

Sh@d0w
10-09-2011, 16:25
Не искам да засегна никого, но не разбрах защо всички, които са ЗА зодиакалните закономерности ги мързи да обяснят защо? :-o
Или защо моето момче е риби, а аз - скорпион и по правило би следвало да не се траем, а по случайност е момчето, с което съм била най-щастлива досега?
И наистина ли кога някой родител е попаднал на дефектен кондом => направил е бебе => е излязло 9 месеца по-късно и е станало точно определена зодия, по някакъв начин се води определящо за каквото и да е? :-o

Да именно.И аз не зацепвам как от това в кой месец си се родил е определящо за характера който си.Сега някой ще се изцепи-ама толкова неща познаха за зодията ми.Ами нормално по света има милиони хора от една и съща зодия,каквото и да кажеш за дадената зодия все ще се припокрие за някой и "о уау познаха".

Пълни глупости :lol:

SisiStrange
10-09-2011, 16:30
^ Да не говорим, че те ползват разни шаблони. Все неща, които, ако имаш вяра на зодиаци, ще си ги напаснеш към най-нормалното ежедневие и ще решиш: О, да, случи ми се!
Примерно: "Тази седмица ще се сблъскате с непредвидени трудности. Бъдете решителни и се концентрирайте над разрешаването на основния проблем."
Ем, ще се шашна, ако има човек, който цяла седмица да не му се тресне поне една простотия. И след като си е изчел хороскопа веднага ще си рече: о да, ето.

totik
10-09-2011, 16:41
Грешите. Ако не ме мързеше щях да ви обясня защо, но е все тая. С нищо не мога да променя мнението ви.

Ако имаше сериозни аргументи,щеше да ги изложиш.Оправданието 'мързи ме' не е на място.

l0litta
10-09-2011, 17:29
А ТАКА !!!!!!!!!!!

anonymous708973
10-09-2011, 17:49
Ще обясня от позицията си на средновярваща :Д

Вижте сега, никога няма да кажа, че човек от зодия риби (примерно) е по-добър от човек от зодия стрелец (примерно). Не може да се правят толкова генерални заключения за хората от един определен месец.
Но мисля, че комбинацията от зодия и асцедент си дава отражение.

Пример - вярва се, че девите са подредени. Малкият син на шефа на майка ми е на 3 години и ходи и подрежда чорапи, затваря врати и слага дистанционното на мястото му.

Вярва се, че везните са доста уравновесени и разбрани хора. Познавам двама човека от зодията и двамата си отговарят.

Близнаците сме били приказливи, любопитни и отворени към света - напълно вярно.

И така нататък.
А това за съвсестимостите не го вярвам много-много, но сигурно има нещо вярно и там. Примерно... не виждам как аз мога да съм с друг човек от зодия Близнаци - доста сме си саможиви, свободолюбиви и прочее.

kyon
10-09-2011, 18:40
Всеки си има различен начин горе долу да преценя хората още от първия път *това дали им е вярна интуицията е друг въпрос*.
И кой каквато тема си иска ще пуска.. Какъв си ти в тоя форум, че да недоволстваш? Като не ти харесва най - отгоре в дясно има един "Х", натискаш го и не се нервираш.

ПС. разгледай разделите до 20та страница да видиш колко свестни теми има и сам си направи извода, ако не пускат такива теми какво става с форума...

Limitless
10-09-2011, 18:58
Единственият фактор за определяне е какъв е човека отвътре, какво носи в себе си :).

Другите работи .. не са важни!

robles
10-09-2011, 21:38
Тука някои хора бъркат хороскопа със зодиака :lol:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D0%BA

Всяка зодия описва някакви характеристики, които притежават хората родени в периода на зодията. Тва не значи, че тези неща отговарят на 100% понеже си има асценденти, луната е в друго съзвездие, слънцето също и за всеки човек това означава нещо различно, дори да са една зодия. И тва НЕ ОЗНАЧАВА, че тези хора, от една зодия, не притежават характеристиките описани в зодиака.

Също има случаи като моя, примерно, човек да е роден в такава дата, когато се сменят зодиите и да не знае точно каква зодия е. За тва е важен и часът на раждането...

Общо взето, квото и да ми говорите астрологията ми се струва доста по-точна от психологията...

Ето за тези, които не вярват в тези неща, надявам се да ви е достатъчен отговор. Ако не, можете да прочетете характеристиките на вашите зодии и да видите до колко те съвпадат с вас (не, не говоря за хороскопа ви за утре или за тази година...)

Другото, което искам да кажа е, че няма никакъв шанс да се определи коя зодия е НАЙ-добрата или НАЙ-лошата... И не вярвам, че авторите на темите, за които толкова мрънкате, си избират гаджетата по зодии, а просто търсят приликата/разликата в различните видове.

Айде стига толкоЗ, не ми се пише повече.

saskou
10-09-2011, 21:56
Грешите. Ако не ме мързеше щях да ви обясня защо, но е все тая. С нищо не мога да променя мнението ви. Аз много бих искал да разбера.

SisiStrange
10-10-2011, 02:46
Общо взето, квото и да ми говорите астрологията ми се струва доста по-точна от психологията...
Моля? :-o Наука, която описва хората спрямо времето, в което са се родили (пак ще уточня: това пък време зависи от това, кога на някой му се е скъсал кондома) ти се види по-точна от наука, която се състои преди всичко в наблюдение и разбиране над самия характер на човека, над живота и спомените му? Ъм, дори не знам какво точно да ти кажа, освен, че:
1. Не виждам как ще опишеш по-точно човек, зяпайки разни асцеденти, луни, звезди, съзвездия и прочие, вместо да гледаш самия него и нещата, които прави.
2. Изумително. Тогава защо ли в университета хората влизат психология (и то тази година, доколкото гледах в картончето на най-добрата ми приятелка, са го правили с над 5.50) вместо да запишат... ъм да.

Колкото до останалото: ами, да. Има съвпадения. Аз познавам хора, които имат част от качествата на зодията си. Но познавам и хора, които са противоположни точно на всичко, което се говори за тях. За моето момче, например, се води, че е непостоянен и нестабилен според зодията си и не може да му се има доверие. Което е меко казано обратното на всичко, което съм видяла досега. Можеш да посочиш много примери за това как еди коя си зодия били много състрадателни и уравновесени, но това не значи, че 2-3мата и представители, които познаваш и са такива, са такива точно заради някакви луни, звезди и прочие. И е много вероятно четвъртият да се окаже пълна мизерия.
Аз не вярвам, че някой тук би могъл да обясни научно как раждането под еди коя си звезда, по време на еди кой си период ТОЧНО влияе върху какви да е личностни характеристики.

marin4itu
10-10-2011, 07:00
И аз като Пантерката се явявам средновярваща. Не си чета хороскопите за деня, седмицата, годината, дори го правя след като е свършил, за да видя дали има нещо общо. Но общите характеристики са доста интересни. Бях набарала една книга за зодиите на една колежка. Книгата беше от 70 и някоя година, с по 10 листа характеристика за всяка зодия. Прочетох си моята, съвпадение 90 процента, прочетох на приятеля ми пак почти всичко вярно, накрая прочетох съвместимостта ни като двойка и пак се изумих, защото тези неща той ми ги беше казвал как се чувства с мен (няма да навлизам в подробности). И не бях само аз, други колеги и те си прочетоха съответната характеристика и при тях почти всичко съвпадна, разбира се казвам почти, не на 100%, да не ме разберете грешно сега. Освен това като си чета и асцендента, също ми е много верен и на приятеля ми съм чела и на него му отговаря.
Но определено не вярвам сляпо на хороскопи, нито пък че това което ми пише задължително ще ми се случи.

tomboy
10-10-2011, 07:20
нямам нищо против зодиите , ама някои хора просто стигат прекалено далеч!.... :?

Blab
10-10-2011, 07:47
Или защо моето момче е риби, а аз - скорпион и по правило би следвало да не се траем, а по случайност е момчето, с което съм била най-щастлива досега?
мъжете риби издигат на пиедестал любимата си жена. благоговеят пред нея, държат се за полата й, затрупват я с внимание/подаръци. (за мен те са най-склонни да бъдат под чехъл)
жената скорпион на първо място е егоцентрична, обича светът да се върти около нея. =>мъж риби би й дошъл твърде добре.

И наистина ли кога някой родител е попаднал на дефектен кондом => направил е бебе => е излязло 9 месеца по-късно и е станало точно определена зодия, по някакъв начин се води определящо за каквото и да е? :-o
някои хора вярват в съдбата. не като предначертаност и ограничение, а като извор за смисъл. човекът освен отчаяни опити да внася ред(а си) в космоса, понякога може да си поставя по някоя задачка-закачка. колкото да се поддържа буден и жив.

философия за живота.нито повече, нито по-малко;

Sh@d0w
10-10-2011, 07:52
^ :razz:

Blab
10-10-2011, 08:06
о, да, това е релевантен аргумент.
затапи ме.
//както неотдавна казах в съседна тема, полемики по темата са безмислени.

ПП: знанието (чистото, не вторичното) идва от желанието за познание, следва любопитството, отвореното съзнание и опита. и така)

NoMore
10-10-2011, 08:18
Ами аз пък вярвам в зодиите... хората от една зодия имат общи черти. Никога не е имало значение за мен каква зодия ще са приятелите ми или близките ми, ако държат на мен всичко е ок! Обаче в зодиите има нещо вярно и не говоря за съвместимост или простите хороскопи какво ще ви се случи днес, ами за чертите, които образуват характера на даден човек. И като толкова ви дразнят зодиите и не са ви интересни не отваряйте теми където пише за тях! Всеки си има интереси, някои вярват и в Бог, че и на църква ходят и аз какво като не вярвам да пусна тема " амаан вече много сте тъпи няма нищо вярно в цялата история с Бога".... :?

Sh@d0w
10-10-2011, 08:39
о, да, това е релевантен аргумент.
затапи ме.
//както неотдавна казах в съседна тема, полемики по темата са безмислени.

ПП: знанието (чистото, не вторичното) идва от желанието за познание, следва любопитството, отвореното съзнание и опита. и така)

Хората вярват в разни неща,защото имат нужда да вярват в нещо.Това не значи,че то е истина.Пример са религиите.Не съм атеист,но колко религии по света знаеш?Всеки народ си има "свои богове",със свои идеали в които вярва.Когато имаш нужда,не намираш подкрепа-и преди и сега отчасти религията е било нещото на което да се опреш,за да не загубиш вяра.

Същата работа е и със зодиите.Лъвовете били еди какви си,раците пък такива,зодия водомер се съчетавала с зодия агне и прочие.Просто несигурните хора имат нужда да повярват в себе си,да повярват че връзката им има бъдеще въпреки някои трудности например и се оповават на тези глупости,написани от някой умник,който си изкарва парите на гърба на агнешкото вярване на хората.

А да,благодарение на теб вече ще знам кого да виня за скъсаните презервативи.Винаги съм подозирал,че съдбата е виновна!

daniela0108
10-10-2011, 09:58
и мисля , че има нещо вярно в зодиите - неможе да ме определят толкова добре, аз съм си типичния представител на зодия ЛЪВ 8)

Blab
10-10-2011, 18:26
о, да, това е релевантен аргумент.
затапи ме.
//както неотдавна казах в съседна тема, полемики по темата са безмислени.

ПП: знанието (чистото, не вторичното) идва от желанието за познание, следва любопитството, отвореното съзнание и опита. и така)

Хората вярват в разни неща,защото имат нужда да вярват в нещо.Това не значи,че то е истина.Пример са религиите...

Същата работа е и със зодиите...
... и се оповават на тези глупости,написани от някой умник,който си изкарва парите на гърба на агнешкото вярване на хората.
чета "вярвам" и "някой умник" и се чудя в коя тема съм.
Кой говори за вяра, кой говори за морални устои, химери, илюзии, въображение, идеал? Няма да се самоцитирам (не съм чак толкова самовлюбена), но ще повторя - астрологията е подобна на социологията, работи чрез наблюдение и анализ до заключение. научен, теоретичен труд, позоваващ се върху практически занимания и заълбочен анализ.

//като ви чета коментарите, не ми се мисли какво е отношението ви към философията и изкуството. то бива рацио, обаче рационализмът не само че е демоде, ами е и сух, скучен, обезличаващ.

ПП: аз рядко бих тръгнала да изразявам мнението си по въпрос, по който не съм компетентна. самонадеяно е и стои, как да кажа, хлапашки. едно "не се интересувам от това и това" би било подходящо, но настървеното отрицание на непознатото дружи с невежеството и онзи тип пагубен консерватизъм.

Спирам дотук!) Със здраве и любопитство!;

Sh@d0w
10-10-2011, 18:33
астрологията е подобна на социологията, работи чрез наблюдение и анализ до заключение. научен, теоретичен труд, позоваващ се върху практически занимания и заълбочен анализ.

Мисли като пишеш нещо.

Как ще са две подобни неща?Искаш да кажеш,че от наблюдението на няколко индивида може да се сложи цялостна оценка за милион хора по света,родени просто в един месец?!Стига глупости.Едно е да правиш психологическа оценка на дадена група хора със сходен тип дейност,занимание,работа,и тереси.Съвсем друго е да правиш заключение за толкова много различни по характер,мислене и ако щеш среда на живот,само защото са били родени в даден месец.

Някои хора са много наивни.Можеш да определиш характера на даден човек сам по себе си,но не и на маса хора,най-малкото защото за формирането на характера им играят важна роля куп фактори като семейство,среда на израстване и прочие а не МЕСЕЦА В КОЙТО СА РОДЕНИ.

Не знам на какъв език да го напиша,но по-просто не мога да го обясня.

Blab
10-10-2011, 18:36
ниска летва си ми, сори, почети малко (с отворено съзнание), след години ще си говорим пак;

Sh@d0w
10-10-2011, 18:38
Естествено,добър начин да се измъкнеш от дискусията,след като няма какво да кажеш,без последното мнение да е моето.

Bozichko
10-10-2011, 19:38
По-голямата част от населението на Земята са овце. А овцете живеят прост живот. Защо да се търси смисъл в нещо, като може да се остави всичко на "съдбата"? Религията е създадена НЕ с цел да има къде да се опре някой изпаднал в беда, а религията е още един вид контрол над населението. Изключително лесно е да пишеш банални неща, които се случват всекидневно на хиляди хора по света (като почнеш с късмета, с работата, с любовта) и реално "внушението" прави така, че хората навръзват това от хороскопа с това, което им се е случило през деня. За по-лесно, ИСКА ИМ СЕ хороскопа да е верен, за да имат начин да "знаят" какво ги чака. Вече 5-6 години както се занимавам (любителски) с религии, зодиакални знаци, изобщо всичко свързано с това и си чета хороскопа за моята зодия от 8-10 различни места. САМО ЕДИН ПЪТ са уцелили нещо за мен и то защото аз си навързах нещата. Хороскопите са поредната занимавка за ума. Не забравяйте, най-лесно се управляват овце, не случайно има тооооолкова много занимавки за ума :)

marin4itu
10-10-2011, 21:12
Има и друго - самовнушението. Човек като вярва прекалено много, вижда това, което иска да види. За това не вярвам сляпо в нищо, но това не значи, че не съм отворена за други гледни точки. Пак казвам от средно вярващите съм, гледам и от двете страни.

djipsito
10-10-2011, 23:15
Айде да се уточним дали темата е за зодиака или за хороскопите....

SisiStrange
10-11-2011, 04:19
Спокойно може да е и за двете. :) Обикновено хората, които вярват в зодиака, вярват и в хороскопите.
Във всеки случай и двете са еднаква глупост. В едното си напасваш нещата, както Bozichko обясни, в другото ги напасваш на различни хора на същия принцип. И така познаваш двама чистоплътни подредени лъва => зодията лъв е подредена и тн. (не, не знам дали е баш за лъв това, само пример).
На различни места пише различно тъй и тъй. Блаб например заяви, че за риби важи да са мъже под чехъл (почти), аз съм го чела като безотговорни и хора, на които не може да се разчита. Две качества, които са си напълно противоположни. И после някой говори за астрологията, че е точна наука. Мхм. Зависи явно къде четеш. Щото във всеки учебник по биология растителните клетки се различават от животинските по точно определени белези (пример), във всеки учебник по химия киселините са с ниско pH (пример) и във всяка математика 5 + 5 = 10. Но явно зодиаците са различни в зависимост кой ти го казва и в кой вестник си четеш - не, не бъркам с хороскопа, пак беше пример.

NightGuardian
10-11-2011, 04:52
никога не са ме интересували зодиите на хората , когато съм се запознавал с някого. Било то приятел , приятелка или половинка до себе си. Живота е твърде кратък за да си поставяме граници. От къде да знам ,че точно това не е човека? :-o Даже , не ми е приятно да ме питат , каква зодия си , какво мислиш за еди коя си зодия. :)

Забелязал съм , че момичетата повече се интересуват от тези работи. :-D

magitu1
10-11-2011, 06:16
Мога да ви дам пример.....в едно списание пише, че Везни и Везни са "невероятна добра комбинация", а в друго списани "няма химия м/у тези зодии" .... е може и да има нещо вярно във всичките тези писаници, но според мен Везни и Везни могат да се разбират чудесно, така че и аз не вярвам на тези "определения" за зодиите!!! :grin: :grin: :grin:

antifashionshit
10-11-2011, 06:19
зодиите по тия теми са за тея, дето си нямат друга работа.

robles
10-12-2011, 00:22
Тва, че зодиак и хороскоп се застъпват не значи, че са едно и също... щото аз съм чувала и за нумерологичен хороскоп и за лунен хороскоп и т.н... Ама както и да е...

А тези, които очакват да разберат нещо за зодиите от разни смешни списания като Космополитън и др или някой клюкарски вестник няма кво да ги коментирам. Щото и аз на места чета, че, примерно, девата е до 22 септември, а от 23 почва везната, а на други места пише, че девата е до 23 септември и от 24 е везната и т.н....

SisiStrange
10-12-2011, 04:54
Тва, че зодиак и хороскоп се застъпват не значи, че са едно и също... щото аз съм чувала и за нумерологичен хороскоп и за лунен хороскоп и т.н... Ама както и да е...

А тези, които очакват да разберат нещо за зодиите от разни смешни списания като Космополитън и др или някой клюкарски вестник няма кво да ги коментирам. Щото и аз на места чета, че, примерно, девата е до 22 септември, а от 23 почва везната, а на други места пише, че девата е до 23 септември и от 24 е везната и т.н....
Ии все пак седиш и обясняваш, че е точна наука.
Какво значение къде е? Аз не съм видяла в някое списание тип National Geographic или Geo, например, противоречива инормация по биология. Никъде на света няма да има противоречия по математика или химия също. И за рибите мама го беше прочела в седмичния вестник. Т.е. не в клюкарско издание или в Космополитън.

someonerandom
10-12-2011, 12:00
В зодиите има истина.Малко.Защото има и фактори като възраст,възпитание,житейск и опит,отношения с роднините,финансово състояние,дали като малък си е паднал на главата и много други.Също така трябва да се има предвид,че докато биологията си е точна наука,а National Geographic е световноизветно списание, зодиаците и хороскопите в клюкарските списания се пишат по памет и настроение-с други думи,някой в обедната си почивка сяда на компютъра и започва "Рибите ще се влюбят,Лъвът ще има професионални трудности...чакай,забравих Девата...айде от мен да мине,Девите ще се женят."Затова не е странно.че няма 2 еднакви хороскопа/зодиака в списание.Някой беше споменал книгата със зодиаците-и аз я четох,и поне 80% от нещата съвпадаха доста точно.

mmm_sweet
10-12-2011, 13:54
В зодиите има истина.Малко.Защото има и фактори като възраст,възпитание,житейск и опит,отношения с роднините,финансово състояние,дали като малък си е паднал на главата и много други.Също така трябва да се има предвид,че докато биологията си е точна наука,а National Geographic е световноизветно списание, зодиаците и хороскопите в клюкарските списания се пишат по памет и настроение-с други думи,някой в обедната си почивка сяда на компютъра и започва "Рибите ще се влюбят,Лъвът ще има професионални трудности...чакай,забравих Девата...айде от мен да мине,Девите ще се женят."Затова не е странно.че няма 2 еднакви хороскопа/зодиака в списание.Някой беше споменал книгата със зодиаците-и аз я четох,и поне 80% от нещата съвпадаха доста точно.

+1 съгласна съм,също така да не забравяме,че зодиак най-общо се отнася към небесния кръг от съзвездия,свързано с астрологията и с науката.Това,че по вестниците и списанията са решили да пишат неточни и много общи неща не значи,че това за зодиите е пълна измислица :?

Sh@d0w
10-12-2011, 14:00
Да бе,много ясно че звездите определят характера на човека! :lol:

фейспалм

robles
10-13-2011, 00:04
По звездите са се определяли много неща от край време, още преди да се разбере що е то психология и технологии и разни други щуротии....

Никой не ви кара да вярвате насила... все едно да почна да се присмивам на някой щото вярва в бог, пък аз не вярвам...

Дебилизъм.

Bozichko
10-13-2011, 01:17
По звездите са се определяли много неща от край време, още преди да се разбере що е то психология и технологии и разни други щуротии....

Никой не ви кара да вярвате насила... все едно да почна да се присмивам на някой щото вярва в бог, пък аз не вярвам...

Дебилизъм.

Чакай, чакай. По звездите са се определяли много неща, но не и характера на хората. Последното е по-скоро внушение. На човек, все някой трябва да му е виновен, трудно е да признаеш собствената си вина. А какво по-добро от това, да се сърдиш на "оня горе", "зодиака" и куп други неща?

robles
10-13-2011, 01:25
Хаха... чакай, тва че на някои хора им е по-лесно да обвиняват нещо извънземно е техен проблем. Акъл се иска...

Тука също някои хора си мислят, че като се заговори за зодии, значи "вярващите" определят зодията като твърд критерии за избор на партньор и точка. Друго не знаят. Тва е от оня дебилизъм, с който няма смисъл да се спори, щото винаги се скача от едната в другата крайност....

Споровете са безсмислени... все едно да спорим дали има бог или няма и т.н... нито вярващите ще променят мнението на невярващите, нито обратното...

Някои хора ме дразнят... :-D

Sh@d0w
10-13-2011, 07:47
Някои хора,от тази тема имат нужда да излязат от стадото и да погледнат нещата от реалистичната гледна точка.

Мдам.

Bozichko
10-13-2011, 10:46
Все още никой не каза някаква сериозна, било то теза, за това, КАК МОЖЕ това, че си роден на еди коя си дата, да определи характера на човека. Освен факта, че някой трупа пари на наш гръб правейки хороскопи, но както знаем, че докато има балъци, ще има и тарикати :) Но въпреки това темата малко се отдалечи от самият въпрос, който беше, а именно - Как може някой да определя връзката си ПРЕДИМНО според зодията?...

robles
10-14-2011, 11:40
Ми да кажат хората, които определят ПРЕДИМНО според зодията. Аз не го правя, нищо, че вярвам в зодиака. Не съм чак толкова зарибена, че да издирвам асценденти и т.н, щото не става въпрос да влезеш в гугъл и да напишеш Мъж Везна и Жена Скорпион и да ти излезе няква измишльотина.

На мен ми харесва да чета характеристиките, да наблюдавам хората, моите познати, приятели, да знам доколко описаното отговаря на характерите им. Виждала съм доста прилики, виждала съм и разлики, ама все пак тва не е като в математиката 2 и 2 да прави 4...