PDA

View Full Version : Препоръчайте ми книга.



kitti123
10-09-2011, 10:39
Момиче на 16 съм... задължителните книги в даскало ме приспиват ( макар , че Краф Монте Кристо и Робинзон крузо ми харесаха...) ... тези по мое желание ме карат да се замисля над нещата от живота... В момента чета " Единайсет минути " на Паулу Коелю и вече се замислям коя да е следващата книга .... Дайте някоя идея ( в момента ми се чете предимно ... романи , в които действащите лица са под 30 . все пак съм на 16 :-D ) Вампирските ги изчетох и искам нещо по реално... Мерси предварително :)

eveto0o0o
10-09-2011, 12:44
Аз също съм на 16 и много обичам да чета и то повече тийнейджърски книжки.Мога да ти предложа Хари Потър аз съм я чела и сега съм и мега фен, но ако това не е по вкуса ти ти предлагам нещо по релаксиращо, забавно и романтично като "Признанията на Джорджия Никълсън" това е поредица и на мен много ми хареса, също ми хареса и "Това е тайна" и това е поредица. Тя не е романтична ,но пък е забавна. Ако се сетя и някоя дръга книжка ще ти пиша пак. :)

kitti123
10-09-2011, 14:18
Хари Потър също съм ги чела... а иначе мерси за другите предложения :)

kitti123
10-09-2011, 14:20
но ми се струва че са леееко бозички... :-o

eveto0o0o
10-09-2011, 14:26
В какъв смисал бозички ?

BreakingDawn
10-09-2011, 14:49
хмм...има една поредица "топ тийн" има много хубави книги аз имам "Едно лято с 20 момчета" още не съм я прочела ,защото я дадох на една приятелка,но тя почти я прочете,но до там докъдето съм стигнала е интересна.
Каза,че искаш нещо по-реално,но аз взе пак ще ти препоръчам "Хекс Хол" трилогия е,но засега има само 2 части и аз днес прочетох втората,интересна книга е!
Междудругото съжалявам за тъпия въпрос,но 10 клас ли си сега? :D

Colouring
10-09-2011, 14:52
Е,какво,не ги харесва просто.
Зависи какъв жанр искаш.
Ако не си чела нищо на Стивън Кинг-прочети.Виж дали ще се запалиш,ако да-много ще имаш за четене. 8-) Криминални-Агата Кристи.. от по-новите Нора Робъртс.Тя има и любовни книжки.Приятна е авторката.
Нещо по-нашумяло - Даун Браун-"Шифърът на Леонардо","Шестото Клеймо" и т.н.
"Мемоарите на една гейша" - Артър Голдън.Много е хубава.
"Спасителят в ръжта"-Джером Селинджър.

Аз си падам и по авторки като Джейн Остин."Гордост и предразсъцъди" я прочети,ако не си чела и ако си падаш по такъв жанр.Подобни книги,които харесвам-"Брулени Хълмове","Джейн Еър".

Phonique
10-09-2011, 15:04
В момента чета " Единайсет минути " на Паулу Коелю

И аз чета нея в момента ... супер реална книга...след това мисля да прочета нещо на Стивън Кинг...не съм се спряла още на някое заглавие.
Ако искаш нещо романтично прочети нещо на Никълъс Спаркс любими на Спаркс са ми "С дъх на канела" и "Незабравима разходка" като се има предвид че не си падам много много по романи.

BrainlessROCKBABY
10-09-2011, 15:39
макар че и аз чета по-сериозни неща по принцип, бих ти препоръчала "С дъх на канела", адски много ми допадна..

а нещо по-тежко.. поредицата "Земя за прицел" на Свобода Бъчварова
българска, много истинска и зашеметяващо добра :D
Не знам дали има нови издания, но питай майка си, може да ги има.

kitti123
10-09-2011, 15:47
Е,какво,не ги харесва просто.
Зависи какъв жанр искаш.
Ако не си чела нищо на Стивън Кинг-прочети.Виж дали ще се запалиш,ако да-много ще имаш за четене. 8-) Криминални-Агата Кристи.. от по-новите Нора Робъртс.Тя има и любовни книжки.Приятна е авторката.
Нещо по-нашумяло - Даун Браун-"Шифърът на Леонардо","Шестото Клеймо" и т.н.
"Мемоарите на една гейша" - Артър Голдън.Много е хубава.
"Спасителят в ръжта"-Джером Селинджър.

Аз си падам и по авторки като Джейн Остин."Гордост и предразсъцъди" я прочети,ако не си чела и ако си падаш по такъв жанр.Подобни книги,които харесвам-"Брулени Хълмове","Джейн Еър".
На Стивън Кинг имам всички книги ( т.е не са мои от чичо ми са ама са при мен ) , но не съм чела нито една... Я кажи някое заглавие ...
BreakingDawn да 10 клас съм.
А "С дъх на канела" и "Мемоарите на една гейша" съм гледала филмите и ни мисля , че ще ми са интересни.
Благодаря на всички да казаните книги... :grin: :-)

LoupGarrou
10-09-2011, 16:24
Като гледам какви книги четат някои от вас направо ...

Иначе, авторке, кажи жанрове ...

kitti123
10-09-2011, 16:35
не разбирам много много от жанрове ама... романтични ?!
в смисъл това е темата която ме вълнува в момента...
:-D
Оказа се ,че и "Незабравима разходка" отпада , защото и тоя филм съм гледала... "Писмо в бутилка" - някакви отзиви ?

Found_a_lover
10-09-2011, 16:44
не разбирам много много от жанрове ама... романтични ?!
в смисъл това е темата която ме вълнува в момента...
:-D
Оказа се ,че и "Незабравима разходка" отпада , защото и тоя филм съм гледала... "Писмо в бутилка" - някакви отзиви ? Като гледам си се ориентирала към Никълъс Спаркс, страхотен писател е :) "Последна песен", "Тетрадката", "С дъх на канела", "Един ден, един живот", "Завой на пътя"... всичките са трогващи, някои са филмирани, но книгата си остава по-добра винаги.

WhereIsMyMind
10-09-2011, 16:52
Стивън Кинг и Паулу Коелю.Натам вече ти ще си избереш.

DesireToFire
10-09-2011, 17:11
На Стивън Кинг ти препоръчвам
-"Гняв" - За ученик, който убива учителката си по математика и взима класа за нещо като заложници..
, "Подпалвачката" (има е преведена и като Живата факла) - малко момиченце със свръхестествени сили, родителите ѝ са участвали в някакъв таен експеримент на правителството преди години
"Дългата разходка" - смъртоносно състезание между 100 момчета
"Очите на дракона" - написана е като приказка, но е много увлекателно
"Зеления път" - Задължително четиво
"Нощна смяна"(с разкази)
"Кери" - отхвърлена от обществото тийнеиджърка със свърестествени сили
Мисля че тези най-подхождат на описанието, мога и още да препоръчвам :Д

Biskfitka
10-09-2011, 18:16
Аз мисля да си купя ''Чудесен ден за изневяра'' :D Някой има ли мнение за нея :)
Авторке аз съм чела Кралица Марго,но книгата е много стара и не знам дали ще ти хареса,историческа е...на мен много ми харесва :)

kitty02
10-09-2011, 18:32
Хари Потър е класика 8).

gotinataaaa
10-09-2011, 21:54
Лично на мен много ми хареса книгата"Тринайсет причини защо". Кара те да се замислиш...

BenzFan
10-09-2011, 21:58
Приятелката ми чете "Вино от глухарчета" и каза, че е много приятна и лесна за четене. :)

Phonique
10-10-2011, 11:08
Приятелката ми чете "Вино от глухарчета" и каза, че е много приятна и лесна за четене. :)

На мене лично изобщо не ми харесва. :?

plamsityy
10-10-2011, 16:38
http://www.helikon.bg/books/76/152408_predi-da-umra.html Чела съм я, страшна е!

Colouring
10-10-2011, 17:36
http://www.helikon.bg/books/76/152408_predi-da-umra.html Чела съм я, страшна е!'

Не е кой знае какво,мен лично не успя да ме впечатли чак толкова.Имах по-големи очаквания,предвид че всеки я хвали.

nnn1993
10-11-2011, 08:08
Панаир на суетата Уилям Мейкпийс Такъри-дълга е,но си заслужава да я прочетеш. :)

IlovEmyPuffYToY
10-12-2011, 04:27
пфф аз започнах и свърших да чета да кажем преди 3 4 месеца един метафизичен роман "Ерата на водолеите" - не като зодиите :D ами се разказва за делфините най-вече...Обаче е доста интиликтуална и завъртяна... 8)

crash19
10-12-2011, 16:13
Амиии "Крадецът на книги" и "Аз съм пратеникът" на Маркъс Зюсък. Не са мног тънки, но се четат адски бързо.
"Ключът на Сара" е много хубава книга, а ако искаш романтика прочети всички книги на Никълъс Спаркс :D Хубави са и се четат бързо

iiordanova
10-12-2011, 17:09
Зависи какво ти се чете.
Можеш да си избереш някоя друга на Паулу Куелю. "Единайсет минути" съм я чела и аз.
На Никълъс Спаркс са много хубави книгите. Казаха и преди мен - "С дъх на канела" и "Тетрадката". Много ми харесаха! Ако не си ги чела започвай някоя от тях.
Последно четох "Ако върнеш времето назад..." на Александра Потър. Прочетох я на един дъх. Интересна точка и история в тази книга. И нея ти я препоръчвам.

vampire_girl_
10-13-2011, 01:05
"Вероника решава да умре"
"Птиците умират сами"
„Портретът на Дориан Грей“
няма начин да не ти харесат :)

music12mims
10-13-2011, 09:06
Здрасти! Аз бих ти препоръчала
Тина и половина на Юлия Спиридонова .. Тази книга май има само 2 части и двете са много увлекателни.. 8-)

Phonique
10-13-2011, 12:53
[quote="vampire_girl_"]"Вероника решава да умре"
quote]

:smt007 Пак на Паулу Коелю

IlovEmyPuffYToY
10-13-2011, 12:53
Здрасти! Аз бих ти препоръчала
Тина и половина на Юлия Спиридонова .. Тази книга май има само 2 части и двете са много увлекателни.. 8-) dammit имам я, получих я някъде на 11.....Много е сладурска, не е лоша и е приятно и увлекателно четиво (изчетох я 2 пъти), но не е някяква интелектуална, не от типа, от който доколкот разбрах, ги чете авторката....По-скоро е тийн тип и в нея се описват преживяванията на едно объркано момиче (дебело обърркано момиче) в тийн възраст, но ако иска, да я прочете - може да научи доста неща за безопастността и други... :wink:

kitti123
10-13-2011, 14:39
Ще си взема "Преди да умра " , а след нея някоя на Никълъс Спаркс.И все пак продължавайте да давате идеи :)

j_adore2
10-13-2011, 14:51
"На изток от Рая" на Стайнбек :)

h0usen3v3rdies
10-13-2011, 18:19
Прочети някоя на Стивън Кинг. Неговите книги са уникални ..